Problem u toku vremena

Priče (nevezane za Literarnu radionicu), pjesme, crteži i ostale kreacije forumaša

Moderators: Nimrod, niniane

User avatar
Edargrim
Ewok
Posts: 17
Joined: 08 Aug 2006, 23:34
Location: Knin
Contact:

Problem u toku vremena

Unread post by Edargrim »

Ova priće mi je samo došla u glavu! Ako vam valja mogu ja masu ovakvih nekakvih "teoretskih" radova nalaprdati.

Ne zamjerite na gramatiku!

"Vidite, nije sve kako smo očekivali. Ajde, uspjeli smo napraviti uređaj za puovanje kroz vrijeme. Ali taj uređaj radi samo u smjeru prošlosti!
Dosata sam se puta pitao zašto je tomu tako? Noćima sam proučavao jednadžbe i sagledavao matematićke varijable i sve te razne dijagrame koje smo dobijali na dosadašnjim putovanjima. Evo već sada imamo 5 godina iskustva u putovanju kroz vrijeme i mogu reći da dolazi jedna velika promjena u svemu tome.
Kroz ovih 5 godina upotrebljene su i uzaludno potrošene milijarde i milijarde Zemaljskoga novca.

Zašto kažem uzaludno? Pa ajmo ovako. Kada je program počeo sa korištenjem razne frakcije su uspjele ukrasti nacrte uređaja. Nakon toga je osnovana tajna organizacija nazvana ELDAR SECURITY koja je unovačila i obiučila najbolje od najboljih vojnika Zemaljske snage kako bi očuvali povijest. Nikada nikome nije uspjelo djelovati na tijek povjesti. Mislili samo da ELDAR SECURITY odlično radi svoj posao. Upravo ta organizacija je uzaludno trošila enormne količine novca!
Uzaludno!!!

Sjetite se na početku svoga izlaganja većeras pred vama, kolege znastvenici, dragi naši sponzori i generali Zemaljskih snaga, iznjeo sam pitanje zašto nemožemo ići u budućnost! Pa evo došao sam do riješenja! No ipak moram vam skrenuti i pažnju na prošlost i objašnjenje moga zahtjeva da se agencija ELDAR SECURITY ukine.

Putovanje u budućnost je nemoguće jer ta budućnost nije se nikada dogodila! Kako možete ići negdje dok to negdje ne postoji. Za nas se to nikada nije dogodilo. Znaći od ovoga trenutka u budućnost se nemože. No ipak kada sam malo bolje proučio ovu pojavu došao sam do malo drugačijih rezultata. na to ću se vratiti kasnije. Ajmo sada nazad na ELDAR SECURITY!

Tok vremena pojavljuje se u valovima. ti valovi se stalno pojavljuju od trenutka sada, sada, sada, sada, sada, sada, sada, sada i tako u nedogled! Želim vam pokazati da povjest postoji stalno i da se stalno dešava. Odvija se u nekome odvojenome prostor vremenu od ovoga sada! svaki val koji nastaje val je za sebe i nikako nemože utjecati na događaje unutar samoga vala!
Da pojasnim!
Otiđite u prošlost. Ubijte Hitlera. Vratite se nazad. Ništa se nije promjenilo. Kako to? Upravo to su valovi o kojima vam govorim!
Predočite sebi valove od 1 do 10. Ako ste krenuli u prošlost iz vala 1 i idete nazad do vala 9. U valu 9 ubijete Adolfa Hitlera. Odite iz vala 9 naprijed u val 7. Nije se ništa dogodilo. Hitler je bio živ, Konc logori su postojali. Vratite se nazad u val 9. Hitler je mrtav, židovi su živi, nije bilo 2 sv. rata ili bar ga nije uzrokovao Hitler. Vratite se nazad u val 5. spriječite Ljeninovo ubojstvo. Spriječite nastanak Boljševika. Vratite se nazad u val 1. Niti tu se nije ništa promjenilo. Ali pogledate li nazad stvari u valu 5. onako je kako ste ostavili!

Želim reći da povijest koju mi stvaramo i nemože se mjenjati kako bi mi to osjetili. Jer postoji sustav valova. jedan te ista stvar se ponavlja i ponavlja i ponavlja u nedogled. Vratite se nazad i promjenite li nešto utjecali ste samo na val u kojemu ste promjenili tu stvar! Nedjelujete na valove poslije toga! Nedjelujete na svoje vrijeme.

Nadam se da ste shvatili?

A sada da pojasnim budućnost!

Ako ste krenuli nazad kroz vrijeme i proveli neko vrijeme tamo i odlućite se vratiti nazad! Eto vam problema! Mi smo mislili da se sve nastavlja normalno odvijati. Odemo nazad i koliko god vremena mi proveli u prošlosti kada se vratimo vratimo se nazad u trenutak kada smo otišli. Znaći oni koji su nas ispratili doćekuju nas nazad u istome trenutku! Zašto je to tako? Ako ste me slušali onda možete sami zakljućiti!
Budućnost ne postoji! Ne za nas. Mi smo samo jedan od valova. ja sam jedan od putnika kroz vrijeme? i nikada se neću vratiti u svoje vrijeme. Ono je otišlo, prošlo! Nečeka me više. Isto tako kao sto se u ovomu našemu valu nikada nije vratio nitko tko je otišao ovaj, ovaj, ovaj, ovaj, ovaj, ovaj, ovaj, ovaj trenutak!

Znači potrebe za ELDAR SECURITYEM više nema. nitko ništa nemože promjeniti. Kada god da se vrate.

I predlažem da se raspravi o etičnosti putovanja kroz vrijeme. Jer svaki putnik ostavlja svoje vrijeme, svoje voljene u neizvjesnosti. Oni ga čekaju ali nikada ga neće dočekati, jer vremenski putnik više nemože u svoje vrijeme jer ono je za njega budućnost! On se može vratiti samo u trenutak iz kojega je otišao. Ali njegovo je vrijeme otišlo dalje!
Treba raspraviti o etičnosti samoga čina kako bi spriječili daljnja tugovanja. sjetite se samo koliko mislimo na one koje smo mi izgubili. a ima ih.

Hvala vam na pozornosti!
Ja sam prof. ing. Danijel Ciglenjak izumitelj stroja.
Laku vam noć!"

Pojašnjenje
I like it, Like it a lot
User avatar
poison
Ancient
Posts: 556
Joined: 28 Sep 2005, 11:57
Location: middle of nowhere
Contact:

Unread post by poison »

gramatika i pravopis :shock: navesti ću samo dvije stvari koje su me ne ubole u uho, nego ga izbušile pneumatskom bušilicom:
negacija se piše odvojeno od glagola.
"ajde" je potpuno neknjiževno, negramatički, ne... NE! ako baš moraš, onda upotrijebiš "hajde", iako bih čisto sumnjala u kredibilitet znanstvenika koji bi toliko puta upotrijebio tu poštapalicu.

sve u svemu, zbunjujući traktat o putovanju u prošlost, koji se, po meni, ne ističe pretjerano pozitivno. bez glave i repa.
"Madness in method, that is genius."
Frank Herbert
User avatar
Edargrim
Ewok
Posts: 17
Joined: 08 Aug 2006, 23:34
Location: Knin
Contact:

Unread post by Edargrim »

Hvala na komentaru!
Neću još editirati post tako da dopustim i drugima da vide gdje su greške (ili se sada gaže griješke :dontknow: )

A što se tiće same priće. I htjeo sam da bude zbunjujuća, stalno ići naprijed nazad. Tako da se malo zamisli, pokuša se sam vraćati naprijed nazad da bi shvatio o ćemu zapravo kako rekoh laprda prof. ing. Danijel Ciglenjak!

Kasnije ću ovo provući i kroz HR ms Word i poboljšati

p.s. poison cjenim čitanje cijele priče iako je kao što sam rekao na početku gramatika katastrofa!
I like it, Like it a lot
Krvoje
Jedi Master
Posts: 231
Joined: 19 Oct 2006, 19:00

Unread post by Krvoje »

Jel ti ozbiljno pišeš prića il se zafrkavaš? Ugl. po meni je najbolji recept za dobar pravopis da čovjek čita, pa ti onda sve pravilne konstrukcije uđu u uho i oko. Ako nisi dosad tako, pročitaj bar jednu knjigu mjesečno.
-Bllaa!-
Yama yo, yama yo
Yama yo, yama yo
Yama wa ikite iru!
User avatar
Edargrim
Ewok
Posts: 17
Joined: 08 Aug 2006, 23:34
Location: Knin
Contact:

Unread post by Edargrim »

Ne pišem priće!
Zapišem nešto od slinih stvari koje mi se motaju po glavi! Ne smatram to kao pisanje! No ako za nešto mislim da je vrijedno spomena to i napišem pa eto povremeno i objavim!
Znam da je gramatika loša i nikada mi ustvari i nije bilo stalo do nje! Rekao sam da to kasnije bude sve sređeno! ovo sam napisao na brzinu ovdije naposlu!

Knjige čitam. I to ne 1 mjesećno. Zadnji mjesec sam prošao kroz 5 knjiga i još neznam niti sam koliko prića, džepnih novela i ostalih stvari!
I like it, Like it a lot
Krvoje
Jedi Master
Posts: 231
Joined: 19 Oct 2006, 19:00

Unread post by Krvoje »

U tom slučaju isprike :) Kad već čitaš toliko, šteta je da ignoriraš jezik, jer ga je tako najlakše naučit.

Ne, ne, mislio sam na samu riječ priča, koju pišeš sa Ć, a bar priča spada među riječi koje se često koriste pa me čudilo da nisi uočio.
-Bllaa!-
Yama yo, yama yo
Yama yo, yama yo
Yama wa ikite iru!
User avatar
Bahod
The...
Posts: 1584
Joined: 02 Aug 2005, 21:37
Location: ZG
Contact:

Unread post by Bahod »

poison wrote:"ajde" je potpuno neknjiževno, negramatički, ne... NE! ako baš moraš, onda upotrijebiš "hajde", iako bih čisto sumnjala u kredibilitet znanstvenika koji bi toliko puta upotrijebio tu poštapalicu.
Ovo ima smisla isto koliko i sama priča.

@Edargrim

A slušaj nekako ne vidim zašto pišeš ako ti nije stalo
Nadalje ne vidim zašto to isto onda postaš ovdje

Nije čak ni stvar u tome je li priča dobra ili loša, nego kako očekuješ od da je nama (meni) stalo da pročitamo tvoje uratke, ako tebi nije stalo do toga da su isti, ako ne dobri onda barem čitljivi.

kad se potrudiš javi, pa ću za ozbiljno pročitati i komentirati
Post Reply