Parsek 88

PARadoksalno SEKularno glasilo Društva za znanstvenu fantastiku SFera

Moderator: Dagi

User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Re: Parsek 88

Unread post by Ire »

pa nije realizirano, jer prvo sve treba preseliti na novi server, što si ti rekao dogovoriti s bahodom
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4027
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Re: Parsek 88

Unread post by Izitpajn »

I to je u toku, ali traje. A Parseci izlaze li ga izlaze, pa mislim da je bolje napravit ga loše sada nego savršeno za šest mjeseci.
User avatar
Bahod
The...
Posts: 1584
Joined: 02 Aug 2005, 21:37
Location: ZG
Contact:

Re: Parsek 88

Unread post by Bahod »

Izitpajn wrote:Bahode, oćeš uwebljivat "Parsek"?
Pa ja sam mislio da uwebljujem - no očito je došlo do nekih promjena/dogovora u koje ja nisam upućen
User avatar
Bahod
The...
Posts: 1584
Joined: 02 Aug 2005, 21:37
Location: ZG
Contact:

Re: Parsek 88

Unread post by Bahod »

Ire wrote:pa nije realizirano, jer prvo sve treba preseliti na novi server, što si ti rekao dogovoriti s bahodom
Mea culpa
Ja naime o php u nemam blage veze (niti vremena za naučiti) domena je prijavljena na moj hosting i moram poslati podatke za pristup (opet mea culpa)
I onda ćete morat pronaći nekoga ko se kuži u te stvari malo bolje - nelchee? :romeo:
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4027
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Re: Parsek 88

Unread post by Izitpajn »

Bahod wrote:Pa ja sam mislio da uwebljujem - no očito je došlo do nekih promjena/dogovora u koje ja nisam upućen
Čekaj, pa jel ti Dagi poslao brojeve 87 i 88? Ja čekao da vidim oćeš stavit, nisi, pa stavio ja... A bila je rasprava, zapravo i ne može se to nazvat raspravom, ja sam rekao da mogu nastavit po starom, a nitko nije rekao ni "da" ni "ne" pa sam nastavio jer mi se učinilo da si ti posustao...

Ispričavam se ako sam uljetio :dontknow: Al ajmo se onda dogovorit...
User avatar
Bahod
The...
Posts: 1584
Joined: 02 Aug 2005, 21:37
Location: ZG
Contact:

Re: Parsek 88

Unread post by Bahod »

Ma kaj bi uletio - pa glavno da je gore a 'ko ga tamo stavlja to je potpuno nebitno
BTW 87 je gore, a 88 nisam dobio ergo ga nema
Mislim da nema razloga za nekakvo prepucavanje što je bolje i/ili tko to radi bolje - barem što se mene tiče
Glavno da se uwebljuje
Naravno da blog nije najbolje rješenje to smo uzeli jer se činilo da je zgodno da ljudi mogu komentirati, a ja nisam znao kako napraviti to na "običnoj" stranici ergo blog.hr
Što se mene tiče može se otvoriti domena parsek.com ili .net (ako nije zauzeta) ja imam još jednu slobodnu domenu pa mogu/žemo napraviti parsek potpuno odvojen ili se može čekati da se uspostavi sfera.hr na mom hostingu pa se puwebljavati na parsek.sfera.hr
Meni sejedno
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4027
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Re: Parsek 88

Unread post by Izitpajn »

Čekaj, JUČER sam gledao sa svog kompa doma i broja 87 nije bilo :scratch: A sad ga ima :scratch: :scratch: Ili sam ja krivo vidio :scratch:

A što se tiče 88 ruža druga Tita, nije li ga Dagi poslao i tebi i meni istovremeno?

A što se tiče toga tko to radi, evo mog one-man-brainstorminga.

Dakle, pitanje nije "tko" nego "što".

Za sada, pitanje je parsek.sfera.hr ili parsek.blog.hr

Meni se, iskreno, na blogu ne sviđa dizajn. Na prvi pogled izgleda ljepše, ali nekako mi je, ne znam, to baš izgleda kao blog, a trebao bi izgledati kao časopis. Na sfera.hr mi se sviđa što je naslov naslov, kakav i treba bit, lijepi, veliki (jebiga, šest godina nounarstva je ostavilo traga), potpis je potpis, a pred nosom imaš direktan pristup svim tekstovima i brojevima, a bez pokretnog menija kakvi me inače iritiraju, but that's just me.

S druge strane, na blog se stvar stavi, rekao si, za deset minuta, a na sfera.hr da složim mi treba više od sata.

S treće strane, na sfera.hr imamo svoj disk pa možemo staviti i dodatne stvari, a na blog.hr samo u okviru bloga.

S četvrte strane, ja sam napravio broj 88, a ti nisi :P (Da, poanta je da u posao ulazi i povremeno buđenje Dagija šutanjem u guzicu kad zaboravi poslati tekstove, povremeno, ako se zaglavi, i izvlačenje stopala, vatrogasci, paramediks, znam, muka je to, bat stil samuan'z gat tu du it...)

S pete strane, kad sredimo sajt, vjerojatno ćemo sve prebacit na wordpress pa će i dosadašnja način uwebljivanja (na sfera.hr) i parsek.blog.hr prestati postojati pa nije ni bitno što se dogovorimo. Međutim, kao što rekoh, Parseke treba uwebiti što prije, a čekati da se riješi nešto drugo da bi se ovo moglo rješavatije recept za nezainteresirati publiku i futurizirati (hehe, jel vam se sviđa termin? :lol:) mrežno izdanje Parseka.

Kao šesto, ovdje su svi očito pizde i nitko se ne želi zamjerati i nitko neće reći "ova verzija mi se manje sviđa od one", a da meni dva čovjeka kažu da im je parsek.blog.hr bolji i ljepši i stariji od parsek.sfera.hr, o'ma bi rek'o okej, idem ja. Da stavim anonimnu anketu? Pa baš bih i mogao.
User avatar
Bahod
The...
Posts: 1584
Joined: 02 Aug 2005, 21:37
Location: ZG
Contact:

Re: Parsek 88

Unread post by Bahod »

Izitpajn wrote:Čekaj, JUČER sam gledao sa svog kompa doma i broja 87 nije bilo :scratch: A sad ga ima :scratch: :scratch: Ili sam ja krivo vidio :scratch:
Nekako mislim da nije stvar u tvom računalu:
dana 22:21 sri. 25. srp.07
Bahod wrote:Uwebljen Parsek 87.
Nisam složio linkovlje u meni - malo sam umoran - možda sutra
pa onda
dana 12:49 čet. 04. lis.07
Izitpajn wrote:Ej!
Pa prekjučer sam provjerio, link na 87 nije radio pa sam pretpostavio da ga nema!
Okej, imaš 88-icu negdje skrivenu, čisto da znam? Ja je možda napravim u sljedećih tjedan dana...
A što se tiče ovog ostalog aj dont ker idr vej
Meni nije problem pucati na blog - doggot mi Dagi šalje ja ću ih stavljati gore
Ne vidim zašto ne bi postojala dva mjesta na kojima se nalazi Parsek
Redundancija je smisao interneta :zubo:
Da može bolje može no pitanje je mogu li ja (vremenski mislim)
User avatar
Bahod
The...
Posts: 1584
Joined: 02 Aug 2005, 21:37
Location: ZG
Contact:

Re: Parsek 88

Unread post by Bahod »

Parsek 88
reuwebljen

Ovaj put i sa slikama
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4027
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Re: Parsek 88

Unread post by Izitpajn »

Valjda ublogljen ;)
Post Reply