Jahačeve suze

Priče (nevezane za Literarnu radionicu), pjesme, crteži i ostale kreacije forumaša

Moderators: Nimrod, niniane

Krvoje
Jedi Master
Posts: 231
Joined: 19 Oct 2006, 19:00

Unread post by Krvoje »

Meni valja :) Lepo zrihtano i spretno napisano. Bez dublje analize, jedina zamjerka su možda kurzivi kod dijaloga. Istina, dočaravaju lijepo bunilo posade, al mi se nekak čini da ih ima previše. Recimo, ne bih ih stavio u naraciju uz dijalog.

Latinski je tip greškice koji riješiš kad te upućeniji ljudi upute :) Ništa strašno.
-Bllaa!-
Yama yo, yama yo
Yama yo, yama yo
Yama wa ikite iru!
User avatar
Belzebubbles
Ancient
Posts: 840
Joined: 16 Feb 2007, 00:52
Location: zgri

Unread post by Belzebubbles »

Evo i mene, nakon male odsutnosti.

@biljana
I inače volim pisati priče koje lupaju (po mogućnosti maljem), tako da je ovo djelce apsolutni hedonizam sa moje strane.

@poison
Nisam htio pretjerati sa objašnjenjima da ne pokvare samu dinamiku i doživljaj priče.
Ȓitatelj isto mora malo razmišljati, ja neću misliti umjesto njega i sve mu servirati na pladnju. Cijenim umjetnost u kojoj te pisac ne smatra imbecilom pa se tako i trudim pisuckati.

@Panonsky
Nekako sam ogladnio...
Ȓekam ostatak komentara.

@Krvoje
Kurziv je tu da brzo i lagano (to je barem namjera) odvoji te naracijske dijelove od onih na mostu.
Zašto vanjski i unutrašnji pogled?
Zato jer jedan daje filing monumentalnosti, a drugi nekakvu osobniju crtu gubljenja pojednica.

Za latinski imam Milenu, i problem riješen. :D
User avatar
Bubba Zanetti
Pa'u 10. razine
Posts: 428
Joined: 09 Jul 2006, 12:42

Unread post by Bubba Zanetti »

Evo da pohvalim priču. Puno je skockanija od tvojih ranijih uradaka postanih ovdje iako mi se čini da je ideja možda primjerenija duljoj formi. Inače što se tiče Latinskog, greške u gramatici ne moraju biti greške jer se radi o SF-u, pa si jednostavno mogao stvar okrenuti na promjene i distorzije u jeziku. Mogao si se malo i poigrati sa nominativnim nastavcima. Å to bi Milena rekla recimo ovom momku.


Mortiis - Decadent and Desparate
:D


:uzdravlje:
Perhaps it's the result of an anxiety.
User avatar
Sir John
Hani
Posts: 68
Joined: 22 Sep 2007, 17:36
Location: dva koraka do tamo

Unread post by Sir John »

a zasto ostatak posade ne place?
kad vec biras idiota - neka bar bude plemenit...
User avatar
Belzebubbles
Ancient
Posts: 840
Joined: 16 Feb 2007, 00:52
Location: zgri

Unread post by Belzebubbles »

@Bubba
Ovom napomenom o "duljoj formi" si pogodio žilu kucavicu.

@Sir Džon
Već sam objašnjavao Biljani. Pročitaj taj post i "kapetan" zamijeni sa "posada" i imaš objašnjenje, a ja mogu ić' večerat.
User avatar
Sir John
Hani
Posts: 68
Joined: 22 Sep 2007, 17:36
Location: dva koraka do tamo

Unread post by Sir John »

hmm

dakle kapetan je vojnik u kojem se skriva covjek pa place u intimi svoje kabine

i ostatak je posade sacinjen od vojnika napunjenih ljudetinom, ali oni ne placu

jel problem u tome sto ne kuze sta rade (princip samo sam izvrsavao naredjenja)

ili u tome sto nemaju privatne prostore u kojima mogu plakat :D

u svakom slucaju kada ovo dodas malo zapleta, raspleta i kojih 150 kartica posalji mi kopiju - rado cu je procitat ;)
kad vec biras idiota - neka bar bude plemenit...
User avatar
poison
Ancient
Posts: 556
Joined: 28 Sep 2005, 11:57
Location: middle of nowhere
Contact:

Unread post by poison »

smijem se ja ubaciti? (priča mi se jako svidjela, pa se osjećam moralno pozvana da joj skoknem u obranu :) )
meni se čini da je kapetan ovdje "ogledni primjerak" - u svakom od tih vojnika čuči čovjek, ali mi samo kapetana gledamo pod povećalom. gdje bismo stigli kada bi analizirali svakog od 500 vojnika ponaosob?
osim toga, vojnici su samo izvršavali zapovjedi, kapetan je taj koji ih je dao, tako da je odgovornost za genocid na njemu.

tako sam barem ja to shvatila. čekajmo belzebubblesa da me ispravi.
"Madness in method, that is genius."
Frank Herbert
User avatar
Belzebubbles
Ancient
Posts: 840
Joined: 16 Feb 2007, 00:52
Location: zgri

Unread post by Belzebubbles »

@Sir John
Kao što kaže žena sa kolačima (vjerojatno otrovnim :D ), pratim samo jednu osobu - kapetana. Ja za ostale ne znam kakvi su, što razmišljaju, gdje idu... Oni mogu biti hrpa manijaka ispranih mozgova ili također mogu osjećati neke dvojbe - opet, to je njihova stvar. Kapetan ne mora biti reprezentativni primjerak - on je jednostavno najinformiranija osoba na tom lijesu, najviše shvaća kuda brod ide, od kuda je krenuo...
Brod, pa i vojska je kompleksan sustav i ja se ne bih usudio nepotrebno banalizirati bojajući likove crno-bijelom tehnikom. Sivo bi možda bila najznačajnija riječ cijelog ovog gulaša, sivo koje ovisi o smjeru iz kojeg promatraš.

Za 150 kartica ipak još nisam spreman, ali razmišljao sam da mi prvo dulje djelce bude upravo na temu Jahača (sve moje trabunjarije o budućim djelima trebaju biti shvaćene sa određenom dozom skepticizma jer ni ja sam ne znam o čemu ću i kako pisati za nekoliko mjeseci).

@poison
Ti se uvijek možeš ubaciti, jer mi smo ipak na istoj valnoj duljini, ne? :wave:

Dakako, imaš pravo i uspjela si to elokventnije objasniti od mene. (Ipak, ja bih više volio vidjeti kapetana kao nekog koji ipak prima neredbe od neke više instance, a ne kao direktno odgovornog... ma, samo pročitaj kraj posta i to je to.)

Inače, volio bih se jednog dana pohvaliti sa činjenicom da se moja djela mogu protumačiti kako god se to čitatelju sviđa. Ako netko smatra da su oni bezumni ubojice koje nikakvi razlozi ne mogu opravdati u provođenju genocida - ok, ako smatrate da su oni normalni ljudi ubačeni u šugav splet okolnosti - također ok, ako mislite nešto drugo - slobodno dajte; glavno da nešto mislite i da sam ja uspio u tome da vas netjeram na razmišljanje o nekim problemima koji se još dogodili nisu, tek će se dogoditi, ili se možda i događaju iza vaših glava.
Post Reply