Neznanac

Priče (nevezane za Literarnu radionicu), pjesme, crteži i ostale kreacije forumaša

Moderators: Nimrod, niniane

User avatar
klaun van trenda
Puppeteer
Posts: 139
Joined: 05 Aug 2005, 13:06
Location: um - debelo crijevo racunalnog virusa
Contact:

Neznanac

Unread post by klaun van trenda »

Neznanac

Kada se probudio, bio je sav obliven napola osušenim znojem. Ležao je na podu svoje sobe mrtav umoran. ?inilo mu se kao da je previše popio, ali se ni?ega nije mogao sjetiti. Osje?ao je bol i umor, u glavi mu se vrtjelo. Pokušao se di?i. Glavom mu je prošla jaka bol pa je pomislio da ga je munja udarila u mozak. Dlanom je dotaknuo tjeme i osjetio slijepljenu kosu. Pogledao je dlan i vidio gustu krv. Nije se mogao sjetiti što mu se dogodilo. Pomislio je da je u pijanstvu negdje pao. Otišao se istuširati jer je sam sebi smrdio na znoj. Oprao je ranu na glavi. Na ranu je stavio komadi? gaze te je ?vrsto stegnuo zavojem.

Nije znao što bi radio, bilo mu je dosadno kao i obi?no. Sjeo je u svoju fotelju te posegnuo za pepeljarom i cigaretama. Htio se malo pribrati i do?i k sebi. Pokušavao se sjetiti što se dogodilo dok je bio pijan, ali se nije mogao sjetiti. Misli su mu isparile. U tom trenutku je na stoli?u pored fotelje ugledao osobnu iskaznicu sa svojom slikom. Na njoj je bilo ime, prezime i ostali podaci. Ostao je pomalo šokiran jer je prepoznavao svoju sliku, ali imena i prezimena se nije mogao sjetiti. Polagano je padao u o?aj jer je bio siguran da se nešto dogodilo kada se nije mogao sjetiti kako se zove. Palo mu je na pamet gdje živi, u kojoj ulici, u kojem gradu, u kojoj državi? Ništa, njegovo sje?anje nije bilo s njim.

Tako je sjedio neko vrijeme pale?i cigaretu za cigaretom i razmišljaju?i tko je? Na podu je ugledao komad stakla kojemu je vršak bio prekriven osušenom krvlju. Uzeo ga je u ruke, ali ga taj komad stakla nije podsjetio ni na što.

Netko je pritisnuo zvonce na njegovim vratima i to ga je skokom trgnulo iz fotelje. Otvorio je vrata i ugledao dvojicu visokih tipova. Slijede?e što je osjetio bila je jaka bol u glavi.

Kada je došao k sebi, shvatio je da je u nekakvoj prostoriji u kojoj nikada nije bio. Soba je bila mala, bez prozora, gorko osvijetljena slabašnom žaruljom. U kutu je stajao drveni stol. Naj?udnije od svega mu je bilo to što soba nije imala nikakvih vrata, niti prozora. Kako je došao ovamo, tko ga je doveo? Krenuo je rukama istraživati po zidovima, pa strop i na kraju pod, ali nikakva otvora nije mogao na?i. Pod je bio hladan pa je sjeo na stol. Nastavio je razmišljati. Nije osje?ao strah od nekoga, po?eo se bojati sam sebe. Želio je zapaliti cigaretu. Posegnuo je rukom po džepovima, bili su prazni. Na stolu je ugledao svoju osobnu iskaznicu sa imenom kojega se nije mogao sjetiti.

?Tko sam ja? Ubojica? Jesam li prevaren? Nevin ?ovjek? Možda neznanac??
sve ovo dajem generaciji u dešperaciji!
http://www.5wwwww5.com/forum/index.php? ... ticlicense
User avatar
Xaotix
The Source
Posts: 2852
Joined: 19 Apr 2005, 12:55
Location: Schrodingerova kutija

Unread post by Xaotix »

Hmmm Glavni lik mi malo vuce na Mersaulta iz Stranca.
A nastavak...?
Randomness is strong with this one!
User avatar
SAMSUILUNOV OTAC
Autor u Smokvinom listu
Posts: 2110
Joined: 30 Dec 2005, 00:50
Location: 26. dimenzija, treća kuća desno, iza bukve

Unread post by SAMSUILUNOV OTAC »

Svi?a mi se ideja.:blob:
Ali, pri?a je malo prekratka. Nekako mi je nedore?ena, kao da si usred pisanja stao. Ako ima[?] vremena i volje, sjedni i malo ju produĹži. Mogla bi ispasti jako dobra stvar, tipa Zona sumraka. :mrgreen:
Kap limuna, zrno soli,
I svaka rana malo više boli.
User avatar
klaun van trenda
Puppeteer
Posts: 139
Joined: 05 Aug 2005, 13:06
Location: um - debelo crijevo racunalnog virusa
Contact:

Unread post by klaun van trenda »

ne bi imala "mo?" da je druga?ija
sve ovo dajem generaciji u dešperaciji!
http://www.5wwwww5.com/forum/index.php? ... ticlicense
User avatar
klaun van trenda
Puppeteer
Posts: 139
Joined: 05 Aug 2005, 13:06
Location: um - debelo crijevo racunalnog virusa
Contact:

Unread post by klaun van trenda »

Xaotix wrote:Hmmm Glavni lik mi malo vuce na Mersaulta iz Stranca.
A nastavak...?
glavni lik vu?e na mene
sve ovo dajem generaciji u dešperaciji!
http://www.5wwwww5.com/forum/index.php? ... ticlicense
Post Reply