He, he, he...

Razgovori ugodni o udruzi, prostoru, tračevima i svemu ostalome ...

Moderator: niniane

User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

Sljede?i korak: usisavanje "Futurinog" foruma?
imam filing da bi to teže išlo.. nijednom nisam ?ula milenu b. kako se izjašnjava pozitivno glede ujedinjavanja.. ne znam, možda griješim, al me jednostavno takav filing vodi na zaklju?ak.. :dontknow:
Instant Geek. Just Add Coffee.
ban

Unread post by ban »

Mislim da jedan dio ljudi ovdje zna kako je nosf forum nastajao. Prvo je bio onaj guestbook (a prije njega jos je na nosfu forum bio 2000. godine, ali je isto propao), onda je bio onaj besplatni forum s popupovima, onda sam instalirao prvi forum na nosf.port5.com, ali su tamo ukinulii /cgi-bin/, onda sam instalirao XMB pa preko noci prebacio na IPB. To je bilo u osmom mjesecu prosle godine. Pa je onda bila havarija. Onda je dosao phpbb2. Uglavnom, ovaj forum nije nastao bas preko noci. Nije odmah postao uspjesan i tamo 2000. g nisam kukao kako nitko ne dolazi na forum i kako nitko ne raspravlja. Radio sam stranice u suradnji s mnogim ljudima iz cijele Hrvatske i, kad je nosf konacno dosao pod vlastitu domenu, a ja naucio nesto o php-u, probao sam ponovno s forumom.... Uglavnom, ovaj forum je nastao kao logican slijed rasta ovih stranica. Okupilo se oko njih dosta ljudi koji su jednostavno, da tako kazem, vapili za nekom online komunikacijom.
Drago mi je da se pojavila inicijativa nekakvog okrupnjavanja te da je Sfera stigla. Sve druge udruge koje zele mjesto na nosf-u dobro su dosle. Ali, s druge strane, zasto raditi atak na autonomiju postojecih foruma i drugih zajednica i stranica? Ne bi li proces tog nekog ujedinjavanja trebao uslijediti isto onako prirodno kao sto su se dogodile ove posljednje promjene? Da, naravno, argument je da je premalo ljudi po hrvatskome webu koji diskutiraju o sf-u. No, spajanje fandoma i profesionalaca, totalno brisanje granica, kao sve je to isto, to je bas ona postmodernisticka utopija koje se ja, iz razloga koje sad ne mogu artikulirati, nekako pribojavam. Ne znam.
S druge strane, cini mi se da se ovim spajanjem nosf i Sferinih foruma odmicemo jos dalje u onom fandomskom okupljanju po Hrvatskoj koje je inicirao jos Krsto kad je ono obilazio Osijek i Kutinu i kumovao radjanjima obnovljene scene pocetkom devedesetih. Eto, razmisljam i, da upotrijebim onu staru omiljenu mi frazu, nisam pametan :dontknow:
Dagi
Skriboman
Posts: 2320
Joined: 13 Mar 2004, 00:57
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by Dagi »

Kao [?]to Krsto re?e: "kad ljudi nekaj trebaju, onda se to napravi."

Uostalom, budu?nost vidim ovako:
- NOSF kao stoĹžerni op?i fanovski forum na koji se postupno priljevaju ljudi s op?ih foruma koji imaju SF/F teme, a gdje ima vrlo kompetentnih diskutanata. Za ovo potonje potrebna je reklama/linkanje;
- "Futurin" forum kao birc za profesionalce i one koji se takvima osje?aju.
- Fanovski forumi orijentirani isklju?ivo na pojedini univerzum, a koji bi mogli neprosvije?enima djelovati, khm, hermeti?no.
User avatar
Nimrod
The Q
Posts: 1385
Joined: 18 Nov 2003, 20:30
Location: zabreg
Contact:

Unread post by Nimrod »

Di si Dagi? :wave:
English is the result of Norman soldiers attempting to pick up Anglo-Saxon barmaids, and is no more legitimate than any of the other results.
- H. Beam Piper, from "Fuzzy Sapiens"
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

he he he danas je utorak.. :wave:
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

he he he baš mi je lijepo vidit sferu koju proždire nosf mašinerija :alien:

hint: klikni na link za sferu na po?etnoj strani foruma i promatraj gornji dio ekrana :o
Instant Geek. Just Add Coffee.
Dagi
Skriboman
Posts: 2320
Joined: 13 Mar 2004, 00:57
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by Dagi »

Kliknuo sam. Nisam primijetio ni[?]ta neuobi?ajeno... Ĺ to se trebalo dogoditi?
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

pa meni se stranica otvara u nosfovom frejmu.. :mrgreen:
Instant Geek. Just Add Coffee.
Dagi
Skriboman
Posts: 2320
Joined: 13 Mar 2004, 00:57
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by Dagi »

Vrlo mogu?e... Kao [?]to rekoh, nisam primijetio.
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

pa da, ništa neuobi?ajeno :;
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4030
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Unread post by Izitpajn »

Što je loše u tome da SFerin sajt ima na sebi frame jednog od svojih dronova? :) Znate ono... vuk u janje?oj koži :o
Last edited by Izitpajn on 01 Jun 2004, 12:02, edited 1 time in total.
User avatar
dmi
Puppeteer
Posts: 121
Joined: 06 Nov 2003, 12:33
Contact:

Unread post by dmi »

...sad ?e se zakuhat'...Image
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

dmi wrote:...sad ?e se zakuhat'...Image
is, dje?ja provokacija.. :binky:
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
dmi
Puppeteer
Posts: 121
Joined: 06 Nov 2003, 12:33
Contact:

Unread post by dmi »

...ovo je gore od kante hladne vode (a ba[?] sam se ponadao)...Image
Post Reply