Natječaj za Panonski šund - niniane

Priče (nevezane za Literarnu radionicu), pjesme, crteži i ostale kreacije forumaša

Moderators: Nimrod, niniane

User avatar
niniane
Vampiruša
Posts: 2364
Joined: 14 Aug 2006, 11:05
Location: somewhere over the rainbow...

Natječaj za Panonski šund - niniane

Unread post by niniane »

Daklem, kako se dogovorih s Ire u topicu o natječaju spomenutom u naslovu, svoju priču ću postati ovdje - a pozivam i Davorsa, kao i ostale koji su slali priče na ovaj natječaj (ako ih ima ovdje na forumu) da svoje priče postaju ovamo.

Daklem, za podsjetnik - trebalo je u najviše dvije kartice napisati priču koja sadrži sve zadane riječi: Most, magla, gliste, rakija, strugati, uništeno, pipkati, puniti, mekano, patliđan, Rambo, mrlja, Crvenkapica, ovlaš, ajvar, šunjati se, pušiti, letjeti, fazor, sjena, đaba, štrumfastično, đezva, žaluzine, usijavati, kurtizana, špahtla, tabađija, troskok, sarma, čevabđinica, harakiri, hozntreger, kurbla i sokna.

Moja priča se zove Komplikacije na Velikom Saboru i zapravo je... pa, sprdačina :zubo:

U svijetu imaginarnih, ali svima poznatih likova, održavao se Veliki Sabor. Likovi iz knjiga, filmova, bajki i narodnih predaja jedan za drugim su prelazili most čiji je kraj završavao u gustoj magli. Satima su raspravljali o svojim autorima koji su ih tretirali kao da su najobičnije gliste na udicama uspjeha, no đaba im je bio sav trud, autori ih nisu shvaćali ozbiljno, već su im se smijali iz obližnje čevabđinice gdje su uz pivo tamanili prave bosanske čevape.
Kad se na nebo navukla sjena noći, Vuk je, gladan, prekinuo Sabor i počeo se šunjati prema Crvenkapici koja je velikom žlicom jela ajvar iz svoje košarice i razgovarala sa kurtizanom koja je taman pristavila vodu za kavu. Kad joj je ajvar kliznuo sa žlice, ostavivši veliku mrlju na njenoj lijevoj sokni, Crvenkapica se sagnula, izbjegavši tako napad Vuka koji je upravo u tom trenutku skočio na nju. Vuk je završio na štednjaku koji se upravo usijao i, urliknuvši od boli poput kakovog Ramba, srušio đezvu, a zatim u dva velika troskoka odskočio do grupe Štrumfova koji su živahno raspravljali o tome je li više štrumfastična kurbla ili tabađija.
Crvenkapica je u međuvremenu strugala ajvar sa sokne svojim nježnim noktićima ni ne primijetivši opasnost koju je upravo izbjegla i, vidjevši da će mrlja ipak ostati, uspravila se uz uzdah.
„Mislim da mi je sokna uništena“, reče kurtizani sa žaljenjem. Kurtizana, inače (lažnim) imenom Kim Li, samo ovlaš obrati pažnju na Crvenkapicu, zauzeta dvoumljenjem između njoj nepoznatog svemirskog marinca koji je svojim fazorom činio više štete nego svojim mišićima (čak i kad nije letio u svojoj svemirskoj letjelici) i Slavonca koji je muževno potezao dugačke gutljaje rakije iz boce ne ispuštajući ni na tren cigaru koju je neumorno pušio. Naposljetku se odlučila za Slavonca i prišla mu kako bi ga malo pipkala i skinula mu hozntregere, barem za početak. Međutim, Slavonac nije bio zainteresiran ni za što osim za svoju rakiju i kurtizana Kim Li, nesretna i očajna zbog grubog odbijanja koje je teško narušilo njeno samopoštovanje, odlučila se ubiti. U nedostatku boljeg načina i oruđa, izvršila je harakiri špahtlom koju je netko ostavio u blizini i pala je na mekanu zemljicu natopivši ju svojom krvlju.
Nakon kurtizaninog sprovoda, kratkog i efikasnog, likovi su se razišli, vrativši se svatko u svoju priču/film/bajku itd. Da je blizu fajrunt, shvatili su i autori kad je vlasnik čevabđinice spustio žaluzine i objavio da mora puniti patliđane za sutrašnji Sabor Vegetarijanaca. Već poprilično pijani, autori su se počeli spremati za polazak, nemali dio njih ni ne sluteći da su im žene za večeru doma napravile njima tako mrsku sarmu.
... characters, personalities, stories and larps...
User avatar
Xaotix
The Source
Posts: 2852
Joined: 19 Apr 2005, 12:55
Location: Schrodingerova kutija

Re: Natječaj za Panonski šund - priče NOSF-ovaca

Unread post by Xaotix »

Što jes, jes :) Ideja sa Saborom je jako dobra i volio bih pročitati duži i detaljniji izvještaj otome ko je koga pojeo. No, čini da je previše zadanih pojmova nabacano samo da se upotrijebe svi sa popisa:
...odskočio do grupe Štrumfova koji su živahno raspravljali o tome je li više štrumfastična kurbla ili tabađija.
S obzirom na dužinu, priča bi bila puno kompaktnija da se od dvije podpriče sa dva glavna lika (Crvenkapica i kurtizana) složi samo jedna. U trenutnoj formi mi je osjećaj nabacanosti pojmova još jači.
Ne znam koliko imam pravo traziti jaje u dlaci s obzirom da ja nisam ni pokušao ukrcati svu tu silu pojmova u te dvije kartice :(

A da Slavonca zamijeni Đuka Begović? To bi tek bio trash! :lol:
Randomness is strong with this one!
User avatar
niniane
Vampiruša
Posts: 2364
Joined: 14 Aug 2006, 11:05
Location: somewhere over the rainbow...

Re: Natječaj za Panonski šund - priče NOSF-ovaca

Unread post by niniane »

Xaotix wrote:Što jes, jes :) Ideja sa Saborom je jako dobra i volio bih pročitati duži i detaljniji izvještaj otome ko je koga pojeo. No, čini da je previše zadanih pojmova nabacano samo da se upotrijebe svi sa popisa:
...odskočio do grupe Štrumfova koji su živahno raspravljali o tome je li više štrumfastična kurbla ili tabađija.
Jes. Istina, dobro si primijetio :D
Meni je pisanje ovog bila prava zaj... Ali razmišljam o tome da ovu priču preradim tako da izbacim pojmove koji su za natječaj bili zadani, a meni ne sjedaju, i da cijelu tu shemu sa Crvenkapicom i kurtizanom mao drugačije napravim.
Xaotix wrote:Ne znam koliko imam pravo traziti jaje u dlaci s obzirom da ja nisam ni pokušao ukrcati svu tu silu pojmova u te dvije kartice :(
Bilo je baš zabavno ukrcavati gomiletinu pojmova u nešto `vako kratko :D :zubo:

Xaotix wrote:A da Slavonca zamijeni Đuka Begović? To bi tek bio trash! :lol
:zubo:
... characters, personalities, stories and larps...
User avatar
ratchet
Ancient
Posts: 879
Joined: 19 Aug 2007, 21:04

Re: Natječaj za Panonski šund - priče NOSF-ovaca

Unread post by ratchet »

S obzirom na gomilu zadanih pojmova pravi je uspjeh napraviti smislenu piču koja se da pročitati. Zgodna je, zabavna i nije duga. Ja nisam imao volje niti pokušati kad sam vidio što se traži.
Čovjek je u potpunosti za religiju sve dok ne posjeti neku istinski religioznu zemlju. Nakon toga se svim srcem odjednom zalaže za kanalizaciju, mehanizaciju i zajamčenu minimalnu plaću.
Aldous Huxley
Post Reply