Vječni život-Brza smrt

Priče (nevezane za Literarnu radionicu), pjesme, crteži i ostale kreacije forumaša

Moderators: Nimrod, niniane

User avatar
DeathwishTheHun
Ewok
Posts: 26
Joined: 28 Dec 2008, 19:27

Re: Vječni život-Brza smrt

Unread post by DeathwishTheHun »

Makovnjacha wrote:Hvala na komentaru, ali je mogao biti i uljudniji.
Zanimljivo je kako ljudi traže poštovanje, a sami ga nisu spremni pokazati. Malo sam pogledao ovaj forum i, iako je već petsto puta rečeno "Nemojte svoje priče olako shvaćati, ako se vi niste potrudili pisati, zašto bi se itko potrudio čitati", svejedno se svako malo nađe "talent" koji kaže "Evo, nešto sam napisao na brzinu, vidite kako vam se sviđa". A pritom, naravno, misli "Želim konkretne, stručne i konstruktivne komentare koji će od mog polupokušaja napraviti instant-remekdjelo, i sve to uz što manje mog truda". A priče tipa 99% dijaloga i 1% neupravnog govora trpam u isti koš jer kažu: "Ja ne čitam, samo gledam filmove, htio bih ih snimati, ali nemam kameru pa za sada samo pišem scenarije, dajte mi recept kako da se za dva dana prolavim u Hoolywoodu".

I onda, kad im netko saspe sve u lice, mladi nadobudni pisci se još i uvrijede zašto ih netko nije gladio po guzici, uhvatio za ručicu i odveo u Emporijum Velikih Pisaca.

Oprosti, ovo možda i ne ide direktno tebe, ima ih još puno koji su ovo zaslužili barem jednako, ako ne i više. A ako netko misli da sam nepristojan, neka malo pogleda ovamo. Najbolji rezime zašto ovakve stvari rade FIZIČKU štetu je rečenica: "Još jedan ovakav i niko više neće ni hteti da se zamajava sa pričama početnika."
A cloud crossed the moon, a child cried for food
We knew the war could not be won
User avatar
Makovnjacha
Puppeteer
Posts: 122
Joined: 30 Dec 2008, 18:14
Location: oko Zagreba

Re: Vječni život-Brza smrt

Unread post by Makovnjacha »

DeathwishTheHun wrote:
Makovnjacha wrote:Hvala na komentaru, ali je mogao biti i uljudniji.
Zanimljivo je kako ljudi traže poštovanje, a sami ga nisu spremni pokazati. Malo sam pogledao ovaj forum i, iako je već petsto puta rečeno "Nemojte svoje priče olako shvaćati, ako se vi niste potrudili pisati, zašto bi se itko potrudio čitati", svejedno se svako malo nađe "talent" koji kaže "Evo, nešto sam napisao na brzinu, vidite kako vam se sviđa". A pritom, naravno, misli "Želim konkretne, stručne i konstruktivne komentare koji će od mog polupokušaja napraviti instant-remekdjelo, i sve to uz što manje mog truda". A priče tipa 99% dijaloga i 1% neupravnog govora trpam u isti koš jer kažu: "Ja ne čitam, samo gledam filmove, htio bih ih snimati, ali nemam kameru pa za sada samo pišem scenarije, dajte mi recept kako da se za dva dana prolavim u Hoolywoodu".

I onda, kad im netko saspe sve u lice, mladi nadobudni pisci se još i uvrijede zašto ih netko nije gladio po guzici, uhvatio za ručicu i odveo u Emporijum Velikih Pisaca.

Oprosti, ovo možda i ne ide direktno tebe, ima ih još puno koji su ovo zaslužili barem jednako, ako ne i više. A ako netko misli da sam nepristojan, neka malo pogleda ovamo. Najbolji rezime zašto ovakve stvari rade FIZIČKU štetu je rečenica: "Još jedan ovakav i niko više neće ni hteti da se zamajava sa pričama početnika."
Čitam tvoje mišljenje i nekako mi se čini da si promašio topic. Sve ovo što si nabrojio se ne odnosi na mene, osim moje priče koja ima više dijaloga nego opisa. Eto, priznajem, kriva sam što sam napisala takvu priču (ali definitivno nije bila napisana u 10 min, a kamoli s velikim očekivanjima).

Moj komentar nije iskaz nepoštovanja prema tebi, više je to kao dobronamjeran savjet (nemoj misliti da sam se uvrijedila na njega, ali neki ljudi bi mogli). I drugi na ovom forumu su rekli da je moja priča loša, ali su to rekli na mnogo bolji način. Zato mislim da bi se trebao ugledati na njih i pokupiti par dobrih načina davanja negativnih komentara. ;)

Oprosti ako nisam svojom pričom pogodila tvoj ukus- očito je različit, a kako se o ukusima ne raspravlja, najbolje bi bilo završiti ovu raspravu dok nije otišla u preveliki offtopic (ako baš želiš, možeš otvoriti raspravu na ovu temu u podforumu prikladnom za to).
User avatar
DeathwishTheHun
Ewok
Posts: 26
Joined: 28 Dec 2008, 19:27

Re: Vječni život-Brza smrt

Unread post by DeathwishTheHun »

Odnosi se na tebe jer si me ti nazvala neuljudnim. Ispričavam se što ne mogu udovoljiti tuđim kriterijima pristojnosti. Dio općeg ranta se NE odnosi na tebe (kao što sam i napisao), ali spada li to u ovaj topic ili ne, neka odluči moderator.

A ovo:
Oprosti ako nisam svojom pričom pogodila tvoj ukus- očito je različit, a kako se o ukusima ne raspravlja
je najstandardniji izgovor loših pisaca koji postoji otkako je pisane riječi. Popljuvali su me, dakle mora da im moja priča nije po ukusu. Nemoguće je da postoji ijedan drugi razlog...
A cloud crossed the moon, a child cried for food
We knew the war could not be won
User avatar
DeathwishTheHun
Ewok
Posts: 26
Joined: 28 Dec 2008, 19:27

Re: Vječni život-Brza smrt

Unread post by DeathwishTheHun »

Da ne bi netko krivo shvatio, tvoja priča nije najgora ovdje, ne znam zašto sam se baš na nju nakačio, ali eto. Kad svaki put odgovoriš krivu stvar :D
A cloud crossed the moon, a child cried for food
We knew the war could not be won
User avatar
Nazir
Ancient
Posts: 917
Joined: 09 Aug 2006, 16:41

Re: Vječni život-Brza smrt

Unread post by Nazir »

DeathwishTheHun wrote:A ovo:
Oprosti ako nisam svojom pričom pogodila tvoj ukus- očito je različit, a kako se o ukusima ne raspravlja
je najstandardniji izgovor loših pisaca koji postoji otkako je pisane riječi. Popljuvali su me, dakle mora da im moja priča nije po ukusu. Nemoguće je da postoji ijedan drugi razlog...

Hm, mislim da ova logika kod Makovnjace u stilu: nije-mu-po-ukusu-znaci-da-mi-je-prica-svejedno-dobra ne postoji. Nigdje ne vidim da kaze da je njena prica savrsena i da su svi ostali blesavi ako ne kuze njeno remek djelo (reminds me of someone...) :zubo:

Samo moj komentar:
- nisam skuzio da su snjegovici :dum: (kako si to pobogu zamislila scenarij s orcima?) :zubo:
- neogicnost u smislu da oni svejedno salju postu koja kasni (kako?)
- i da se presetavaju izmedu juznog pola i zeneve ko da je to tu u susjedstvu

Ovo o crnoj rupi su rekli, malo mi je isto bilo wtf zasto su samo mrtvaci otisli? (jer ako govorimo da crna rupa guta sve sto je mrtvo, onda tu spada opcenito sva materija, jel...)
User avatar
Makovnjacha
Puppeteer
Posts: 122
Joined: 30 Dec 2008, 18:14
Location: oko Zagreba

Re: Vječni život-Brza smrt

Unread post by Makovnjacha »

Nazir wrote:Samo moj komentar:
- nisam skuzio da su snjegovici :dum: (kako si to pobogu zamislila scenarij s orcima?) :zubo:
- neogicnost u smislu da oni svejedno salju postu koja kasni (kako?)
- i da se presetavaju izmedu juznog pola i zeneve ko da je to tu u susjedstvu

Ovo o crnoj rupi su rekli, malo mi je isto bilo wtf zasto su samo mrtvaci otisli? (jer ako govorimo da crna rupa guta sve sto je mrtvo, onda tu spada opcenito sva materija, jel...)
S orcima- a imam i tu verziju- nisam se mogla odlučiti, pa sam bila paralelno napisala obje verzije- i s orcima i snjegovičima, pa kad sam obje pročitala, zaključila sam da su snjegovići bolji (a i ljudi na forumu su glasali za njih isto). Ako hoćeš pošaljem ti tu s orcima,pa da vidiš, ali jedna napomena- nisam ju prerađivala, tj. isto ima omjer dijaloga:opis=90:10 :)

Ovu nelogičnost s poštom sam dobila kao komentar više puta ( i VokiToki je bio među njima)- imam ideju kako da to rješim.

Prešetavanje između južnog pola i Ženeve: prvo, ako je ledeno doba i temp od -70, onda je sve zaleđeno,pa se može prešetavati od južnog pola do Ženeve, samo treba malo više vremena :D A ja zato namjerno nisam stavila naziv mjesta u kojem se radnja odvija: to može biti selo pored Ženeve,a može biti i malo dalje. :)

Ugl. postala sam prepravljenu verziju iste priče pa to možeš isto pročitati, ali napominjem da mi i u njoj još fali "mesa". Kad skužim kakvo je to meso, budem ga uvrstila. :)

Zahvaljujem na komentarima.
Post Reply