Sferakonski okrugli stol 2006.

Jednogodišnji čušpajz

Moderator: niniane

User avatar
Nimrod
The Q
Posts: 1385
Joined: 18 Nov 2003, 20:30
Location: zabreg
Contact:

Unread post by Nimrod »

klaun van trenda wrote: ako ikome zna?i išta mišljenje jednog nebitnog ?lana - mene
prepucavanja svih na stranu, ipak mislim da ce se svi ujediniti u jednoj sitnici - nebitnih ?lanova nema! :blob:
English is the result of Norman soldiers attempting to pick up Anglo-Saxon barmaids, and is no more legitimate than any of the other results.
- H. Beam Piper, from "Fuzzy Sapiens"
ban

Unread post by ban »

Ire wrote:pa jedni bi bili ovdje, a drugi ne bi.
Da na nosf-u nema sferinih foruma, tako bi bilo. Ovako se pretvorilo u politiku. To sto ja jedini govorim javno o tome, stvarno moj problem.
Ire wrote:a meni je Ĺžao [?]to ti uop?e ne shva?a[?] da sve [?]to sam ja radila ovdje (kao i svi ostali bez obzira na pripadnost udrugama) bilo je radi promicanja sf-a. to isto sada radim i kao ?lan sfere, a to [?]to tebi smeta moje priklju?enje sferi - tvoj problem!
A di sam ja Irena napadao tebe osobno ili tvoje clanstvo u sferi? Ti si ucinila pojedinacno vjerojatno najvise za nosf. Ja sam to uglavnom isticao kako tebi osobno tako i svugdje gdje bih govorio o nosf-u. Ja sam rekao samo da me smeta da se oko sferinih foruma na nosf-u dogadjaju razdori u sferi koji jednostavno utjecu na nosf. Zar ti stvarno mislis da treba ignorirati da je to tema svih okruglih stolova o sf-u otkako je ta inicijativa sprovedena u djelo? Ma ok, ali to je zabijanje glave u pijesak i pravljenje da je sve u redu. To sto ja tu cinjenicu prvi spominjem na samom forumu, to svakako jest moja glupost. I nemojte vise spominjati bandwidth. Probijanje granice bandwidtha pokazuje da na nosf netko dolazi. Tko hoce, moze vjerovati i da gremlini nabijaju promet. Meni svejedno.
Kao posljedica svega toga, ali i nevezano za sve to, ide i moja odluka da napustim nosf. Ja stvarno vise nemam neke zelje da ovo radim. Do sada sam dobio jednu ozbiljnu ponudu o preuzimanju koju cu vjerojatno i prihvatiti pa ce nosf nastaviti postojati i bez mene.
ban

Unread post by ban »

klaun van trenda wrote:pa za[?]to onda ti nebi preuzela vodstvo foruma?
ja bih molio da se zamijeti jedan tehnicki detalj. Nosf nije forum, nego online fanzin koji broji preko sto prica i dvadesetak autora iz cijele Hrvatske i postoji skoro 6 godina. Forum je na nosf-u jedna od relativno recentih novina koja je doprinijela njegovoj popularnosti ali nije poanta nosf-a kao projekta.
ban

Unread post by ban »

Nimrod wrote:prepucavanja svih na stranu, ipak mislim da ce se svi ujediniti u jednoj sitnici - nebitnih ?lanova nema! :blob:
To svakako. Nebitnih clanova nema.
User avatar
klaun van trenda
Puppeteer
Posts: 139
Joined: 05 Aug 2005, 13:06
Location: um - debelo crijevo racunalnog virusa
Contact:

Unread post by klaun van trenda »

ok! pogriješio sam rekavši FORUM, ali ono što sam rekao ne mijenja bit

hvala za NEVAŽNE ?LANOVE (raste mi ego :uzdravlje: )
sve ovo dajem generaciji u dešperaciji!
http://www.5wwwww5.com/forum/index.php? ... ticlicense
ban

Unread post by ban »

Ire wrote: koliko znam nitko nikad ti iz sfere nije ni[?]ta naĹžao u?inio.
Nije da. To nisam ni rekao. Osobno poznam preko nekoliko clanova sfere i nemam nista osobno protiv niti jednog od njih/vas. Ja sam govorio o sferi kao klubu i o poziciji nosf-a u odnosu na taj klub, a ta se pozicija promijenila.
Ire wrote:kad se sfera stavljala pod nosf bilo je to zbog uzajamne koristi, a ne - kao [?]to ti poku[?]ava[?] predstaviti - jer se sfera grebala.
E vidis, tu se ne slazemo. Ja ne mislim da je to bila uzajamna korist iako je definitvno bilo neke koristi na obje strane. Mislim da je taj dolazak generirao nepotrebne sukobe. Kazem, moj je problem sto ja te sukobe iznosim na forum a ne govorim o njima na okruglim stolovima o sf-u na kojem urednik nosf-a nije ni prisutan.
Dagi
Skriboman
Posts: 2320
Joined: 13 Mar 2004, 00:57
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by Dagi »

ban wrote: (...) Ja sam rekao samo da me smeta da se oko sferinih foruma na nosf-u dogadjaju razdori u sferi koji jednostavno utjecu na nosf. Zar ti stvarno mislis da treba ignorirati da je to tema svih okruglih stolova o sf-u otkako je ta inicijativa sprovedena u djelo? Ma ok, ali to je zabijanje glave u pijesak i pravljenje da je sve u redu.
ban wrote: Kazem, moj je problem sto ja te sukobe iznosim na forum a ne govorim o njima na okruglim stolovima o sf-u na kojem urednik nosf-a nije ni prisutan.
Isti?em da se tema SFerinog foruma kao dijela NOSF-ovog foruma raspravljala samo na ovogodi[?]njem sferakonskom okruglom stolu.

Okej, jo[?] jednom ?u nastojati razjasniti [?]to se ove godine na sferakonskom okruglom stolu dogodilo. Diskusija je oti[?]la u raspravu [?]to SFera jest, a [?]to nije, kamo ide, za[?]to je aktivna koliko je aktivna itd. Pri tome je jedan od starijih ?lanova, ina?e poprili?nog ugleda, preuzeo rije? te u svojem izlaganju prigovorio za[?]to SFera nema svoj forum, ve? gostuje na NOSF-u? Uljudno mu je obja[?]njeno kako se o tome raspravljalo na (danas nepostoje?em) SFerinom forumu u kontekstu stvaranja hrvatskog SF nad-foruma. Nadalje, re?eno je kako je razlog bio izbjegavanje podvostru?enih diskusija, jer su sfera[?]i ionako aktivni na NOSF-ovom forumu, kao i masa drugih fanova, pa to podiĹže kvalitetu rasprave - o SF-u. Nagla[?]avam: rasprave o SF-u, jer klupska diskusija ionako ?ini vrlo mali dio sadrĹžaja foruma, bilo prija[?]njeg SFerinog, bilo NOSF-ovog. SFera je provela glasovanje, pa je prijedlog o ujedinjenju foruma prihva?en i proveden.

Potegnulo se i pitanje bandwitha te s njime skop?anog tro[?]ka, pa je obja[?]njeno kako ljudi nude privatan novac, i to kao fizi?ke osobe - fanovi, a uistinu se nije spominjalo da bi SFera kao udruga dala novac. I da, jedan od argumenata (ali vrlo marginalan) jest bio da SFera kao udruga nema tro[?]ak za forum - prili?no neuvjerljivo, jer tro[?]ak ionako ima[?] s web stranicom.

Ni[?]ta suvislo se nije zaklju?ilo, osim da se ostaje pri statusu quo, pod uvjetom da se rije[?]i pitanje bandwitha.

Prema tome, nije bilo nikakvog razdora, nikoga se nije poimence prozivalo na odgovornost, jedino je ljudima bilo Ĺžao [?]to je NOSF-ov forum pao pred sam Sferakon.
User avatar
Miles
Ancient
Posts: 776
Joined: 25 Feb 2005, 16:01
Location: sarajevo

Unread post by Miles »

Ovo se izgleda pretvorilo u politi?ko pitanje :x
Jebiga ljudi, nije vam to trebalo :x :x :x
User avatar
Nimrod
The Q
Posts: 1385
Joined: 18 Nov 2003, 20:30
Location: zabreg
Contact:

Unread post by Nimrod »

ban wrote:Mislim da je taj dolazak generirao nepotrebne sukobe. Kazem, moj je problem sto ja te sukobe iznosim na forum a ne govorim o njima na okruglim stolovima o sf-u na kojem urednik nosf-a nije ni prisutan.
Ovaj dio ne kuzim. Kao ni onaj s promjenom pozicije. Irena je prili?no oštro insistirala way back when kad se raspravljalo o preseljenju na nosf da se tebe pita prvo da li ti je to ok da se sfera doseli na forum. Što se promijenilo?
English is the result of Norman soldiers attempting to pick up Anglo-Saxon barmaids, and is no more legitimate than any of the other results.
- H. Beam Piper, from "Fuzzy Sapiens"
User avatar
davors
Ancient
Posts: 795
Joined: 19 Aug 2003, 01:51
Location: Pazin
Contact:

Unread post by davors »

Dagi wrote: Isti?em da se tema SFerinog foruma kao dijela NOSF-ovog foruma raspravljala samo na ovogodišnjem sferakonskom okruglom stolu.
(...) Pri tome je jedan od starijih ?lanova, ina?e poprili?nog ugleda, preuzeo rije? te u svojem izlaganju prigovorio zašto SFera nema svoj forum, ve? gostuje na NOSF-u? (...)
Prema tome, nije bilo nikakvog razdora, nikoga se nije poimence prozivalo na odgovornost, jedino je ljudima bilo žao što je NOSF-ov forum pao pred sam Sferakon.
Ako smijem, pridonio bih jednim svjedo?enjem: jedina osoba iz ?ijih se rije?i dalo naslutiti da mu smeta što je Sferin forum u sklopu NOSF foruma bio je Hrvoje Pr?i?, nitko drugi ovakvoj on-line situaciji nije prigovorio ništa, ni na sferakonskom okruglom stolu, ni ranije, ni kasnije. Iz respekta prema osobi Hrvoja Pr?i?a išlo se naduga?ko i naširoko objašnjavati kako je došlo do premještanja Sferinog foruma na NOSF, i onda je, inercijom, Sferin on-line status u daljoj raspravi pukim u?estalim spominjanjem, kao primjer za nešto sasvim drugo, postao žrtvom rasprave o stanju u Sferi uop?e, ali, koliko se ja sje?am, i dalje nitko osim H. Pr?i?a nije zagovarao Sferinu forumašku neovisnost. I nitko nije, osim H. Pr?i?a, ustvrdio da postoji ikakva dvojba zbog toga što NOSF-ov forum ugoš?uje Sferin podforum.

Tako da mi pomalo nije jasno oko ?ega se vrte nesporazumi u ovoj teku?oj raspravi ovdje...

Moje mišljenje glede budu?nosti on-line bivstvovanja hrvatskih SF aktivista (da prostite na izrazu): iz prakti?nih, sinergijskih, propagandnih, vremenskih, osobno-financijskih, na kraju krajeva i kulturno-povijesnih razloga, smatram da je NOSF uspio izboriti vode?e mjesto kao najvažniji medij u virtualnom dijelu hrvatske SF scene, smatram da ga zbog toga treba podržavati, te dalje njegovati i usavršavati, kako bi i dalje ostao središnje mrežno mjesto za informacije, rasprave i predstavljanje novih kreativnih doprinosa doma?oj SF sceni.

Davor
*Istria is a state of mind*
User avatar
Dagon
The Q
Posts: 1044
Joined: 14 Jul 2004, 18:15
Location: Istria/R'lyeh

Unread post by Dagon »

Ako bi bio jo[?] jedan forum sa istim ?lanstvom, to stvarno nikom ne treba, me?utim u zadnje vrijeme neke juzere ba[?] i ne postaju ovdje, pa moĹžda i nemamo ba[?] previ[?]e foruma... Mene bi, recimo, obradovalo ako bi se otvorio koji novi, previ[?]e je Ĺžabokre?ine na Internetu u zadnje vrijeme...
(prije nego netko pita za[?]to u tom slu?aju ne napravim svoj - nemam vremena od posla)
At last, the stars are finally right...
Zoran
The Q
Posts: 1913
Joined: 08 Aug 2003, 21:11

Unread post by Zoran »

Ire wrote:društvo sfera nije ?udovište s jednom glavom,
?ek ja sam doživotni i po?asni ?lan VIŠEGLAVOG ?UDOVIŠTA?? :ocasion: :ocasion: ZAKON!!!! :ocasion: :uzdravlje:
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4027
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Unread post by Izitpajn »

Okej, pošto je rasprava više-manje konstruktivno završena, ne?u dolijevati ulje na vatru izražavanjem mišljenja o karakteru nekih diskutanata. Samo bih, javnosti radi, htio ispraviti neke ?injeni?ne pogreške i nedoumice.
ban wrote:Ja sam od pocetka govorio da nije dobro da je sfera kao klub uopce ima forum na nosf-u.
Nije istina. Nijednom to nisi ustvrdio. Ako mi ukažeš na post u kojemu nešto takvo piše, ponizno ?u se ispri?ati.

A ?ak i da jesi, gle, ti si bio šef foruma. Mi nismo došli i parkirali se bez da smo ikoga pitali. Pitali smo tebe. Rekao si da može. Mogao si isto tako re?i da ne može. Nisi. Samostalno si donio odluku.
sferasi nisu clanovi kao i svi drugi nego imaju svoj posebni podforum. To je ok, ali zasto?
Zato jer smo pitali i ti si dozvolio.
Sfera, preko nekih drugih ljudi, kuka zasto to treba sferi
Nije istina. Kukaju ljudi koji su nekad bili ?lanovi SFere, a danas to više nisu, nego su dežurna zakerala koja idu okolo i ponavljaju kako je to izgledalo u njihovo vrijeme i kako ovo danas (puno toga, ne samo web forum) ništa ne valja.
zahvaljujem svim sferasima koji su poticali ideje o skupljanju love no spocitavam sferi jer se nije interesirala sluzbeno za stanje nosf-a na kojem je sluzbeno postavila forum
Zato jer mentalni sklop SFeraša nije takav da komuniciraju službenim dopisima s potpisom i pe?atom. Da si spomenuo, ma da nam je uop?e palo na pamet, ponudili bismo ti to "službeno" preko SFere. Osim toga, ti SFeraši koji su to nudili jesu SFera.
a istovremeno se po sferakonu prica kako je mina za sferakon sto bandwidth na nosf-u puca bas uoci sferakona
Ne znam što zna?i "mina", ali nije li objektivna istina da je bandwidth pukao taman prije Sferakona, što je bio najgori trenutak za to?
Ako se sluzbeno o nosf-u raspravlja na sferi a, eto cujem da se raspravlja
Prvi put se u SFeri službeno raspravljalo o NOSF-u ju?er nakon što je krenula cijela ova rasprava. Rasprava na okruglom stolu na Sferakonu nije bila "rasprava u SFeri". U njoj su sudjelovali ljudi koji nisu ?lanovi SFere, štoviše, oni su najviše kritizirali vezu s NOSF-om, dok su je ?lanovi SFere branili.
Zasto se ja ne mogu oteti dojmu da se dio sfere stidi sto je sfera ovdje?
Zato jer ti tako odgovara.
Sad ce ispasti da Sfera nije tiskala da dodje na ovaj forum
Ne znam što zna?i "tiskala se". Ja sam bio glavni predlaga? spajanja (Bojan je prvi dao ideju još prije nego što je došao u SFeru, a onda samja to kao "službeni admin" Sferinog sajta i službeno pokrenuo) i ja sam bio za to da se pita, dakle da ti daš odgovor a)DA ili b)NE. Nikakvo tiskanje. Ne želim dolaziti nekamo kamo me puštaju preko one stvari. Da sam znao da ?eš se ovako ponašati, dolaska SFere na ovaj forum ne bi bilo.
a sve kao da se nece ljudima dati dolaziti i na sferin forum i na nosf-ov
To?nije, moja argumentacija: "Nema smisla održavati iste rasprave s istim ljudima na dva mjesta". Bez "kao". Naravno, uvijek možeš re?i da lažem.
I jos ce ispasti da se na okruglom stolu nije pricalo da sferi ne treba nosf
Pri?alo se, ali nisu pri?ali ?lanovi SFere nego spomenuta zakerala kojima je u zadnje vrijeme glavna zanimacija da idu okolo i popuju drugima kako bi trebali raditi stvari. Nadam se da nitko ne misli da se te i takve trebalo izbaciti sa Sferakona zbog verbalnog delikta.
te da je jedan od argumenata da ostane taj sto forum ima za dzabaka
I bivši forum na http://www.sfera.hr je bio isto tako za džabaka.
Ja sam rekao samo da me smeta da se oko sferinih foruma na nosf-u dogadjaju razdori u sferi
U SFeri se ne doga?aju razdori oko NOSF-a. Tu i tamo smo se znali zaka?iti oko nekih stvari (jel treba tjerat ljude na skupštinu ili ne, gdje ?e fizi?ki stajati Bilten, tko je trebao radit programbook na Sferakonu itd.) ali nikad nije bilo neke rasprave o NOSF-u.
Zar ti stvarno mislis da treba ignorirati da je to tema svih okruglih stolova o sf-u otkako je ta inicijativa sprovedena u djelo?
Ja mislim da to treba ignorirati jer je to tema koju pokre?u isti ljudi koji, još jednom, nisu ?lanovi SFere i mnogim ljudima u SFeri su se ve? popeli na onu stvar, ne samo zbog NOSF-a, nego i zbog drugih stvari. Izme?u ostalog, i zbog stvaranja ovakve nervoze na relaciji SFera-svi ostali.
Tomislav Sakic
The Q
Posts: 1042
Joined: 24 Nov 2004, 11:36
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by Tomislav Sakic »

Napokon sam shvatio [?]to zna?i kad ti se ne[?]to "obije o glavu".
Post Reply