Bio jednom...

Priče (nevezane za Literarnu radionicu), pjesme, crteži i ostale kreacije forumaša

Moderators: Nimrod, niniane

User avatar
buco
Jedi Master
Posts: 206
Joined: 30 Sep 2008, 20:46

Bio jednom...

Unread post by buco »

Da vam nebude dosadno tijekom praznika, evo vam jedna priča. Malo je duža nego običmo. Objavljena je već u izvornom obliku ali ne cjela. Pošto vidim da nema postanja priča na board vjerojtno zbog natječaja, evo vam ova da popunimo prazninu. Priča je fanovska (Trekerska). :D

Bio jednom jedan Borg

Jednom jakooo davno dok je još Piki plovio prostranstvima ovoga našega svemira, nitko nezna otkud a sumnja se zašto, u ovi naš fini krasni dio svemira doša je Borg.

Eh sad, pa što onda, ima čudnih bića puna galaksija a i šire pitat će se netko?!
Ma nije tome baš tako.

Q reče:
«Čuj ti kockasti, tribala bi mi tvoja pomoć!»
Ona se kocka malo protrese od smijeha te uzvrati
«Kako to misliš, ti si najmoćnije biće pa… Jeli to neka šala?»

U svijesti njegova bića kolala je sumnja, jer tu nema logike.
Što bi tako moćno biće trebalo njihovu pomoć, nešto tu nije kako treba.

Opet će Q:
«Slušajte vi 'nesavršeni', nema tu oću – neću, morate me poslušat jer će kazna biti strašna!»
Borgov se moćni um samo nasmijao te upita Q-a:
«A koja bi to bila, ako nije tajna?»,
Q se bio toliko iznenadio tom drskošću tih 'nesavršenih' da umalo ni pao s kocke na kojoj je sjedio.
Zatim reče:
«Vidim ja da od vas nikad 'savršenstva bez mane', hmm, to sam negdje sluša?!. Pogledajte sad ovo. Vi ćete samnom tako razgovarat, molin vas lipo!»

Q-u ih, mrdnuvši malim prstom, bilo mu je i to dovoljno, odvede u budućnost.

«I što sad?! Onaj stari Arčer se znao pomicati u vremenu, kakve su to sad jeftine fore? Izvinite ako nemate ništa pametnije mi bi pošli, imamo posla.
Čeka nas pol' svemira za asimilirat' a vi se tu zezate s nama.», viknu iz svega glasa njihov um na Q-a.
Q se samo nasmijao te im reče:
«Nemojte da ste ka i oni Worf, onolika glava a mozga nigdi.
Nemojte se sramotit, a ako budete dobri potrudit ću se da van se ovo, što ćete sada vidit, nikad ne desi.»
Kocka se još jednom nasmijala no ipak su odlučili da vide što taj Q ima da pokaže kakvu to strašnu kaznu.

Prema njima je letio ogromnom brzinom neki čudan brod.
«Što je sad to?», mislio se njihov um.
Svaki pa i onaj najmanji dio se pitao što bi to moglo biti. Uskoro je dobio i odgovor iz nečijeg subprocesora ili kako već. Došla je informacija da bi to možda moglo biti od tamo neke čudne rase, koja misli da je popila svu pamet svemira i čiji je model asimilacije puno efikasniji od njihovog.
Borg se smrzao nakon toga te reče Q-u
«To mora da je neka šala, samo mi se nezamo šaliti.»
«Znam, zato čete i propast! Sad ste vidili, idemo još naprid ….vidite ovo, 'Voyager' i Kata.
Zapamtite, oni će vas sredit ka Klingonac šampitu.
I da vas više nisam čuja ništa, vi ćete tu meni prodavat pamet 'nesavršenci' nesavršeni.»
«A što bi to naš mali kolektiv morao učiniti ta izbjegnemo onaj neobičan brod?»
«Ma zante kako je to, iman nekoga kojem bi treba pokazat lekciju.
E pa ovi ča sam ih vam pokaza su na tome brodu, vidit čete.»,
Q opet mahnu malim prstom ali na drugoj ruci i Kocka se nađe u blizini nekog čudnog broda.

Strašni Piki, strah i trepet kvadranta Alfa, je gleda u to nešto kockasto i reka onom svom Broju 1
«Dal ih poznajemo?»
«, Ne.», odgovori mu uvijek spremni Broj 1.
«Pozovite ih.», naredi Piki.
«Ne moramo šefe, oni stalno zivkaju nas.», reče mu Podatek.
«Jesam ti rekao da to šefe izbaciš iz algoritama, diasemblirat ću te.
Neće te više ni najbolji programeri složit'.», bio je ljut Piki.

«Ovdje kapetan Pi…..», što to oni pričaju Podatek, ko papagaji.
«Paa mislim hoće da nas asimiliraju a čini mi se da ima još nešto?!»

Borgov um se mislio i čekao te će sam sebi
«Gle ovi, al' su smotani?!
Zar im sto puta moramo ponoviti da se pripreme za asimilaciju.
Ajme nama, ako budu sve rase takve pa za trilijun godina nećemo posao završiti.»
Kukao je tako Borg ponavljajući svoju 'poruku mira i opeće sreće'.
Bar je njima tako izgledala.

«Ej Q, daj molim te neku drugu rasu već mi je dosadilo ponavljati?!», reče mu Borgovski um.
«Dogovor je dogovor, ja čekam al neću dugo.», odgovori im Q i nestade.

«Kapetane oni su nešto uključili liči na onu traktorsku zraku.», reče mu Worf.
«Moolliiimmmm, kakvu ' traktorsku ' zraku?! Nikad nećeš naučiti, imao je onaj Q pravo.Podatek jel to istina?», reče Piki i pogleda u Podateka.
«Je šefe…ovajj… kapetane Piki, odvukoše nas kao ona T'Pol Tripa.»

«Mi dolazimo u miru i s dobrim namjerama.», govorio ja Piki Kocki prije nego upotrijebi svoja strašna oružja.

Borg se nije mogao načuditi. Kakva je sad pa to taktika, to još nisu vidili?!
«Bit će najbolje da ih malo upucamo, možda dođu k sebi.», mislio se Borg.

Nakon što je pukao vod na mostu Worf je izvjestio kapetana
«Kapetane Piki izgleda da nas gađaju nekim čudnim oružjem.»
«Al' si bistar kao Siskov mali. Pa pucaj po njima što čekaš?!», viknu Piki.
«Izgleda šefe… Ovaj… Kapetane Piki da ne pomaže.
Baš sam si nešto mislio, pa šta bi falilo bili bi kao oni. Ja bih dobio bolji mozak i tko zna što još.
Nije loša ponuda. Nesavršeni su dovoljno za moj ukus, baš super, idemo se asimilirati?!», reče mu Podatek.
«Kuš, koji ti je majstor algoritme pravio?!
Tebi je svejedno kad ionako imaš šarafe u glavi ali ja nebi htio da ovako lijep i fin završim kao 'Frankenštajn kreacija'.», viku Piki na njega.
«Izvinte šef..ovaj kapetane Piki, sram me bilo, da me čuje ona moja cura Taša sad bi dobio… Mislim… da, baš su čudni ti u kocki.», opet će Podatek smješkajući se.

«Evo još malo pa ćemo ih srediti, oni će nas toliko zadržavati.», reče Borg Q –u.

«Još nije gotovo. Kamo ste požurili neznate vi onega Pikija?!
Meni je uvalija onu svoju Vash. Nedaj bože da nju asimilirate, propali ste 100 %.», reče Q Borgu.
«Oop.., dobra informacija, ček da zapišemo!.», kaza mu Borg.

«Znači sad možemo ići dalje, za pola sata bit će oni članovi ovog našeg finog i uzornog kolektiva.», reče Borg ponosno Q-u.
«Pa sad neznam dal ćete baš bit toliko uzorni, a fini nećete bit sigurno ako ih asimilirate, vidit ćete.», reče Q Borgu.
«Hoćete reći da će nam se umanjiti savršenstvo? Nije valjda?!», prepao se Borg.
«Upravo, pa zar vi nevidite kakvi su van oni? Da ih nedaj bože asimilirate gotovi ste nema vas, savršenstvo bi odma mogli zaboravit.
Sad nemojte reć da van nisan reka.», upozori Q Borga.

Borg se malo misli njegovi su se procesori počeli pregrijavati od silnog razmišljanja te napokon reče
«Ali mi tu imamo jednu od njihovih, mislim našu Borg curu, tu u našem finom i uzornom kolektivu.»
«Hmmmm…. Ajmo se minjat ja vami onu Vash a vi meni ovu vašu, kako se zove?», upita Q Borga.
«Zove?! Pa Borg, kako bi se zvala?! A i onu Vash ne primamo, nju vi asimilirajte.», iznenadio se Borg.

«Već sam se je nasimilira zato bi je i mjenja, za tu vašu …, znam, sad sam se sjetija imena, 6od8.», reče Q.
«6od8 je stradao u akciji, mislim još ga krpaju.», reče mu Borg.
«A pa da 7od9, znao sam da je neki razlomak samo..kad mi neide tablica množenja.», reče Q.

Borg se opet misli nešto, nakon šo se skoro opet pregrijao pozva Borg curu 7od9 da dođe u sobu za asimilaciju.
«Baš čudno, pa svi procesori su mi na mjestu ili misle da mi treba još štogod ugraditi?!
Vjerojatno ću biti još savršenija.», mislila se 7od9 i požurila u sobu za asimilaciju.

«To je vaša …Mislin… Morat ćete je malo uredit, nemože taka dolje. Jeste li vi normalni?», reče Q Borgu.
«Pa uredili smo je najbolje što smo mogli.», začudio se Borg.
«Ajme! Vi to zovete uredili? Maknite joj to iz glave i oko glave ako mislite da uspije akcija.», kaza ljutiti Q Borgu.
«Mora imat nešto u glavi…», govorio je Borg a upao u riječ Q,
«Nemora naravno, znan ja Pikija on voli takove, koje nemaju čin mislit.
Zato to iz glave da ste joj odma izvadili kao i te cijevi, izgleda ka komunalno poduzeće. Ajde brže nimamo vrimena.»

«Šefe… Ovaj… Kapetane Piki, onaj Worfov traktor je izgleda ugasio svjetlo, ne vuku nas više. To je meni sumljivo?! A vama?», reče Podatek.
«Izgleda da smo samo ja i ti tu da nešto mislimo. Nešto muljaju.
Nemogu vjerovati, ni jedno naše oružje nemože im ništa. Moramo nešto smisliti?», reče Piki i nešto se zamisli.

«Nešto su nam ubacili na brod.», reče Podatek i ustade sa stolice.
«Kamo češ ti, sjedi se i zaključaj vrata. možda će se zadovoljiti s ostalima, ima nas ionako previše pa ako kojih par stotina i asmimiliraju ništa strašno.», reče Piki Podateku.

«Ali šefe..ovajj..kapetane Piki, zar vi niste 'ubermoralni'?!», u čudu će Podatek.
«Joj stvarno?!! Hvala ti. Dobro da si se sjetio. Moramo se ići boriti, samo kako i sa čim?. Gdje je taj Borg da ga vidim!.», viknu Piki ljutito i ustade sa stolice.
Podatek se prepao načisto a onda je netko otvorio vrata lifta i upitao
«Mene tražite?»

Piki se smrzao, 'a' nije rekao. Podatek se samo smješkao a Worf ukočio s onim svojim 'pištoljčićem'.
«Hmmm… Kako tri zgodna dečka, tko bi rekao?!», kaza im smješkajući se 7od9.
«Ali kapetane Piki probudite se.», počele su vikati doktorica i psiholog.
Broj 1 je blendao kao semafor, nije znao gdje je.
«Vas dvije štereberice možete ići, mi Borg vas ionako nebi asimilirali ni da nam platite. Ajde još ste tu!! Brišite!.», reče im 7od9 nakon čega su je njih dvije otišle vjerojatno ogovarati.

«Q operacija je izvršena i brod je zauzet. Posada na mostu je paralizirana.
Imali ste pravo baš je ovaj Piki simpatičan. Kad dobijem godišnji možda ga dođem vidjeti. Hmmmm…, a mogla bih malo i ostati već kad sam tu.. nije mu laka vidim ja.»
Reče 7od9 Q-u.

«Jesete je čuli šta priča, to je zato što nema ono u glavi.»,
reče Borg Q-u i nastavi,
«7od9 brzo da si se vratila, akcija je gotova.»
«Sad vas nečuje ionako, morete se tu derat koliko očete.», počeo se smijati Q Borgu.
Borg je poslao tri 'one ča delaju' po 'pokvarenu' 7od9.

Piki, Podatek, Worf i Broj 1 su se vrtili oko 7od9 i nešto joj pričali.
«Ma sve ja vas razumijem, i ja bi to radila, kad su mi stavili ovo polje oko mene i nemogu ga maknuti.
A što ćete sad je tako Naletiti će onaj moj Borg opet na vas, ja sam sigurna, samo ću onda bit pametnija, neće oni oko mene polja sile stavljati. Nego kako ste rekli da se ta igra zove, morati ćete mi dati uputstvo, bit će to hit u kolektivu.», govorila im je 7od9 dok je oni njeni kamarati nisu odnijeli s broda.

«Hitno joj vratite ono u glavu i sve što treba. Jeste je samo vidjeli?! I još nam kažu da smo okrutni?!
Ajme nama što mi moramo trpiti, kakvih sve uvreda od ovih što se dođu malo poboljšati.», govorio je Borg sam sebi.
«Jeste li to vidjeli Q i sad nam samo recite da joj nismo puno pomogli.
Eto što bi od nje postalo da je nismo asimilirali i ono joj u glavu stavili, sramota je i pomisliti.», jadao se Borg Q –u.

Uskoro su se doktorica i psiholog vratile na most.
«Kapetane Piki jeli vam dobro?!», počela ga je tresti doktorica.
«Hmm….zar su vam makli onaj štit?! Čini mi se da jesu..», reče Piki i nasmiješi se.
«Tu smo na mostu, hajde probudite se. To vas je sigurno ona Borgovska ku..., hmmm..da, pomutila.», govorila mu je doktorica.

Kad je Piki vidio doktoricu pred sobom umalo ga nije srce ostavilo, dobro ona pumpica, jer on nije srca imao.
«Što vam je sad?», upita ga začuđena doktorica.
«Ništa mu nije. Kad je vidio da ste to vi a ne ona lijepa Borg cura prepao se.», zaključi sasvin logički Podatek, nasmješi se te sjedne na svoje mjesto.
«Pa baš i nije nešto, ja neznam što vi u njoj vidite..», odbrusi doktorica Podateku koji joj je htio odovoriti no javio se Piki.
«Kreni, pravac Delata kvadrant!»

«Ovaj je stvarno lud, gle on bi u našu bazu, morati ćemo ga uništiti.», reče Borg Q-u.

Onda se odjednom na zaslonu pred Pikijem pojavi žena u Federacijskoj odori i reče mu
«Kapetane Piki, ovdje kapetan Kata. Morate nazad, nešto s Romulancima treba riješiti.»
«Ali ja imoram ići po onu našu, mislim znate?», reče joj Piki navukavši osmijeh od uha do uha.

«Mi sad idemo u Deltu kad vi nemožete . Kad se vratim dovesti ću vam onu Borg curu i polupati im sve kocke, oni će nas otimati!», reče Kata Pikiju te njen brod ode na zadatak .

Kad je to Borg čuo nestao je bez traga i glasa. Neki kažu da se još skriva naokolo, po svemiru, samo što ga nisu vidjeli.
A neki pričaju da je ono što Kata zbori istina. Da im je sve kocke polupala.
Borg je jednom bio došao jako blizu lijepe naše, Zemlje.
Dali će opet, vidjeti ćemo?!
Ako bude imao onakve ratnice kao što mu je ona 7od9 mogao bi se i vratiti, vrlo lako.
I tko zna tko će nas onda spasiti od njih.., hmmm.., ili mislite da nebi ni trebalo?!.

------------------------------------- Kraj priče -------------------




Pozdrav
Pisanje priče me podsjeća na pisanje programa u asembleru !
User avatar
niniane
Vampiruša
Posts: 2364
Joined: 14 Aug 2006, 11:05
Location: somewhere over the rainbow...

Re: Bio jednom...

Unread post by niniane »

Ova priča krši pravilo o postanju isključivo originalnih priča, vezana je za već postojeću (Star Trek) franšizu, što se na ovom forumu ne podržava zbog copyright prava i ograničenja. Ovakvim pričama mjesto je na za to specijaliziranim forumima (npr. forum vezan isključivo za Star Trek) koji imaju dozvolu za objavljivanje priča koje uključuju copyrightom zaštićene likove i svjetove.

Pošto je korisnik buco već mnogo puta neformalno i tri puta formalno upozoren na kršenje pravila ovog foruma od strane forumske administracije, zbog ovog prekršaja mu se određuje ban u trajanju od dva tjedna, a ukoliko po isteku tog vremena nastaviti kršiti pravila foruma, bit će trajno isključen s foruma.

Ova tema se zaključava.
... characters, personalities, stories and larps...
Locked