Obeæana zemlja

Priče (nevezane za Literarnu radionicu), pjesme, crteži i ostale kreacije forumaša

Moderators: Nimrod, niniane

User avatar
Hamenaglar
Ancient
Posts: 813
Joined: 25 Apr 2005, 20:05
Contact:

Obe?ana zemlja

Unread post by Hamenaglar »

Ovo nije prava prica, vec vise samo idejno, uzeo sam stil pisanja kao ono sto se moze procitati na kraju knjige tipa najava. Uglavnom zanima me sto mislite o samoj ideji, s obzirom da vjerojatno imate vise iskustva. Za inspiraciju mi je najvise posluzila legenda o dolasku hrvata. Takodjer mi se cini da sam naslov vec negdje procitao, mozda netko ima kakvu dobru ideju??



Obe?ana zemlja ? Po?etak putovanja

Darmi su dugo vremena živjeli kao nomadi. Kretali su se na podru?ju sjeverno i isto?no od velikog carstva Variona. No kada sa istoka u njihovo podru?je provale okrutni i žestoki ratnici Jakhari, primorani su napustiti svoj dugogodišnji dom. Na jugu i zapadu su im se isprije?ili visoki zidovi Varionskog carstva, a jedini mogu?i smjer kretanja je postao sjever.

?etrdesetogodišnji Lard je poveo svoje pleme prema visokim planinama Keroxa. Glasine o obe?anoj zemlji iza sjevernih planina, po?ele su se širiti brzinom vjetra, te su se za Lardom uputila i druga plemena, a ubrzo i cijeli narod Darma. Tisu?e ljudi su u punoj nadi marširali na sjever, ne slute?i opasnosti koje vrebaju u tim surovim krajevima.

Obe?ana zemlja ? Snijeg i led

Nakon što je Lard, ?ovjek koji je poveo darme u obe?anu zemlju nestao u tami šume Walaha, njegov trinaest godina mla?i brat, Bald, kre?e u potragu za njim, ali nakon tjedan dana potrage pronalazi samo njegovo izmrcvareno i beživotno tijelo. Kada se Bald vratio me?u svoj narod, shvatio je da mora preuzeti ulogu svog brata, te je poveo sve one koji su ga htjeli pratiti dalje na sjever.

Planine Keroxa su bile pred njima. Ledeno i snježno podru?je, kojim su darmi sporo napredovali. Mnogi su poginuli pod naletima vjetra i zvijeri, ali najve?u opasnost su predstavljali divlji i ratoborni kerti.

Obe?ana zemlja ? Naslije?e

Bald je proveo svoj narod kroz sve opasnosti koje su vrebale u planinama Keroxa i darmi su napokon stigli u obe?anu zemlju. Ona nije izgledala kao što su je vi?ali u svojim snovima. Bila je to okrutna zemlja s mnogim opasnostima, ali barem su imali mir. Ipak mir nije dugo potrajao, još jednom su kerti po?eli napadati darme. U jednom takvom napadu poginuo je i Bald, a sva odgovornost je pala na mladog i tek sazrelog Baldovog ne?aka Larsa.

U tami jedne no?i, poslije još jednog žestokog napada kerta, Lars pojavio se dje?ak. Bio je gol, jedino je na le?ima nosio znak u obliku znak lete?e zvijeri, zmaja. Lars prihva?a dje?aka u pleme, ne slute?i koliko ?e razdor time uzrokovati u svom desetkovanom narodu.

Obe?ana zemlja ? Krv ratnika

Osmogodišnji Thorm prona?en u tamnoj no?i, je tijekom dvanaest godina svog boravka u Larsovom plemenu postao jedan od najve?ih ratnika. Svojim ma?em je unio strah u kerte, a njihovi napadi su postali rje?i. Ipak u sljede?em napadu kerta su sudjelovali i ljudi. Ti ljudi su imali tamniju kožu i bili niži od darma, ali su svejedno bili vješti ratnici.

Grupa najboljih darmskih ratnika, predvo?ena Thormom kre?e u potragu za odgovorima. Put ih odnosi preko planina Keroxa u zemlje iz kojih su nekada njihovi o?evi krenuli na put, a zatim nastavljaju dalje na jug. Njihovi odgovori leže u ruševinama još nedavno nepobjedivog Varionskog carstva.



A sada SPOILERI u prici, tj. da objasnim neke stvari sto se same tice price tj. sto se dogadjalo u drugim krajevima svijeta. U trenutku pocetka price, tj. krivac za napade istocnjaka je zapravo zmaj ( zmajevi bi trebali biti jako jako jako jako rijetki ). Uglavnom taj zmaj je potjerao Jakhare prema zapadu, ali glavni cilj mu je zapravo bio vladati svijetom, te je imao svoje spijune medju ljudima, koji su postali vo?ama Jakhara. Prvi mu je korak bio, nakon odlaska darma, unistenje Varionskog carstva. Tada kada je to obavio pocinje slati svoje spijune svuda na svijet, kako bi rasirili vjeru u njega, kako bi mu se klanjali, tako njegovi ljudi dolaze na sjever i uspijevaju nakon dugih bitaka, pripojiti kerte kao podanike zmaju. To je jedan od razloga zasto su napadi kerta na darme postali rje?i. Tada dolazi ovaj zadnji dio, kada Thorm dolazi u Varionsko carstvo i zapocinje njegov sukob sa zmajem.

Jos malo o fizickom opisu kerta. Oni su otprilike dva i pol metra visoki, imaju guste dlake po cijelom tijelu i cak i licu. Nemaju klasicne zube vec ocnjake, trebali bi biti ljudi s necim vucjem u sebi, tako nesto. obicno nose koze od medvjeda ( ili slicnih zivotinja ) na sebi, koriste se uglavnom velikim sjekirama. Takodjer mislim da ce biti i dobri rudari, nesto kao patuljci, pa bi trebali imati barem jedan veliki dvorac.

Sada bi tu trebala doci vasa misljenja i savjeti o ovoj ideji.
nema me.
User avatar
Romantica
Jedi Master
Posts: 272
Joined: 22 Jul 2005, 09:11

Unread post by Romantica »

Mene si kupio s ovom idejom jer oboĹžavam takve teme. :mrgreen: Ina?e cijela me ta ideja i sadrĹžaj podsje?a na Aulikin serijal Djeca zemlje. Svih 5 knjiga sam nekoliko puta pri?itala od korica do korica.

Iskreno, ja sam prva koja bi kupila tvoju knjigu. Nadam se da ?e to biti knjiga a ne pri?a, jer to je tema koju je [?]teta potro[?]iti na 5 ili 10 kartica.
Ma vidi ti mene kako baratam s karticama, a prije 15 dana nisam ni znala [?]to je kartica teksta :angel:

Dakle kod mene ima[?] prolaz i prvog kupca tvoje knjige!!! :uzdravlje:
Mah - mah
User avatar
Alien2dio
Pa'u 10. razine
Posts: 487
Joined: 08 Oct 2003, 13:48
Location: SB
Contact:

Unread post by Alien2dio »

Obecana zemlja - Bulaicev film

nesto me zanima.
Lard, Bald i na kraju Lars, sve su to "sporedni igraci" ciji zivot i smrt nisu previse bitni za pricu kako si je prikazao a opet si potrosio 2/3 knjige na njih. cemu to? Hoce li to biti hebeno duga knjiga u stilu George RR Martina?
(When Lisa asks him about recycling)
Mr. Burns: Oooh, so Mother Nature needs a favor?! Well maybe she should have thought of that when she was besetting us with droughts and floods and poison monkeys! Nature started the fight for survival, and now she wants to quit because she's losing. Well I say, hard cheese
User avatar
Hamenaglar
Ancient
Posts: 813
Joined: 25 Apr 2005, 20:05
Contact:

Unread post by Hamenaglar »

Nisu oni sporedni igraci, barem ih ja tako ne zamisljam, to je prica o jednom narodu, ali ponajvise o jednoj obitelji ( Lars je Lardov sin ). Naravno moglo bi se poceti pricati prica od zadnjeg dijela Krv ratnika, a da ostalo budu sjecanja naroda. Sad mi je bas trenutno pala napamet ideja i da Thorm zapravo bude sin nekog iz Lardove obitelji. Takodjer Alien hvala na primjedbi i potpuno je na mjestu, morat cu razmisliti dobro o tome sto si rekao.

Takodjer siguran sam da sva 4 dijela nece biti duza ukupno od 1500 stranica, mozda cak i manje od 1000. Romantica mislim da je ovo odgovor i na tvoje pitanje.

Djeca zemlje??? Nisam citao, ali morat cu, pogotovo ako kazes da je slicno ovoj mojoj ideji.

Alien hvala sto si me podsjetio odakle mi je poznat naslov Obe?ana zemlja, mislim da cu ga onda morati promijeniti.

P.s. Jos jedan SPOILER, mislim da Thorm nece prezivjet susret s zmajem, tj. da nece spasiti svijet, tj. dobro nece pobijediti, shvacate sto zelim reci.

Ostale primjedbe i savjeti su i dalje jako dobrodosli.
nema me.
User avatar
Romantica
Jedi Master
Posts: 272
Joined: 22 Jul 2005, 09:11

Unread post by Romantica »

Serijal Djeca zemlje sastoji ti se od 5 knjiga: Pleme spiljskog medvjeda, Dolina konja, Lovci na mamute, Ravnice povratka i Vatreni kamen
Mah - mah
User avatar
Alien2dio
Pa'u 10. razine
Posts: 487
Joined: 08 Oct 2003, 13:48
Location: SB
Contact:

Unread post by Alien2dio »

Romantica wrote:Serijal Djeca zemlje sastoji ti se od 5 knjiga: Pleme spiljskog medvjeda, Dolina konja, Lovci na mamute, Ravnice povratka i Vatreni kamen
Brrr, vec sam zaboravio tu strahotu od knjige, nisam ni znao da je to serijal.
Pleme spiljskog medvjeda... to je jedino sto sam poceo citati i nikad nisam zavrsio.
Malo je falilo da opletem lobotomiju curi koja mi je to preporucila, a zanimljivo je da je ta knjiga inace vrlo popularna medju zenama.
It must be some chick thing! :dontknow:
(When Lisa asks him about recycling)
Mr. Burns: Oooh, so Mother Nature needs a favor?! Well maybe she should have thought of that when she was besetting us with droughts and floods and poison monkeys! Nature started the fight for survival, and now she wants to quit because she's losing. Well I say, hard cheese
User avatar
Romantica
Jedi Master
Posts: 272
Joined: 22 Jul 2005, 09:11

Unread post by Romantica »

Meni je serijal super :dontknow: . Posebno druga knjiga Dolina konja gdje se opisuje kako je Ejla preĹživljavala u divljini. ?etvrta je malo dosadna i razvu?ena, ali sve u svemu, ova Ĺžena je zadovoljna [?]to taj serijal knjiga ima doma!
Mah - mah
User avatar
Nimrod
The Q
Posts: 1385
Joined: 18 Nov 2003, 20:30
Location: zabreg
Contact:

Unread post by Nimrod »

Meni je ta knjiga bila super kad sam bila u srednjoj školi.
Uzela sam je prije par godina i brrrrrrrrrrrrr...lobotomija is exactly right.
:dontknow:
English is the result of Norman soldiers attempting to pick up Anglo-Saxon barmaids, and is no more legitimate than any of the other results.
- H. Beam Piper, from "Fuzzy Sapiens"
Post Reply