ÈIŠÆENJE

Priče (nevezane za Literarnu radionicu), pjesme, crteži i ostale kreacije forumaša

Moderators: Nimrod, niniane

User avatar
4/\/I)`/
Puppeteer
Posts: 145
Joined: 16 Apr 2005, 01:39
Location: Astralna špilja.
Contact:

?IĹ ?ENJE

Unread post by 4/\/I)`/ »

subota : 28.05.'05 , Planet Zemlja, Sektor SG-38
14: 00 SZV
META : traĹži > >> xx267 ? y - z, 96º63.2.7 <--> uni[?]ti

Koja paklena vru?ina ! Zrak je jako teĹžak a cvrkut ptica i glasanje raznih zvjeradi izvana naprosto su nepodno[?]ljivi.
Buljim u ekran. Ve? mi se dobrano magli pred o?ima ali ne posustajem .
Jo[?] samo malo. Nule i jedinice sada se ve? ?ine kao goleme kaplje znoja. S vremenom polako i[?]?ezavaju i ustupaju mjesto jednostavnim programskim obrascima. Hipnotiziran pogled zadrĹžava se na ekranu.
?Jo[?] samo malo, dragi? - saginjem se i provjeravam ventilator.
Pomilujem ku?i[?]te i nastavim : ? Daj mi jo[?] nekoliko minuta. I to je sve za danas. Obe?ajem?
Skidam mokru majicu i odbacim je negdje u kut sobe.
Protrljam o?i i nastavljam. Sada prsti lete po tipkovnici kao sumanuti. Sljepljuju se.
Jo[?] jedan pogled na ekran. Prsti se zaustavljaju. Najnoviji algoritam na prvi pogled ?inio se dovr[?]enim. Na prvi pogled, ba[?]?.
Pokazuje svoje neodobravanje nervoznim zujanjem.
Glavu mi prostrijeli stra[?]an bol. Pred o?ima snijeg?.
Lom.
?Dragi, nemoj tako?
Opet zujanje.
?Molim te? Molim te ??
Zujanje se nastavi.
?Evo, minutu?minutu!?
Pogled u ekran. Kao za?arana. Vi[?]e ne mogu ni[?]ta.
TraĹžim ne[?]to [?]to ?e me rashladiti. Kosa mi je posve mokra. Doslovno se kupam u znoju.
On je nemilosrdan. TraĹži rezultate. Ne mogu!
Vrata se otvaraju. Jedva primje?ujem.
T O K
Padam na pod. Mokar pod.

Misli su joj se odavna izgubile i sada plutaju u fragmentima nekada[?]nje kompleksnosti. Nastupilo je zati[?]je i sada sav dotada[?]nji trud pada u vodu. Ona umire.
Zajedno sa njom nestaje i sav posao. Telepatska konekcija je pukla.

Dolaze dvije prilike i isklju?uju je . Istekao joj je rok trajanja. Nije vi[?]e svjesna ni?ega. Ona vi[?]e ne postoji.
Sakupljeni su ostaci organskog tkiva. Mogli bi biti korisni.

Ovdje sam. Gledam oko sebe. TraĹžim izlaz iz ovog labirinta- Osjetim kako mi plu?a gore. Gotovo je.
Um se osloba?a. Sva moja koncentracija je na jednoj to?ci. Crna kaciga.
.
Svijet se polako osipa ?.ostaju samo poveznice polja sile. UĹžasnuto buljim prema polegnutoj prilici. TO SAM JA ! Stojim i trgam dijelove? a dio mene jo[?] je unutra.
Nemogu?e.
Tijelo se prebrzo raspada. Vizualni kontakti slabe.
SMRT. O, Da!
IZABERI : Biti / Ne biti
Jedan klik . Dva odgovora.
Dodiruje me.
SMRT! Da bar?.
NE!
Novo tijelo.

O , BoĹže, za[?]to si me ostavio ?

16:30 SZV
VEZA PROPALA.
STATUS: Nepoznato.
Nakon sto smo transhumirali Velebitom, susreli smo se oci u oci groznom transgresijskom diskrepancijom, kojeg li akcidenta! Zbog horibilnog gigantizma imisije nodalnih tiranopolisa , ekocid je bio negligentno neizbjezan...
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4030
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Unread post by Izitpajn »

Hej, ovo je jako dobro napisano. Samo problem je što...

...nisam shvatio. A ?ak sam dvaput pro?itao.
User avatar
4/\/I)`/
Puppeteer
Posts: 145
Joined: 16 Apr 2005, 01:39
Location: Astralna špilja.
Contact:

Unread post by 4/\/I)`/ »

To mi je i bio djelomi?ni cilj.
samo za vas :
[radnja te?e otprilike kada glavna "likinja" :iconbiggrin: opsesivno-konfuzivna osoba koja je telepatski povezana sa ra?unalom skuĹži da je gotova a ono na po?etku je naredba za njeno uni[?]tenje. Ra?unalo je preuzelo vlast nad njom i ona to vi[?]e ne podnosi ba[?] dobro ...
Dakle ima neku vrstu monologa + opisivanje [?]to radi, onda onaj short dodatak koji ju opisuje stanje (3.l)
Pa dolaze 2 lika da je "isklju?e" po naredbi, ali ona prelazi u jednog od njih i dobiva novo tijelo ... a Ĺželi samo SMRT, zato i kaĹže "BoĹže, za[?]to si me ostavio]

NARAVNO da sam mogla napisati puno razumljivije ali onda bi ostala samo ova glupa pri?a. :x Ovako vi[?]e li?i na neku psihopatsku crticu pa se jo[?] nekako moĹže izvu?i :;
Nakon sto smo transhumirali Velebitom, susreli smo se oci u oci groznom transgresijskom diskrepancijom, kojeg li akcidenta! Zbog horibilnog gigantizma imisije nodalnih tiranopolisa , ekocid je bio negligentno neizbjezan...
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4030
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Unread post by Izitpajn »

Ne. Svaka pri?a je glupa kad je prepri?aš, a dobra kad je napišeš ovako kako si je ti napisala, da si je napisala. Dobro napisana glupa pri?a može postati dobra pri?a, a ovdje nije imalo što postati dobrom pri?om kad - nema pri?e. Dakle, svojim unaprijed utvr?enim stavom da je pri?a glupa i da je ne treba ispri?ati si upropastila potencijalno dobru pri?u. Okej, ?ovjek u?i dok je živ, sad znaš za sljede?i put.

I NEMOJ

VIŠE

NIKAD

prepri?avati pri?u

IKAD

nekome tko kaže da je nije shvatio.

NIKAD

VIŠE.

Kao prvo, ponižavaš sebe kao pisca jer prihva?aš da stvar ne možeš napraviti bolje, a vjerojatno možeš, jer uvijek može bolje. Kao drugo, ako je pri?a takva da je ?itatelj nije shvatio, onda njena vrijednost vjerojatno i nije u radnji, jer je radnja loša (jer da je dobra, shvatio bi je). Kao tre?e, NE ZANIMA ME prepri?ana pri?a. Zanima me cijela pri?a, napisana od po?etka do kraja. Sad si ovim prepri?avanjem u meni ubila želju da pro?itam poboljšanu verziju tvoje pri?e koju sam imao u trenutku kad sam pisao svoj prvi komentar.

Ina?e, ovo što sam upravo rekao je jako pozotivno, da ne bi nešto krivo shvatila.

Zato te molim da za deset dana napišeš potpuno novu pri?u. Želim da bude jednako dobro ili bolje napisana kao ova, ali s radnjom koju ?u shvatiti.
User avatar
4/\/I)`/
Puppeteer
Posts: 145
Joined: 16 Apr 2005, 01:39
Location: Astralna špilja.
Contact:

Unread post by 4/\/I)`/ »

Hehe , [?]to drugo i o?ekivati od amatera ? :)
Ne smatram se nekim piscem i to ne jo[?] duuugo vremena jer za to treba dosta iskustva i ovakvih gluposti.

Hvala na komentaru, pripazit ?u na takve stvari sljede?i puta. :mrgreen:

Ta pri?a ionako nije "ment to be" posebno razumljiva ili ne[?]to sli?no . To je naprosto... pri?a....sa zbunjenom radnjom :P Ili bolje re?eno brza skica ne?ega [?]to tako izgleda. Doslovno.

Evo, idu?u napi[?]em samo za tebe,a ta ?e bit razumljiva :;
Jer to misli[?] na ovu temu ili skroz novo ?
Nakon sto smo transhumirali Velebitom, susreli smo se oci u oci groznom transgresijskom diskrepancijom, kojeg li akcidenta! Zbog horibilnog gigantizma imisije nodalnih tiranopolisa , ekocid je bio negligentno neizbjezan...
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4030
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Unread post by Izitpajn »

Ma kako god hoces. Iako, mozes ovu ponovo za vjezbu, ionako je kratka, pa cemo poslije vidit.
User avatar
4/\/I)`/
Puppeteer
Posts: 145
Joined: 16 Apr 2005, 01:39
Location: Astralna špilja.
Contact:

Unread post by 4/\/I)`/ »

Probala sam...iz razbibrige... I vi[?]e nije tako kratka naĹžalost. :)

?IĹ ?ENJE
Kao i uvijek, Brod Centralnog Nadzora kretao se orbitom?U ovom trenutku primio je 20ak naredbi sa planete ispod.
Ve?ina od njezinih stanovnika nisu ni slutili postojanje takve postaje. Bi?a. Projekata. Daljnjeg naseljavanja nepoznatih gostiju.

META : traĹži > >> xx267 ? y - z, 96º63.2.7 <--> uni[?]ti

-Naredba je titrala na pretjerano sjajnoj povr[?]ini tankog monitora. Jedan od operacijskih ?asnika se osmjehnuo i pokretom ruke jasno ozna?io da netko ide dolje na povr[?]inu.
2 slobodna marinca bacaju kratke poglede na monitor i automatizirano, odmah aktiviraju slijed za spu[?]tanje.
Jo[?] jedan na[?] infiltrirani radnik gubi u?inkovitost tamo dolje.
TraĹži se isklju?enje.

subota : 28.05.'05 , Planet Zemlja, Sektor SG-38
14: 00 SZV


Koja paklena vru?ina ! Zrak je jako teĹžak a cvrkut ptica i glasanje raznih zvjeradi izvana naprosto su nepodno[?]ljivi. Temperatura je odavna pre[?]la dopu[?]tenu. Razine hormona nisu dovoljne. Ĺ to jo[?] moĹže po?i po zlu ?
Buljim u ekran. Ve? mi se dobrano magli pred o?ima ali ne posustajem . Posao treba biti obavljen.
Jo[?] samo malo. Nule i jedinice sada se ve? ?ine kao goleme kaplje znoja.
S vremenom polako i[?]?ezavaju i ustupaju mjesto jednostavnim programskim obrascima. Hipnotiziran pogled zadrĹžava se na ekranu.
?Jo[?] samo malo, dragi? - saginjem se i provjeravam ventilator.
Pomilujem prastaro, nemarno dizajnirano ku?i[?]te i nastavim : ? Daj mi jo[?] nekoliko minuta. I to je sve za danas. Obe?ajem?
Skidam mokru majicu i odbacim je negdje u kut sobe.
Protrljam o?i i nastavljam. Sada prsti lete po tipkovnici kao sumanuti. Sljepljuju se.
Jo[?] jedan pogled na ekran. Prsti se zaustavljaju. Najnoviji algoritam na prvi pogled ?inio se dovr[?]enim.
Na prvi pogled, ba[?]?.
S vremena na vrijeme mogu bistro misliti. Na trenutke.

Pokazuje svoje neodobravanje nervoznim zujanjem.
Ra?unalo je nezadovoljno.
Glavu mi prostrijeli stra[?]an bol. Pred o?ima snijeg.

?. Mrzim biti povezana !
Bol je dolazila u valovima, a ra?unalo o?itavalo sve misli i podraĹžaje? ZABORAVILA SAM!
Gdje sam ?
Zaboravljam? ne smijem ?

Lom.
?Dragi, nemoj tako?
Opet zujanje.
?Molim te? Molim te ?? ? gledam u modro svijetlo iznad ku?i[?]ta.
Zujanje se nastavi.
?Evo, minutu?minutu! Bit ?e gotovo?obe?ajem ?
Nule i jedinice ne funkcioniraju! Kako su me mogli ostaviti sa ovim prastarim , nedjelotvornim sustavom !
Pogled u ekran. Kao za?arana. Vi[?]e ne mogu ni[?]ta.
Znam da se sada ra?unalo jako ljuti. Zna [?]to mislim.
Poku[?]avam potisnuti misli duboko?tamo gdje ni On ne moĹže doprijeti.
Voli da ga oslovljavam mu[?]kom rodu . Svejedno mi je. Mrzim GA.

TraĹžim ne[?]to [?]to ?e me rashladiti. Kosa mi je posve mokra. Doslovno se kupam u znoju.
On je nemilosrdan. TraĹži rezultate. Ne mogu!
Vrata se otvaraju. Jedva primje?ujem.
T O K
Padam na pod. Mokar pod.

#ZAPIS #
Misli su joj se ve? izgubile i sada plutaju u fragmentima nekada[?]nje kompleksnosti. Nastupilo je zati[?]je i sada sav dotada[?]nji trud pada u vodu. Ona umire.
##

Dva marinca ulaze u zagu[?]ljivu prostoriju na prezagrijanoj povr[?]ini planete.

Osje?am ih na svojoj koĹži. Tihi su. Polako se okre?em. Miris?jagoda?
Pogled se zaustavlja na crnoj kacigi.
Znam da ?u umrijeti. Napokon slobodna!

Sa mnom ?e nestati i sav moj rad? bez mene ni[?]ta ne vrijedi ?jo[?] nije dovr[?]eno.
Pobjedonosan smije[?]ak.
Žmirim i ?ekam.
SMRT.
Otvaram o?i.Sva moja koncentracija je na jednoj to?ci. Crna kaciga.
Svijet se polako osipa? prilike i[?]?ezavaju. Po prvi puta vidim poveznice polja sile.
Prelijepo je. ! Znam da ?e me isklju?iti. Spas!
Bijelo?praznina.
Je li gotovo?
Jo[?] osje?am dodir? za[?]to?
Onaj u crnoj kacigi, iznad mene je. Jo[?] mogu posegnuti prsima. Hladan metal.
Ali ne?postaje topao?Ĺ to se doga?a?
PRIJENOS!
Iznenada ugledam priliku ispod sebe.
JA.
Isprepletena Ĺžicama, mokra?mrtva?gotovo je.

Ne?ne Ĺželim?.novo?tijelo ?
Misli marinca su nestale, potisnute.

Prekasno je.
U ruci drĹžim neko oruĹžje?pa da? samonavo?eno?srebrena, glatka povr[?]ina?predivno.
Ja sam to dizajnirala . Sada se sje?am. Opremili su ove marince?
Biti ili ne biti ? -Prsti po?ivaju na prekida?u.
?Samo?..Ĺželim?smrt?

Drugi marinac cijelo vrijeme zabezeknuto gleda. Ne moĹže se ni pomaknuti? ?ini se da mu ni[?]ta nije jasno.

Slamam se?padam na pod?.
Ne mogu oduzeti Ĺživot. Je li to uop?e moj Ĺživot?
Ne Ĺželim ga !

O , BoĹže, za[?]to si me ostavio ?

Drugi marinac uĹžasno sporim pokretima pozove Nadzornu Plo?u.
Diktira :
16:30 SZV
VEZA PROPALA.
ISKLJU?ENJE NIJE USPJELO.
STATUS : Nepoznato.
Nakon sto smo transhumirali Velebitom, susreli smo se oci u oci groznom transgresijskom diskrepancijom, kojeg li akcidenta! Zbog horibilnog gigantizma imisije nodalnih tiranopolisa , ekocid je bio negligentno neizbjezan...
User avatar
Klara
Ancient
Posts: 748
Joined: 21 Aug 2003, 20:15
Location: Rijeka
Contact:

Unread post by Klara »

Mislim da je bolje, ali jo[?] uvijek je pomalo nerazumljvo. Nisam shvatila da je ra?unalo "dragi", to ne bih znala da nisi prije prepri?ala radnju. Nisam sigurna da bih shvatila kraj da nisam znalao p ?emu se radi. I za[?]to Ĺželi umrijeti. Nedostaje mi taj razlog da bih mogla shvatiti Ĺželju junakinje.

?ini mi se da si sada malo izgubila na tajnovitostii snazi koja je izbijala iz prve pri?e.

Pozdrav i pi[?]i dalje!
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4030
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Unread post by Izitpajn »

Hm, malo je bolje, ali još fali. Recimo, što glavni lik uop?e radi? Možda nije bitno, najbolje da to pustiš za sada. Piši nešto drugo, ako budeš htjela ovo srediti ve? ?e ti do?i ideja.
corwin
Ancient
Posts: 706
Joined: 18 May 2005, 22:24

Unread post by corwin »

meni je prva verzija bolja nekako je brĹža,Ĺže[?]?a dodu[?]e manje jasna
ali sveukupno snaĹžnija
priznajem da ni ja nisam shvatio kraj
no svakako je konfuzna a to mi se svidilo
:mrgreen:
sorry zbog gramatike
User avatar
4/\/I)`/
Puppeteer
Posts: 145
Joined: 16 Apr 2005, 01:39
Location: Astralna špilja.
Contact:

Unread post by 4/\/I)`/ »

Ne znam vi[?]e ... no dobro moĹžda sam malo proma[?]ila pri?u ...
Ba[?] tako, ostavit ?u to pa moĹžda nekada i sredim :)
I [?]to se ti?e... kraja...da to je ... kona?na enigma hehehe
Ina?e ovo i nije moj stil pisanja :;

thnx izitpajn, Klara, corwin

Do sljede?eg ?itanja :blob:
Nakon sto smo transhumirali Velebitom, susreli smo se oci u oci groznom transgresijskom diskrepancijom, kojeg li akcidenta! Zbog horibilnog gigantizma imisije nodalnih tiranopolisa , ekocid je bio negligentno neizbjezan...
Post Reply