krevet

Priče (nevezane za Literarnu radionicu), pjesme, crteži i ostale kreacije forumaša

Moderators: Nimrod, niniane

User avatar
writer16
Ancient
Posts: 653
Joined: 19 Nov 2005, 22:32

krevet

Unread post by writer16 »

Kukci su svuda oko mene. Mrtvi prevrnuti ili na bok ili na le?a. Soba mi ih je puna. Ne znam za[?]to. Hrpa mrtvih tijela leĹže razasuta po podu oko kreveta najvi[?]e. Oko, ali nikako ispod tamo nema ni?ega, ?ak ni pra[?]ine. ?udno, kad bolje razmislim nikada ni[?]ta nije bilo ispod mog kreveta ?ak ni na trenutak. Moram pitati mamu za[?]to. Jako mi se svi?a moja soba pogotovo krevet na kojemu provodim ve?inu vremena kad se ne igram ili ne u?im. Ogroman je i volim spavati u njemu.Osje?am se sigurno. Ponajvi[?]e jer me podje?a na brata...
Bio je dobar ?ak super na trenutke, barem tako mislim, nisam siguran. Sad ga vi[?]e nema.
Jedne no?i smo se ga?ali jastucima i skakali po na[?]im krevetima. Naciljao me je i proma[?]io, jastuk je odletio pod krevet. Po[?]ao ga je dohvatiti, zavukao se i vi[?]e se nije vra?ao.Zvao sam ga neko vrijeme, ali se nije pojavljivao.Otkad se to dogodilo, skoro prije 2 godine, rijetko se vra?a, uvijek po no?i nikad po danu. Ni[?]ta ne govori, samo izgmiĹže ispod kreveta.Uvijek me na smrt prepla[?]i, ljut sam na njega.Uvijek se ?udi za[?]to vi[?]e nema njegovog kreveta, dugo stoji nepomi?no nasred sobe, a zatim se opet poput zmije zavu?e pod moj krevet i nestane.Mislim da vi[?]e nije svjestan da ima brata, samo me blijedo gleda svojim mrtvim o?ima traĹže?i odgovore na pitanja koje mu ja ne mogu dati. Mama se brine za moje zdravlje.
Sutra idem na mjesto gdje ?e mi biti bolje tako mi je rekla, nije mogla prikriti pla?.
Hvala Bogu, samo da odmaknem od NJEGA.
Inside Every Living Person Is A Dead Person Waiting To Get Out
Terry Pratchett
User avatar
Bahod
The...
Posts: 1584
Joined: 02 Aug 2005, 21:37
Location: ZG
Contact:

Unread post by Bahod »

@writer16

ja sam ti premjestio pri?u ovdje
da se ne upla[?]i[?] ;)
User avatar
Bahod
The...
Posts: 1584
Joined: 02 Aug 2005, 21:37
Location: ZG
Contact:

Unread post by Bahod »

hm nedavno sam ?itao ne[?]to gotovo iste tematike
nisam sad siguran mislim da je SO-ova pri?a s Ekran natje?aja
:scratch:
User avatar
writer16
Ancient
Posts: 653
Joined: 19 Nov 2005, 22:32

Unread post by writer16 »

yes you did i nije pro[?]la ( a dokle se rangiralo do 200? ) pa me zanima kakva je pri?ica? ?isto informativno iako ve? sad uvi?am neke nelogi?nosti u nekim re?enicama :x
Inside Every Living Person Is A Dead Person Waiting To Get Out
Terry Pratchett
User avatar
Bahod
The...
Posts: 1584
Joined: 02 Aug 2005, 21:37
Location: ZG
Contact:

Unread post by Bahod »

@wrajter16

ajmo oma na po?etku par stvari razjasniti
pri?u sam ti premjestio iz jednostavnog razloga [?]to se pri?e objavljuju tu -literalna radionica je za pri?e "po zadatku" i ne, nije stvar prestiĹža imati pri?u u LR ;)

to je tvoja pri?a s Ekran natje?aja???

ima[?] 17 godina? onda sjedi 5
ja u tvojim godinama nisam bio sposoban rje[?]iti kriĹžaljku u ve?ernjaku a kamoli pisati pri?e :mrgreen:
istina navodno ima ljudi koji s 15 pi[?]u kao Dostojevski- no uvjek je bolje uspore?ivati se s lo[?]ijima od tebe :lol:

sama pri?a-dosta toga ovisi o tvom odgovoru na pitanje vezano uz Ekran
ako je tvoja onda mi se ideja svi?a, da ima par nelogi?nosti no ni[?]ta [?]to se neda popraviti
probaj ponovo napisati istu pri?u
nemoj ju ispravljati nego otvori novu stranu i napi[?]i novu i slobodno je postaj u novi topic
objasni neke stvari tipa:
za[?]to kukci?
odnos junak-brat je li u pitanju ljubav ili mrĹžnja ili oboje - probaj to malo bolje razraditi
[?]to se dogodi nakon lje?enja
[?]to se ti?e ne prolaska u top 200- nisu pro[?]le ni moje- dakle evo ve? si dobar ko' ja -a ja sam ipak malo stariji i "iskusniji" :lol:

ako nije je onda ?u napisat rije? dvije nakon [?]to to potvrdi[?]
corwin
Ancient
Posts: 706
Joined: 18 May 2005, 22:24

Unread post by corwin »

istina,probaj ju ponovo napisat,razradi poneki detalj
ovako je ok,ali samo ok,a imam osje?aj da moĹže[?] puno bolje
sorry zbog gramatike
User avatar
writer16
Ancient
Posts: 653
Joined: 19 Nov 2005, 22:32

Unread post by writer16 »

naravno da je moja napisao je prije pola godine dok sam jo[?] imao 16, ovako sad ?u objasniti par sitnica u vezi pri?ice i ne?u se vi[?]e peglat s njom moĹžda u daljoj budu?nosti :) kukci su mrtvi oko krevete jer [?]to god se pribliĹži krevetu tj mraku ispod kreveta umre, to mi je bila ideja jer ja Ĺživim odmah na malom brdu i u sobu mi ulazi sve i sva[?]ta ( ali ni[?]ta [?]to raid ne moĹže srediti :) ) glavni lik ima max 10-12 god tj jo[?] je dijete a stariji brat umire i na kraju se boji samog kreveta a ne brata ( ono NJEGA ) to bi bilo to mislim da nemam razloga da nastavim pri?icu jer imam toliko tekstova i ideja dovr[?]iti i razraditi a i sad ?e mi upisi na fax sljede?e god
Inside Every Living Person Is A Dead Person Waiting To Get Out
Terry Pratchett
corwin
Ancient
Posts: 706
Joined: 18 May 2005, 22:24

Unread post by corwin »

prvi savjet koji sam pokupio na ovom forumu je bio da nikad ne obja[?]njavam radnju pri?e van iste (mislim da je to bio Izitpajn)
sorry zbog gramatike
User avatar
SAMSUILUNOV OTAC
Autor u Smokvinom listu
Posts: 2110
Joined: 30 Dec 2005, 00:50
Location: 26. dimenzija, treća kuća desno, iza bukve

Unread post by SAMSUILUNOV OTAC »

Shvatio sam da svima govorim da bih volio da produĹže pri?u, pa ostajem pri tome. Ideja je (po meni) predobra da ju se samo tako "potro[?]i". King bi s takvom idejom napravio roman od minimalno 500 stranica. Ove re?enice shvati pozitivno. :uzdravlje:
Sama po sebi, tema kreveta ispod kojega ima Ne[?]to je preĹžvakana puno puta, ali ovako kako si ju ti postavio moĹže se napraviti vrlo jeziva novela. Najve?i problem je u tome [?]to sam potpuno shvatio pri?u tek kad sam pro?itao ono obja[?]njenje. Te[?]ko je iz same pri?e shvatiti da se radnja vrti ustvari oko kreveta. Mislio sam da je mrtvi brat glavni "monster". Zato kaĹžem da bi trebala biti duĹža. Osim toga, tako bi mogao bolje do?arati tjeskobnu atmosferu te sobe, kreveta i dje?akovih misli. Malo produbiti pri?u oko kreveta, natjerati ?itatelja da svaki put prije spavanja dobro razmisli ho?e li moĹžda ovu no? ipak prespavati na kau?u u dnevnom boravku. Ali, sve u svemu, :mrgreen:
Bahod wrote:hm nedavno sam ?itao ne[?]to gotovo iste tematike
nisam sad siguran mislim da je SO-ova pri?a s Ekran natje?aja
alien,
Ti nas to poku[?]ava[?] nahu[?]kat na optuĹžbe o plagiranju, a? ;)
Kap limuna, zrno soli,
I svaka rana malo više boli.
User avatar
Bahod
The...
Posts: 1584
Joined: 02 Aug 2005, 21:37
Location: ZG
Contact:

Unread post by Bahod »

SAMSUILUNOV OTAC wrote: Ti nas to poku[?]ava[?] nahu[?]kat na optuĹžbe o plagiranju, a? ;)
MA NE !!!
nego mi je pri?a bila jako poznata, a na znam za[?]to oma sam se sjetio tebe-kaj nisi ti ne[?]to sli?no napisao??
ako ne onda mi se valjda ne[?]to pobrkalo
maj bed :wave:
User avatar
SAMSUILUNOV OTAC
Autor u Smokvinom listu
Posts: 2110
Joined: 30 Dec 2005, 00:50
Location: 26. dimenzija, treća kuća desno, iza bukve

Unread post by SAMSUILUNOV OTAC »

Ma zezam se! :uzdravlje:
Ima nekih sli?nosti izme?u na[?]ih pri?a, ali najvi[?]e zbog likova jer se i kod mene spominju dva brata u maloj sobi, ali osnovna fabula je druk?ija. Ako sam dobro shvatio ono obja[?]njenje [?]to je writer16 dao nakon pri?e.
Ah, evo osje?am kako postajem umi[?]ljen jer si se sjetio moje pri?e... evo... dolazi...jo[?] malo... evo ga... izgleda da je to to... da, sad sam umi[?]ljen! :toothy1:
Kap limuna, zrno soli,
I svaka rana malo više boli.
User avatar
Bahod
The...
Posts: 1584
Joined: 02 Aug 2005, 21:37
Location: ZG
Contact:

Unread post by Bahod »

:lol:
User avatar
writer16
Ancient
Posts: 653
Joined: 19 Nov 2005, 22:32

Unread post by writer16 »

ma razradit ?u ja nju makar crko samo mi treba mal?ice vremena i trebam skontati [?]to mene pla[?]i u Ĺživotu i to ubaciti u samu pri?u ljudi kakva vam je ljeto no?i? (knjiga) skroz jeziva ali tek pri kraju na 400. sam wish me luck!
Inside Every Living Person Is A Dead Person Waiting To Get Out
Terry Pratchett
User avatar
writer16
Ancient
Posts: 653
Joined: 19 Nov 2005, 22:32

Unread post by writer16 »

ljudi, komentare molim :flower: nisam se valjda uzalud brukao? :!:
Inside Every Living Person Is A Dead Person Waiting To Get Out
Terry Pratchett
Post Reply