Plesaèice smrti

Priče (nevezane za Literarnu radionicu), pjesme, crteži i ostale kreacije forumaša

Moderators: Nimrod, niniane

User avatar
4/\/I)`/
Puppeteer
Posts: 145
Joined: 16 Apr 2005, 01:39
Location: Astralna špilja.
Contact:

Plesa?ice smrti

Unread post by 4/\/I)`/ »

PUTEVI VATRE - plesa?ice smrti

Sjedili su za [?]ankom. Nekolicina u[?]togljenih prilika. Kako je ispijao votku nakon nekoliko ?a[?]a po?eo je sumnjati u ono [?]to vidi. Kao da je u jednom trenutku tamo stajala ljepotica duge, Şarkonaran?aste kose i dozivala ga. Baca pogled po izrezbarenoj povr[?]ini ispod ?a[?]e?kruŞi pogledom. Žestok miris alkohola malo ga je o[?]amutio a zbog dima mu suze o?i.
Ispije jo[?] jednu ?a[?]u.
Ljepotica je sada otvoreno pogledavala prema njemu i koketirala. Vi[?]e nije bio siguran, uop?e.

~Ma nema veze, probat ?u.~

Daklem, dolazi do nje, smije[?]i se. Ona mu uzvra?a osmijeh. Osje?a kako mu kraljeĹžnicom prolaze srsi. Naslanja se na [?]ank i poku[?]ava zapodjenuti razgovor.
No ona ?ini prvi korak i odvla?i ga van. Smije[?]i se , smije[?]i se ?ovjek a ne zna za[?]to. Oslanja se na nju.
Ona je ?vrsta. Ona zna? odvest ?e ga.
Rezignirano prihva?a njeno vodstvo.
Pored njega i oko njega mutni obrisi okoline. Sive mrlje zgrada?Ĺželjeznica?.mrlje sivog, zelenog. Blago mu [?]umi u u[?]ima a hladno?a je poput prekriva?a?.. a opet, neobja[?]njivo, unutra struji toplina. Osje?aj bi bio potpun da nema prokletih srsi? osje?a da ne[?]to nije u redu ali ne reagira. Ona je topla i drĹži ga. Kosa joj se vijori dok hoda?Miri[?]e?na jagode? Ali o?i mu se sklapaju.
No, on jo[?] hoda. Poku[?]ava otvoriti usta i re?i ne[?]to. No rije?i zamrznute spokojno ostaju visjeti u zraku. Njegov mali univerzum je sada naru[?]en. Jer?.ne zna [?]to se doga?a . I za[?]to je sve tako mutno?osim nje?sve ostalo je nejasno, ispremije[?]ano i hladno? Samo Ona je?bistra i jasna.
No ne[?]to vodi njegove misli, prema nepoznatoj lokaciji. Otvara ladice koje nikad nisu bile otvorene.
Misli se poput pau?ine razvla?e, napinju, tanke i svilene ali ?vrste. I ubojite.
Na njega previ[?]e utje?e njezina blizina. Hoda a ne zna da hoda. Sve je ako u snu.
MoĹžda sve i je san ? Samo je ona stvarna.
Samo ona? a sve ostalo se gubi pod pogledom?niti se rasplinjuju kao jutarnja magla i otkrivaju posve novu perspektivu. Ovaj svijet pun je nijansi. Ona je suprotnost, njezine boje se name?u i dominiraju . Žestoke i Şarke. Popu[?]ta joj, opet. MoŞda je zbilja san.
Ali ona cijelo vrijeme ne progovara ni rije?i. Vatra.
Poput slatkog otrova je. Ne moĹže mu se oduprijeti . Niti Ĺželi.
Zrak je vrlo gust. Prvi put shva?a da di[?]e. Pomno oslu[?]kuje sve oko sebe. Sada je najednom sve tiho.. a zrak se zgusnuo podaju?i se ti[?]ini.
Prvi put? osjeti okus ti[?]ine.
A ona sve to gleda i [?]uti. Ali njezine agresivne misli mu ne dopu[?]taju vi[?]e. Tu ga zaustavlja.
On jo[?] hoda. Jo[?] se smije[?]i.
Želi re?i, a ne moŞe.
To ga jako frustrira. On je zarobljen i to mu se ne svi?a. Zarobljen njome , u mislima.

Ali ona se napokon zaustavlja, zajedno s njim. Sad on polako sklapa o?i. Prepu[?]ta se tom?te[?]kom zraku, te[?]kom snu.

Otvara o?i. Nasilnim pokretom i kome[?]anjem budi se. Ali ona je jo[?] tu! Ne vidi je ali osje?a.
Želi vikati ?ne moŞe. Zamrznuti krik ga polako na?ima u svome ubojitom titraju..
Ispred njega?je ona. Ali nije sama. Ima ih jo[?]? ? grozni?avo gleda uokolo ali ne vjeruje svojim osjetima.
On osje?a kako je zrak teĹžak?proĹžet nikada pu[?]tenim krikovima i jecajima. Neizgovorenim kletvama i psovkama. Ovo je njihova nijema igra.
On ne Ĺželi biti zarobljen. Shva?a smisao slobode. Ne Ĺželi da se igraju njegovim mislima!
To nije pristojno.
Sada ju jasno vidi. Njih. U pravome obli?ju. Zapo?inju svoj ples smrti.
On ih okovan gleda?okovan mislima ne moĹže se pomaknuti.
Naran?asta kosa pretvara se u plamenje a ono lijepo lice se izduĹžuje u vrisku?ple[?]u i okre?u se u krugu?sve brĹže i brĹže. Nastupa divljina i one joj se podaju.
Uskoro vidi samo vatru?samo vatru pred sobom.
Iska?e i stavlja njegovu ruku u svoja njedra. Plameni teku njegovim Ĺžilama i bacaju ga u vatreni krug. Vri[?]ti i gori iznutra. Pucketa poput njenog bijesnog pomaka.
Njegova energija se osloba?a i oboga?uje njihovu vatru.
Želi otrgnuti svoje misli od njih?ali prejake su. On je jo[?] ovdje ?i svevide?im o?ima gleda u pogoreno truplo usred kruga?sebe?
Nasilno trga misli i nanosi im bol. Otpu[?]ta se i bjeĹži u samotnom vrisku.
Nisu mu uzele svu energiju.
Sada on, u nevidljivim poveznicama sile lebdi ?.zgu[?]?uje zrak. Opet ima svoj univerzum.
Ali sada je taj univerzum velik. I traĹži osvetu.
Ne Ĺželi Ĺživjeti u spiljama?ne Ĺželi biti osu?en na to ! On ?e dobiti svoju osvetu!

Ulazi u prvo slobodno tijelo. Mu[?]karac, 28 godina.
Odgovarat ?e.

Sjedi za [?]ankom. Suludim pogledom zvjera prostorijom, suĹženim o?ima promatra. I ?eka.
Uzima ?a[?]u votke. Ispija. I opet. Blijesak o?ima.
Okre?e se.
Nakon sto smo transhumirali Velebitom, susreli smo se oci u oci groznom transgresijskom diskrepancijom, kojeg li akcidenta! Zbog horibilnog gigantizma imisije nodalnih tiranopolisa , ekocid je bio negligentno neizbjezan...
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4030
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Unread post by Izitpajn »

Okej, ako zbilja ides u srednju skolu, onda si medju rijetkima svoje dobi koji mogu slagati recenice tako da to ne izgleda totalno pocetnicki, cak stovise, cini mi se da prilicno dobro vladas stilom. Okej, ima nekih ispada iz toka koje bi se malo dalo srediti, ali nista previse.

E, sad, sto se tice fabule 'n' stuff, mozda trebas malo poraditi na tome. Ne znam, mozda jednostavno ja osobno preferiram drugacije stvari, ali jedna, dvije ili tri ovakve price su okej, ali nakon toga se bojim da bi se mogla poceti ponavljati.

Ali zbilja, mozda je ovdje rijec o osobnom ukusu. Vidjet cemo kako budes isla dalje.

I, da, ukoliko tvoje pisanje ostane na ovome, nisi nista napravila.

(Pozdrav svima iz Miramarea kraj Trsta :wave: )
User avatar
4/\/I)`/
Puppeteer
Posts: 145
Joined: 16 Apr 2005, 01:39
Location: Astralna špilja.
Contact:

Unread post by 4/\/I)`/ »

Ne znam, mislim da me uhvatila "faza" pisanja ovakvih stvari, a ?ak ni sama ne preferiram taj tip pri?a kada se radi o ?itanju ovog Ĺžanra.
A pisanja sam se vi[?]e uhvatila :)
Zato sam i imala na umu da je moĹžda najbolje ostati na par ovakvih jer ne?u imati ba[?] "materijala" za nastavak u tom smjeru.
I primijetila sam da mi fabula ba[?] i ne ide tj. dobro ispadne samo kada se striktno drĹžim pri?e i ne zafrkavam sa svim tim prsiholo[?]kim digresijama.
idu?i put ?u probati i?i u drugom smjeru i usredoto?iti se na razvoj doga?aja tj. probati napisati malo "standardnije" i razumljivije.

hvala na komentaru i pozdrav :wave:
Nakon sto smo transhumirali Velebitom, susreli smo se oci u oci groznom transgresijskom diskrepancijom, kojeg li akcidenta! Zbog horibilnog gigantizma imisije nodalnih tiranopolisa , ekocid je bio negligentno neizbjezan...
User avatar
Klara
Ancient
Posts: 748
Joined: 21 Aug 2003, 20:15
Location: Rijeka
Contact:

Unread post by Klara »

SlaĹžem se s Izitpajnom, ima[?] lijep stil. (Neke stvari mi se ba[?] svi?aju: npr da je samo ona bistra i jasna, ono o univerzumuma...) No nisi nam puno toga ispri?ala. Meni ponekad pomaĹže radnju prvo zapisati u natuknicama, kao sadrĹžaj filma, a onda raspisati.

Usput, pomalo se divim vama srednjo[?]kolcima koji pi[?]ete, vjeĹžbate i isku[?]avate svoje sposobnosti. Ja sam u srednjoj napisala nekoliko pjesama i odustala, a onda mi je trebalo skoro 15 godina da opet poku[?]am.
corwin
Ancient
Posts: 706
Joined: 18 May 2005, 22:24

Unread post by corwin »

re?i ?u ti samo da mi se svidilo ali kako kaĹžu gore to je moĹžda stvar osobnog ukusa u svakom slu?aju to ti moĹže zna?it samo jedno
ima[?] stila :iconbiggrin:
sorry zbog gramatike
BerislavLopac
Ancient
Posts: 503
Joined: 27 Jun 2004, 19:05
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by BerislavLopac »

Izitpajn wrote:(Pozdrav svima iz Miramarea kraj Trsta :wave: )
Blago tebi. Pozdravi mi perivoj, dvorac i Maksovog duha.

I macke. Svakako pozdravi macke.
User avatar
Miles
Ancient
Posts: 776
Joined: 25 Feb 2005, 16:01
Location: sarajevo

Unread post by Miles »

Hmm :scratch:
Ja u pri?i i nisam baš mnogo toga shvatio. ?ovjek je otišao sa ženom koja ga je nekako zarobila, onda ... a onda sjedi za šankom i traži osvetu. Znam da ti je Izitpajn kod prošle pri?e rekao da ne trebaš objašnjavti šta si htjela re?i ali možda bi idu?i put mogla biti malo jasnija? ?isto zbog nas koji malo teže kontamo :iconbiggrin:
Ina?e, kao što ostali rekoše, stil ti je veoma dobar :mrgreen:
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

ina?e, iz osobnog iskustva znam da kad ti vele da imaš 'lijep stil' to obi?no zna?i 'imaš lijep stil, al bogami ne znam o ?em si pisala'

al to si ve? uspjela skužit iz postova :?

:scratch:

(to nije nikakav komentar pri?e jerbo je nisam još pro?itala, sam velim)
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
4/\/I)`/
Puppeteer
Posts: 145
Joined: 16 Apr 2005, 01:39
Location: Astralna špilja.
Contact:

Unread post by 4/\/I)`/ »

Miles wrote:Hmm :scratch:
Ja u pri?i i nisam ba[?] mnogo toga shvatio. ?ovjek je oti[?]ao sa Ĺženom koja ga je nekako zarobila, onda ... a onda sjedi za [?]ankom i traĹži osvetu. Znam da ti je Izitpajn kod pro[?]le pri?e rekao da ne treba[?] obja[?]njavti [?]ta si htjela re?i ali moĹžda bi idu?i put mogla biti malo jasnija? ?isto zbog nas koji malo teĹže kontamo :iconbiggrin:
Ina?e, kao [?]to ostali reko[?]e, stil ti je veoma dobar :mrgreen:
Hmm...To je naprosto psiholo[?]ka pri?a. MoĹžda zato mnogima i nije previ[?]e jasno.
Istina da je pomalo te[?]ko pratiti ba[?] zato [?]to "radnja" tako te?e ...kao misli tj. podraĹžaji...eto barem ste vi zbunjeni kao glavni lik kad ga je uhvatila :blob:
No zafrkanciju na stranu :D

ire wrote:(to nije nikakav komentar pri?e jerbo je nisam jo[?] pro?itala, sam velim)
Moj prijedlog je pro?itati i donijeti vlastitu procijenu. :;
----------------------------------------------------------------------------------
Ĺ to se ti?e ostalog ?ak je i stil stvar osobnog ukusa :)
A koliko je netko star kad pi[?]e ...zna se-tu je iskustvo puno na cijeni pa je ovo ipak amaterski :iconbiggrin:
Nakon sto smo transhumirali Velebitom, susreli smo se oci u oci groznom transgresijskom diskrepancijom, kojeg li akcidenta! Zbog horibilnog gigantizma imisije nodalnih tiranopolisa , ekocid je bio negligentno neizbjezan...
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

Moj prijedlog je pro?itati i donijeti vlastitu procijenu.
of kors, sam komentiram komentare koji su mi preve? poznati
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
Miles
Ancient
Posts: 776
Joined: 25 Feb 2005, 16:01
Location: sarajevo

Unread post by Miles »

Hmm :scratch:
Dakle, spomenuvši stil mislio sam re?i ovo: znaš pisati, re?enice ti nisu nebuloza, fino se redaju jedna iza druge itd. Ukratko, lijepo pišeš.
User avatar
BlockflĂśte
Hani
Posts: 96
Joined: 05 May 2004, 02:34

Unread post by BlockflĂśte »

Super ti je pri?a!

Zvu?i kao po?etak solidne psiholo[?]ke novelete. Jesi pomi[?]ljala da je razvije[?] i nastavi[?]?

Ina?e, isto da ti pohvalim stil, super slikovito i te?no. Jesi pomi[?]ljala da ovako ne[?]to podvali[?] pod maturalni sastavak :)?
User avatar
4/\/I)`/
Puppeteer
Posts: 145
Joined: 16 Apr 2005, 01:39
Location: Astralna špilja.
Contact:

Unread post by 4/\/I)`/ »

:iconbiggrin:
Pa sad razvijati je ... mislim da bi dojam bio samo zbunjeniji :D
A ne volim preduge pri?e jer se zna dogoditi da se psiholo[?]ki skroz izgubi smisao i sve ostalo pogotovo kad to pi[?]e netko moje psihe :x

Ali ovako ne[?]to nikad ne bih davala pod maturalni sastavak ili sl. ovo je vi[?]e neka vrsta eksperimentalnog pisanja a i dala sam si dosta slobode bez naknadnog prepravljanja.
(- ima jo[?] puuuno dok doguram do maturalnog ali kad to budem pisala, bit ?e papreno :; :iconbiggrin:)
Nakon sto smo transhumirali Velebitom, susreli smo se oci u oci groznom transgresijskom diskrepancijom, kojeg li akcidenta! Zbog horibilnog gigantizma imisije nodalnih tiranopolisa , ekocid je bio negligentno neizbjezan...
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4030
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Unread post by Izitpajn »

Ja mislim da ti sad radiš jako dobro. Drži se kratkih stvari, stilskih vježbi i onoga što imaš u glavi. Ne pokušavaj si "planirati karijeru", kao, sad bih trebala malo poraditi na likovima, sad na radnji, a sad treba napisati nešto dulje... Ne, piši ono što ti ide van iz glave. Prije ili kasnije ?eš sama do?i do ve?ih stvari.

Isto tako, otkrio sam da sve korisne primjedbe koje mi netko da za nešto što sam napisao uvidim i sam nakon, recimo, pola godine do godinu nakon što sam napisao. Tako da ?eš, s vremenskim odmakom, i sama znati kako izgleda to što si napisala i u kom smjeru dalje trebaš/želiš i?i.
Post Reply