The Gnome- Ĺ minka za posljednji ples

Priče (nevezane za Literarnu radionicu), pjesme, crteži i ostale kreacije forumaša

Moderators: Nimrod, niniane

Zoran
The Q
Posts: 1913
Joined: 08 Aug 2003, 21:11

Unread post by Zoran »

The Gnome piše roman i objavljuje ga u nastavcima na svom blogu.
User avatar
Klara
Ancient
Posts: 748
Joined: 21 Aug 2003, 20:15
Location: Rijeka
Contact:

Unread post by Klara »

Ho?emo link! :;
Zoran
The Q
Posts: 1913
Joined: 08 Aug 2003, 21:11

Unread post by Zoran »

To nek on da svojom voljom...
User avatar
The Gnome
Ewok
Posts: 23
Joined: 24 Mar 2005, 11:01
Location: Rijeka
Contact:

Unread post by The Gnome »

Uhh.. nema me 36h i vec toliko postova za ogovorit :x No dobro, uskr[?]nja atmosfera ostavlja dovoljno [?]e?era za volju da na sve odgovorim :;

Dagi: Parsek! :blob:

Klara: Ovo je pri?a iz jednog od mojih imaginarnih svjetova, i to jednog depresivnog. Istina je da moĹžda gledam na stvari presimplisti?ki, ali bojim se da svijet u kojemu se ljudima ne?e dati imati djecu nije toliko nemogu? s obzirom na neke trendove. Stvar je da je ona jedna od rijetkih dovoljno bogatih/mo?nih/poznatih da bez puno muke ispunjavaju svoje hirove (novac zaobilazi birokraciju). No to je sve ve? duuuga pri?a... (znam da su ovo sve same isprike ali nemogu izdrĹžati da ih neizgovorim :; )

L.Z. cujemo se jos

Izitapajn: ja se inace i premalo zadrĹžavam na starim pri?ama, ali (vidi pod Dagi)
:flower:
Zoran: Mislio sam pri?ekati s napominjenanjem nekih stvari ali sada nema smisla http://niebelung.blog.hr

Btw:

Sretan Uskrs svima - pr[?]uta, [?]unke, kola?a, jaja, ?okoladnih jaja, kola?a... :ocasion:
"Without sorrow for breaking, there's no joy of remaking"
-Gervasious Bartholomeous Maximilian Ullysses Alexander "Eban"."The Gnome" Mutzchenzchazchazhechenhaggen
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4030
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Unread post by Izitpajn »

The Gnome wrote:Uhh.. nema me 36h i vec toliko postova za ogovorit
To je zato jer svi radije idu pri?at o tu?im pri?ama nego pisat svoje.

Izitpajn: ja se inace i premalo zadržavam na starim pri?ama, ali (vidi pod Dagi)
?uj, postoji granica koliko ih možeš sre?ivati, a da to ima smisla. Duboko vjerujem da sve kroz što si prošao dvaput nakon pisanja je ili sre?eno kako treba ili ti treba duga pauza da vidiš što ne valja ili trebaš dati nekome za objavljivanje. Osim toga, sre?ivat ?eš pri?e iz mladih dana kad budeš star i bez ideja.
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

Osim toga, sre?ivat ?eš pri?e iz mladih dana kad budeš star i bez ideja.

:shock: ovo je okrutno
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
The Gnome
Ewok
Posts: 23
Joined: 24 Mar 2005, 11:01
Location: Rijeka
Contact:

Unread post by The Gnome »

Uhh... call me young and idealistic, ali ne mogu to prihvatiti. :dontknow: Iako, znam da moĹže do?i do razdoblja bez ideja kada se dobro malo vratiti u pro[?]le radove, mislim da to nema toliko veze sa staro[?]?u (vidi: optimizam) :headbang:
"Without sorrow for breaking, there's no joy of remaking"
-Gervasious Bartholomeous Maximilian Ullysses Alexander "Eban"."The Gnome" Mutzchenzchazchazhechenhaggen
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

znam da može do?i do razdoblja bez ideja kada se dobro malo vratiti u prošle radove, mislim da to nema toliko veze sa staroš?u
damn right!
you go girl! i mean ... guy!
Instant Geek. Just Add Coffee.
Dagi
Skriboman
Posts: 2320
Joined: 13 Mar 2004, 00:57
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by Dagi »

Dagi wrote:DlaĹžem se s Izitpajnom u cijelosti.


Tehnikalije.
Istina, nije da ih je bilo te[?]ko sintetiziratii, ali ovako veliki projekt mora da je bio skup, ali ljepota nema svoju cijenu.
Uistinu ih nije bilo te[?]ko sintetizirati, ali ovako velik projekt morao je biti skup. Ljepota nema cijenu.

(Uzgred: ne zvu?i li kontradiktorno?)
Kad se takva pojavila u javnosti, svi su bili [?]okirani. Tako promijeniti svoje tijelo, da vi[?]e nije nalikovalo ljudskome!!! Istina, bilo ih je mnogo koji su se u po?etku zgraĹžali, ali mnogi su se sloĹžili s njenom vizijom: granica ljudske ljepote vi[?]e nije postojala. Bila je umjetnica, ne znanstvenica. Bila je prva genartistica!
Kad se takva pojavila u javnosti, izazvala je zaprepa[?]tenje. Tako promijeniti svoje tijelo, da je jedva nalikovalo ljudskome! Bilo je ih je mnogo koji su se zgraĹžali, no jo[?] vi[?]e onih koji su prihvatili njezinu viziju: granica ljudske ljepote vi[?]e nije postojala.

Postala je umjetnicom, umjesto znanstvenicom. Bila je prva genartistica
.

(Uzgred: i opet mala kontradikcija u izvorniku.)

Dakle, pripazi na povremene proturje?nosti u onome [?]to opisuje[?]. Doradi re?enice, manje uskli?nika i troto?aka, pazi na pravopis. O pravopisu, osobito: postoji dobra [?]ansa da ?e[?] za po?etak objavljivati u ?asopisima koji imaju tek povr[?]nu lekturu, a ure?iva?ki rad minimalan. Stoga, pazi na stil, a pravopis u ruke! Znam, najmanje dva su sluĹžbena (Ani?-Sili? te Babi?-Finka-Mogu[?]); uzmi jedan i drĹži ga se.
Dagi
Skriboman
Posts: 2320
Joined: 13 Mar 2004, 00:57
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by Dagi »

Dobro, za[?]to se ovdje ne mogu ure?ivati postovi???
Dagi
Skriboman
Posts: 2320
Joined: 13 Mar 2004, 00:57
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by Dagi »

Dakle, sad ide ono [?]to sam uistinu Ĺželio napisati - umjesto [?]ro sam, blago meni, citirao vlastiti stari post!

Okej, kad maturira[?], doradi pri?u, pa bi mogla i?i u "Parsek"!
User avatar
Dagon
The Q
Posts: 1044
Joined: 14 Jul 2004, 18:15
Location: Istria/R'lyeh

Unread post by Dagon »

Izitpajn wrote:...kad bude[?] star i bez ideja.
Prvo ne zna?i nuĹžno i drugo. :;

Nat
At last, the stars are finally right...
Post Reply