nije sf...

Priče (nevezane za Literarnu radionicu), pjesme, crteži i ostale kreacije forumaša

Moderators: Nimrod, niniane

corwin
Ancient
Posts: 706
Joined: 18 May 2005, 22:24

nije sf...

Unread post by corwin »

...ali je kratko :zubo:

Proklete žene.
Ni sam nije znao što mu je trebalo da se upusti u vezu sa nekim tko je toliko neodoljiv. S druge pak strane ipak je tu riječ o nekome tko JE neodoljiv.
Proklete žene.
Došao je do ugla zgrade i provirio, iz slabo prometne uličice, prema vratima banke. Duboko je udahnu i zavukao ruku u đep iz kojeg izvadi kutiju cigareta i upaljač. Možda da ipak zdimi jednu prije nego krene, pomisli, onako za hrabrost. Dok je žar bespoštedno gutao cigaretu, Dalibor je premetao misli.
Ma možeš ti to, nije da se već nije dogodilo, pa i drugi su prije njega to radili.
Cigareta je dogorila i isprike upućene samom sebi skupa s njom. Pustio je opušak da u slobodnom padu poljubi asfalt, duboko uzdahne i navuče masku na lice. Dok je jednom rukom otvarao vrata banke, drugom ispod majice izvuče pištolj. Prije nego je povikao «Ovo je pljačka» pomisli…proklete žene.
Dalibor se jedva snašao u kakofoniji zvukova i pokreta koji su uslijedili nakon njegovog dramatičnog upada, no nakon nekoliko «Lezi na pod i budi miran» uzvika stanje se stabiliziralo. Prišao je pultu i poprilično nervozno rekao blagajnici
«Izbroji mi dvanaest tisuća kuna»
Ova ga je pogledala kao da je vidjela patku koja citira A.B. Šimića, no letimičan pogled prema cijevi pištolja joj nije dozvoljavala puno premišljanja. Ubrzo je na stolu bila hrpica novčanica po dvjesto kuna.
«Dobro, sad bi htio platit ovaj račun.» reče Dalibor pružajući račun od kartice…
_________________
sorry zbog gramatike
User avatar
Nazir
Ancient
Posts: 917
Joined: 09 Aug 2006, 16:41

Re: nije sf...

Unread post by Nazir »

:lol: :lol:

To ti neka uskoro moguca realna buducnost? :zubo:
Svida mi se, jedino sto je mozes citat vise ko nesto izmedu price i vica jer ipak se takva realna situacija ne moze desit (oblik pljacke banke, racun se itekako moze :zubo:)
User avatar
niniane
Vampiruša
Posts: 2364
Joined: 14 Aug 2006, 11:05
Location: somewhere over the rainbow...

Re: nije sf...

Unread post by niniane »

Meni je baš zgodan vic :cheers: I da, moja reakcija je isto bila "A jel to nešto osobno?.."... :lol: Kinda se mogu poistovjetiti s likom i njegovim poštenjem koje mu nalaže da plati račune, pa makar i s ukradenim novcem :lol: Malo mi se teže poistovjetiti sa ženom koja je napravila ogroman račun, ali eto.. :lol:
Sve u svemu, me likes :cheers:
patku koja citira A.B. Šimića
Patku?... :scratch: To budi sjećanja... :lol:
... characters, personalities, stories and larps...
User avatar
ratchet
Ancient
Posts: 879
Joined: 19 Aug 2007, 21:04

Re: nije sf...

Unread post by ratchet »

Dobar vic koji i nije nerealan. Bio je jedan slućaj da je pljačkaš na poleđini svog vlastitog ( praznog ) čeka, ispisao prijeteću poruku, koju je dao službenici prilikom pljačke banke. Ovo tvoje je samo apsurd više.
Čovjek je u potpunosti za religiju sve dok ne posjeti neku istinski religioznu zemlju. Nakon toga se svim srcem odjednom zalaže za kanalizaciju, mehanizaciju i zajamčenu minimalnu plaću.
Aldous Huxley
Post Reply