Pitanjce/a za pisce i piscevonabi

Priče (nevezane za Literarnu radionicu), pjesme, crteži i ostale kreacije forumaša

Moderators: Nimrod, niniane

User avatar
Bahod
The...
Posts: 1584
Joined: 02 Aug 2005, 21:37
Location: ZG
Contact:

Pitanjce/a za pisce i piscevonabi

Unread post by Bahod »

Dva pitanja

1. Gdje pronalazite teme za pri?e, novele, romane esoven??

Ja recimo za ve?inu kratkih pri?a teme pronalazim u nesvjesnoj produkciji mog mozga; snovima.

2. za[?]to vi[?]e nitko ne posta svoje pri?e?

P.S. Ĺ to se ti?e prvog pitanja namjerno nisam stavio anketu jer onda cijeli tread potro[?]imo na razglabanje kako je anketa zapravo trebala izgledati.
User avatar
4/\/I)`/
Puppeteer
Posts: 145
Joined: 16 Apr 2005, 01:39
Location: Astralna špilja.
Contact:

Unread post by 4/\/I)`/ »

Ovo ?e moĹžda zvu?ati apsurdno, ali u [?]koli.
Kada pi[?]em znanstvenu fantastiku u uĹžem smislu, redovito nalazim teme u [?]koli :D. Odmah na satu prepoznam ne[?]to [?]to bi se moglo lijepo razraditi ...naj?e[?]?e se radi o dozlaboga dosadnom recitiranju profesora fizike dok radimo teoriju, pa se ja malo zabavljam na koricama pi[?]u?i teoreme i smi[?]ljaju?i kako bi ih mogla primjeniti na neku pri?u.
Onda, tu je i biologija, ali ondje ideje nalazim samo dok radim pripreme za natjecanje, jer smo na normalnim satovima uskra?eni za ve?inu zanimljivosti i detalja koji se krasno mogu primjeniti ...npr. neotenija...

A ponekad i pod [?]kolskim odmorima kad razvijemo neku zanimljivu 'znanstvenu' raspravu prijatelji i ja , iako je to dosta rijetko jer naj?e[?]?e raspravljamo o jeziku.

Ĺ to se ti?e fantazije - za to mi treba neko 'posebno' raspoloĹženje, recimo za posljednju pri?u me nadahnuo koncert u HGZ-u, prva to?ka Ad libituma, s nadahnutim "neizrecivim" pijanistom na kojeg je starija publika lo[?]e reagirala jer su usred izvedbe U MRAKU bili ispu[?]teni krikovi.
Nitko nije vidio kako pijanist izgleda... totalno vampirski...
Cijeli koncert bila sam pod dojmom, a kad sam do[?]la doma brzo sam i[?]la napisati pri?u jer se bliĹžio rok natje?aja :D ...
Nakon sto smo transhumirali Velebitom, susreli smo se oci u oci groznom transgresijskom diskrepancijom, kojeg li akcidenta! Zbog horibilnog gigantizma imisije nodalnih tiranopolisa , ekocid je bio negligentno neizbjezan...
User avatar
Sandman
Ancient
Posts: 746
Joined: 28 Oct 2004, 09:26
Location: Republika P

Unread post by Sandman »

Errr, da ne povjerujete ali pod tušem. Iz nekog blesavog razloga tu mi padaju ideje na pamet, ili barem razrade ve? postoje?ih ideja.
:blob:
"Life... is like a grapefruit. It's orange and squishy, and has a few pips in it, and some folks have half a one for breakfast."
Douglas Adams
corwin
Ancient
Posts: 706
Joined: 18 May 2005, 22:24

Unread post by corwin »

uh,jednostavno do?u

ja sam imao ne[?]to u planu napisati ali nikako da sjednem i napi[?]em to,kad ju zgotovim postam :uzdravlje:
sorry zbog gramatike
User avatar
Bahod
The...
Posts: 1584
Joined: 02 Aug 2005, 21:37
Location: ZG
Contact:

Unread post by Bahod »

Da meni isto tu i tamo ne[?]to samo do?e, ali imam problema sa pam?enjem pa dok na?em vremena da zapi[?]em [?]togod to je ve? davno isparilo .
User avatar
klaun van trenda
Puppeteer
Posts: 139
Joined: 05 Aug 2005, 13:06
Location: um - debelo crijevo racunalnog virusa
Contact:

Unread post by klaun van trenda »

meni kako kad: nekad jednostavno do?e ideje u glavu bezveze, nekad se sjetim nekog doga?aja kojeg sam vidio, ?uo,....
sve ovo dajem generaciji u dešperaciji!
http://www.5wwwww5.com/forum/index.php? ... ticlicense
Mala
Ewok
Posts: 10
Joined: 25 May 2005, 13:06
Location: Istra

Unread post by Mala »

Ideje sazrijevaju dugo; negdje ih pokupite, i niste toga ni svjesni. Onda imate potrebu razgovarati o njima, pridodati im likove, teorije, elemente koji moraju izgledati kao da su samo va[?]i. Tu se stvara kostur pri?e.
Onda ste spremni pri?u baciti na papir, samo vam fali vremena! Tada je pri?a zrela, samo VI niste zreli za izraditi je! Onda slijedi klju?no pitanje: ho?u li ja pisati pri?e, ili ?u prati su?e?
Tada je klju?ni trenutak svakog pisca: je li moja pri?a vaĹžna? Ako jest, sjest ?ete i napisati je, i doĹživjeti svakojaka priznanja (od SFERE do pr[?]uta). Ako ne, oprat ?ete su?e, i pri?a ?e ostati dio va[?]e bujne ma[?]te.
Tko je na dobitku: vi ili su?e?

BTW, nikad nisam voljela prati su?e.
Zato imam i Pr[?]ut i SFERU.
User avatar
Bahod
The...
Posts: 1584
Joined: 02 Aug 2005, 21:37
Location: ZG
Contact:

Unread post by Bahod »

Mala wrote:Zato imam i Pr[?]ut i SFERU.
ja sam skoro u[?]ao u 200 najboljih, a sigurno sam u 1600 najboljih na Ekran natje?aju pa ti to ne trljam na nos :lol: :;
Haxxor
Ewok
Posts: 17
Joined: 13 Apr 2006, 13:38

Unread post by Haxxor »

meni najvi[?]e ideja na pamet pada u [?]koli. pogotovo pod satom povjesti. neznam za[?]to. vjerojatno zato jer mi je povjest dosadna. ponekad. a nekad i nije. e
User avatar
klaun van trenda
Puppeteer
Posts: 139
Joined: 05 Aug 2005, 13:06
Location: um - debelo crijevo racunalnog virusa
Contact:

Unread post by klaun van trenda »

ja sam inspiraciju za jednu pri?u pronašao danas dok sam kosio travu na jednom atomskom skloništu
sve ovo dajem generaciji u dešperaciji!
http://www.5wwwww5.com/forum/index.php? ... ticlicense
Haxxor
Ewok
Posts: 17
Joined: 13 Apr 2006, 13:38

Unread post by Haxxor »

stvarno? :shock: :? heh, lol
User avatar
klaun van trenda
Puppeteer
Posts: 139
Joined: 05 Aug 2005, 13:06
Location: um - debelo crijevo racunalnog virusa
Contact:

Unread post by klaun van trenda »

najstvarnije, kad dovršim postam :headbang:
sve ovo dajem generaciji u dešperaciji!
http://www.5wwwww5.com/forum/index.php? ... ticlicense
Haxxor
Ewok
Posts: 17
Joined: 13 Apr 2006, 13:38

Unread post by Haxxor »

suuuuper :mrgreen:
User avatar
klaun van trenda
Puppeteer
Posts: 139
Joined: 05 Aug 2005, 13:06
Location: um - debelo crijevo racunalnog virusa
Contact:

Unread post by klaun van trenda »

olerajt :headbang:
sve ovo dajem generaciji u dešperaciji!
http://www.5wwwww5.com/forum/index.php? ... ticlicense
Post Reply