ne[?]to kao prièa

Priče (nevezane za Literarnu radionicu), pjesme, crteži i ostale kreacije forumaša

Moderators: Nimrod, niniane

corwin
Ancient
Posts: 706
Joined: 18 May 2005, 22:24

ne[?]to kao pri?a

Unread post by corwin »

ovo bi trebalo biti ne[?]to,a vi procjenite sami [?]to :?

Jedino [?]to je probijalo mrak je bio Ĺžar cigarete.Tamo negdje na metar od njega,cigareta je stvarala njeĹžnu kuglu svjetlosti,obasjavaju?i tek ruku koja ju je drĹžala.ZaĹžmirio je na trenutak,prisje?aju?i se nedavnih doga?aja.
Od trenutka kada je u[?]ao u ku?u osjetio je da ne[?]to nije uredu.Kao da ga netko gleda.Osvrnuo se oko sebe,ali,naravno,nikog nije bilo u sobi.Krenuo je prema kuhinji,no nije pre[?]ao par koraka,kad se opet morao okrenut oko sebe,ovaj put puno nervoznije.Netko je bio tu.Znao je to.Osje?aj da mu je netko iza le?a je bio toliko intenzivan,da se po?eo naglo osvrtat oko sebe,prave?i nagle,nervozne pokrete.A osje?aj se samo poja?avao.
?Nemogu stajati tu?pomisli dok su sve gu[?]?e kapi znoja otapale ono malo hrabrosti [?]to mu je ostalo.
?Tu je,iza mene,znam?nagli okret,ni[?]ta.Bacio se le?ima okrenut prema zidu snaĹžno udariv[?]i potiljkom.Hladno?a koja je izvirala iz zida mu na trenutak donese mir,ali se osje?aj prisutnosti poput svrabeĹža,vrati jo[?] ja?e.Ponovo je udario le?ima,nadaju?i se trenutku mira,no ovaj put osje?aj se samo jo[?] vi[?]e intenzivirao.Po?eo je nervozno lupat le?ima,?e[?]at se o zid poput pobje[?]njele Ĺživotinje,nesvjetan krvave mrlje,pomje[?]ane sa komadi?ima Ĺžbuke i izderane odje?e.Vri[?]tao je,sad ve? na podu,noktima zabijenim u grubo tkanje jeftinog tepiha,a jedino ?ega je bio svjestan je bio osje?aj da ga netko s le?a promatra.O?aj ga je obuzeo,plakao je poput malog djeteta,nemo?an da se pomakne iz situacije.
O?ajan,nemo?an,razderanih le?a i polomljenih noktiju,pao je u nesvijest.
Cigareta je dogorjevala,jasnije obasjavaju?i ruku koja ju je drĹžala.Gledao je u tu ruku,koja kao da je mogla drobit kamenje.Tvrda koĹža je pokrivala kosti dugih prstiju,tvrda i naborana,suha.Nije shva?ao.
Kako tako ne[?]to obi?no moĹže isijavati toliko zlo.
Panika ga je po?ela obuzimati.Poku[?]ao se pomaknuti,samo kako bi shvatio da je ?vrsto zavezan za metalnu stolicu,a i kuda bi pobjegao.Svuda se nalazio mrak,jedno veliko ni[?]ta.Sad je ve? bio potpuno dezorjentiran,gdje je,i tko je pobogu vlasnik one ruke.Shvatio je da ?e umrt.
?Za[?]to ja???
?Za[?]to ne??
Cigareta je pala na pod,nekoliko iskri se oslobodi iz njenog zagrljaja,samo da bi bile grubo pregaĹžene te[?]kom ?izmom?
sorry zbog gramatike
User avatar
Romantica
Jedi Master
Posts: 272
Joined: 22 Jul 2005, 09:11

Unread post by Romantica »

Ĺ to je to? Pa izvrsna i zanimljiva pri?a. Kod pri?a najvi[?]e volim kad me zanimljivo[?]?u i dramatikom prikuju i natjeraju da ih gutam, a ova to upravo je.
Za[?]to malo ne doda[?] nadnaravnog u tu pri?u, pojasni[?] za[?]to oi od koga treba umrijet i po[?]alje[?] na Istrakon. Mene je pri?a oborila.
Mah - mah
User avatar
Dagon
The Q
Posts: 1044
Joined: 14 Jul 2004, 18:15
Location: Istria/R'lyeh

Unread post by Dagon »

Vidi[?] da i na ovom ozbiljnom forumu pri?u smatraju dobrom. Naprijed, Corwin!
At last, the stars are finally right...
Lakat Brade Pedalj Muza

Re: ne[?]to kao pri?a

Unread post by Lakat Brade Pedalj Muza »

corwin wrote:?Za[?]to ja???
?Za[?]to ne??
Cigareta je pala na pod,nekoliko iskri se oslobodi iz njenog zagrljaja,samo da bi bile grubo pregaĹžene te[?]kom ?izmom?
SnaĹžna ruka ga pograbi i prebaci preko ramena. Nemo?no se treskao u ritmu korana svoga nositelja dok su mu ruke slobodno mlatarale. U glavi se razgarao plamen straha i uĹžasa. Vi[?]e nije osje?ao smrad ?istili[?]ta niti ?uo jauke iz nastambi utopljenih u ljepljivi mrak ru[?]evina, nije mogao ni misliti jer su mu mozak blokirali Ĺžmarci panike i jezovitih vizija onoga [?]to ga ?eka. Stigo[?]e do vrata koja su dijelila dva svijeta. Nosa? neumoljivo utipka [?]ifru i ona se otvori[?]e. Zabljesnu ga jarka svjetlost. SUnce je obasjavalo pitome doline i [?]umarke izme?u kojih su pasle srne i lanad, a rasko[?]ne odaliske gole su plesale pored potoka koji je Ĺžuborio mame?i ga mazno. Na prostirci kockastog uzorka naslagane brojne ?akonije budile su glad. Nosa? ga poloĹži na meku travu, a odaliske ga okruĹži[?]e pohotno se kiko?u?i. "Vrijeme kazne je proteklo." - sve?ano izgovori nositelj [?]ire?i svoja dotad ispod ogrta?a sputana krila i otkrivaju?i plameni ma?. "Ovo je tvoj ra, uĹživaj do kraja vremena!"
"Neeeeeeeeeeeee!" vri[?]tao je njegov mozak. "Ja sam patolo[?]ki mazohist, uĹživam u boli, poniĹžavanju i mu?enju! Vratite me u pakaoooooooooooo!"
corwin
Ancient
Posts: 706
Joined: 18 May 2005, 22:24

Unread post by corwin »

uz svo duĹžno po[?]tovanje,ali ovo je moja pri?a :!:
sorry zbog gramatike
User avatar
Bahod
The...
Posts: 1584
Joined: 02 Aug 2005, 21:37
Location: ZG
Contact:

Unread post by Bahod »

Svaka ?ast ja recimo te[?]ko da bih mogao napisati toliko u 2000 znakova.
:mrgreen:
Ina?e znam da ti je potpis ?sorry zbog gramatike? ali zapravo ne radi[?] gramati?ke pogre[?]ke nego pravopisne ? [?]to je ( po meni bolja opcija)
Ne znam kakav Office ima[?] ali svakako bi ti preporu?io da nabavi[?] HR spellchecker
Meni je to kao autohtonom Prigorcu neizostavan alat ? barem [?]to se ??? i ??? ti?e
ako radi ni?eg drugog toliko te iritira kad podvla?i rije?i koje si krivo napisao da ih po?ne[?] sam ispravljati :iconbiggrin:
:uzdravlje:
corwin
Ancient
Posts: 706
Joined: 18 May 2005, 22:24

Unread post by corwin »

Bahod wrote: Meni je to kao autohtonom Prigorcu neizostavan alat ? barem [?]to se ??? i ??? ti?e
ako radi ni?eg drugog toliko te iritira kad podvla?i rije?i koje si krivo napisao da ih po?ne[?] sam ispravljati :iconbiggrin:
:uzdravlje:
LOL?INA :mrgreen: :uzdravlje:
sorry zbog gramatike
Lakat Brade Pedalj Muza

Unread post by Lakat Brade Pedalj Muza »

corwin wrote:uz svo duĹžno po[?]tovanje,ali ovo je moja pri?a :!:
Da bih rije? rekao, tvoja je u potpunosti uz sjajnu ideju, katastrofalni pravopis i manje manjkavosti u radnji i pan?lajnu. No, so bzirom kako si rekao da je to ne[?]to KAO pri?a, dakle ne ba[?] pri?a, i ja sam odgovorio ne ba[?] kritikom, ali iz onoga [?]to sam napisao dubljom se analizom i forenzi?kim ispitivanjem zaklju?uje da mora[?] poraditi na jeziku i stilu (moj je aneks tu manjevi[?]e besprijekoran), da je solucija sa smr?u pomalo otrcana i da je treba mijenjati, te da bi kraj s originalnim i za ?itaoca neo?ekivanim krajem samo pridonio kvaliteti uradka. Nakon toga imao bi dobru kratku pri?u.

I prestani me lupati ?eki?em po glavi!
corwin
Ancient
Posts: 706
Joined: 18 May 2005, 22:24

Unread post by corwin »

:!:
[?]ala
sorry zbog gramatike
Lakat Brade Pedalj Muza

Unread post by Lakat Brade Pedalj Muza »

corwin wrote::!:
[?]ala
MoĹžda je tebi [?]ala, ali mene i dalje boli glava!
corwin
Ancient
Posts: 706
Joined: 18 May 2005, 22:24

Unread post by corwin »

boli izub kad je [?]upalj
opet [?]ala :iconbiggrin:
sorry zbog gramatike
User avatar
klaun van trenda
Puppeteer
Posts: 139
Joined: 05 Aug 2005, 13:06
Location: um - debelo crijevo racunalnog virusa
Contact:

Re: nešto kao pri?a

Unread post by klaun van trenda »

corwin wrote:ovo bi trebalo biti nešto,a vi procjenite sami što :?

Jedino što je probijalo mrak je bio žar cigarete.Tamo negdje na metar od njega,cigareta je stvarala nježnu kuglu svjetlosti,obasjavaju?i tek ruku koja ju je držala.Zažmirio je na trenutak,prisje?aju?i se nedavnih doga?aja.
Od trenutka kada je ušao u ku?u osjetio je da nešto nije uredu.Kao da ga netko gleda.Osvrnuo se oko sebe,ali,naravno,nikog nije bilo u sobi.Krenuo je prema kuhinji,no nije prešao par koraka,kad se opet morao okrenut oko sebe,ovaj put puno nervoznije.Netko je bio tu.Znao je to.Osje?aj da mu je netko iza le?a je bio toliko intenzivan,da se po?eo naglo osvrtat oko sebe,prave?i nagle,nervozne pokrete.A osje?aj se samo poja?avao.
?Nemogu stajati tu?pomisli dok su sve guš?e kapi znoja otapale ono malo hrabrosti što mu je ostalo.
?Tu je,iza mene,znam?nagli okret,ništa.Bacio se le?ima okrenut prema zidu snažno udarivši potiljkom.Hladno?a koja je izvirala iz zida mu na trenutak donese mir,ali se osje?aj prisutnosti poput svrabeža,vrati još ja?e.Ponovo je udario le?ima,nadaju?i se trenutku mira,no ovaj put osje?aj se samo još više intenzivirao.Po?eo je nervozno lupat le?ima,?ešat se o zid poput pobješnjele životinje,nesvjetan krvave mrlje,pomješane sa komadi?ima žbuke i izderane odje?e.Vrištao je,sad ve? na podu,noktima zabijenim u grubo tkanje jeftinog tepiha,a jedino ?ega je bio svjestan je bio osje?aj da ga netko s le?a promatra.O?aj ga je obuzeo,plakao je poput malog djeteta,nemo?an da se pomakne iz situacije.
O?ajan,nemo?an,razderanih le?a i polomljenih noktiju,pao je u nesvijest.
Cigareta je dogorjevala,jasnije obasjavaju?i ruku koja ju je držala.Gledao je u tu ruku,koja kao da je mogla drobit kamenje.Tvrda koža je pokrivala kosti dugih prstiju,tvrda i naborana,suha.Nije shva?ao.
Kako tako nešto obi?no može isijavati toliko zlo.
Panika ga je po?ela obuzimati.Pokušao se pomaknuti,samo kako bi shvatio da je ?vrsto zavezan za metalnu stolicu,a i kuda bi pobjegao.Svuda se nalazio mrak,jedno veliko ništa.Sad je ve? bio potpuno dezorjentiran,gdje je,i tko je pobogu vlasnik one ruke.Shvatio je da ?e umrt.
?Zašto ja???
?Zašto ne??
Cigareta je pala na pod,nekoliko iskri se oslobodi iz njenog zagrljaja,samo da bi bile grubo pregažene teškom ?izmom?
LJUDI! - kakva gramatika, kakav pravopis!? je li itko pro?itao pri?u!? ?ovjek je napisao pri?u! dajte nešto recite o pri?i! ?ovjek je napisao pri?u! dajte nešto recite o pri?i! o pri?i! o pri?i! O PRI?I!
ne postoji ni gramatika ni pravopis (to su izmišljotine nekakvog sistema koji davi djecu), bitno je ono što je pisac rekao!!??
to je bilo vama!
a Corwinu ŽVIZ :uzdravlje: !
User avatar
Bahod
The...
Posts: 1584
Joined: 02 Aug 2005, 21:37
Location: ZG
Contact:

Unread post by Bahod »

offtopicanje premje[?]teno na
kako izraditi stol ili napisati pri?u
Post Reply