Indigo Montoya - ONCE UPON THE TIME THERE WAS...

Priče (nevezane za Literarnu radionicu), pjesme, crteži i ostale kreacije forumaša

Moderators: Nimrod, niniane

User avatar
Kris
Jedi Master
Posts: 228
Joined: 19 Aug 2003, 13:37

Indigo Montoya - ONCE UPON THE TIME THERE WAS...

Unread post by Kris »

ONCE UPON THE TIME THERE WAS A TIME BEFORE TIME ITSELF...

"...vrijeme kada su zmajevi i ljudi živjeli zajedno..."

Gospodin Krasta? zastane sa ?itanjem u pola prve re?enice i zirne prema meni preko rožnatog ruba nao?ala zatim plesne rukopisom o stol nedovršivši je.
Neko vrijeme me, onako komotno zavaljen u fotelju kako ve? i prili?i glavnom uredniku, škakljao jednim od onih pogleda iz svoje omiljene "dragi prijatelju..." kolekcije.
Kad me ve? dobrano potjeralo kihati od tog pustog škakuljanja on prozbori:

" Ahhh Kožuru, Kožuru. Dragi prijatelju, dragi moj tvrdoglavi prijatelju...."

Gospodin Krasta? je znate imao zgodnu naviku ponavljati sve dva puta.

"Ne?e i?i, žao mi je ali stvarno ne-?e-i-?i..."

Navika ponavljanja gospodina Krasta?a imala je jednako tako zgodnu sestru blizanku, naviku naglašavanja poslijednjih rije?i u re?enici rastavljajnjem na slogove.

Zastane na trenutak tobože tužno odmahuju?i glavom pa nastavi u stopu pra?en blizankama:

" Kako ne razumijete? Prošla su vremena fantasya, pro-šla. ?itatelji se danas pale na
akciju, krv i seks. Seks mdaaa poglavito na se-ks..."

Digao sam se sa stolca razo?arano i ostatak propovijedi ostavio iza sebe grabe?i prema izlazu. Dok sam zatvarao vrata za sobom, paze?i da si ne pri?epim rep kao prošli put, njegove rije?i ponovno me sustignu:

" ... ?ak ni klinci dragi prijatelju, ?ak ni klinci. Jednostavno nitko više ne puši pri?e o ljudima, ni-tko."
You think of me as rats. You think of a thing known as The Air Force Survival Handbook, where it explains that if you cut off one of my heads --which is where the poison is -- you must then slit open the ventral side and continue the cuts to extend the length of each leg. Subsequent to this, the skin can be peeled off, the belly opened and emptied, the backbone split and both halves roasted on sharpened sticks over a small fire.
User avatar
Kris
Jedi Master
Posts: 228
Joined: 19 Aug 2003, 13:37

Unread post by Kris »

Evo nam još jedne Indigove priče.

Sviđa mi se preokret na kraju :D
You think of me as rats. You think of a thing known as The Air Force Survival Handbook, where it explains that if you cut off one of my heads --which is where the poison is -- you must then slit open the ventral side and continue the cuts to extend the length of each leg. Subsequent to this, the skin can be peeled off, the belly opened and emptied, the backbone split and both halves roasted on sharpened sticks over a small fire.
Guest

Unread post by Guest »

evo ga opet

:pljesk: :pljesk: :ovacije: :pljesk: :pljesk:



a jel' to po istinitom dogadjaju? :D





jedna mala zamjerka koju mogu naci jesu rijeci koje ne idu u standardni jezik (komotno) i to da ti fali poneki zarez (...Krasta? je, znate, imao zgodnu...)
User avatar
Petra
Puppeteer
Posts: 109
Joined: 08 Sep 2003, 17:44

Unread post by Petra »

ovo gore bila sam ja, iz nekog razloga nije me prepoznao
Dagi
Skriboman
Posts: 2320
Joined: 13 Mar 2004, 00:57
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by Dagi »

Jako dobro! Preporu?am rastegnuti na 3 kartice i frknuti "Jutarnjem" za minijaturu (oni to i plate!). No, budu?i s tim listom nemam ba[?] veze, ne mogu jam?iti ho?e li uzeti.
User avatar
Klara
Ancient
Posts: 748
Joined: 21 Aug 2003, 20:15
Location: Rijeka
Contact:

Unread post by Klara »

Ba[?] je [?]tosno. Nasmijala sam se obratu 8)

Mene je ime Krasta? asociralo na neko neobi?no bi?e (KoĹžur nije) i to mi je malo pokvarilo obrat. ?inio bi mi se ja?im da si upotrijebio jo[?] jedno ime koje zvu?i "normalno", npr. Zub?i?, Mo?ilac... (naravno to je relativno - da mi se susjed zove Krasta? ne bi zamislila ?udno bi?e...)

Meni se ovo svi?a kratko - ne mogu zamisliti kako pri?u produĹžiti na 4500 znakova a da je to ne pokvari?

SlaĹžem se s Petrom u vezi zareza (Uputstvo za upotrebu: kopirati u Word i pove?ati font :) ) A i re?enica "Gospodin Krasta? zastane sa ?itanjem u pola prve re?enice i zirne prema meni preko roĹžnatog ruba nao?ala zatim plesne rukopisom o stol nedovr[?]iv[?]i je." bi trebala pokoji zarez ili ?ak podjelu na dva dijela ;)


Sada ?u biti malo zlo?esta :evil: : a da komentirate i pri?e s radionice :cry: :?:
Dagi
Skriboman
Posts: 2320
Joined: 13 Mar 2004, 00:57
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by Dagi »

Pa, napuhnuti stvar na tri kartice ne bi smio biti problem. No, to je stvar autora.
User avatar
Nimrod
The Q
Posts: 1385
Joined: 18 Nov 2003, 20:30
Location: zabreg
Contact:

Unread post by Nimrod »

jako slatko!

pitanje: plesne :?:
English is the result of Norman soldiers attempting to pick up Anglo-Saxon barmaids, and is no more legitimate than any of the other results.
- H. Beam Piper, from "Fuzzy Sapiens"
User avatar
L.Z.
Ancient
Posts: 691
Joined: 07 Sep 2003, 20:29
Location: Labin
Contact:

Unread post by L.Z. »

Fora pričica, sviđaju mi se takve kratke i duhovite stvari ( a ja se nikad ne sjetim napisati tako nešto :( :D ), svakako probaj produžiti
Život je samo san na putu do smrti
User avatar
mcn
Forumaš mcn
Posts: 315
Joined: 02 Feb 2004, 13:03

Re: Indigo Montoya - ONCE UPON THE TIME THERE WAS...

Unread post by mcn »

Zanemarimo li naslov na engleskom (paccemu?) - dobra.

mcn
Post Reply