Indigo Montoya: "Za ljubav je potrebno dvoje"

Priče (nevezane za Literarnu radionicu), pjesme, crteži i ostale kreacije forumaša

Moderators: Nimrod, niniane

User avatar
Indigo Montoya
Ancient
Posts: 605
Joined: 25 Mar 2004, 13:12
Location: Out of my mind
Contact:

Indigo Montoya: "Za ljubav je potrebno dvoje"

Unread post by Indigo Montoya »

Ne nije SF, nije ?ak ni F no zažmirimo li na jedno oko mogla bi se utrpati u horor... enivej nitko dugo ništa ovdje nije postao za ?itanje pa mi se u?inilo zgodnim da malo protresemo ovu našu ustajalu mo?varu... :iconbiggrin:

ZA LJUBAV JE POTREBNO DVOJE

Once that you've decided on a killing
First you make a stone of your heart
And if you find that your hands are still willing
Then you can turn a murder into art
Murder by Numbers
Police


Preplavila ga je pulsiraju?i poput živog bi?a.
Osje?ao je kako struji njegovim žilama. Hranila se strahom u njenim o?ima.
Mo?...
Bio je poput boga, pun snažne i opijaju?e mo?i...
Poja?ao je stisak na njenom vratu.
Plima ?istog straha preplavi njene zjenice.
Jedrio je nošen tim valom i divljim vjetrom mo?i ?itavu vje?nost.
Napokon... plima splasne.
Strah iscuri iz o?iju i one se smire.
Ugasle....zauvijek.
Promatrao je nekoliko trenutaka njeno prelijepo lice okovano maskom smrti, zatim joj nježno cjelovom dotakne hladno ?elo.
- Hvala ti . - tiho šapne i nježno je položi na vlažnu travu.
Pažljivo poravna odijelo, okrene se na peti i nestane u mraku ne okrenuvši se za beživotnim tijelom.

***

- Još jedna?
- Ahha, neki klinci su naletjeli na nju u gradskom parku. Izgleda da se naš "prijatelj" baš rastr?ao obalom.
- Sigurni ste da je rije? o njemu?
- O da, G-žica baš kao i kod prethodne tri...
- Nitko ništa nije vidio, nikavih dojava ili sa?uvaj bože svjedoka?
- A-a...a ni otisaka, tragova ili bilo ?ega drugog...
- O 'bemti ovo mi stvarno po?inje i?i na živce, zovi forenzi?arku pretrest ?emo sve još jednom, nešto smo propustili, nešto nam je promaklo. Nitko do?avola nije tako nepogrešiv, nitko...'bemti!

***

- Ja... ma znaš sve, volim te malena i ne mogu do?ekati trenutak kada ?u te zaista dodirnuti, pomilovati vrat, dotaknuti ti usnama ?elo...
- ššš, ne govori ljubavi... sutra, sutra ?eš mi re?i sve.
- Brojim sate malena... kvragu tako sporo teku..
- Znam ljubavi, znam...sutra
- Sutra...
Ugrizom miša prekine vezu. Zavali se u stolicu i pripali cigretu. Nasmije se zadovoljno. Lov se približavao kraju, klopka je postavljena i divlja? hrli pravo u njene ralje, ni ne slute?i da je lovljena. Ova ga je baš umorila. Dva mjeseca beskrajnih on-line razgovora, pažljivog biranja rije?i, hrpa duga?kih i osje?ajnih mejlova i pun notes bilješki. Znao je o njoj gotovo sve. Njene strahove, sitna zadovoljstva, razo?arenja, snove i maštanja. Svirao je po njenim osje?ajima, prebirao nježno po njenom umu a ona se opirala. Ve? je htio odustati. Bila je nekako plaha i oprezna. Zamišljao je njene o?i. Kao u srne, prestrašene i suzne. Krv mu zastruji i nešto mra?no i jezivo uzbudljivo promeškolji se u njemu.
- Da, draga sutra - prošap?e u bradu miluju?i rukom smotak klavirske žice na stolu - sutra...

***

- Radi se dakle o muškarcu izme?u 25 i 40 godina, vrlo inteligentnom i obrazovanom. Jako je strpljiv, vjerojatno zgodan i vrlo vjerojatno samac. Imu?an je iako vjerujem da nije zaposlen ili se pak bavi ne?im vrlo egzoti?nim što mu omogu?ava da s vremena na vrijeme brisne iz svoje okoline da nitko ne postavlja suvišna pitanja, možda nešto što baš i podrazumijeva ?esta putovanja.
- Do?e vam da popijete kavicu s njim ha Doktorice?
- Pa skoro, da nije jedne stvari...
- A to je?
- On je jedna jako bolesna osoba...pati od teškog poreme?aja psihe.
- Ma što mi ne kažete a ja eto mislio da je rije? o težem obliku muškog šovinizma...
Osjetio je kako njen ledenohladni pogled prolazi kroz njega poput vrelog noža kroz maslac
- Ma šalim se Doktorice, oprostite, molim vas nastavite.
- ...morbidan je. Davi svoje žrtve, pri tome se služi se žicom, ali pogledajte mjesta gdje je upro palce o vrat, radi to sprijeda gledaju?i ih u o?i. Neutaživa že? za dominacijom, on žudi za strahom svjih žrtava. Klasi?na pri?a. Vjerojatno je bio zlostavljan u djetinjstvu. Od dominantne majke, sestre, babe štove?... no on je sad ve? veliki de?ko, sad on ima mo? i znate što inspektore...
- Što?
- Nema je namjeru ispustiti iz ruku...
- O 'bemti...

***

Još je neko je vrijeme buljila u prazan ekran, maštaju?i...
Kako je slaba na njega, ovaj je druk?iji, miran, tih, nenametljiv, Isuse kako joj paše...
Udahnula je duboko.
Sa prošlim je bio pakao, bio joj je prvi i jedva se izvukla iz sranja kad ga je ...
Uhhh nije željela ni misliti o tome.
Ovaj put ?e biti druk?ije! Mora biti savršeno!

***

- Ali kako ih dovraga pronalazi?
- To je ono što ni meni nije jasno. Bira ih potpuno nasumi?no. Nemaju ništa, apsolutno ništa zajedni?ko.
- Pa i ne baš...
- Molim? Ima nešto što vi vidite a mi ne Doktorice?
- Same su, sve ?etiri žene su živjele same... bez obitelji i stalnih prijatelja. A samo?a da znate zna biti, ubita?na stvar...
- Da i to doslovce...
- Nisam uop?e imala namjeru biti sarkasti?na, ono što mene zanima je kako s njima stupa u kontakt? ?ime ih to uspijeva otrgnuti iz sigurne svakodnevice u kojoj su se usidrile i namamiti ih u neki od gradova uz obalu. Pogledajte fotografije još jednom, ako izuzmemo davljenje tijela su netaknuta, nema tragova skrnavljenja ni seksualnog zlostavljanja. Bio je jako pažljiv s njima, što nije slu?aj kad su u pitanju serijske ubojice koje svoje žrtve biraju nasumce. Ne, mislim da je on sve te žene poznavao...na neki na?in...

***

Prepoznala ga je dok se osvrtao po kolodvoru. Loš izbor rije?i. Osjetila ga je, jednostavno je znala da je to on. Napokon je primjetio, uputio se pravo k njoj duga?kim i sigurnim koracima. Stao je na pola koraka od nje i natkrilio se onako visok i vitak pale?i je tamnim o?ima.
- Isuse baš je onakav kakvog sam ga zamišljala- pomislila je.
- Draga? - glas tih i mek k'o baršun natjerao joj je tijelo na nekontrolirano drhtanje.
- Da... - promuca smeteno
- Prošetajmo uz more ljubavi, imam ti toliko toga za re?i a obala je tako divna u suton.
Uzeo je za ruku i nježno poveo prema obali. Prepustila mu se ne razmišljaju?i. A kako i nebi? Pa pratila bi ga i nakraj svijeta.

***

- Pa Doktorice, izgleda da ste bili u pravu - re?e bacivši fasciklu na stol
- Jesam li?
- Izvješ?e sa autopsije, de?ki su pronašli tragove sline na njenom ?elu.
- Poljubac? Poljubio ju je?
- Ahha, ve? sam izdao nalog da potraže to i na ostalim tijelima. Mislim da ?e rezultati biti isti.
- Zna?i zaista ih je poznavao.
- Ahha, i znaš što Doktorice mo'š se kladit' u svoju diplomu da se naše klupko polako raspli?e.
- ?udno, ja baš imam osje?aj da nas prava iznena?enja tek ?ekaju...

***

Mo? zaigra, strah na trenutak bljesne u njenim o?ima ali ga ve? u slijede?em trepatju smijeni nešto što nije mogao razumijeti. Usne joj se poviše u ... smiješak...?
Poja?a stisak ali vršci usana ostadoše skovani u tom nerazumljivom smiješku....
Iznenenada osjeti nešto hladno u želucu. Oštar bol propara mu stomak. Pogled mu spuzne nadole i zapne o dršku velikog kuhinjskog noža zarivenog u meko meso njegova trbuha.
Pogleda je za?u?eno... još uvijek se smiješila a u kutku oka blistala je biserna suza. Iznenada mu slobodnom rukom dodirne zatiljak i pogladi mu nježno i beskrajno pažljivo gustu kosu. Divlji osje?aj mo?i u njemu potpuno splasne i negdje dolje u plamenu boli koji ga je razdirao procvate nešto što nikada prije nije osjetio. Nešto neopisivo i veli?anstveno.
Nagne svoje lice njenom, i gotovo dodiruju?i svojim usnama njene prošap?e jedva ?ujno:
- Ja...mislim da te volim mala.
Privine ga divlje k sebi nabijaju?i ga potpuno na hladnu oštricu, krv gusta i topa nagrne iz rane natapaju?i mu crne lakirane cipele.
Uz mukli uzdahh zaroni licem u njene plave uvojke, i poja?a stisak....do kraja.

***

Dok su njih dvojica premetala hrpu fotografija na stolu Doktorica je zamišljeno gledala kroz prozor vrte?i ponavljaju?i u sebi tko zna kad upam?ene stihove: ?golden lads and girls all must as chimney sweeper come to dust...?
Iznenada stariji progovori umornim glasom:
- Sjedinjeni u smrti, kao par demonskih ljubavnika. Jesi li ikada vidio ovako što sinko?
- Ne... nikada, i nisam siguran da u Interpolovoj bazi podataka postoji sli?an slu?aj. Neznam kolike su šanse da se dvoje "serijskih" namjeri jedno na drugo...
- Jedan naprema stotinudvanaestmilijunaosamstošezdesttisu?apedestidevet...
Oba muškarca podigoše za?u?ene poglede prema Doktorici
- ... oduvijek sam bila dobra s brojkama.
- Na žalost ja baš i nisam.
- Recimo to ovako... Ve?a je vjerojatnost da vam mjesec nenajavljeno sleti u stražnje dvorište inspektore.
- O 'bemti!!??
Image
:blob:
Image
User avatar
Alien2dio
Pa'u 10. razine
Posts: 487
Joined: 08 Oct 2003, 13:48
Location: SB
Contact:

Unread post by Alien2dio »

Osim sto je odlicno (a to sam od tebe i navikao) napisano, prica mi nije nista posebno. Nije mi stvorila ugodjaj a ni sam twist na kraju me nije pretjerano iznenadio.
Sorry, ali mislim da je ispod razina tvojih prica koje sam citao. :(
(When Lisa asks him about recycling)
Mr. Burns: Oooh, so Mother Nature needs a favor?! Well maybe she should have thought of that when she was besetting us with droughts and floods and poison monkeys! Nature started the fight for survival, and now she wants to quit because she's losing. Well I say, hard cheese
User avatar
Alien2dio
Pa'u 10. razine
Posts: 487
Joined: 08 Oct 2003, 13:48
Location: SB
Contact:

Unread post by Alien2dio »

Alien2dio wrote:Osim sto je odlicno (a to sam od tebe i navikao) napisana, prica mi nije nista posebno. Nije mi stvorila ugodjaj a ni sam twist na kraju me nije pretjerano iznenadio.
Sorry, ali mislim da je ispod razina tvojih prica koje sam citao. :(
(When Lisa asks him about recycling)
Mr. Burns: Oooh, so Mother Nature needs a favor?! Well maybe she should have thought of that when she was besetting us with droughts and floods and poison monkeys! Nature started the fight for survival, and now she wants to quit because she's losing. Well I say, hard cheese
User avatar
Alien2dio
Pa'u 10. razine
Posts: 487
Joined: 08 Oct 2003, 13:48
Location: SB
Contact:

Unread post by Alien2dio »

Hm, G string zasto mi je to poznato?
(When Lisa asks him about recycling)
Mr. Burns: Oooh, so Mother Nature needs a favor?! Well maybe she should have thought of that when she was besetting us with droughts and floods and poison monkeys! Nature started the fight for survival, and now she wants to quit because she's losing. Well I say, hard cheese
User avatar
Klara
Ancient
Posts: 748
Joined: 21 Aug 2003, 20:15
Location: Rijeka
Contact:

Unread post by Klara »

Indigo je li to tvoja pri?a? Zbunjuje me to [?]to si je stavio u citat.

SlaĹžem se da je vje[?]to napisana - ba[?] je bilo zanimljivo za ?itanje. Ideja je [?]tosna, nije mi palo na pamet da se radi o dvoje ubojica. Samo mogao si je bolje iskoristiti. Jer cijelo vrijeme pri?a[?] samo o "njegovim" ubojstvima i istrazi, a onda odjednom uleti "ona". MoĹžda bi bilo zanimjivije da si opisivao i jedna i druga ubojstva i to kako razli??itosti zbunjuju policiju, pa da se to na kraju objasni s dva ubojice...
User avatar
Indigo Montoya
Ancient
Posts: 605
Joined: 25 Mar 2004, 13:12
Location: Out of my mind
Contact:

Unread post by Indigo Montoya »

Nda.. pri?a je moja i spada u red starijih koje pau?inom prekrivene leže na dnu mog harddiska ve? nekoliko godina... :iconbiggrin:

Priznajem da ni po mom osobnom mišljenju nije rije? o nekoj klasi od pri?ice ve? više spada u vježbe razmradavanja prstiju na tipkovnici... no kako pooooodavno nitko nije ništa postao zanimljivog za ?itanje pomislio sam kako bi bilo zgodno malo zamutiti vodu...
:blob:
Image
User avatar
Dren
Jedi Master
Posts: 247
Joined: 16 Jun 2004, 09:18
Location: Place shifting atm

Unread post by Dren »

Klara wrote: Ideja je [?]tosna, nije mi palo na pamet da se radi o dvoje ubojica. Samo mogao si je bolje iskoristiti. Jer cijelo vrijeme pri?a[?] samo o "njegovim" ubojstvima i istrazi, a onda odjednom uleti "ona". MoĹžda bi bilo zanimjivije da si opisivao i jedna i druga ubojstva i to kako razli??itosti zbunjuju policiju, pa da se to na kraju objasni s dva ubojice...
Onda ni ideja nebi bila [?]tosna. Problem u kratkoj pri?i je [?]to sve radnje koje uvede[?] trebaju imati svrhu, pa ukoliko bi se pri?alo i o ubojstvima mu[?]karaca, ?itatelj bi to lako doku?io i ostao nezadovoljan krajem.
MoĹžda da se da jo[?] koji suptilni hint u pasosu gdje dama razmi[?]lja kako sve treba biti idealno ( na sli?an na?in kao [?]to mu[?]karac razmi[?]lja kad je ugovorio sastanak) tako da ?itatelj iznena?en krajem ipak shvati da mu je pisac itekako dao materijala da skuĹži o ?emu se radi, no u prvi moment se ?inilo da je to samo obja[?]njenje radnje ili opis stanja, situacije.
Osobno, kad ne[?]to ?itam, i naletim na takvo ne[?]to, odu[?]evim se (naravno u ve?im knjigama to je prekrasno - kad naoko banalne reakcije likova dobiju na zna?enju i zaokruĹže radnju - do?e do trenutka prosvjetljenja - lik dobije na plasti?nosti)
if we learn from our mistakes then I'm getting a fantastic education
Post Reply