jedna pjesma

Priče (nevezane za Literarnu radionicu), pjesme, crteži i ostale kreacije forumaša

Moderators: Nimrod, niniane

User avatar
klaun van trenda
Puppeteer
Posts: 139
Joined: 05 Aug 2005, 13:06
Location: um - debelo crijevo racunalnog virusa
Contact:

Unread post by klaun van trenda »

corwin wrote:a ni neki admini :oops: :x
:ocasion: :headbang: :uzdravlje:
sve ovo dajem generaciji u dešperaciji!
http://www.5wwwww5.com/forum/index.php? ... ticlicense
User avatar
Bahod
The...
Posts: 1584
Joined: 02 Aug 2005, 21:37
Location: ZG
Contact:

Unread post by Bahod »

deÄ?ki konstruktivne i ine kritike, te savjeti
ostalo od sad bri??em
User avatar
Hamenaglar
Ancient
Posts: 813
Joined: 25 Apr 2005, 20:05
Contact:

Unread post by Hamenaglar »

klaun van trenda wrote:poezija se ne pobolj??ava, niti kritizira, č?ita se i ako je osjeti?? osjeti?? :headbang:
krivo.
nema me.
User avatar
klaun van trenda
Puppeteer
Posts: 139
Joined: 05 Aug 2005, 13:06
Location: um - debelo crijevo racunalnog virusa
Contact:

Unread post by klaun van trenda »

Pham Nuwen wrote:
klaun van trenda wrote:poezija se ne pobolj??ava, niti kritizira, č?ita se i ako je osjeti?? osjeti?? :headbang:
krivo.
za??to - argumentiraj
sve ovo dajem generaciji u dešperaciji!
http://www.5wwwww5.com/forum/index.php? ... ticlicense
User avatar
Hamenaglar
Ancient
Posts: 813
Joined: 25 Apr 2005, 20:05
Contact:

Unread post by Hamenaglar »

kao i svaka umjetnost, tako i poezija se moze "rastaviti" na dva sastavna dijela...

kreativnost i tehnicko znanje...

drugim rijecima vazno je o cemu pises i kako pises... dobro je biti originalan, ali ne treba se zanemariti niti stil i izricaj...

procitao sam previse pjesama tipa: "Volim te, ne mogu bez tebe" i sl. sranja, a nekoliko sam i sam napisao... Stoga smatram da mogu procijeniti kvalitetu poezije...
nema me.
User avatar
Romantica
Jedi Master
Posts: 272
Joined: 22 Jul 2005, 09:11

Unread post by Romantica »

Po[?]to je meni pisanje pjesama posao jer sam tekstopisac tj. pi[?]em pjesme za estradu da ja vama pojasnim neke stvari.

U poeziji dopu[?]teno je sve, sloboda do neba, autor ima Ĺželju nekome ne[?]to poru?iti ako netko osjeti ... osjeti, ako ne ... ne! Kod poezije nema nekog velikog tehni?kog znanja.

Tehni?ko znanje je potrebno kod pisanja tekstova. Tu je potrebno znati metriku, ritmiku, rimu i sl stvari.

I sama sam po?ela s poezijom koju sam pisala godinama i to mi je u po?etku mog bavljenja pisanjem tekstova stvaralo najvi[?]e problema. Ok svi znamo [?]to je rima. Ali metrika? Ritmika? Ĺ to je to? :shock:
Dok su u poeziji dopu[?]tene sve rije?i, u tekstovime nisu. Za[?]to? Iz jednostavnog razloga jer neke rije?i koliko god lijepo zvu?ale na papiru i bile krasno ukomponirane u tekst nisu pjevne i ubijaju melodiku teksta.

Dakle, da previ[?]e ne filozofiram. Poezija je slobodni stil pisanja gdje je sve u ma[?]ti autora. A pjesma-tekst je tehni?ki zahtjevna forma koja ima svoje zakone. Eto tako to ide nekako.
Mah - mah
User avatar
klaun van trenda
Puppeteer
Posts: 139
Joined: 05 Aug 2005, 13:06
Location: um - debelo crijevo racunalnog virusa
Contact:

Unread post by klaun van trenda »

Pham Nuwen wrote:kao i svaka umjetnost, tako i poezija se moze "rastaviti" na dva sastavna dijela...

kreativnost i tehnicko znanje...

drugim rijecima vazno je o cemu pises i kako pises... dobro je biti originalan, ali ne treba se zanemariti niti stil i izricaj...

procitao sam previse pjesama tipa: "Volim te, ne mogu bez tebe" i sl. sranja, a nekoliko sam i sam napisao... Stoga smatram da mogu procijeniti kvalitetu poezije...
slažem se da treba imati kreeativnosti i originalnosti u poeziji, ali se nikako ne poboljšava jer "gubi smisao"
sve ovo dajem generaciji u dešperaciji!
http://www.5wwwww5.com/forum/index.php? ... ticlicense
User avatar
klaun van trenda
Puppeteer
Posts: 139
Joined: 05 Aug 2005, 13:06
Location: um - debelo crijevo racunalnog virusa
Contact:

Unread post by klaun van trenda »

Romantica wrote:Pošto je meni pisanje pjesama posao jer sam tekstopisac tj. pišem pjesme za estradu da ja vama pojasnim neke stvari.

U poeziji dopušteno je sve, sloboda do neba, autor ima želju nekome nešto poru?iti ako netko osjeti ... osjeti, ako ne ... ne! Kod poezije nema nekog velikog tehni?kog znanja.

Tehni?ko znanje je potrebno kod pisanja tekstova. Tu je potrebno znati metriku, ritmiku, rimu i sl stvari.

I sama sam po?ela s poezijom koju sam pisala godinama i to mi je u po?etku mog bavljenja pisanjem tekstova stvaralo najviše problema. Ok svi znamo što je rima. Ali metrika? Ritmika? Što je to? :shock:
Dok su u poeziji dopuštene sve rije?i, u tekstovime nisu. Zašto? Iz jednostavnog razloga jer neke rije?i koliko god lijepo zvu?ale na papiru i bile krasno ukomponirane u tekst nisu pjevne i ubijaju melodiku teksta.

Dakle, da previše ne filozofiram. Poezija je slobodni stil pisanja gdje je sve u mašti autora. A pjesma-tekst je tehni?ki zahtjevna forma koja ima svoje zakone. Eto tako to ide nekako.
upravo to - razlika između poezije i pjesama na estradi - to dvoje su dva različita pojma, iako se i katkad ono što je na estradi može nazvat poezija, ovisi kako je pisano
sve ovo dajem generaciji u dešperaciji!
http://www.5wwwww5.com/forum/index.php? ... ticlicense
Post Reply