Miris lovorovog lista

Priče (nevezane za Literarnu radionicu), pjesme, crteži i ostale kreacije forumaša

Moderators: Nimrod, niniane

User avatar
writer16
Ancient
Posts: 653
Joined: 19 Nov 2005, 22:32

Miris lovorovog lista

Unread post by writer16 »

Izlazili su iz svojih brloga u potrazi za hranom, oči su im svjetlile pakleno crvenom bojom dok su prolazili obližnjim grmljem. Mogao sam im čuti korake pod pucketavim suhim lišćem. Počeli su tiho uzdisati, i češati se od drveća proizvodeći jezive zvukove. Polako su zatvarali krug oko zgrade. Neki su se popeli na obližnja drveća koja sama po sebi ne mogu izdržati veći teret od mačke, a opet su bez problema u svojim golim krošnjama nosili nemrtva tijela . Grane su se nagibale pod čudnim kutevima u jesenskom povjetarcu koji mi je samo zameo njihove tragove dovoljno da budem u zabludi da su još daleko. Počeli su sa tihim i skoro neprimjetnim dubokim hroptajima, uvlačenjem zraka u svoja neživa pluća... Nevidljivo bi pretrčavali preko tarace ostavljaući samo sjene po zidovima, sjene koje bi ulazile u moju sobu i zaustavljale se na mom licu. Izluđivali su me i znali su to. Svaku večer bi ugledao na prljavom staklu prozora odsjaj para krvavo crvenih očiju kako zvjerkaju po sobi tražeći me . Tiho bi se prišuljali prozoru i promatrali me. Kad bi me ugledali, kad bi nam se pogledi nakon dugo vremena moje strepnje i nedisanja susreli, zadovoljno bi zastenjali , uputivši mi tihi cerek na krajevima blijede kože išarane modrim žilicama, čineći kontrast u mraku pod mjesečinom. Žile su pulsirale i vodile mrtvu krv tijelom. Mogao sam namirisati slinu koja im se slijevala niz bradu i na hladni beton tarace.. Taj samozadovoljni cerek bi nagovijestio njihov nestanak u šumi, ne u niskom grmlju. Nije bilo šume oko moje zgrade, samo gola stabla i nisko raslinje trave i masnog lovora. Gacali bi po rosi, po mokroj travi i onda bi se opet vratili....
Popeli bi se na vrh zgrade preko zidova, ostavljajući sjene na njima. Zalupili bi šahtom i počeli se spuštati niz stubište zgrade. Ȓuo bi samo šuškanje, štakora i njihovo cijukanje ali znao sam da su pokraj tih štakora mračne zagasito crvene oči koje usred noći kopaju po mojoj glavi, silaze niz zgradu čineći buku koju samo ja mogu čuti i zatim nestajući s vjetrom odakle su došli.
Inside Every Living Person Is A Dead Person Waiting To Get Out
Terry Pratchett
User avatar
writer16
Ancient
Posts: 653
Joined: 19 Nov 2005, 22:32

Unread post by writer16 »

ovaj...ovo sam sinoć napisao dok sam Ä?amio u 11 naveÄ?er u svojoj sobi. Bio je pun mjesec (koji mi je pucao ravno u sobu) pa nisam mogao odoljeti :angel:
Inside Every Living Person Is A Dead Person Waiting To Get Out
Terry Pratchett
User avatar
writer16
Ancient
Posts: 653
Joined: 19 Nov 2005, 22:32

Unread post by writer16 »

ljudi prošlo je tjedan dana, 34 puta pročitana priča i NIJEDAN komentar?!!?!? pa zar je priča tako loša da vam je neugodno išta napisati barem mali redak ili dva?
više neću ovdje objavljivati priče, not fun anymore :!:
Inside Every Living Person Is A Dead Person Waiting To Get Out
Terry Pratchett
User avatar
Bahod
The...
Posts: 1584
Joined: 02 Aug 2005, 21:37
Location: ZG
Contact:

Unread post by Bahod »

ajde nemoj teko ;)
bilo je jako aktivno na LR-u pa su se ljudi ispucali s komentarima
ja sam htio napisati štogod ali nikako da ulovim vremena za "pravo" čitanje

evo ako se danas otvori prozir imaš moj komentar
User avatar
Bahod
The...
Posts: 1584
Joined: 02 Aug 2005, 21:37
Location: ZG
Contact:

Unread post by Bahod »

Sad me tolko pekla savjest da sam oma išo čitat :lol:



Sama ideja, iako ne previše originalna, nije loša. Svi smo se mi kao mali (a neki i kao veliki) bojali noćnih bića, šuštanja lišća, punog mjeseca same noći i sličnih motiva iz horor filmova.

No ideju treba i uobličiti tako da i čitatelj, a ne samo autor doživi ugođaj. Ti to dragi wrajteru ovdje nisi baš uspješno obavio.

Rečenice su ti u najmanju ruku zbunjujuće. Teško ih je pratiti, a još teže iščitati poruku iz njih. To sam spreman pripisati kasnonoćnim satima i lijenosti.
Lijenosti- zapita se wrajter –što sere sad ovaj.
Pa dragi wrajteru bio si lijen i nisi napravio ono što bi kod pisanja moralo biti 1st on to do list – prespavati te pročitati priču drugo jutro i popraviti sve što te bode u oči ( što jezično, što po pitanju logike radnje).

Znam koliko to može biti teške iz vlastitog iskustva ;)

Neću ti sad napisat onu ofucanu frazu "sjedi i popravi što ne valja", radije sljedeći put kad nešto napišeš u efektu, pusti da sazrije dan dva pa prepravi. Mislim da će te rezultat ugodno iznenaditi.

Znam da ovo gore nije što si htio čuti, ali bolje da ti kažem što trebaš napraviti da postaneš bolji ( a ako se sjetimo tvojih godina to je neminovno) nego da ti pišem neke nezaslužene lovorike.
Zato kip ap d gud vrk end liv long end prosper
:uzdravlje:
P.S. Morao sam prepraviti čćšž esoven jer me strašno živciraju svi ti upitnici
User avatar
writer16
Ancient
Posts: 653
Joined: 19 Nov 2005, 22:32

Unread post by writer16 »

eh vidiš to sam tražio ljudi ne bi vas ubilo da to napišete, zato sam i poslao ovdje priču da me iskritizirate i da ubudućnosti pazim što pišem :angel:
Inside Every Living Person Is A Dead Person Waiting To Get Out
Terry Pratchett
Post Reply