Clanarina

Razgovori ugodni o udruzi, prostoru, tračevima i svemu ostalome ...

Moderator: niniane

BerislavLopac
Ancient
Posts: 503
Joined: 27 Jun 2004, 19:05
Location: Zagreb
Contact:

Clanarina

Unread post by BerislavLopac »

Zna li netko, koliko trenutacno iznosi clanarina za SFeru?
Aleksandar Ziljak
Ancient
Posts: 959
Joined: 09 Apr 2004, 18:42

Unread post by Aleksandar Ziljak »

50 kuna?
A. Ziljak
BerislavLopac
Ancient
Posts: 503
Joined: 27 Jun 2004, 19:05
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by BerislavLopac »

Aleksandar Žiljak wrote:50 kuna?
Ako je ovo tocan podatak, evo malo mog razmisljanja.

Netko je (mislim Dagi, i to na ovom forumu) bio spomenuo kako clanovi SFere, pa i oni koji plate clanarinu na ulazu, imaju popust na kotizaciju SFERAKONa, koja ih tada dodje 50 kn. Dakle, po ovome, oni moraju platiti 50 kn clanarinu + 50 kn kotizaciju = 100 kn.

Predlazem da se onima koji se uclane na SFERAKONu odobri popust na clanarinu od 10 kn; dakle, oni bi platili 90kn za oboje. Dakle, ako stvar pogledamo iz drugog kuta, moj konkretan prijedlog glasi: neka svatko tko plati trodnevnu kotizaciju SFERAKONa automatski postane i clan SFere na godinu dana. SFera time ne bi puno izgubila (koliko se clanarina uplati tijekom godine, anyway?), a prikupio bi se solidan broj clanova za baratanje pred strukturama itd.

I inace mislim da bi SFera trebala na SFERAKONu poraditi na vlastitoj promociji -- u vrecici bi se uz zbirku i program trebala naci i mala brosura o SFeri. To bi pogotovo privuklo djecurliju koja dodje po nagrade i njihove familije.
User avatar
Aranel
Pa'u 10. razine
Posts: 466
Joined: 05 Oct 2003, 15:20
Location: Istočna Anarhija
Contact:

Unread post by Aranel »

BerislavLopac wrote: neka svatko tko plati trodnevnu kotizaciju SFERAKONa automatski postane i clan SFere na godinu dana.
neka, fala, ja bih ra?e bila ?lan gaje, ovak bi me upregli da radim još i na sferakonu...
BerislavLopac
Ancient
Posts: 503
Joined: 27 Jun 2004, 19:05
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by BerislavLopac »

Aranel wrote:neka, fala, ja bih ra?e bila ?lan gaje
Nisam znao da se to dvoje medjusobno iskljucuje... :scratch:
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4027
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Unread post by Izitpajn »

neka, fala, ja bih ra?e bila ?lan gaje, ovak bi me upregli da radim još i na sferakonu...
Nisam znao da se to dvoje medjusobno iskljucuje...
(nadopunjeni Aranelin citat, pošto je Berislav mudro odrezao poantu)
Ta dva se možda ne isklju?uju, ali se zato svakako isklju?uju rad na dvije konvencije i održavanje psihi?kog zdravlja.
BerislavLopac
Ancient
Posts: 503
Joined: 27 Jun 2004, 19:05
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by BerislavLopac »

Ja sam mozda blesav, ali ne vidim kako bi netko, pa i ako je clan, morao raditi na bilo cemu. To se nije moralo ni u Partiji...

Iskreno, nadao sam se malo ozbiljnijoj diskusiji o prijedlogu.
User avatar
Petra
Puppeteer
Posts: 109
Joined: 08 Sep 2003, 17:44

Unread post by Petra »

BerislavLopac wrote: Iskreno, nadao sam se malo ozbiljnijoj diskusiji o prijedlogu.

he, bijash (lokalizam koji znaci 'trebao si') doci na skupstinu. ozbiljne diskusije nije falilo :iconbiggrin:
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

neka svatko tko plati trodnevnu kotizaciju SFERAKONa automatski postane i clan SFere na godinu dana
pa iskreno, meni je prijedlog malo.. bla.. iz više razloga..

1. jer bi moglo ispast da je sfera pala niske grane kad na taj na?in regrutira ?lanove (ne upuštam se u raspravu je li ili nije sfera spala na ikakve grane i što uop?e radi na drvetu, op.a.)

2. jer bi moglo ispast da sfera tjera ljude da se u?lane - znam da to nije to, al ljudi su ljudi, ne?

3. jer se bilo tko može u?lanit u sferu kad god zaželi. ovak bi imao hrpu ljudi koje boli ona stvar za sferu i koji bi bili ?lanovi na papiru i nikako druga?ije. a, iskreno, šta ?e to sferi? a ako želiš samo mlade i nove snage za organizaciju sferakona, ima i boljih na?ina za regrutaciju. ja sam imala ideju koju nisam uspjela sprovesti zbog nedostatka vremena, a u kona?nici jer sam i zaboravila, da bude na desku papir na koje bi se oni koji imaju ikakve ideje i/ili želje za organiziranjem sljede?eg sferakona, potpisali ..
I inace mislim da bi SFera trebala na SFERAKONu poraditi na vlastitoj promociji -- u vrecici bi se uz zbirku i program trebala naci i mala brosura o SFeri
u program booku je bio teksti? o sferi, ?isto ono iz promotivnih razloga :dontknow:
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
Aranel
Pa'u 10. razine
Posts: 466
Joined: 05 Oct 2003, 15:20
Location: Istočna Anarhija
Contact:

Unread post by Aranel »

Izitpajn wrote:
neka, fala, ja bih ra?e bila ?lan gaje, ovak bi me upregli da radim još i na sferakonu...
Nisam znao da se to dvoje medjusobno iskljucuje...
(nadopunjeni Aranelin citat, pošto je Berislav mudro odrezao poantu)
Ta dva se možda ne isklju?uju, ali se zato svakako isklju?uju rad na dvije konvencije i održavanje psihi?kog zdravlja.
tako je
BerislavLopac
Ancient
Posts: 503
Joined: 27 Jun 2004, 19:05
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by BerislavLopac »

Sad ispada da se ja samo s tobom raspravljam, ali neka.
ire wrote:
neka svatko tko plati trodnevnu kotizaciju SFERAKONa automatski postane i clan SFere na godinu dana
pa iskreno, meni je prijedlog malo.. bla.. iz više razloga..

1. jer bi moglo ispast da je sfera pala niske grane kad na taj na?in regrutira ?lanove (ne upuštam se u raspravu je li ili nije sfera spala na ikakve grane i što uop?e radi na drvetu, op.a.)
Pa zar nije? Koliko je ljudi izmedju dva SFERAKONa platilo clanarinu? Stvarno me zanima.
ire wrote:2. jer bi moglo ispast da sfera tjera ljude da se u?lane - znam da to nije to, al ljudi su ljudi, ne?
I sto je u tome lose. Tjera ih i da "kupe" knjigu, u interesu promicanja hrvatskog SF-a -- ne vidim nikakvu razliku kad je rijec o clanstvu.

Uostalom, ljudi koji dolaze na konvencije su njihovi clanovi -- a kako se SFera u sustini svela samo na SFERAKON (plus zbirku, koja izlazi u sklopu SFERAKONa, te autorske zbirke, koje su Tanjina i Darkova zabavancija -- svaka cast iznimnim pokusajima, poput onih projekcija, ali...), to ionako dodje na isto. A clanstvom se dobiva osjecaj pripadnosti, koji bi mogao (nemam nikakvih potpora ovoj tvrdnji, priznajem) pomoci da se ljudi osjete dijelom SFere i ne gledaju je kao neku elitiziranu, zatvorenu grupu (a znam da ima dosta ljudi koji je tako vide).
ire wrote:3. jer se bilo tko može u?lanit u sferu kad god zaželi. ovak bi imao hrpu ljudi koje boli ona stvar za sferu i koji bi bili ?lanovi na papiru i nikako druga?ije.
Kvantiteta donosi kvalitetu.
ire wrote:a, iskreno, šta ?e to sferi? a ako želiš samo mlade i nove snage za organizaciju sferakona, ima i boljih na?ina za regrutaciju. ja sam imala ideju koju nisam uspjela sprovesti zbog nedostatka vremena, a u kona?nici jer sam i zaboravila, da bude na desku papir na koje bi se oni koji imaju ikakve ideje i/ili želje za organiziranjem sljede?eg sferakona, potpisali ..
Hvalevrijedna ideja, ali treba biti propagirana, da ljudi znaju za nju (npr. da pise u programu, biltenu i na Web sajtu). Takodjer, novi ljudi cesto ne znaju sto mogu/smiju/zele predloziti -- treba ih uvoditi polako, da prvo vide kako se to radi, da osjete da ce se njihove ideje razmotriti itd.
User avatar
4/\/I)`/
Puppeteer
Posts: 145
Joined: 16 Apr 2005, 01:39
Location: Astralna špilja.
Contact:

Unread post by 4/\/I)`/ »

Koliko ?lanova sfera uop?e ima?
Nakon sto smo transhumirali Velebitom, susreli smo se oci u oci groznom transgresijskom diskrepancijom, kojeg li akcidenta! Zbog horibilnog gigantizma imisije nodalnih tiranopolisa , ekocid je bio negligentno neizbjezan...
Dagi
Skriboman
Posts: 2320
Joined: 13 Mar 2004, 00:57
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by Dagi »

BerislavLopac wrote: Uostalom, ljudi koji dolaze na konvencije su njihovi clanovi -- a kako se SFera u sustini svela samo na SFERAKON (...) (...)
Je, je. Svakako. Jedanaest brojeva "Parseka" u dvije godine (br. 71 svibanj 2003, br. 81 travanj 2005.) napravilo se samo od sebe.

I literarne radionice se odrĹžavaju same od sebe.

I biblioteka se preselila sama od sebe...
BerislavLopac
Ancient
Posts: 503
Joined: 27 Jun 2004, 19:05
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by BerislavLopac »

Dagi wrote:
BerislavLopac wrote: Uostalom, ljudi koji dolaze na konvencije su njihovi clanovi -- a kako se SFera u sustini svela samo na SFERAKON (...) (...)
Je, je. Svakako. Jedanaest brojeva "Parseka" u dvije godine (br. 71 svibanj 2003, br. 81 travanj 2005.) napravilo se samo od sebe.

I literarne radionice se održavaju same od sebe.

I biblioteka se preselila sama od sebe...
Imas pravo, posipam se pepelom. Malo kasnim u fazi -- donedavno je bilo kako sam rekao, ali sad su se stvari zaista pokrenule.

Taj argument je ionako bio prilicno nategnut. :)
Post Reply