Peta sjena

Priče (nevezane za Literarnu radionicu), pjesme, crteži i ostale kreacije forumaša

Moderators: Nimrod, niniane

User avatar
Bahod
The...
Posts: 1584
Joined: 02 Aug 2005, 21:37
Location: ZG
Contact:

Peta sjena

Unread post by Bahod »

Evo nastavak "59"

Nisam uspio sve pregledati jo[?] jednom pa mi se moĹžda omakla kakva gre[?]kica

Ima puno stvari koje sam jo[?] mogao objasniti, neke nisam namjerno neke nisam mogao smisleno "ugurati" u pri?u

Unaprijed zahvaljujem na komentarima

PETA SJENA


? Jedan U Deset,
Deset U Jednom.
Dva U Tamu,
Tama U Zoru.?
Arhiv, ured za visoke tajne, predmet; MreĹža, Peta sjena. Natpis urezan u kamen. Autor: nepoznat. Datum: cca. Dvadeset godina prije Loma.


1.

Velika ku?a izgledala je kao sjena na plavkastom jutarnjem nebu. Nekoliko prozora bilo je osvijetljeno no to je samo poja?avalo sablasni izgled. Fridrih polako uspori auto, ugasi svijetla i tek onda zaustavi auto. Upali cigaretu, iza?e iz auta, opsuje ki[?]u, povu?e dim i baci gotovo cijelu cigaretu u lokvu vode. Pretr?av[?]i desetak metara do vrata stane ispred njih, duboko udahne i pozvoni.
Nakon par trenutaka vrata se ne?ujno otvore i svjetlost iz unutra[?]njosti se izlije na dvori[?]te.
- Dobro jutro gospodine. Gospo?a Vas o?ekuje u svojoj sobi.- batler uredan i svjeĹž kao da nije [?]est sati ujutro, uz naklon propusti Fridriha u veliko predvorje.
- Dobro jutro Tok.- Fridrih skine mokar kaput i preda ga batleru -Hvala.-
- Gospodin zna put?- Tok upita lagano uzdignute obrve.
- Znam. Hvala.- i ti jako dobro zna[?] da znam.
- Jako dobro gospodine- Tok se ponovo nakloni te se povu?e u hodnik.

Fridrih polako krene masivnim drvenim stubi[?]tem na gornji kat prema sobi u kojoj ga ?eka Lilu. Pred vratima sobe zastane tek toliko da ovla[?] pokuca, te odmah u?e. Soba je zapravo skromno namje[?]tena. Drveni stol je dominirao prostorom, a oko njega su se nalazila tri sme?a naslonja?a. Jedino [?]to se jo[?] nalazilo u sobi bili su starinski radio prijemnik i stalak sa knjigama. Radio prijemnika ispu[?]tao je laganu melodiju koja je ispunjavala sobu toplinom. Lilu je sjedila u jednom naslonja?u le?ima okrenutim prema vratima i ?itala knjigu. Ni?im nije pokazala da je primijetila Fridrihov dolazak.
- Lilu?- nemogu?e da me nije ?ula, pa kucao sam.
Fridrih zatvori vrata i napravi dva koraka prema stolu. Stane i pripremi se ponovo ju zazvati.
- Frid sjedni. Sad ?u zavr[?]iti.- glasom dubokim za Ĺženu njene konstrukcije, Lilu ga preduhitri.

Fridrih sjedne u naslonja? izvadi zguĹžvanu kutiju cigareta izvu?e jednu i zapali je. Otpuhuju?i dim osvrne se po sobi i pogled mu zapne na polici s knjigama. Primijeti da su gotovo sve bez ikakvih natpisa. Valjda stotinu crnih potpuno jednakih knjiga. Sve uredno sloĹžene od ruba do ruba samo je na posljednjoj polici praznina.
Lilu ustane i gurnuv[?]i knjigu u prazninu popuni policu, okrene se te sjedne u naslonja? nasuprot Fridriha.
- Nadam se da ne o?ekuje[?] ?ipove nakon ovog sranja kojeg ste ti i Gil izveli.- glas joj je zvu?ao grublje nego obi?no.
- Lilu nakon sranja kojeg ste mi priredili o?ekujem ?ipove i pokoju glavu. Ali prvo ?e[?] mi re?i tko mi je smjestio i [?]to se dogodilo s Moom.-
- Dobro stvarno mislim da ti dugujem poneko obja[?]njenje. Ali mora[?] shvatiti da ni ja ne znam sve pa ti sve ne mogu ni re?i.-
- Mo!? Po?ni od tuda.-
- Mo. Da.... Mo. Pa ako sam dobro shvatila Moa, onog tvojeg Moa vi[?]e nema.-
- Misli[?] nije sad ili nije ovdje?-
- Mislim nije nikad i nigdje-
Fridrih izvadi novu cigaretu pripali je na Ĺžar stare i nervozno povu?e dim. ? Pa nije mogao samo nestati. Mora biti negdje.-
- Strpi se da ti ispri?am sve. Ako me misli[?] prekidati, na?i nekog drugog da ti objasni.- pogled koji mu je uputila bio je dovoljan da joj povjeruje da je stvarno u stanju jednostavno ne re?i ni rije? vi[?]e.
- Oprosti ali stvari koje sam no?as vidio.........-
- Znam. Dakle, zna[?] kako razli?iti ljudi razli?ito reagiraju kad se na?u na istom mjestu sa svojom sjenom?-
- Znam Gilu se to jednom dogodilo i skoro je doĹživio Ĺživ?ani slom. Deset se dana nije mogao ni pomaknuti. Mo ga je morao hraniti na Ĺžlicu.-
- Na?in na koji pojedina osoba reagira ovisi o puno faktora, no da se ne zamaramo recimo da je za svakoga druga?ije. Nekom se samo smra?i pred o?ima, netko padne u nesvijest, netko u komu. Sve u svemu postoje samo dva izuzetka (koliko ja znam). Ti i naravno Mo. ?
- Nemogu?e pa bila su dvojica, vidjeli smo ih i ja i Gil. Pa mali Mo je sada s Gilom. Ja ga znam dvanaest godina. Mo nije kao ja.-
- Ne samo da nije kao ti Frid. Mo je potpuno suprotno od tebe. Mo je postojao u svih deset sjena. I sada je ostao samo jedan. .....Ti zna[?] [?]to to zna?i?! Ako Mo umre MreĹža je gotova. Ono [?]to si ti zapo?eo Mo ?e zavr[?]iti.- Lilu zastane i nelagodno se ogleda oko sebe- Da znam da si ti uni[?]tio MreĹžu i ne, ne znam kako i za[?]to. I nisam sigurna da Ĺželim saznati. Jedino [?]to znam da je jedini na?in da se sa?uva ovo malo [?]to je ostalo taj da ti spasi[?] Moa.-
- ?ekaj, kako je moga postojati u svih deset kad je samo pet sjena s tim da u jednoj nema nikoga?-
- Sad nema deset sjena. Prije tebe je bilo svih deset i Mo je bio u svima. Po[?]to si ti kriv za onih pet mislim da bi bio red da se pobrine[?] da de?ko preĹživi. Osim naravno ako ti nije krajnji cilj uni[?]titi cijelu MreĹžu i pobje?i?- Lilu uzme kutiju cigareta sa stola, izvadi jednu stavi je u usta i po?ne pu?kati bez da ju zapali.
- Gledaj, nikad nisam htio uni[?]titi ni[?]ta a kamoli MreĹžu. Reci molim te kuda bi ja trebao pobje?i?-
- Pa... MoĹžda tamo od kuda si do[?]ao?- Lilu zastane kao da je jo[?] ne[?]to htjela re?i
- Lilu koliko ti zapravo zna[?]?- mislim da ne zna[?] ba[?] sve, ali to sigurno ne?e[?] priznati
- Znam dovoljno. Puno vi[?]e nego ti, ina?e ne bi bio ovdje. Uglavnom, Mo mora preĹživjeti. I ti i Gil ?ete se pobrinuti za to.-
Lilu mahne prema Fridrihu i on joj pripali cigaretu. Lilu povu?e dim, zaka[?]lje i povu?e jo[?] jedan.
- Gdje je Mo bio dvije godine?- upita i povu?e jo[?] jedan dim
- Od kud joj to, pa Mo je bio na ?samovanju? prije deset godina a mi se znamo pet ? U petoj sjeni. I prije nego pita[?], ne, ne znam [?]to je radio tamo. Znam samo da se vratio promijenjen.- moĹžda mu socijalne vje[?]tine nisu napredovale ali je zato postao najbolji izvi?a? kojeg ja znam
- To sam i mislila. I ako se ne varam- a zna[?] da se ne varam- tamo ga mora[?] vratiti. Prvo idete u Jezgru, tamo ?e vas kontaktirati netko, i objasniti sve detalje. Ne moram ti govoriti da je diskrecija vi[?]e nego bitna.-
- U Jezgru? Pa ti nisi normalna, pretpostavljam da zna[?] da sam ja traĹžen- a koliko ja znam i Gil- i da u Jezgri jo[?] uvijek stoji naredba da prvo pucaju a onda postavljaju pitanja? ?
- Ako ti je imalo stalo do Moa, a znam da je, onda ?e[?] i?i i u jezgru i u petu sijenu. I Frid... Pazi da Gil ne ostavi previ[?]e le[?]eva-
- Jezgra!- Gil ?e biti odu[?]evljen. Jezgra......

2.

Mali je stvarno iscrpljen. Ovako dok leĹži sklup?an na krevetu ne izgleda mi kao nekakav spasitelj. ?ovje?e ne mogu vjerovati da Moa vi[?]e nema. Frid ba[?] nije bio jasan u obja[?]njenju. Za[?]to je morao na[?] Mo nestati, a ne ovaj mali dripac, koji bi sad morao spasiti MreĹžu. Mislim da bi obrnuta situacija bila puno prakti?nija. Nto?io sam si jo[?] jedan apsent i zapalio cigaretu.
Nadam se da Frid ne misli da ?u ja i?i s njima u petu sjenu. Nemam ja nikakve veze s tim to je Fridovo sranje i nek' se sam ?upa iz njega.
- S... stri?ek, ovaj gospodine Gil.-
- Mali rekao sam ti da ja nisam nikakav stri?ek ili gospodin. Gil samo Gil.- kog boga sad mali ho?e, daj spavaj i pusti me da se napijem na miru- Reci mali.-
- Samo dam htio re?i da dolaze- promumljao je i zatvorio o?i kao da ?e ponovo zaspati.
- 'Ko dolazi? Frid?- a znam dobro da nije Frid, no ?ovjek se moĹže nadati.
- Pa oni sa pu[?]kama. Oni koji su ubili Qua.- Mo spusti lice u dlanove i [?]mrcne.
- Koji sa pu[?]kama, misli[?] na vojnike? Ne mora[?] se bojati tu smo sigurni. Nitko ( osim Moa, ne tebe onaj drugi) ne moĹže pro?i kroz Fridovu za[?]titu, uostalom pa oglasio bi se alar..-

BIB BIB BIB BIB
Pa naravno sa se oglasio alarm, trebao bi jednom probati sa ne?im kao ?Nikad ne?u na?i torbu punu ?ipova? ili tako ne[?]to. Alarm. Zna?i pro[?]li su za[?]titu. Frid bilo bi dobro da se pojavi[?], recimo sada.
- Mali, diĹži se bri[?]emo. Daj mi ruku i ne pu[?]taj ju bez obzira na sve. MoĹžda nas jesu prona[?]li. Ali ima stri?ek Gil par trikova u rukavu.- ne mogu vjerovati da sam rekao ?stri?ek Gil?.
- Dobro s.. Gil- promuca Mo i pruĹži mi ruku.
- ?ekaj da uklju?im uni[?]tenje i onda vojnici pa pa, a mi isto pa pa samo malo druga?ije- Gil daj se saberi sere[?] gluposti

Upalio sam sustav za samouni[?]tenje, poslao Fridu poruku i povukao malog prema portalu.
- Vi[?]e sre?e drugi put'- Ne mogu vjerovat da su pro[?]li za[?]titu. Frid ?e poludit' ? DrĹž' se mali ovo zna biti neugodno.
- Da stri?ek Gil.-

Frid ?e mi platiti za sve stri?eke i gospodine.

Svijetlo
3.

- Frid mislim da mali ima razvijeni Dar od mene, Moa i kad smo ve? kod toga od bilo koga.
- Ma nemoj. Reci mi a [?]to si ti mislio kako bi trebao spasiti jebenu MreĹžu, glupim primjedbama?
- ?- Nekako imam osje?aj da je ovo Fridovo ?veselo? raspoloĹženje zbog skloni[?]ta i da je pitanje zapravo retori?ko.
- Normalno da ima razvijeni Dar. Imao ga je i prije, a sad kad je Mo nestao duplo je ja?i. Valovi koje ispu[?]ta kad me promatra toliko su jaki da mi se vrti u glavi.- ne samo da mi se vrti nego imam osje?aj da e mi glava eksplodirati, no ti Gil ne mora[?] ba[?] sve znati
- ?ekaj ti stvarno misli[?] da ?e on spasiti MreĹžu?- pa mali izgleda kao da si ne moĹže sam obrisati nos
- Ne znam ho?e li spasiti, odrĹžati ili uni[?]titi MreĹžu ( i nas samo za dobru mjeru), ali znam da ga moramo dovesti u petu sjenu, I to hitno.-
- Slu[?]aj Frid..... Ĺ to se ti?e pete sjene, mislim pa ne misli[?] valjda ozbiljno? Ja, ba[?] ne bi. Ako je samo desetina pri?a koje kruĹže istinita nemamo [?]anse.-
- Mi nemamo ali mali ima. Ako je Mo mogao preĹživjeti dvije godine tamo onda bi mali morao bar ?etiri. A to je vi[?]e nego dovoljno.-
- Mo?- zna?i tamo je Mo oti[?]ao kada je nestao, to poja[?]njava neke stvari

Kontakt je zapravo bio masni konobar koji nas je uputio u bar koji se zove SRE?A. Nije mi ba[?] jasno [?]to je sretno u njemu. Valjda su sretni oni koji se nikada ne vrate u ovu rupu. Poziv bi trebao sti?i svaki tren. A onda Frid, mali i Glupan idu na izlet, karta pla?ena u jednom smjeru. Tamo ?e mali Mo uĹživati i u?iti kako se ceriti kao veliki Mo, a ja ?u popu[?]iti vje?iti san. To sve radim za dobrobit MreĹže, u kojoj sam ( uz Frida ) optuĹžen na smrt. Naravno biti ?u ?obilno? pla?en.
- Frid daj razmisli jo[?] jednom. Zar ga ne moĹžemo samo baciti kroz vrata, zaklju?ati ih i baciti klju?.- [?]to se mene ti?e moĹže[?] i ti s njim.
- Gil ne seri. Ako si tolika kukavica onda ne mora[?] i?i. Niko te ne?e prisiljavati. Samo sjeti se da si u jezgri i da ?e te prvi ?uvar upucati k'o psa.-
- Nije stvar u hrabrosti.- makar se bojim- Nego u zdravom razumu. Iz pete sjene se ljudi u principu ne vra?aju.-
To naravno nije istina, jer onda ne bi ni znali za nju. Ali omjer avanturista koji odu i sretnika koji se vrate je recimo 1000:1. Ĺ anse da se sva trojica vratimo su jako, jako male.
- Frid, pretpostavimo da preĹživimo dovoljno dugo da udahnemo, koliko dugo misli[?] ostati tamo?-
- Ne znam. Koliko ?e Mou biti potrebno. Mali ?e znati [?]to treba napraviti kad do?e vrijeme. Na[?]e je da ga za[?]titimo.-
- Za[?]titimo od koga (ili ?ega)- i 'ko ?e nas [?]tititi? Dobra vila.
- Prvenstveno od onih vojnika iz Rupe a kad smo ve? tamo i od svega ostalog.-

Pogledom sam pozvao sam pozvao konobara i naru?io jo[?] jedan apsent.
Zna?i mali ?e spasiti MreĹžu a mi malog. Naravno u Arhivu ?e stajati da je Senat pomagao SPASITELJU i da ?e se Senat i ubudu?e brinuti da se MreĹža o?uva i Senat je stra[?]an i vaĹžan i.... Uglavnom glupi Gilbert se ne?e spomenuti ni slovom. Osim moĹžda ?Senat pogubio ozlogla[?]enog ubojicu pri poku[?]aju sabotiranja Senatovog spa[?]avanja MreĹže.? Frid ?e nestati, a malog ?e vjerojatno zaklju?ati u Arhiv kao krunski dokaz nepogre[?]ivosti Senata.
- Gil, idemo. Uzmi malog ja ?u kasetu s opremom.-
- Sretan put i vidimo se u Paklu- moĹžda ?e[?] tamo ti raditi za mene

SVJETLOST
PLAVA SVJETLOST
BOL

4.
Znate kad kaĹžu da se ?ovjek s vremenom navikne na sve? Ve?u glupost jo[?] nisam ?uo. Pola godine u ovoj pustari. Ne samo da se nisam naviknuo nego mi je iz dana u dan sve teĹže. Osim cigareta ( KOJE SU NESTALE PRIJE MJESEC DANA) najvi[?]e mi nedostaje sunce, fri[?]ki zrak, apsent (?ak i onaj razrije?eni koji posluĹžuju bankari na privatnim zabavama), cigarete... Mo naravno nabavlja samo ?osnovne? potrep[?]tine i municiju. Oja?ao je do neopisive snage. Ako ovako nastavi ne samo da ?e mo?i sa?uvati MreĹžu nego ?e vjerojatno napraviti novu.
Najvi[?]e me zapravo brine Frid. Glavobolje su mu po?ele nakon ?etiri mjeseca ( barem sam ja tada primijetio) sada vi[?]e ne moĹže biti na pedeset metara od Moa. Drugim rije?ima ja sam na ?straĹži? stalno. Mo kao i obi?no samo sjedi i gleda prema horizontu.

- Gilbert?-

Barem vi[?]e nisam stri?ek -Reci Mo. Opet Zeleni?- da vojnike iz Rupe sada zovemo Zeleni, za[?]to? Ne sje?am se vi[?]e
- Ne nisu Zeleni, oni nas vi[?]e ne?e zamarati. Gil htio bih s tobom razgovarati o Fridrihu.- Mo se polako uspravi, baci pogled jo[?] jednom prema pustinji i sjedne do mene na travu.
- Mo ne znam ba[?] koliko je to pametno. Siguran sam da ?e ti Frid sam re?i sve [?]to te zanima.- sve [?]to Frid misli da ti treba[?] znati- Najbolje da pita[?] njega.
Mo mi uputi pogled koji je govorio ne[?]to kao ? A koje slatki de?ki? , on bi se igrao sa velikim de?kima! ? Nema ni[?]ta [?]to me zanima o Fridrihu a da to ve? ne znam. Zanima me koliko ti zna[?].-
- Pa ne znam. Ĺ to bi trebao znati?- osim da nije normalan i da ?u vjerojatno zaglaviti u ovoj pustari zbog njega- ?udan je i sve me vi[?]e pla[?]i,- ne toliko ko' ti ? imam osje?aj da se je promijenio. S druge strane pola godine ovdje promijenilo bi svakoga.-
- Zapravo se Fridrih jedini nije promijenio. Ĺ to me zapravo zanima je koliko zna[?] o njegovoj pro[?]losti?- Mo je to rekao kao da se nada da ne znam ba[?] puno
- Gledaj, Frid nikad nije pri?ao, a ja nikad nisam pitao. Neke stvari sam pokupio putem, no ne dovoljno da stvorim cijelu sliku.- moĹžda i bolje. Ĺ to ne zna[?] ne moĹže te ubiti.
- Odli?no. Neka tak i ostane. Gil. Polako je vrijeme da nas napusti[?]. Sigurno si primijetio da mi za[?]tita nije potrebna. Jedini razlog [?]to sam te ostavio ovdje je bio za tvoju za[?]titu...-
- Mo. Nemoj me pogre[?]no shvatiti. Bit' ?u vi[?]e nego sretan da napustim ovu rupu. Ali kad sam ve? ovdje daj da ti pomognem koliko mogu.-

U tom trenutku osjetio sam kao da me Mo ispituje iznutra. Tko zna sigurno mi moĹže ?itati misli. Ono malo Dara [?]to imam u usporedbi s njim nije dovoljno da ga zaustavim. Zna?i mali je spreman. Prva stvar koji ?u napraviti kad se vratim, ako se vratim, napiti se i priu[?]titi cjelodnevno namakanje u kadi.
- Gil pomogao si vi[?]e nego dovoljno. Vratit ?u te u jezgru.
- Mo.....Senat....
- Za senat se ne mora[?] brinuti. U Arhivu ne postoji Gilbert i nikada ne?e postojati. Slobodan si. Ja bi ti preporu?io da ostane[?] u Jezgri par mjeseci, dok se stvari ne posloĹže na mjesto. A nakon toga moĹže[?], krenuti kamo Ĺželi[?].-
- Mo, a Frid ? Frid ne ide sa mnom?-
- Ne Frid i Ja imamo posla. VaĹžnog posla-
Svijet se po?eo savijati oko mene. Kao kad se otvaraju Vrata ali kroz koja bi mogao pro?i planet. Svjetlost je postala intenzivnija i plavkasta. Sjene izduĹžene. Mo je postao ve?i od Svemira. Polako je po?eo gubiti obrise i kao da se stopio sa pustinjom.
Unutar glave. Zapravo unutar cijelog tijela osjetio sam misao toliko jaku da je istisnula sve moje misli.- ? ZBOGOM SRI?EK GIL. HVALA TI NA SVEMU. POZDRAVI MAMU.?- Bok mali. Pozdravi Frida.-

5.

Jutro. Sunce je polako izlazilo iz pustinje. Qu. Koliko mi samo fali[?]. Moj dragi Qu. I Mama. Polako sam ustao na noge. I krenuo prema suncu. Fridrih vjerojatno ne?e biti sretan [?]to sa poslao Gila.
Frida sam prona[?]ao kako sjedi na kamenu i guli koĹžu sa pove?eg gu[?]tera.

- Gazda.- nisam ga tako zvao od Rupe.
- Mo nisam te osjetio. Ne ispu[?]ta[?] ni[?]ta kao da nisi tu.- Frid spusti gu[?]tera i obri[?]e krv s noĹža u hla?e.
- Ne. Isklju?io sam. Oprosti za glavobolje. Zna[?] da nije bilo drugog na?ina.- nitko drugi ne bi preĹživio ono [?]to sam ispu[?]tao zadnjih par mjeseci, s druge strane nitko osim Gazde ne bi ni osjetio.
- Zna?i vrijeme je? Stvarno misli[?] da si spreman? Ako treba ja i Gil ?emo izdrĹžati jo[?] malo.- Frid nagne glavu kao da oslu[?]kuje ne[?]to- Gil, nema ga. MoĹžda je tako najbolje. Nisi ga valjda poslao u Jezgru?-
- Nemoj se brinuti za Gila, sposoban je da se sam sna?e.- napravio sam sve [?]to sam mogao, sad sve ovisi o njemu- Gazda ti si poslao Qua Mami?-
- Da, nikad nisam znao za[?]to. Prona[?]ao sam Lilu u toj sjeni, davno prije. Kada sam na[?]ao to [?]tene jedino [?]to mi je palo na pamet je bilo da ga moram dati Lilu. ?
- Hvala ti, da nije bilo Qua mislim da ni Ja ni Mama ne bi preĹživjeli u Rupi.-
Sjeo sam nasuprot Fridriha i pruĹžio mu ruke sa dlanovima prema sad ve? potpuno plavom nebu. Fridrih se malo trgnuo, kao da ?e pobje?i. Onda je uzdahnuo, pruĹžio ruke i ?vrsto me primio.
- Danas je nebo prekrasno. Kao da nismo u Petoj sjeni. Pretpostavljam da je to tvoje djelo?-
- Frid ne mora[?] se bojati ne?e boljeti.- znam da se ne boji boli, ali to je bilo jedino ?ega sam se mogao dosjetiti u tom trenutku
- Znam. Mo, jesi li siguran da zna[?] [?]to radi[?]. Ne bi htio da dovr[?]i[?] ono [?]to sam ja zapo?eo...
- Siguran sam. Frid vrijeme je.-
- Dobro. Mo? Zna[?] da nisam htio uni[?]titi MreĹžu. To se je dogodilo bez moje volje. Da sam znao [?]to ?e se dogoditi, nikada ne bi do[?]ao. Svi ti ljudi...-
-
Frid zatvori o?i i duboko uzdahne. Toliko boli u jednoj osobi, koliko je samo godina pro[?]lo. Taj ?ovjek se sigurno nije imao ?emu veseliti u jutro. ?ak ako i ne uspijem spasiti MreĹžu barem ?u njega spasiti od boli.
- Mo, molim te pobrini se za Lilu. Tako je sama i tuĹžna. Ona misli da moĹže sama i nikad nije htjela da joj pomognem. Tebe ?e poslu[?]ati.-
- Naravno. Nemoj se brinuti za ni[?]ta sve ?e biti u redu.-
- I..... Reci joj da mi je Ĺžao.-

Otvorili smo se u isto vrijeme. Sunce je nestalo, pustinja je nestala. Sve je nestalo samo smo Ja i Fridrih postojali. Plava i zelena svjetlost u spirali se [?]irila na ?etiri strane iz nas. Moja plava i njegova zelena. Negdje u daljini osjetio sam kako se spajaju i nadopunjuju. Jedva sam odrĹžavao svijest i osje?ao kako se Fridrih bori da odrĹži kontrolu i da polako ali sigurno gubi.
Jo[?] samo malo, Frid izdrĹži jo[?] samo trenutak.- poslao sam, no ako me je ??uo? nije to ni?im pokazao.
?uo sam kako mu zubi sti[?]?u sve ja?e i osjetio strahovit stisak u rukama.
Jo[?] malo.
U isto trenutku osjetio sam da su se energije potpuno spojile i da Frid nestaje. Otvorio sam se do kraja i pustio Dar da preuzme kontrolu. Crvena energija ?ista kao Sunce se po?ela [?]iriti u obliku sfere. Prvo polako onda sve brĹže i brĹže. Kada je do[?]la do plave i zelene, sve tri su se spojile i implodirale prema nama. Udar me je odbacio u nazad. Dok sam letio kroz svjetlost vidio sam kako se zadnji obrisi Fridriha gube i stapaju sa energijom.

Zbogom Frid, zbogom Gazda........

Mrak, potpuni mrak. Ti[?]ina.
Daleko u mraku, dalje od svemira mala svijetla to?ka.
Nova Zora.
User avatar
Miles
Ancient
Posts: 776
Joined: 25 Feb 2005, 16:01
Location: sarajevo

Unread post by Miles »

Djeluje interesantno mada moram priznati da baš i nisam mnogo razumio :scratch: ?ini se da ?u morati pro?itati i 59 ali nekako imam osje?aj da mi ni tada stvari ne?e biti mnogo jasnije, ha? :;
Imam samo jednu malu zamjerku: Fridriha opisuješ u tre?em licu, Gila u prvom a Moa malo u tre?em pa onda malo u prvom. To mijenjanje perspektiva djeluje pomalo konfuzno :iconbiggrin:
?itamo se :uzdravlje:
User avatar
Bahod
The...
Posts: 1584
Joined: 02 Aug 2005, 21:37
Location: ZG
Contact:

Unread post by Bahod »

Miles wrote:Djeluje interesantno mada moram priznati da ba[?] i nisam mnogo razumio :scratch:
Hvala

da trebao bi pro?itati 59 neke stvari se nadovezuju :blob:

ovo sa licima sam sam sebi sloĹžio pu[?]ku u 59 pa sam morao nastaviti :x

naime ideja je bila; Mo (mali) i Gil u prvom sve ostalo u tre?em

onda sam po?eo pisati Petu sjenu pa su se stavri malo zakomplicirale :dontknow:

:uzdravlje:
Post Reply