Najava za uto. 20.03.07.

Razgovori ugodni o udruzi, prostoru, tračevima i svemu ostalome ...

Moderator: niniane

User avatar
jbt
Mrgud
Posts: 889
Joined: 13 Jul 2005, 11:16
Location: Zg, Ri, Vž
Contact:

Najava za uto. 20.03.07.

Unread post by jbt »

Daklem, ja navodno drzim predavanje o supravodicima. Posto se poteglo pitanje, reci cu nesto i o nanocjevcicama, tj. buckyjunk-u.
Blood for the Blood God!!

engi
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

uuuuu
a sad još reci u dvi riči šta je sve to pa da te možemo i posebno najavit na stranicama sfere :headbang:
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
jbt
Mrgud
Posts: 889
Joined: 13 Jul 2005, 11:16
Location: Zg, Ri, Vž
Contact:

Unread post by jbt »

Daklem, supervodljivost je pojava, koja se javlja u nekim metalima, kad ih se izlozi iznimno niskim temperaturama. Kako se do ovog otkrica doslo, sto ono znaci za covjecanstvo i druga mnoga pitanja koja imate ce biti odgovorena u Sferi dana 20.03.07.

Da se ne bi reklo "kakve to veze sa SF-om ima?", spomenut cu Nivena ciji Ringworld postoji upravo zbog supervodljivosti.

Ovo drugo - nano cjevcice - su alotropska modifikacija ugljika. Za one kojima kemija nejde, to znaci da je to cisti ugljik ali poslozen tako da ima drugacija svojstva od recimo grafita i dijamanta, koji su isto cisti ugljik. Zasto su nam vazne? Zato jer, primjerice imaju najvecu poznatu tensilnu cvrstocu od svih covjeku poznatih matrijala. A sto sad ovo znaci? Sfera, 20.03.07.

Bit ce spomenut i buckyjunk.
Blood for the Blood God!!

engi
User avatar
Bubba Zanetti
Pa'u 10. razine
Posts: 428
Joined: 09 Jul 2006, 12:42

Unread post by Bubba Zanetti »

jbt wrote:Zato jer, primjerice imaju najvecu poznatu tensilnu cvrstocu od svih covjeku poznatih matrijala. A sto sad ovo znaci? Sfera, 20.03.07.
Tensilna čvrstoća?
Koja je to? Vlačna ili rastezna?
:D
Perhaps it's the result of an anxiety.
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

jel može to predavanje počet oko 10 i 15? :D
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
jbt
Mrgud
Posts: 889
Joined: 13 Jul 2005, 11:16
Location: Zg, Ri, Vž
Contact:

Unread post by jbt »

@Bubba Zanetti
nisu li to isti pojmovi? nisam strojar, ali sam slusao razna strojarstva i nesto materijala. to bi trebao biti jedan te isti pojam.

@Ire
moze. pocinje oko 22.15.

al' maleno upozorenje. ima da se pojavite i to u velikom broju. ima da se slusa i potom pita. al prvo i osnovno ima da se pojavite u broju, inace ce biti ludih zareta, koji ce traziti naplatu.
i to naplatu prema kojoj ce prijava poreza iz 9-og kruga pakla, a koju je Mammon osobno osmislio, liciti na nesto jednostavno sto radis pod skolskim odmorom.
Blood for the Blood God!!

engi
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

okej ja dolazim sigurno i dovodim sve ljude koje usput pokupim na cesti :D
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
Bubba Zanetti
Pa'u 10. razine
Posts: 428
Joined: 09 Jul 2006, 12:42

Unread post by Bubba Zanetti »

jbt wrote: nisu li to isti pojmovi? nisam strojar, ali sam slusao razna strojarstva i nesto materijala. to bi trebao biti jedan te isti pojam.
Pa sad ovisi od profesora do profesora. Mi smo imali jednog koji je bio umjetnik u pretvaranju jedne izrazito praktične znanosti kao strojarstvo u tešku demagogiju. :x
Al ispit mu nije bio pretežak.
:D
Perhaps it's the result of an anxiety.
User avatar
jbt
Mrgud
Posts: 889
Joined: 13 Jul 2005, 11:16
Location: Zg, Ri, Vž
Contact:

Unread post by jbt »

ajde okay, meni je vlacno ili rastezno naprezanje uvijek bilo jedno te isto
Blood for the Blood God!!

engi
User avatar
Nimrod
The Q
Posts: 1385
Joined: 18 Nov 2003, 20:30
Location: zabreg
Contact:

Unread post by Nimrod »

jbt wrote:@Bubba Zanetti
nisu li to isti pojmovi? nisam strojar, ali sam slusao razna strojarstva i nesto materijala. to bi trebao biti jedan te isti pojam.

@Ire
moze. pocinje oko 22.15.

al' maleno upozorenje. ima da se pojavite i to u velikom broju. ima da se slusa i potom pita. al prvo i osnovno ima da se pojavite u broju, inace ce biti ludih zareta, koji ce traziti naplatu.
i to naplatu prema kojoj ce prijava poreza iz 9-og kruga pakla, a koju je Mammon osobno osmislio, liciti na nesto jednostavno sto radis pod skolskim odmorom.
u 22.15 publika će brojat ravno 8 ljudi :scratch:
English is the result of Norman soldiers attempting to pick up Anglo-Saxon barmaids, and is no more legitimate than any of the other results.
- H. Beam Piper, from "Fuzzy Sapiens"
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

onda želim sukus u pismenom obliku :D
još bolje, članak za novi broj NOSF magazina
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
Nimrod
The Q
Posts: 1385
Joined: 18 Nov 2003, 20:30
Location: zabreg
Contact:

Unread post by Nimrod »

polako, moramo dobit za nosf pismeni uradak od njega o prošlom predavanju...

Oj, žare, kakve su nam šanseza to?
English is the result of Norman soldiers attempting to pick up Anglo-Saxon barmaids, and is no more legitimate than any of the other results.
- H. Beam Piper, from "Fuzzy Sapiens"
User avatar
jbt
Mrgud
Posts: 889
Joined: 13 Jul 2005, 11:16
Location: Zg, Ri, Vž
Contact:

Unread post by jbt »

sto tocno zelite? ono kad ja kenjkam da nano sise peglu ili nesto drugo? nisam li se obvezao da cu odradit predavanje u nedjelju na sferakonu?
Blood for the Blood God!!

engi
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4027
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Unread post by Izitpajn »

Sve može, samo da ne bude opet gluposti tipa "nanoboti bi se previše zagrijavali jer je omjer volumena i površine užasno mali"... :x

Sve ostalo može proći, uključujući i stav "svi koji mi proturiječe su niža bića te kao takvi nemaju razloga za postojanje" :D
Post Reply