BALKAN SHOXX

Priče (nevezane za Literarnu radionicu), pjesme, crteži i ostale kreacije forumaša

Moderators: Nimrod, niniane

Priča je odvratna, ali ipak...

1
0
No votes
2
0
No votes
3
0
No votes
4
0
No votes
5
0
No votes
 
Total votes: 0

User avatar
Hamenaglar
Ancient
Posts: 813
Joined: 25 Apr 2005, 20:05
Contact:

Unread post by Hamenaglar »

Bubba Zanetti wrote: Feelgood štorija (ali ovdje isključivo u kontekstu mojeg ranijeg posta) bila bi pričica u potpunosti lišena bilo kakvih neugodnih, grotesknih i sličnih elemenata, daklem definitivno i bez ovog što je Indigo prinadodao. :D
Priča u kojoj sve teče u laganini ugodnoj maniri.

Heto.

:blob:
:uzdravlje:
hm... e vidis, ona 2 politicara meni nemaju veze s vezom s feelgodom, vec jednostavno je rijec o nepotrebnoj vulgarnosti. Vise cijenim kada je nesto suptilno skriveno, nego kad me se udara sakom u celo. Drugim rijecima, sto je preocito je preocito.

ili da bolje pitam, cemu takvo sto? Koja je svrha toga da se oni zovu: Kenjo Poser i Ždero Podrig. Da bi pokazao koliko cijenis politicare?
nema me.
User avatar
Indigo Montoya
Ancient
Posts: 605
Joined: 25 Mar 2004, 13:12
Location: Out of my mind
Contact:

Unread post by Indigo Montoya »

Bubba Zanetti wrote: Feelgood štorija (ali ovdje isključivo u kontekstu mojeg ranijeg posta) bila bi pričica u potpunosti lišena bilo kakvih neugodnih, grotesknih i sličnih elemenata, daklem definitivno i bez ovog što je Indigo prinadodao. :D
Nda... postu je fakat falilo jedno pet šest smajlija al' eto shvatilo se da je pisan u zafrkanciji.... no da nebude krivotumacenja eve ga jos jedno pet sest nasmijanih zrikavaca

:) :drunken: :wave: :o :headbang: ;)
:blob:
Image
User avatar
Bubba Zanetti
Pa'u 10. razine
Posts: 428
Joined: 09 Jul 2006, 12:42

Unread post by Bubba Zanetti »

Hamenaglar wrote: hm... e vidis, ona 2 politicara meni nemaju veze s vezom s feelgodom, vec jednostavno je rijec o nepotrebnoj vulgarnosti.
Ovdje mislim da griješiš jer općenito za vulgarnost u literaturi nemožeš reći ni da je potrebna, ni da je nepotrebna jer onda bi valjda trebalo izcenzurirat sve moguće psovke u svim knjigama.
Hamenaglar wrote:Vise cijenim kada je nesto suptilno skriveno, nego kad me se udara sakom u celo. Drugim rijecima, sto je preocito je preocito.
E ovdje smo već kod ukusa (dobrog ili lošeg kakav je očito moj :D ), ali da još malo i bolje razradim stvar. Naime tema ove priče nije ni ljubav, ni kućice u cvijeću, već propadanje. Ti recimo vulgarnost i nasilje možeš prikazat na, kako ti kažeš, suptilan način. Ja to tako ne radim jer mislim da ružne stvari treba upravo takvima prikazati, dakle u stilu estetike ružnog. Znači u svojoj punoj ružnoći i odvratnosti, bez skrivanja, bez uljepšavanja, ili da upotrjebim ponovo tvoj izraz, bez suptilnosti.
To bih rekao da su 2 različita koncepta, ali ajde da ne filozofiram baš previše...
Hamenaglar wrote: ili da bolje pitam, cemu takvo sto? Koja je svrha toga da se oni zovu: Kenjo Poser i Ždero Podrig. Da bi pokazao koliko cijenis politicare?


Mhm... jest, ja ne cijenim političare baš previše, ali ova priča nije o političarima. Političari se u ovoj priči nalaze samo u toj jednoj rečenici.
Bez brige, dolje ispod toga imaš još puno gore i odvratnije stvari sa "običnim" ljudima ( i jednim inteligentnim tigrom :D ) u glavnoj ulozi, a od političara tu nema ni žbrlj.

:blob:
:uzdravlje:
Perhaps it's the result of an anxiety.
User avatar
Hamenaglar
Ancient
Posts: 813
Joined: 25 Apr 2005, 20:05
Contact:

Unread post by Hamenaglar »

Bubba Zanetti wrote: Mhm... jest, ja ne cijenim političare baš previše, ali ova priča nije o političarima. Političari se u ovoj priči nalaze samo u toj jednoj rečenici.
Bez brige, dolje ispod toga imaš još puno gore i odvratnije stvari sa "običnim" ljudima ( i jednim inteligentnim tigrom :D ) u glavnoj ulozi, a od političara tu nema ni žbrlj.

:blob:
:uzdravlje:
I rest my case.
nema me.
User avatar
Bubba Zanetti
Pa'u 10. razine
Posts: 428
Joined: 09 Jul 2006, 12:42

Unread post by Bubba Zanetti »

Hamenaglar wrote: I rest my case.
Oke... mi tu.

Al' ovo ćaskanje mi je bilo zadovoljstvo.
:blob:
:uzdravlje:
Perhaps it's the result of an anxiety.
User avatar
Hamenaglar
Ancient
Posts: 813
Joined: 25 Apr 2005, 20:05
Contact:

Unread post by Hamenaglar »

Bubba Zanetti wrote:
Hamenaglar wrote: I rest my case.
Oke... mi tu.

Al' ovo ćaskanje mi je bilo zadovoljstvo.
:blob:
:uzdravlje:
I meni je bilo zadovoljstvo, ali sta ja mogu, kad si i sam priznao da sam u pravu.
nema me.
User avatar
Bubba Zanetti
Pa'u 10. razine
Posts: 428
Joined: 09 Jul 2006, 12:42

Unread post by Bubba Zanetti »

Hamenaglar wrote: I meni je bilo zadovoljstvo, ali sta ja mogu, kad si i sam priznao da sam u pravu.
:shock: :shock: Å t... Kako... Gdje... :scratch:

Mislim da nigdje nisam priznao da si u pravu, ali biće da si me negdje navukao na tanak led. Pa ajde kad si toliko vješt, nek ti bude.
:lol: :lol: :lol:
:blob:
:uzdravlje:
Perhaps it's the result of an anxiety.
User avatar
Hamenaglar
Ancient
Posts: 813
Joined: 25 Apr 2005, 20:05
Contact:

Unread post by Hamenaglar »

ajde evo, da se pojasnim.

naime vulgarnost je nesto ekstremno (mislim da se oko toga mozemo sloziti). Ekstreme je najbolje koristiti samo ako imas jebeno dobar razlog (usput sam dao i primjer).

A posto si i sam priznao da su ti politicari nebitni za pricu, cemu koristenje ekstrema, cemu ta nepotrebna vulgarnost.

Zapravo jedini razlog zasto je to tamo jest da bi ti "izbacio svoju frustraciju". To je tebi mozda dovoljno dobar razlog, ali meni definitivno nije.

Svi mi volimo stvoriti šok efekt kod citatelja, no precesto kod neiskusnih autora, to se pretvara u wtf efekt. Po meni ovo je jedan takav primjer.
nema me.
User avatar
Bubba Zanetti
Pa'u 10. razine
Posts: 428
Joined: 09 Jul 2006, 12:42

Unread post by Bubba Zanetti »

Hamenaglar wrote:ajde evo, da se pojasnim.

naime vulgarnost je nesto ekstremno (mislim da se oko toga mozemo sloziti). Ekstreme je najbolje koristiti samo ako imas jebeno dobar razlog (usput sam dao i primjer).

A posto si i sam priznao da su ti politicari nebitni za pricu, cemu koristenje ekstrema, cemu ta nepotrebna vulgarnost.

Zapravo jedini razlog zasto je to tamo jest da bi ti "izbacio svoju frustraciju". To je tebi mozda dovoljno dobar razlog, ali meni definitivno nije.

Svi mi volimo stvoriti šok efekt kod citatelja, no precesto kod neiskusnih autora, to se pretvara u wtf efekt. Po meni ovo je jedan takav primjer.
Sory, ali ovo ne prolazi.
A bojim se da je velik problem u tome što ti uopće nisi, kao što si sam rekao pročitao cijelu priču, već si se kao pijan plota uhvatio za jednu rečenicu.
Ova priča je jedan veliki crnjak u kojem nije ostao pošteđen skoro nitko, bilo da se radilo o sporednom ili glavnom liku, a pojam ekstrem ti je jako relativan. Ako uzmem u obzir što se događalo dalje u priči ovo malo žacanje sa imenima političara je šala mala, a ne ekstrem.
E sad, frustracija... Ja mogu biti recimo oduševljen lijepim danom i napisat "Odu Suncu", a s druge strane kad sam frustriran onda valjda ne smijem pisat.

:blob:
:uzdravlje:
Perhaps it's the result of an anxiety.
User avatar
Hamenaglar
Ancient
Posts: 813
Joined: 25 Apr 2005, 20:05
Contact:

Unread post by Hamenaglar »

nisam procitao dalje, zato sto mi je na tom djelu prica pukla, jer je rijec o nepotrebnoj vulgarnosti koja nema smisla.

Smijes ti pisati sto god hoces, ja sam tu samo da po svom skromnom sudu procijenim koliko je to kvalitetno.

P.s. kad sam ja to rekao da je "Oda suncu" nesto kvalitetno.


Dobar pisac (IMHO) u svojim pricama nece lijeciti svoje frustracije i ostvarivati svoje neostvarene zelje.
nema me.
Krvoje
Jedi Master
Posts: 231
Joined: 19 Oct 2006, 19:00

Unread post by Krvoje »

Hamenaglar wrote:Dobar pisac (IMHO) u svojim pricama nece lijeciti svoje frustracije i ostvarivati svoje neostvarene zelje.
Pa nego šta će nego projicirat svoje želje :o
-Bllaa!-
Yama yo, yama yo
Yama yo, yama yo
Yama wa ikite iru!
TB
Ancient
Posts: 559
Joined: 31 May 2006, 13:25
Location: Zagreb

Unread post by TB »

Hamenaglar wrote: Dobar pisac (IMHO) u svojim pricama nece lijeciti svoje frustracije i ostvarivati svoje neostvarene zelje.

Pa to i je razlog zasto ljudi pisu...
User avatar
Bubba Zanetti
Pa'u 10. razine
Posts: 428
Joined: 09 Jul 2006, 12:42

Unread post by Bubba Zanetti »

Hamenaglar wrote: Dobar pisac (IMHO) u svojim pricama nece lijeciti svoje frustracije i ostvarivati svoje neostvarene zelje.
S ovim se nebih složio. Ti kod pisanja možeš liječit svoje frustracije, a i ne moraš. Možeš projicirat što god hoćeš, pa i vlastite neostvarene želje, ali o tome ne ovisi dali je uradak dobar ili loš.

Dali ja u ovoj pričici liječim frustracije? Pa jest toga ima.
Dali ostvarujem svoje neostvarene želje? :shock: :shock: Ovo kategorički tvrdim da nije istina.
:lol: :D :D
Uostalom... ajd da pređemo malo na muziku. John Lennon i njegov "Imagine". Ȓovjek projicira svoje želje, neostvarene, a možda čak i neostvarive i sad je to njesra zbog toga.
Perhaps it's the result of an anxiety.
Dagi
Skriboman
Posts: 2320
Joined: 13 Mar 2004, 00:57
Location: Zagreb
Contact:

Re: BALKAN SHOXX

Unread post by Dagi »

Bubba Zanetti wrote: Hrvatska je demografski implodirajući spala na nešto manje od 2 miliona stanovnika od kojih se milju i pol natiskalo u jedinu metropolu. Hrvati su živjeli od svojih tijela i svojeg teritorija. Prodaja organa, prostitucija i naplaćivanje rente za korištenje teritorija kao deponija za uglavnom toksični otpad, predstavljale su najusnosnije gospodarske grane.
Eh, ovo je info dump, što ga po definiciji treba izbjeći. Tri rečenice u ovako kratkoj priči su puno i bodu oči. Trebao si spomenuti da Poser i Podrig reklamiraju najunosniju kompaniju UJEDINJENE TOKSIȒNE DEPONIJE d.d. (v. dolje), posebni popusti za županije ispod 50.000 stanovnika, dakle, devetnaest od dvadeset i jedne (ovo potonje može biti protagonistova pomisao dok pije kavu).
Bubba Zanetti wrote: Pijuckajući kavu gledao sam na videozidu na drugoj strani ulice kako 2 naša najpopularnija političara, Kenjo Poser i Ždero Podrig, reklamiraju kupovinu dionica u n-toj dokapitalizaciji naše najjače firme “Bubreg u loju d.o.o.” Å mugnuo sam, naravno ne plativši, do tramvajske stanice. Taman kada je tramvaj dokirao na stanicu gurnuo sam jednog penzića pod kotače i zahvaljujući tom genijalnom potezu prvi ušao u tramvaj, no mjesto za sjedenje nažalost nisam uspio ubost. Zato je moj lijepi omiljeni crni kožni kaputić zaradio par kapi krvi jer se jedna sredovječna pogrbljena kretenčina iskašljala taman ispred mene.
Ovo ide u kategoriju Show, don't tell i dobro funkcionira. Koliko god karikaturalno bilo. No, ja se barem nemam što javljati glede karikaturalnosti... :scratch:

Uzgred, isplati se napraviti malo istraživanje, kao primjerice Indigo Montoya kad je smjestio komad priče u I. svjetski rat, navodeći korektni model topova. Naime, dionice se prodaju kod dioničkih društava, a ne društava s ograničenom odgovornošću - osim ako nisi želio i to iskarikirati.
Post Reply