Oko ankete

Priče (nevezane za Literarnu radionicu), pjesme, crteži i ostale kreacije forumaša

Moderators: Nimrod, niniane

User avatar
buco
Jedi Master
Posts: 206
Joined: 30 Sep 2008, 20:46

Oko ankete

Unread post by buco »

Ovo neka bude jedna test anketa, ako se slažete. U nju su uklječene priče koje su do sad objavljene u ovom forumu tijekom ove godine. Pošto anketa daje maksimalno 15 opcija nisu sve mogle stati, tako da sam izostavio zadjne objavljene priče (5 njih).

Odlučio sam se na opciju da čitatelj bira 3 najbolje priče po svojoj želji. Čitaelj može mijenjati odluku ako misli da se "zabunio". Tako bi dobili 3 najbolje priče po misšljenu ćitateljstva objavljene u tekućoj godini.

Mogla bi se dodati i anketa za preostale priče ali bi tamo bila birana samo jedna ili 2. Ako mislite da bi to bilo zanimljivo.

Kad bi tehnički admin mogao u skriptu "ugurati" da ima 25-30 opcija mislim da bi to bilo sasvim dovoljno da obuhvati sve priče napisane u godini dana (od početka kalendarske godine).

Ideje , prijedlozi , fix ideje su dobro došli !

Dodano 27.11.2008: Zadnje tri priče su tu opciono. Najbolje da ide od 11 mjeseca prošle do 11 ove godine.

Pozdrav
Last edited by buco on 27 Nov 2008, 16:32, edited 4 times in total.
Pisanje priče me podsjeća na pisanje programa u asembleru !
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4030
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Re: Oko ankete

Unread post by Izitpajn »

Moja fiks ideja je da ti ovo neće funkcionirati - a i ne bi trebalo - jer ja prvi neću glasati. Naime, nisam pročitao svih 15 priča. I nitko tko ih nije pročitao sve ne bi trebao glasati jer to nije fer.
User avatar
Bubba Zanetti
Pa'u 10. razine
Posts: 428
Joined: 09 Jul 2006, 12:42

Re: Oko ankete

Unread post by Bubba Zanetti »

Izitpajnova primjedba je na mjestu. Bilo bi možda bolje da suziš izbor na ne više od 10 priča s time da svaki autor ima maksimalno jednu priču. Uz to bi svakako trebalo izbaciti isječke iz duljih djela ili nekakve stilske vježbe koje su ovdje postane jer to u biti ni nisu prave priče.
Inače meni je najbolja koju sam pročitao na Čiča miči (osim mojih naravno :D ) Mindphaserova Kako je Fejzer odlučio da promijeni svijet, no nažalost nije na meniju.

:uzdravlje:
Perhaps it's the result of an anxiety.
User avatar
niniane
Vampiruša
Posts: 2364
Joined: 14 Aug 2006, 11:05
Location: somewhere over the rainbow...

Re: Oko ankete

Unread post by niniane »

Kao prvo, malo tko je pročitao sve priče (bar ja mislim), a jedino oni koji pročitaju sve mogu dati sud o tome koja im je najbolja.
Kao drugo, Čiča Miča nije podforum natjecateljskog karaktera. Ovakvom anketom se gubi ona prvotna svrha koju si predložio i koja je imala smisla - da autori priča dobiju dodatnu povratnu info (makar mi je upitno i što će im povratna info u vidu ocjene kad dobiju komentare u postovima - a kvalitativna analiza je u ovom slučaju ipak bolja od kvantitativne) - to je jednostavnije izvesti tako da svaki autor prije no što posta svoju priču stavi i anketu s ocjenama - ako mu je baš do toga.
Kao treće, jesi provjerio sa svim autorima imaju li nešto protiv ovakvog ocjenjivanja?

Ja sam protiv ovakve ideje u ovakvom obliku i mislim da se priče na ovom forumu ne bi trebale ocjenjivati na takav način.
... characters, personalities, stories and larps...
User avatar
buco
Jedi Master
Posts: 206
Joined: 30 Sep 2008, 20:46

Re: Oko ankete

Unread post by buco »

1. Ideja je da se tijekom godine glasa a na kraju iste dobiju, naprimjer, 3 najbolje priče po mišljenju čitatelja.

2. Nije to ocjenivanje niti je kritika kritike. Čisto anketa koja bi pokazala koje su 3 priče , kako rekoh, najzanimljivije čitateljima u tekućoj godini.

3. Nije važno dali su svi, koji daju svoj glas, pročitali sve priče. Glasaći ionako odabiru tri priče koje su njima najbolje.

4. Još jednom ću ponoviti, nije to ocjenivanje nikoga i ničije priče i nije to natjecanje već obično glasanje za tri najpriće tekuće godine po mišljenju čitatelja.

-- Mislio sam da bi bilo zanimljivo vidjeti, na kraju godine, koje su 3 (može drugačije) priče bile nazanimljivije čitalačkoj publici i to je sve! Bez želje da zamijeni kritiku. --

To je bio prijedlog i primjer kako bi ta anketa otprilike izgledala. Shvatite to kao probu, ništa drugo.

niniane wrote:Kao prvo, malo tko je pročitao sve priče (bar ja mislim), a jedino oni koji pročitaju sve mogu dati sud o tome koja im je najbolja
Mislim da je ogovor pod 3. sasvim dovoljan.
niniane wrote:Kao drugo, Čiča Miča nije podforum natjecateljskog karaktera.
Pogledaj odgovor pod 2..
niniane wrote:Kao treće, jesi provjerio sa svim autorima imaju li nešto protiv ovakvog ocjenjivanja?
Nisam, to nije ocjenivanje nikoga, bar nije tako zamišljeno. Pogledti pod 4..
Bubba Zanetti wrote:Bilo bi možda bolje da suziš izbor na ne više od 10 priča s time da svaki autor ima maksimalno jednu priču. Uz to bi svakako trebalo izbaciti isječke iz duljih djela ili nekakve stilske vježbe koje su ovdje postane jer to u biti ni nisu prave priče.
Gledaj, ovdije se ne glasa za autora , nego za priču. po ideji ankete. Tako da nije važno dali ih autor ima 1 ili 5. Glasalo bi se za priču. Primjedba oko stilskih vježbi stoji, to se da urediti (nadam se da skripta to omogućava i korisniku).
Bubba Zanetti wrote:Inače meni je najbolja koju sam pročitao na Čiča miči (osim mojih naravno ) Mindphaserova Kako je Fejzer odlučio da promijeni svijet, no nažalost nije na meniju.
:D Naveo sam da su uzete priče od ove godine (čak nisu sve ni stale zbog limita od 15 opcija), ako je gore navedena priča od ranije....hmmm. Iako se može urediti neka anketa u koju bi se uvrstile priče i od ranije.
Izitpajn wrote:Moja fiks ideja je da ti ovo neće funkcionirati - a i ne bi trebalo - jer ja prvi neću glasati. Naime, nisam pročitao svih 15 priča. I nitko tko ih nije pročitao sve ne bi trebao glasati jer to nije fer.
Uredu! Pogledaj odgovor pod 3.. Ti bi ionako glasao za ono što se tebi dopada. A ono što nisi čitao vjerojtno ti se i ne dopada ili.... Nije ni važano.

Hvala vam na upućenim prijedlozima i komentarima.
Pisanje priče me podsjeća na pisanje programa u asembleru !
User avatar
Belzebubbles
Ancient
Posts: 840
Joined: 16 Feb 2007, 00:52
Location: zgri

Re: Oko ankete

Unread post by Belzebubbles »

niniane wrote:(...) - to je jednostavnije izvesti tako da svaki autor prije no što posta svoju priču stavi i anketu s ocjenama - ako mu je baš do toga.

(...) Ja sam protiv ovakve ideje u ovakvom obliku i mislim da se priče na ovom forumu ne bi trebale ocjenjivati na takav način.
User avatar
ratchet
Ancient
Posts: 879
Joined: 19 Aug 2007, 21:04

Re: Oko ankete

Unread post by ratchet »

Bilo bi u najmanju ruku fer da onaj tko ocijenjuje pročita sve priče. Ili sve skupa nije niti malo vjerodostojno. Druga stvar je da meni barem više smisla ima kad ljudi kažu što im se kod priče ne dopada jer to i jest bit svega. Da autor eventualno poboljša svoje pisanje i dobije neke savjete. Ovako bi još mogli uvesti i nagradu za prve tri.
Čovjek je u potpunosti za religiju sve dok ne posjeti neku istinski religioznu zemlju. Nakon toga se svim srcem odjednom zalaže za kanalizaciju, mehanizaciju i zajamčenu minimalnu plaću.
Aldous Huxley
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Re: Oko ankete

Unread post by Ire »

netko je predložio da se sa samom pričom stavi i anketa s ocjenama od 1 do 5, pa tko pročita neka usput ocijeni, a vjerojatno je da će i komentirati, kad je već išao čitati ...

inače, do sada su najbolje priče u LR bile "nagrađene" objavom u NOSF magazinu, ne vidim razloga zašto tu praksu ne bismo proširili i na ČM ...
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
ratchet
Ancient
Posts: 879
Joined: 19 Aug 2007, 21:04

Re: Oko ankete

Unread post by ratchet »

Ire wrote: inače, do sada su najbolje priče u LR bile "nagrađene" objavom u NOSF magazinu, ne vidim razloga zašto tu praksu ne bismo proširili i na ČM ...
Mislim da je to sasvim u redu. S ocijenjivanjem mi je zapravo najveći problem što se priča više ne sjećam. Gledam naslove i jedva da za nekoliko znam o čemu se radilo. A sve sam ih garant pročitao, jer pročitao sam sve još od kad sam stavio tu prvu svoju. Previše sam toga pročitao u međuvremenu ( barem četiri knjige u zadnjih mjesec dana plus kratke priče ). Dakle ocijenjivanje bi za mene išlo samo odmah nakon čitanja priče. Iako i dalje ne vidim neki smisao u tome s obzirom da ih ionako često komentiram. A meni osobno bi komentar na neku moju priču više značio od neobrazložene ocijene.
:kava:
Čovjek je u potpunosti za religiju sve dok ne posjeti neku istinski religioznu zemlju. Nakon toga se svim srcem odjednom zalaže za kanalizaciju, mehanizaciju i zajamčenu minimalnu plaću.
Aldous Huxley
User avatar
buco
Jedi Master
Posts: 206
Joined: 30 Sep 2008, 20:46

Re: Oko ankete

Unread post by buco »

ratchet wrote:Bilo bi u najmanju ruku fer da onaj tko ocijenjuje pročita sve priče. Ili sve skupa nije niti malo vjerodostojno.
Zašto misliš da nebi bilo vjerodostojno? Ja polazim od pretpostavke da onaj tko nije neku priču pročitao vjerojatno je
a) čuo nečije komentare pa je mislio da netreba gubiti vrijeme
b) počeo čitati ali mu se odmah na početku nije svidjela

I kako sam rekao, ocjena se daje za priču, naravno one koje si pročitao. Pošto je anketa postvljena s mogučnošću ponovnog glasanja uvijek možeš ako požeiliš, ili pročitaš priču koja ti se svidjela i želiš joj dati glas, to i učiniti.
Nije mod glasaš samo jednom i gotovo.
ratchet wrote:Druga stvar je da meni barem više smisla ima kad ljudi kažu što im se kod priče ne dopada jer to i jest bit svega.
Mislim da je na to već dat odgovor ali...
Ponoviti ću: anketa nema namjeru, a niti to može, zamijeniti kritiku tj. odgovor autoru u topicu gdje je priča, kao i do sad.
To je jasno rečeno a mislim da je i po logici stvari tako.
Ire wrote:netko je predložio da se sa samom pričom stavi i anketa s ocjenama od 1 do 5,
Ja sam to predložio kao jednu od 2 opcije. Meni se učinila ova sadašnja bolja jer je sve na jednom mjestu i preglednije je. Jednostavno tijekom cijele godine čitaoci biraju tri priče za koje misle da su najbolje. To se može uvijek postaviti da bude 1 , 2... ili već koliko se dogovori.
Pošto se može glasati ponovno uvijek se može "ispraviti" ako mislimo da smo se zabunili ili je došla nova priča za koju mislimo da zaslužuje jedno od 3 mjesta.

Može se napraviti i to da se daju ocjene svakoj priči ali da se doda jedan "info pult" na kojem se mogu vidjeti rezultati, tj. trenutno stanje ocjena svih priča, da korisnicima bude lako pratiti stanje. Da ne moraju ici od ankete do ankete za svaku priču i uspoređivati trenutno stanje.
Ono je bila proba, anketa, da se pokaže kako bi to izgledalo. Opcija da se glasa za 3 najbolje u godini.
Pisanje priče me podsjeća na pisanje programa u asembleru !
User avatar
niniane
Vampiruša
Posts: 2364
Joined: 14 Aug 2006, 11:05
Location: somewhere over the rainbow...

Re: Oko ankete

Unread post by niniane »

Sad ste me povukli za jezik.
buco wrote:3. Nije važno dali su svi, koji daju svoj glas, pročitali sve priče. Glasaći ionako odabiru tri priče koje su njima najbolje.
A ništa, možda bih mogla taj tvoj kriterij uzeti za odabir priča koje idu u NOSF magazin pa uopće ne pročitati sve priče koje stignu jer je, jelte, za odabir onih koje su najbolje sasvim nebitno pročitati sve, jelda. Možda bismo mogli tako i SFERE dijeliti, jel.
MORAŠ pročitati sve da bi mogao odabrati ono što je od toga svega najbolje. Zakoni statistike tako kažu, zakoni logike tako kažu.

buco wrote:4. Još jednom ću ponoviti, nije to ocjenivanje nikoga i ničije priče i nije to natjecanje već obično glasanje za tri najpriće tekuće godine po mišljenju čitatelja.
Nije ocjenjivanje? Ček malo, sad si me zbunio. Ako biraš one priče koje su ti njabolje i na temelju toga gledaš koja je priča dobila koliko glasova, kako to nije ocjenjivanje? Aha, kužim, nema ocjena. Doooobro. Ajmo ovako - nije natjecanje? Nego "obično" glasanje? Nisam sigurna jesmo li konceptualno na istoj valnoj - meni te stvari u ovakvim slučajevima ulaze u istu kategoriju.

buco wrote:Ti bi ionako glasao za ono što se tebi dopada. A ono što nisi čitao vjerojtno ti se i ne dopada ili.... Nije ni važano.
Ono što nisi čitao vjerojatno ti se i ne dopada??? Zar jedino ja vidim krajnju nelogičnost u ovome?
Aha, kužim, tvoja logika je ovo:
buco wrote:Ja polazim od pretpostavke da onaj tko nije neku priču pročitao vjerojatno je
a) čuo nečije komentare pa je mislio da netreba gubiti vrijeme
b) počeo čitati ali mu se odmah na početku nije svidjela


Samo, vidiš, to ne mijenja na stvari činjenicu da neće biti ujednačen broj ljudi koji su pojedinu priču pročitali, a za ovako nešto bi - statistički gledano - to trebalo biti ujednačeno, odnosno svi koji glasaju bi morali pročitati sve. Inače anketa kao način prikupljanja informacija nije nimalo relevantna i dobiveni podaci neće biti odraz stvarnog stanja stvari. Prolistaj malo neki udžbenik iz statistike.

buco wrote:Meni se učinila ova sadašnja bolja jer je sve na jednom mjestu i preglednije je.


Nije sve na ovom mjestu jer nisu stale sve priče, kako si i sam rekao.

buco wrote:Jednostavno tijekom cijele godine čitaoci biraju tri priče za koje misle da su najbolje. To se može uvijek postaviti da bude 1 , 2... ili već koliko se dogovori.
Pošto se može glasati ponovno uvijek se može "ispraviti" ako mislimo da smo se zabunili ili je došla nova priča za koju mislimo da zaslužuje jedno od 3 mjesta.
Znači, netko tko stavi priču pred kraj godine pa ga se naknadno doda na listu dobit će manje glasova čak i ako mu je priča sjajna čisto zato što ju je, eto, kasno stavio, kad su druge priče već tijekom vremena nakupile glasove.
I može se "ispraviti"? Super, znači mogu glasati za priču koja mi je najbolja pedeset puta! Ili, ili, mogu glasati za SVE ako mi puhne!

Ire wrote:inače, do sada su najbolje priče u LR bile "nagrađene" objavom u NOSF magazinu, ne vidim razloga zašto tu praksu ne bismo proširili i na ČM ...
Meni se ta vrsta "nagrade" čini sasvim zadovoljavajućom - a i namjeravala sam predložiti (al me ti preduhitri :P ) da u odabiru priča za NOSF ćirnemo i u ČM... :D
... characters, personalities, stories and larps...
User avatar
buco
Jedi Master
Posts: 206
Joined: 30 Sep 2008, 20:46

Re: Oko ankete

Unread post by buco »

niniane wrote:MORAŠ pročitati sve da bi mogao odabrati ono što je od toga svega najbolje. Zakoni statistike tako kažu, zakoni logike tako kažu.
Po tim istim zakonika statistike i logike šansa da prođe loše priča je minimalan, kao što njaveča šansa da zaista pođu njabolje. statistika je jako simpatična stavr i mobngo je podesibvva. A ljudska logika, eh to je tema proučavnja generacija "umoznalaca".
Za predpostavi je, objektivno, da će najveći broj glasača pročitati ako ne sve ono bar veliku većinu priča i bilo bi statističko čudo (kao što je to Hrvatska lutrija) da među prve tri priče iziđe zaista najlošija ili vema loša. :x
niniane wrote:Nisam sigurna jesmo li konceptualno na istoj valnoj - meni te stvari u ovakvim slučajevima ulaze u istu kategoriju.
Točo, potpuno! Svako glasanje o nečemu je u principu i ocjenjivanje istoga. No mislio sam pod "ocjenjivanje" na onaj model gdje se ocjenjuju priče od 1-5, gdje se dobija stvarna ocjena. Tu dolazi do te zbrke.
niniane wrote:a za ovako nešto bi - statistički gledano - to trebalo biti ujednačeno, odnosno svi koji glasaju bi morali pročitati sve.
Toje i statistički nemoguće, a poznavajući ljude apsolutno nemoguće. Nisu svi iskreni i nemaš mehanizam povratne veze da znaš sigurno dali je osoba koje je rekla da je sve pročitala to i učinila.
Ako ti svoje pretpostavke gradiš na tome, ljudskojiskrenosti, mislim da griješiš i to ne malo.
No opet ću ti ponoviti, šansa da zbog toga, među prve tri priče, bude uvrštena neka koja to ne zaslužuje je zanemariva. Toliko oko statiske. :x
niniane wrote:Nije sve na ovom mjestu jer nisu stale sve priče, kako si i sam rekao.
@niniane Razlog zašto je to tako, nažalost, je naveden. On je, vjeruj mi, čisto tehičke prirode i riješiv je, pod uvjetom da tehnički admin zna svoj posao. Nadam se da si me razumjela?
niniane wrote:Znači, netko tko stavi priču pred kraj godine pa ga se naknadno doda na listu dobit će manje glasova čak i ako mu je priča sjajna čisto zato što ju je, eto, kasno stavio, kad su druge priče već tijekom vremena nakupile glasove
To si dobro primjetila! Iskreno, nadao sam se da će to netko primjetiti. Problem je riješiv, po meni, na jednostavan način, da se priča/e koje se objave tijekom zadnjih mjesec-dva dana iste, prebace za slijeću kalendarsku godinu, da dobiju svoju priliku. Isto bi se dogodilo i s modelom ocjenjivanja priče, i kod njega bi imali taj "problem".
niniane wrote:Super, znači mogu glasati za priču koja mi je najbolja pedeset puta! Ili, ili, mogu glasati za SVE ako mi puhne!
Dolazim u napast da te pitam jesi li ikad kreirala anketu?
Naravno da to baš nije tako kako si ti to sebi predstavila. Ti možeš korigirati svoje glasanje, pojavila se nova priča ili misliš da je ipak neka druga bolja, no uvijek možeš odabrati samo 3 priče, skripta pamti tebe i poništava tvoje prethodno glasanje i postavlja uvijek ono zadnje. Odgovor je, nemože, za obe tvoje tvrdje/pitanja.

U tome i je stvar da se uvijek možeš očitovati ako misliš nešto promijeniti ali samo jedan, zadnji odabir, se uzima u "račun" tj. skripta ga pribraja.
Po tom, tehničkom pitanju, mislim da je anketa dobro dizajnirana, jedino ono oko brioja opcija što bi, ako bi to usvojili, trebao dogovoriti s tehničkim adminom, kako sam i napisao odmah na početku.

Pozdrav
Pisanje priče me podsjeća na pisanje programa u asembleru !
User avatar
niniane
Vampiruša
Posts: 2364
Joined: 14 Aug 2006, 11:05
Location: somewhere over the rainbow...

Re: Oko ankete

Unread post by niniane »

buco wrote:
niniane wrote:MORAŠ pročitati sve da bi mogao odabrati ono što je od toga svega najbolje. Zakoni statistike tako kažu, zakoni logike tako kažu.
Po tim istim zakonika statistike i logike šansa da prođe loše priča je minimalan, kao što njaveča šansa da zaista pođu njabolje. statistika je jako simpatična stavr i mobngo je podesibvva. A ljudska logika, eh to je tema proučavnja generacija "umoznalaca".
Joj, buco, daj NEMOJ više o statistici jer ću se OPET pozvati na odabir priča za NOSF magazin i SFERU - i odabir bilo čega na ovom svijetu. MORAŠ pogledati sve npr. filmove neke kategorije da bi mogao odlučiti koji od njih je najbolji, MORAŠ pročitati sve priče koje dođu npr. na neki natječaj da bi mogao odlučiti koje su najbolje - jer inače odabir bude NEPOŠTEN i NEDOVOLJNO VJERODOSTOJAN. Ne radi se uopće o tome hoće li najlošija priča izbiti u prve tri, nego o tome da ovakav princip odabira ne dovodi do realnog stanja stvari.

buco wrote:No mislio sam pod "ocjenjivanje" na onaj model gdje se ocjenjuju priče od 1-5, gdje se dobija stvarna ocjena. Tu dolazi do te zbrke.
Ne, ne dolazi tu do te zbrke, svi smo se manje-više složili oko toga da bi ocjenjivanje svake priče anketom moglo biti ok, iako je znatno bitnija povratna informacija koju ljudi dobiju u vidu komentara.
Do zbrke dolazi jer ja (neću sad govoriti u ime ostalih) smatram da je ljudima koji stavljaju svoje priče ovdje bitnija povratna informacija od nekakve "ocjene", "ranga" ili nečeg sličnog - a ti želiš napraviti rang listu kako bi se vidjelo koje su priče najbolje po mišljenju čitatelja.

NIMALO mi se ne sviđa ideja o Čiča Miči, koju sam uvijek smatrala mjestom gdje svatko može staviti svoju priču i dobiti konstruktivnu kritiku, kao mjestu gdje se priče uspoređuju u smislu koje su "najbolje". Ne sviđa mi se taj natjecateljski karakter - a jest, jer većina bi u toj situaciji priželjkivali da im priča bude dobro ocijenjena.

buco wrote:
niniane wrote:a za ovako nešto bi - statistički gledano - to trebalo biti ujednačeno, odnosno svi koji glasaju bi morali pročitati sve.
Toje i statistički nemoguće, a poznavajući ljude apsolutno nemoguće. Nisu svi iskreni i nemaš mehanizam povratne veze da znaš sigurno dali je osoba koje je rekla da je sve pročitala to i učinila.
Ako ti svoje pretpostavke gradiš na tome, ljudskojiskrenosti, mislim da griješiš i to ne malo.
No opet ću ti ponoviti, šansa da zbog toga, među prve tri priče, bude uvrštena neka koja to ne zaslužuje je zanemariva. Toliko oko statiske. :x
Gle. Tvoja želja je da se vidi "koje su tri najbolje priče po mišljenju čitatelja u pojedinoj godini". To je, ajmo reći, neki istraživački problem, a ako želiš dobiti odgovor na taj problem koji će iole odgovarati stvarnom stanju, trebaš tome pristupiti na odgovarajući način. A ako se taj način ne može osigurati (što je u ovom slučaju, ispravno si primijetio, nemoguće), onda se problem mora postaviti na drugačiji način. Cilj je što više smanjiti varijancu pogreške kako bi dobiveni podaci bili što vjerodostojniji.
I molim te, nemoj mi više o statistici - mene su s tim stvarima jako dobro izdrilali na faksu i znam što govorim.

buco wrote:Problem je riješiv, po meni, na jednostavan način, da se priča/e koje se objave tijekom zadnjih mjesec-dva dana iste, prebace za slijeću kalendarsku godinu, da dobiju svoju priliku. Isto bi se dogodilo i s modelom ocjenjivanja priče, i kod njega bi imali taj "problem".
Svejedno, priče bi se morale sve staviti u isto vrijeme, taj problem je jedino tako rješiv. I onda se nove priče ne bi smjele dodavati. Not to mention da svejedno mislim da bi starije priče "stradale" jer bi ljudima najsvježije u sjećanju ostale one novije. A tko će ići čitati iznova sve starije?
buco wrote:Naravno da to baš nije tako kako si ti to sebi predstavila. Ti možeš korigirati svoje glasanje, pojavila se nova priča ili misliš da je ipak neka druga bolja, no uvijek možeš odabrati samo 3 priče, skripta pamti tebe i poništava tvoje prethodno glasanje i postavlja uvijek ono zadnje. Odgovor je, nemože, za obe tvoje tvrdje/pitanja.
Ponovit ću, mislim da se nove priče uopće ne bi smjele dodavati iz gorenavedenih razloga. Što se tiče tehnikalija oko ankete, mea culpa, vjerojatno krivo shvatih ono što si po pitanju toga napisao.
... characters, personalities, stories and larps...
User avatar
buco
Jedi Master
Posts: 206
Joined: 30 Sep 2008, 20:46

Re: Oko ankete

Unread post by buco »

niniane wrote:Joj, buco, daj NEMOJ više o statistici
Ima tu istine ali ja vidim da si ti to sve svela na tu statistiku, tj. u statistički uzorak.
Samo jedno da ti kažem, kako god da postavila problem suočiti češ se s diskutabilnom "iskrenošću", ali ono nije preprapka da se dobiju ipak relevantni podaci na kraju godine.

Radio sam analizu gledanosti porno kanala prije 4-5 godina na pay-tv, na malom uzorku 50 osoba (punoljetnih).
90 % njih je lagalo da ne gleda ili da jako slabo gleda porno kanale. Nema tog statistiočkog modela koji će takvu laž kompenzirat (da se više ne miješam u statistiku). Mi smo se morali poslužili tehnologijom, samo tako se mogao dobiti pravi odgovor, i to u glas, i stvarno stanje "na terenu"! :D

No ovo nije takva anketa niti se ispituju , za nas, još uvijek tabu teme, a i glasanje je anonimno.

S takvim tvojim razmišljanjem stekao sam utisak da ti ne želiš nikakvu anketu, bez obzira na veličinu tolerancije, gdje bi se čitatelji mogli izjasniti što je njima najzanimljivije, koje priče.
Pogledaj si razloge, svode se na ponavljanje toga kako nešto neće biti fer-play jer eto neko bi mogao lagati da je pročitao sve a nije i sl., te nisu sve u isti dan... itd..

To je tvoje pravo i nemoraš ga braniti na taj način.
Gledaj, ono je bio samo prijedlog i ništa više. To da će glasanje nešto poremetiti ili utjecat na kritiku, ne vidim zašto bi. Po meni bi moglo biti i na korist kritici da ima interakciju s publikom i njenim viđenjem stvari.

Zašto imam osjećaj da je razlog kontra, strah? Od čega neznam, mogu samo slutiti.

No da nebih sam sebe dovodio u nepotrebno neugodne situacije odustati ću od zamisli da se instalira anketa i ukloniti onu " pokaznu anketu".

Sad smo to, ja se nadam, riješili.

Pozdrav
Pisanje priče me podsjeća na pisanje programa u asembleru !
Post Reply