Magnetni pogon

Priče (nevezane za Literarnu radionicu), pjesme, crteži i ostale kreacije forumaša

Moderators: Nimrod, niniane

corwin
Ancient
Posts: 706
Joined: 18 May 2005, 22:24

Unread post by corwin »

negdje sam pro?itao da postoje nacrti za izgradnju cijelog tog kompleksa (kako se zvala ta knjiga?) ali je problem u materijalu,naime potrebno je ne[?]to ?vrsto poput dijamanta(u pri?i je to rije[?]eno proizvodnjom umjetnih dijamanata ili tako ne[?]to sad se vi[?]e nesje?am)
sorry zbog gramatike
borgman
Ewok
Posts: 13
Joined: 11 Aug 2005, 22:39
Location: SPLIT

Unread post by borgman »

:o Otkrih va[?] forum sa zadovoljstvom. O tehnici ne[?]to znam, pi[?]em SF, i znam kako se u NASI linearni i centrifugalni magnetski akceleratori koriste za testiranje oplata i "[?]titova" za svemirske brodove. Brzine projektila koji se upu?uju su jako velike, (15 mahova, ili cca 17000 km/h), ali to je jo[?] jako sitno za vanzemaljsku upotrebu. Teorija postoji, ?ak i u igricama (tamo je to railgun). Svojevremeno sam bio ?lan jednog freak foruma, i tamo se moglo do?i do shema za "ku?nu" izradu.
:dontknow: Svemirsko dizalo je ne[?]to sasvim drugo. Geostacionarni satelit bi se povezao "konopcem" od ugljikovih vlakana, i jedno dizalo bi podizalo teret, a drugo se u kontra tegu spu[?]talo sa teretom iz svemira. Locirano bi bilo oko ekvatora...itd. :dontknow:

Glavni je problem magnetskih akceleratora u ubrzanju koje treba posti?i prema duĹžini tra?nica, i energiji koja se za to tro[?]i.Za bilo koji "komercijalni let sa Zemlje" to bi i[?]lo jako te[?]ko (treba savladati Zemljinu gravitaciju). Sa Mjeseca bi to nekako i moglo. :scratch:
Za sada ja toliko:-)
Ljudi su samo pra[?]ina natrpana na jedan mali planet, ali su u stanju pokvariti i najsavr[?]enije strojeve:-)))
Post Reply