SFeraKon 2008

Jednogodišnji čušpajz

Moderator: niniane

User avatar
davors
Ancient
Posts: 795
Joined: 19 Aug 2003, 01:51
Location: Pazin
Contact:

Re: SFeraKon 2008

Unread post by davors »

Eto sam se probudio nakon prvog dana Sferakona, i u očekivanju dinamične subote, mogu reći da je petak protekao baš lijepo. Sferaši su prilično dobro raspoloženi, jedino je Ire prvih par sati izgledala nervozno ali ju je do večeri prošlo; Petra je tvrdila da je nervozna ali uopće nije tako izgledala, i generalno, mislim da svih ovih godina još nije bilo Sferakona na kojem se ljudi toliko radosno smiješe. Program je u petak bio složen dovoljno skladno da ne stvara osjećaj gužve i žurbe čak ni kod ljudi koji su nakanili pogledati više predavanja za redom; subota mi izgleda malo gušća, no mislim da ćemo se snaći. Počelo je u dobroj i lijepoj atmosferi, idemo dalje!

Naravno, moje osobno veselje dopunjeno je i s nekoliko novih tiskovina u torbi, imat će se što čitati (zajedno s ovim što je u Pazinu izašlo na svjetlo dana)sve do ljeta. Vidimo se,
*Istria is a state of mind*
User avatar
Nazir
Ancient
Posts: 917
Joined: 09 Aug 2006, 16:41

Re: SFeraKon 2008

Unread post by Nazir »

Hvala!

Nadam se da je jednim djelom ekipa sa šanka zaslužna za tu sreću :zubo: :cheers:
Porto
Jedi Master
Posts: 226
Joined: 07 Jul 2005, 14:10
Contact:

Re: SFeraKon 2008

Unread post by Porto »

Zaista, ove godine na SferaKonu vlada izvrsna atmosfera! :cheers:
User avatar
Alien2dio
Pa'u 10. razine
Posts: 487
Joined: 08 Oct 2003, 13:48
Location: SB
Contact:

Re: SFeraKon 2008

Unread post by Alien2dio »

a da stavite web kameru pa da bar virtualno budem sa vama?
(When Lisa asks him about recycling)
Mr. Burns: Oooh, so Mother Nature needs a favor?! Well maybe she should have thought of that when she was besetting us with droughts and floods and poison monkeys! Nature started the fight for survival, and now she wants to quit because she's losing. Well I say, hard cheese
User avatar
MrSini
Jedi Master
Posts: 238
Joined: 04 Apr 2005, 21:59

Re: SFeraKon 2008

Unread post by MrSini »

:scratch: Pa to ti i nije loša ideja. Slijedeći SFeraKon pokrijte webkamerama i npr. omogućite gledanje jednog predavanja live za 10 kn. ili nešto slično
User avatar
SAMSUILUNOV OTAC
Autor u Smokvinom listu
Posts: 2110
Joined: 30 Dec 2005, 00:50
Location: 26. dimenzija, treća kuća desno, iza bukve

Re: SFeraKon 2008

Unread post by SAMSUILUNOV OTAC »

Vratio se iz Zagreba. Bilo mi je odlično. Družio se s poznatim licima, bio na par predavanja (Raos je vrlo... ajmo reći osebujan čovjek; prvi put sam ga doživio uživo, a Morgan mi se čini vrlo simpatična osoba; i njega sam prvi put doživio uživo - vjerojatno i posljednji put), jeo pizzu, kupio štogod literature i sad razvrstavam sve to doma.

Čestitam još jednom svim dobitnicima SFERE i htio bih se ovim putem (kad već nisam uspio uživo ništa reći) zahvaliti žiriju što su i mene ove godine uvrstili među dobitnike. Dakle, hvala, čika Žiri za prošlogodišnju i ovogodišnju SFERU! :uzdravlje: I, ono, u ovim burnim vremenima trebamo čuvati tradicije, jel tako? mislim, ono... :zubo:
Kap limuna, zrno soli,
I svaka rana malo više boli.
Nebelwerfer
Zmajić
Posts: 179
Joined: 18 May 2007, 16:16
Location: Na štandu
Contact:

Re: SFeraKon 2008

Unread post by Nebelwerfer »

bilo mi je super. nemam ništa više za dodati. razdjevičio sam se sferakonom i nisam se razočarao :zubo:
Image
User avatar
Nimrod
The Q
Posts: 1385
Joined: 18 Nov 2003, 20:30
Location: zabreg
Contact:

Re: SFeraKon 2008

Unread post by Nimrod »

I ekipa s šanka, a bome je razlog sreći i dosta veći broj ljudi u organizaciji. :cheers: :cheers:
English is the result of Norman soldiers attempting to pick up Anglo-Saxon barmaids, and is no more legitimate than any of the other results.
- H. Beam Piper, from "Fuzzy Sapiens"
User avatar
LordShaper
The Q
Posts: 1063
Joined: 02 Jan 2008, 14:15

Re: SFeraKon 2008

Unread post by LordShaper »

Nebelwerfer wrote:bilo mi je super. nemam ništa više za dodati. razdjevičio sam se sferakonom i nisam se razočarao :zubo:
Ccccc, da "super"...koji understatement, potpredsjedniče :D

Bilo je odlično :occasion9: . Svaka čast organizaciji, sve (bar sve što sam vidio od programa i izvedbe) je bilo dobro izvedeno (i na vrijeme), ljudi su bili friendly i ljubazni, atmosfera je bila odlična. Sve pohvale Sferašima :wav: Peoples, ye rawk :headbang:

Doduše, pošto mi je ovo bilo prvi put na Sferakonu, sad ste si dosta visoko postavili ljestvicu za slijedeću godinu :D

All in all, moj stav prema Sferakonu tokom i nakon: :cheers: :thumbup: :aaa:
User avatar
niniane
Vampiruša
Posts: 2364
Joined: 14 Aug 2006, 11:05
Location: somewhere over the rainbow...

Re: SFeraKon 2008

Unread post by niniane »

Nazir wrote:Hvala!

Nadam se da je jednim djelom ekipa sa šanka zaslužna za tu sreću :zubo: :cheers:
Sa ŠANKOVA, misliš... :zubo: :dum:

Ja sam umrla. Točnije, ne ja već moje noge i kičma koja će mi sad raditi probleme sljedećih nekoliko dana.

Other than that, doživjela sam malo previše emocionalnih uspona i padova u samo tri dana.

Besides that all... Sad ću jedno par dana razvrstavati dobre i loše dojmove. S obzirom na to da mi je ovo bio prvi SFeraKona u organizaciji, brijem da je moglo biti i daleko gore :kava: Nisam ništa živo stigla - čudo jedno da sam na kraju uspjela otići na aukciju.

Al ono, eno mi SFERE na stolu doma :D :D :D :cheers:
... characters, personalities, stories and larps...
User avatar
nelchee
Pa'u 10. razine
Posts: 375
Joined: 06 Apr 2007, 09:46
Location: Avalon
Contact:

Re: SFeraKon 2008

Unread post by nelchee »

frend i ja smo se složili da nam je bilo bolje nego prošle godine, sad je li faktor bio taj što je s nama išlo još par zmajevaca ili je općenito ekipa bila bolja.. glasam za ovo drugo.
pohvala zabavnom programu, nisam sudjelovala u igrama ali ideje su za 10 :lol:
User avatar
Tanja.C
Ancient
Posts: 736
Joined: 02 Sep 2005, 11:11
Location: Dežela

Re: SFeraKon 2008

Unread post by Tanja.C »

Meni je bilo jako dobro! Žao mi je što nismo mogli doći u petak i što u nedjelju nismo mogli ostati kasnije...
Richard Morgan je super! Organizatori ste super! BILTEN je super! Štandovi sa knjigama super! :cheers:
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4027
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Re: SFeraKon 2008

Unread post by Izitpajn »

There's a few things I'd like to say 'bout Nam.

Neki su ovo već čuli, iako možda nitko sve što ću ovdje napisati, ali mislim da bi vrijedilo staviti na uvid vaskolikom puku, pa nek stoji, internet trpi sve, pa neka ovaj put istrpi i nešto dobro.

Moj prvi Sferakon je bio onaj 1993. godine, slučajno zadnji u Ivanićgradskoj, sljedeći nakon toga je bio u SC-u, a 1995. je krenulo s FER-om. Ovaj dio i nije toliko bitan, čisto da postavim početnu perspektivu.

Bio sam na jednom ili dva Kutikona u doba kad su nešto vrijedili, i mislim da sam bio na svim RiKonima dosad. Još plus oko tri Istrakona, otprilike toliko Essekona, po jedan Eurocon, Konfuzija, Liburnicon, sve skupa, nešto iznad trideset konvencija u zadnjih 15 godina.

I ne mogu reći da mi je i na jednoj ikad bilo loše. Da, ponekad je bilo praznog hoda, ponekad je bio dosadno, ponekad su me živcirali neki ljudi, ali generalno, svaka konvencija traje bar 36 sati i samo budala može očekivati da će joj cijelo vrijeme biti sve super i sve za pet.

Isto tako, ono što mogu reći je da mi je uvijek i na svakoj, uključujući i Sferakone, bilo "okej"; nisam nikad odvalio ni na što, nisam bio u ekstazi, ali sam bio zadovoljan, nije mi bilo žao. Ali nikad bogznašto više.

Osim ove godine na Sferakonu.

Ove godine na Sferakonu je bilo...

Lijepo.

Ne znam koju drugu riječ bih upotrijebio. Sasvim je moguće da je riječ o potpuno subjektivnom, osobnom dojmu koji se ne mora ticati ničega osim trenutnog horoskopa, meteorološke situacije ili tko zna čega, ali na ovom Sferakonu se, čini mi se, prvi put otkako idem na konvencije poklopile neke stvari: dobra organizacija, dovoljan broj ljudi u organizaciji, adekvatan profil ljudi u organizaciji, vanjske okolnosti, nadrobite dalje već po volji.

Zapravo, mislim da je tajna u tome da se ovaj put na Sferakonu (govorim o ljudima u orgnizaciji) poklopila fantastična ekipa, velik broj pametnih ljudi koji su se našli u isto vrijeme na istom mjestu i koji su bili voljni napraviti ono što je u danom trenutku trebalo napraviti. I koji su se svi međusobno slagali, ali ono, zbilja slagali.

Mislim, nije bez veze da je Bilten ove godine bio najproduktivniji otkako ga ja vodim, iako sam ove godine ja osobno radio manje nego ikada.

Drugim riječima, pripremite se, sljedeće godine neće biti ovako dobro ;)

Ako vam nije u potpunosti jasno što sam svime ovime htio reći, ne brinite, nije ni meni

And this is all I had to say about that.

Inače, možda malo offtopic, ali da prenesem što je šef Konfuzije napisao na jednom drugom forumu (nema veze sa Sferakonom):
Vsi ste polni idej, kako privabit več folka. Od kod vam ideja (in pravica) si to želet? Izvolite na gasilsko veselico in boste v veliki množici, če vam tak folk odgovarja. Mene boli k... za kvantiteto folka, ki je čisto brez kvalitete. Konfuzija ni namenjena popularizaciji SFja ampak srečevanju enakih med enakimi - geeks & freaks & fans.
User avatar
Kris
Jedi Master
Posts: 228
Joined: 19 Aug 2003, 13:37

Re: SFeraKon 2008

Unread post by Kris »

Izitpajn je pogodio pravi izraz za ovogodišnji SFerakon (odnosno opis onoga kako je i meni bilo)- lijepo.

Od predavanja, preko ukupne organizacije do izbora gosta (tu prije svega mislim na Morgana koji je ipak bio prisutniji i vidljiviji od Raosa) pa na kraju do sveukupnog ugođaja 'kona - izgleda da se sve poklopilo da ovogodišnji SFerakon zaista ispadne super.

Koliko su se organizatori namučili, znoja prolili i istrpili stresa - ne znam, ali na kraju mogu biti ponosni na to kako su sve pripremili i vodili.

Nadajmo se da će i sljedeće godine biti ovako dobro.

:thumbup:
You think of me as rats. You think of a thing known as The Air Force Survival Handbook, where it explains that if you cut off one of my heads --which is where the poison is -- you must then slit open the ventral side and continue the cuts to extend the length of each leg. Subsequent to this, the skin can be peeled off, the belly opened and emptied, the backbone split and both halves roasted on sharpened sticks over a small fire.
Post Reply