VEO - sa Eran prièa

Priče (nevezane za Literarnu radionicu), pjesme, crteži i ostale kreacije forumaša

Moderators: Nimrod, niniane

User avatar
Romantica
Jedi Master
Posts: 272
Joined: 22 Jul 2005, 09:11

VEO - sa Eran pri?a

Unread post by Romantica »

Iako ova pri?a koju sam poslala na EKRAN nema ama ba[?] niakve veza sa ovim Ĺžanrom stavti ?u je ovdje jer s kim ?u podjeliti ako ne s vama.
Ba[?] mi je Ĺžao [?]to su je odbili, znam da je te[?]ko biti objektivan, ali eto meni se svi?a:

VEO
Hasanove o?i prekrila je tamna sijena dok je prema Ani pruĹžao izguĹžvano pismo.
- Otac mi je te[?]ko bolestan. Umire! ? pro[?]ap?e, te prekri lice rukama.
Ana je znala koliko je Hasan vezan uz oca nakon maj?ine smrti.
- Moram u Iran ljubavi. Moram vidjeti oca zadnji put.
- Ana, molim te, preklinjem te, po?ite i vi samnom, neka otac barem prije smrti upozna svog unuka.
Ana se strese pri samoj pomisli na Iran i na tu zemlju toliko razli?ite kulture, ali nije mogla ostaviti Hasana na cijedilu. Samo je nijemo klimnula glavom. Hasan je zahvalno zagrli.
Prvim avionom krenuli su u Iran. Neposredno prije slijetanja Hasan joj pruĹži maramu. Iako je znala [?]to ju ?eka Ana zakoluta o?ima.
- Omotaj se ljubavi, zna[?] kakvi su ovdje zakoni!
Ana se omota. Osje?ala se poniĹženo. Kad su iza[?]li iz aviona Ana je s nevjericom gledala u Ĺžene omotane od glave do pete. U trenu zahvali Bogu [?]to ona ne Ĺživi tako. Brzo su do[?]li pred ku?u. Hasan se na brzinu pozdravi pa u?e u sobu gdje je leĹžao njegov otac. Uskoro se vrati te povede Anu i Asmira unutra.
Ana pred sobom ugleda mr[?]avog starca koji ju je netremice promatrao svojim umornim o?ima. Rukom joj da znak da pri?e. Ana se spusti do njegovog uzglavlja a on stavi svoju ruku na njezinu glavu. Ana pogleda u Hasana.
- Prihva?a i blagoslovlja na[?] brak ? objasni joj Hasan.
Ana mu zahvali [?]irokim osmjehom.
Hasan uhvati sina za ruku te ga dovede k djedu. Starac ga pogleda. Dok mu je suza tekla niz lice zauvjek zaklopi svoje o?i. Hasan se baci pred oca te zarida.
Ana nije i[?]la na pogreb. Obi?aji su joj bili strani, a Hasan nije Ĺželio reskirati da nekom svojom pogre[?]kom na bilo koji na?in izazove rigoroznu masu. Ovdje su zakoni bili strogi. Pogotovo za Ĺžene. Ovdje su se gre[?]ke pla?ale Ĺživotom.
Nakon pogreba oĹžalo[?]?ena rodbina se okupila u ku?i.
Ana sjedne pored Hasana te ga zagrli.
- Gdje je Asmir ? upita ju
- Igra se u vrtu ? odgovri mu Ana prilaze?i prozoru da provjeri [?]to radi njihov trogodi[?]njak.
Ugleda mali[?]ana kako otvara vrata vrta te izlazi na cestu. Pojuri stepenicama prema vrtu.
- Asmir je iza[?]ao na ulicu - vikala je tr?e?i stazom prema izlazu.
Hasan pojuri za Anom te povika
- Ne Ana, NE! Veo, mora[?] staviti veo!
Ana pojuri ulicom te dostigne Asmira. Zagrli ga.
- Ne smije[?] i?i sam na ulicu, mogao si se izgubiti. ? prekori blago sina
Ana za?u viku iza sebe. Okrenu se te ugleda bijesnu gomilu iza sebe. OkruĹžili su je.
- Nevjernica ! Ubijmo nevjernicu! Slava Alahu ? povi?e netko iz gomile.
Hasan je dojurio te razjarenoj gomili poku[?]ao pojasniti da Ana ne poznaje zakone. Da nije odavde. Odgurnuli su ga. Zadnjim snagama uspio je povu?i svog sina iz razjarene gomile.
Kamen je poletio. Zatim drugi, pa tre?i ...
Mah - mah
corwin
Ancient
Posts: 706
Joined: 18 May 2005, 22:24

Unread post by corwin »

zanimljiva pri?a sa dosta popularnom tematikom :ocasion:

nego ljudi,ako imate ne Ĺžanrovske pri?e ili pjesme slobodno ih postajte na ovaj link http://www.5wwwww5.com/forum/poeticlicense.html
sorry zbog gramatike
User avatar
Bahod
The...
Posts: 1584
Joined: 02 Aug 2005, 21:37
Location: ZG
Contact:

Unread post by Bahod »

brrrrrrr

samo mi nije jasno kako misli[?] nije Ĺžanr :scratch:
21 stolje?e a Ĺžene ne smiju pokazati lice u javnosti-pa to ne moĹže biti realistika
User avatar
SAMSUILUNOV OTAC
Autor u Smokvinom listu
Posts: 2110
Joined: 30 Dec 2005, 00:50
Location: 26. dimenzija, treća kuća desno, iza bukve

Unread post by SAMSUILUNOV OTAC »

:shock:
Kad bude[?] izdavala zbirku pri?a, stavi i ovu unutra! Kratka, ali BUM!! :mrgreen: :mrgreen:
Kap limuna, zrno soli,
I svaka rana malo više boli.
User avatar
klaun van trenda
Puppeteer
Posts: 139
Joined: 05 Aug 2005, 13:06
Location: um - debelo crijevo racunalnog virusa
Contact:

Unread post by klaun van trenda »

:wav:
sve ovo dajem generaciji u dešperaciji!
http://www.5wwwww5.com/forum/index.php? ... ticlicense
Post Reply