FER i prijevozna sredstva

Jednogodišnji čušpajz

Moderator: niniane

User avatar
Tanja.C
Ancient
Posts: 736
Joined: 02 Sep 2005, 11:11
Location: Dežela

FER i prijevozna sredstva

Unread post by Tanja.C »

Budu?i da ne znam voziti, lijepo bi molila nekog voza?a ili barem nekog sa odli?nom orientacijom (moja naime - sux :oops: ) da mi malo okvirno opiše kako najjednostavnije do?i do FERa iz smjera Slovenije - recimo od onog velikog rotora u Remetincu (?).
Okej, kartu sam našla - http://images6.theimagehosting.com/fer.jpg ali bez dodatnog opisa su moji Slovenci izgubljeni. :(
I kako je sa parkingom oko FER-a? Naravno, zanima me besplatan parking. :ocasion:

Hvala puno i vidimo se! :wave:
User avatar
Bahod
The...
Posts: 1584
Joined: 02 Aug 2005, 21:37
Location: ZG
Contact:

Unread post by Bahod »

Evo budem ja kao domorodac, voza? i izvi?a?:
Na rotoru kod Remetinca skrene[?] na most ( to je tre?e skretanje ako ide[?] iz smjera zaobilaznice, a pretpostavljam da ide[?]).
Dalje; na mostu bih preporu?io krajnju desnu traku, moĹže i prva do. Na kraju mosta dolazi se do T kriĹžanja na kojem ?e[?] skrenuti desno. Sad su u Savskoj ulici. Savskom se ulicom kre?e[?] u smjeru sjevera do Vukovarske.
Vukovarska je drugo veliko kriĹžanje sa Savskom: Prva je s Ljubljanskom (ovo ?e[?] kriĹžanje prepoznati tako da ?e ti se s tvoje desne strane nalaziti Vijesnikov neboder ? sme?a zgrada s natpisom VIJESNIK na vrhu) dakle tu ide[?] ravno. Slijede?e veliko kriĹžanje je Vukovarska ( ovo ?e[?] prepoznati po neboderu s desne strane; Zagrep?anki ? visoka bijelo plava zgrada s zastupni[?]tvom Citroena u prizemlju)- tu skre?e[?] desno. Preporu?io bih krajnju lijevu traku.
Dalje; Vukovarskom ide[?] ravno i na drugom semaforu skrene[?] lijevo i eto te na FER-u ( velika vi[?]ekatnica s tvoje desne strane)

Ĺ to se ti?e parkiranja ?ispred FER-a, je ZGB parking i napla?uje se; radnim danom do 20:00, subotom 14:00, nedjeljom ?abe. Alternativno parkiranje se moĹže prona?i u nastavku iste ulice ili u neposrednoj blizini.
Ĺ to se ti?e pla?anja svojedobno sam bio uvjeravan od strane profesora na FER-u da je nepisano pravilo ? plati[?] jedan sat, ostalo se opra[?]ta jer si student. E sad ja to nisam nikada provjeravao pa moĹžda netko ima to?nije informacije. S druge strane ako imate slovensku regu (a pretpostavljam da imate) kaznu ako je i dobijete moĹžete baciti jer vam ne mogu ni[?]ta-ovo naravno niste ?uli od mene.
Eto toliko od mene.
Ako ima nejasno?a- pitaj. :uzdravlje:
Ako netko vidi da sam ne[?]to propustio-molio bih nadopunu.
:;
User avatar
SAMSUILUNOV OTAC
Autor u Smokvinom listu
Posts: 2110
Joined: 30 Dec 2005, 00:50
Location: 26. dimenzija, treća kuća desno, iza bukve

Unread post by SAMSUILUNOV OTAC »

Kad smo ve? kod orijentacije, koji je put do FER-a sa Ĺželjezni?kog kolodvora? :wave:
Kap limuna, zrno soli,
I svaka rana malo više boli.
User avatar
Tanja.C
Ancient
Posts: 736
Joined: 02 Sep 2005, 11:11
Location: Dežela

Unread post by Tanja.C »

@Bahod - hvala ti puno! :mrgreen:
Sad si mi dao posla za prevo?enje na slovenski, ah well... imam još dosta vremena. :ocasion:
User avatar
Bahod
The...
Posts: 1584
Joined: 02 Aug 2005, 21:37
Location: ZG
Contact:

Unread post by Bahod »

@T.C. no biggy :;

OK ajmo dalje:
@SO

Dakle iza?e[?] iz vlaka. Pro?e[?] kroz glavnu zgradu kolodvora, pre?e[?] cestu i sa svoje lijeve strane vidi[?] stepenice u pothodnik. Kad se spusti[?] krene[?] lijevo do kraja pothodnika. (zna[?] da si iza[?]ao kad ugleda[?] svijetlo dana).:;
Ispred tebe je stajali[?]te BUS-eve a iza toga velika zgrada u kojoj je banka. Zgradu zaobi?e[?] s desne strane i pi?i[?] do Vukovarske. Vukovarsku ?e[?] prepoznati po tome [?]to je jedina u tvom smjeru da po njoj voze trajvani. (ako do?e[?] do Save onda se mora[?] vratiti). :; :;
Dalje: kad si na Vukovarskoj skrene[?] desno-moĹže[?] i na tramvaj ali je stvarno blizu-i prati[?] Vukovarsku po nogostupu; pro?e[?] prvo kriĹžanje (Miramarska). Nastavi[?] dalje do slijede?eg semafora.
Tu stane[?] okrene[?] se na desno i gleda[?] u FER. (Velika vi[?]ekatnica)
Ergo ima i brĹžih puteva ali su [?]anse da se izgubi[?] malo ve?e.

Postoji i jednostavnija opcija
Sjedne[?] u TAXI i kaĹže[?] FER- Of course you will have to spend some money this way :lol:
User avatar
Bahod
The...
Posts: 1584
Joined: 02 Aug 2005, 21:37
Location: ZG
Contact:

Unread post by Bahod »

Bahod wrote: tu skre?e[?] desno. Preporu?io bih krajnju lijevu traku.
Dalje; Vukovarskom ide[?] ravno
mala nadopuna radi mogu?e krive interpretacije:
Lijevu traku odabrati nakon skretanja u Vukovarsku, nikako prije

sorry :oops:
User avatar
SAMSUILUNOV OTAC
Autor u Smokvinom listu
Posts: 2110
Joined: 30 Dec 2005, 00:50
Location: 26. dimenzija, treća kuća desno, iza bukve

Unread post by SAMSUILUNOV OTAC »

Senk ju, vehri ma?, aj sej! :uzdravlje:
Ima jedna ?injenica koja me oduvijek zbunjivala. Za[?]to odre?ene ulice koje nemaju veze s nekim gradom dobiju ime po tome gradu? Nije to samo stvar u Zagrebu. Najbolje mi je kad usred PoĹžege nai?em na Dubrova?ku ulicu. A u Dubrovnik se iz te ulice moĹže do?i jedino teleportacijom. Ili jo[?] bolje: ima Njema?ka ulica! MoĹžda u njoj Ĺžive preteĹžno njema?ki gastarbajteri, pa zato, ali nekako sumnjam. Jo[?] samo fali da nekoj ulici daju ime Ulica Papue Nove Gvineje pa mogu slobodno sko?it sa Savskog mosta u Orljavu! :!:
Kap limuna, zrno soli,
I svaka rana malo više boli.
User avatar
Bahod
The...
Posts: 1584
Joined: 02 Aug 2005, 21:37
Location: ZG
Contact:

Unread post by Bahod »

pa zato jer bi se ina?e sve ulice u Zagrebu zvale Zagreba?ke :;
User avatar
4/\/I)`/
Puppeteer
Posts: 145
Joined: 16 Apr 2005, 01:39
Location: Astralna špilja.
Contact:

Unread post by 4/\/I)`/ »

Zato jer Hrvatska nema dovoljno ZBILJA uspje[?]nih ljudi, koji to ostanu i posthumno :D;
Zato jer Hrvati u odborima za imenovanje ulica nisu dovoljno ma[?]toviti , pa se la?aju karte, u nedostatku pridjeva i imenica, koje istro[?]e nakon prvih 20ak ulica (Lipova, Pod lipom, Nad lipom, Lipovska ... ;) ) ;


offtopic
:;
morala sam :P
Nakon sto smo transhumirali Velebitom, susreli smo se oci u oci groznom transgresijskom diskrepancijom, kojeg li akcidenta! Zbog horibilnog gigantizma imisije nodalnih tiranopolisa , ekocid je bio negligentno neizbjezan...
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

SAMSUILUNOV OTAC wrote:Senk ju, vehri ma?, aj sej! :uzdravlje:
Ima jedna ?injenica koja me oduvijek zbunjivala. Zašto odre?ene ulice koje nemaju veze s nekim gradom dobiju ime po tome gradu? Nije to samo stvar u Zagrebu. Najbolje mi je kad usred Požege nai?em na Dubrova?ku ulicu. A u Dubrovnik se iz te ulice može do?i jedino teleportacijom. Ili još bolje: ima Njema?ka ulica! Možda u njoj žive pretežno njema?ki gastarbajteri, pa zato, ali nekako sumnjam. Još samo fali da nekoj ulici daju ime Ulica Papue Nove Gvineje pa mogu slobodno sko?it sa Savskog mosta u Orljavu! :!:
pa bolje da se zovu po gradovima nego da se svake 2 godine sva?aju o?e li bit Titova il Tu?manova ulica :? :x
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
Dagon
The Q
Posts: 1044
Joined: 14 Jul 2004, 18:15
Location: Istria/R'lyeh

Unread post by Dagon »

Tko vam je kriv, mi jo[?] uvijek u Pore?u imamo i Obalu mar[?]ala Tita, i Partizansku.
At last, the stars are finally right...
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

ma briga mene kak se zove, samo nek se zove jednako duže od dvije godine zaredom :?
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
Bahod
The...
Posts: 1584
Joined: 02 Aug 2005, 21:37
Location: ZG
Contact:

Unread post by Bahod »

Dagon wrote:Tko vam je kriv, mi jo[?] uvijek u Pore?u imamo i Obalu mar[?]ala Tita, i Partizansku.
big dil mi imamo TRG MARĹ ALA TITA - i to jedan ( barem meni) od ljep[?]ih u ZG-u
User avatar
Dagon
The Q
Posts: 1044
Joined: 14 Jul 2004, 18:15
Location: Istria/R'lyeh

Unread post by Dagon »

Samo vi ga drĹžite i dalje.
At last, the stars are finally right...
Post Reply