Probijanje leda

Priče (nevezane za Literarnu radionicu), pjesme, crteži i ostale kreacije forumaša

Moderators: Nimrod, niniane

User avatar
SAMSUILUNOV OTAC
Autor u Smokvinom listu
Posts: 2110
Joined: 30 Dec 2005, 00:50
Location: 26. dimenzija, treća kuća desno, iza bukve

Probijanje leda

Unread post by SAMSUILUNOV OTAC »

Ko [?]to naslov kaĹže - probijam led!
javascript:emoticon(':oops:')
Embarasse
A umjesto da laprdam o sebi, evo jedne pri?e koju sam maloprije napisao,
pa ako moĹže koji komentar?i?...
javascript:emoticon(':lol:')
grin



UBOJITA KOMBINACIJA

Sjedio ja tako na terasi kafi?a, zadubljen u svoja posla, potpuno imun na buku automobila oko mene. Ljetnu sparinu gutao je lagani povjetarac, ba[?] onakav kakav treba biti u kolovozu. Da nisam bio toliko zadubljen u ispunjavanje lotto-listi?a, moĹžda bih malo uĹživao u zrakama sunca koje mi griju vrat, dok se grbim nad malim papirom, jezika ?vrsto stisnutog me?u zubima. Valjda me strah da mi ne pobjegne van i slinama obri[?]e sve kriĹži?e kojima sam obasuo papir. Jer ovo je dobitna kombinacija! Ovoga puta, tri i pol milijuna su moji!
Dobro, to si kaĹžem svaki tjedan kad ispunjavam listi?e, ali toga ljetnog dana, imao sam filing, [?]to bi rekla moja k?i. Mislim, nije da taj filing nekako uvijek ne lebdi oko mene dok sam nagnut nad crvenim brojkama, ali ipak... ?Ovoga puta, to je to!?, pomislih, a onda po mrmljanju ljudi oko mene i pogledima ispod obrva koje su mi uputili zaklju?ih da ?u od sada razmi[?]ljati ?vrsto zatvorenih usta, bez obzira na sudbinu jezika.
1, 2, 38, 39, 10, 20, 30. Tim redoslijedom. Ubojita kombinacija!
Koliko je ubojita bila, shvatio sam ?im sam prekriĹžio posljednju brojku. Isprva sam pomislio da mi je slina ipak nekako uspjela kapnuti na papir, jer su prekriĹžene brojke na njemu postale mutne, ali kad sam pre[?]ao prstom preko njih, papir je bio suh. ?Pa daj!?, procvilih, poku[?]avaju?i prstom obrisati zamu?enost s brojeva. ?Ovo je ubojita kombinacija! Ne moĹže sad to... bit... Daj se vrati!?
Sad su me svi ljudi za susjednim stolovima promatrali, ne skrivaju?i znatiĹželju. A ja sam i dalje, kao mahnit strugao po papiru. Tada, na moje zaprepa[?]tenje, prekriĹženi brojevi su posvijetlili i potpuno nestali s papira. I tada su se po?ele doga?ati...
Stvari.
Po?etak nije bio spektakularan. Samo je povjetarac utihnuo. Nitko nije primijetio iznenadnu ti[?]inu. Nitko nije primijetio kako je buka automobila, cvrkut vrabaca, dnevna vreva grada, kako je svega toga nestalo. Nisam ni ja ispo?etka. Bio sam zauzet o?ajni?kim poku[?]ajima da na sve vi?ene i nevi?ene na?ine vratim svoju ubojitu kombinaciju na listi?. Tri i pol milijuna je u pitanju! U takvoj situaciji ti je prestanak cvrkutanja onih pernatih daveĹža sasvim sporedna stvar u Ĺživotu! Ali, onda je jedan ?ovjek viknuo i mno[?]tvo oko mene je po?elo vri[?]tati.
?O?ete prestat vi[?]e!?, dreknuh. ?Ako ovo osvojim... u, jebote!?
Nekoliko automobila je lebdjelo u zraku. Oko njih su se trzali izbezumljeni pje[?]aci, poku[?]avaju?i povratiti ravnoteĹžu. Podsje?ali su me hr?ke dok tr?e po onim plasti?nim kolutima u kavezu. Nekoliko ljudi oko mene je ustalo, potr?av[?]i prema onima u zraku, ali ?im su im se pribliĹžili, i oni su odletjeli. Dok sam ja otvorenih usta promatrao ?udan prizor pred sobom, po?elo se doga?ati ne[?]to jo[?] bizarnije. Dvokatnica ? s natpisom ?BIJELA TEHNIKA-SIVA EKONOMIJA? - preko puta kafi?a u kojemu sam sjedio, zadrhtala je i raspolovila se po vertikali na dva dijela.
?A daj, pa ovo je glupo!?, netko je uzviknuo. MoŞda bih se i sâm sloŞio s tom izjavom, da se polovice zgrade nisu odmakle jedna od druge, stvaraju?i [?]irok prolaz kroz nju. MoŞda su nam stavili ne[?]to u kavu, pro[?]lo mi je glavom i izgubilo se negdje me?u bodljikavom Şicom zbunjenosti, dok su se lebde?i ljudi batrgali, vri[?]te?i i jau?u?i (jednoj Şeni su iz cekera ispala jaja i po?ela kruŞiti oko nje, kao mali planeti oko deformiranog sunca), a automobili se lijeno ljuljali, presijavaju?i se na suncu.
Prolaz kroz zgradu su zastrle male prilike koje su se tr?akaraju?i, pribliĹžavale. Za?uo sam nekakav ?udan, isprekidan smijeh, sli?an grgljanju vode u grlu, a kad su prilike iza[?]le iz sjene zgrade, ljudi oko mene su opet zavri[?]tali. Ja nisam. Jer, ?im sam ugledao ono [?]to se pojavilo na suncu, znao sam da sam ja razlog njegovom dolasku. Ono [?]to je iza[?]lo iz sjene nisu bile prilike. Bila je to samo jedna prilika. Stvor je bio [?]aren poput cirkuskog [?]atora. Dvije goleme klaunovske glave s okruglim crvenim nosovima, spojene u jednome vratu, klatile su se lijevo-desno dok se kretao, povremeno se sudaraju?i. Iz u[?]iju su mu izlazile duga?ke [?]arene slamke, uvijene oko cijelog njegovog tijela, metrima se vuku?i za njim po plo?niku. Jedna ruka mu je zavr[?]avala stopalom, druga desecima prstiju koji su se guĹžvali na ogromnoj grudi. Nebrojene ruke, noge i glave su mu virile iz cijeloga tijela... kao da poku[?]avaju iza?i iz njega. Ali, ono po ?emu sam znao da sam ja njegov cilj, nalazilo mu se na le?ima. Plasti?na prozirna kugla, velika poput polovice autobusa, bila je ispunjena kuglicama koje su se vrtjele i bacakale.
Kad mi se pribliĹžio, stvor re?e objema glavama, Ĺženskim glasom: ?Dobrodo[?]li na posebno izvla?enje brojeva lotta sedam od trideset devet milijuna!?
?Z-za[?]to posebno...? Ko si... ti??, promucah, bulje?i u kreaturu pred sobom. Nitko oko mene se nije micao. ?ak su i ljudi u zraku sa zanimanjem promatrali razvoj doga?aja.
?Pogodili ste broj ubojite kombinacije. Ja sam ovdje da vidimo koliko ?e ubojita biti. Svaki broj koji iza?e iz kugle i bude jednak va[?]emu, odnijet ?e vam dio tijela.?
ZgroĹženo pogledah ostatke ljudi pozabadane po stvoru. A on se nasmije. ?Svatko jednom pogodi ubojitu kombinaciju. I, kao [?]to vidite, neki imaju manje sre?e od drugih. Tako vam je to kod lotta. Ali, danas je lijep dan. MoĹžda budete imali sre?e, pa ne pogodite ni jedan broj. Da krenemo??


BtW: SRETNA 2006. SVIMA PO REDU!javascript:emoticon(':uzdravlje:')
Neutral
Kap limuna, zrno soli,
I svaka rana malo više boli.
User avatar
Bahod
The...
Posts: 1584
Joined: 02 Aug 2005, 21:37
Location: ZG
Contact:

Unread post by Bahod »

dobra i dobrodo[?]ao :lol:

kao strastveni igra? upotpunoa te razumijem :;
corwin
Ancient
Posts: 706
Joined: 18 May 2005, 22:24

Unread post by corwin »

velkom :ocasion: :uzdravlje:
ima[?] malo previ[?]e opisa... :mrgreen:
sorry zbog gramatike
User avatar
Xaotix
The Source
Posts: 2852
Joined: 19 Apr 2005, 12:55
Location: Schrodingerova kutija

Unread post by Xaotix »

SAMSUILUNOV OTAC wrote:Dobrodo[?]li na posebno izvla?enje brojeva lotta sedam od trideset devet milijuna!
Sa takvim omjerom ne gine ti bar cetvorka :ocasion:

Dobro dosao!
Randomness is strong with this one!
User avatar
SAMSUILUNOV OTAC
Autor u Smokvinom listu
Posts: 2110
Joined: 30 Dec 2005, 00:50
Location: 26. dimenzija, treća kuća desno, iza bukve

Unread post by SAMSUILUNOV OTAC »

Hvala ljudi!:flower:
ima[?] malo previ[?]e opisa... Mr. Green
to mi je slabost. Kad se zanesem, ne bi me zaustavilo ni krdo deva zaraĹženih pti?jom gripom, kravljim ludilom i potro[?]a?kom groznicom!:blah5:

Zna netko neke tablete protiv laprdavosti?
Kap limuna, zrno soli,
I svaka rana malo više boli.
User avatar
Miles
Ancient
Posts: 776
Joined: 25 Feb 2005, 16:01
Location: sarajevo

Unread post by Miles »

Aloha! :uzdravlje:
User avatar
SAMSUILUNOV OTAC
Autor u Smokvinom listu
Posts: 2110
Joined: 30 Dec 2005, 00:50
Location: 26. dimenzija, treća kuća desno, iza bukve

Unread post by SAMSUILUNOV OTAC »

Nije pravo mjesto za predstavljanje, al jedino me na ovom topi?u ima, pa da kaĹžem [?]togod znatiĹželjnima o sebi. Pristojno je a i dobio sam molbu u PM
- 25 godina, student prava u Osijeku (to mi je drugi faks, jedan sam zavr[?]io u PoĹžegi, isto pravo, al sam opet upisao... ma duga pri?a :sleepy1:)
- Ĺživim blizu PoĹžege, u gradu koji bi, ako dobro ?ujem, uskoro trebao izgubit status grada (bul[?]it, al mora se Ĺživjet)
- hobiji, pitate? Klasika: pi[?]em, crtam, ?itam, studiram, malo teretane :headbang:i pro?e dan
Eto. Eni kve[?]?ens? :blob:
Kap limuna, zrno soli,
I svaka rana malo više boli.
corwin
Ancient
Posts: 706
Joined: 18 May 2005, 22:24

Unread post by corwin »

SAMSUILUNOV OTAC wrote: Eni kve[?]?ens?
koji broj cipela nosi[?] :ocasion:
sorry zbog gramatike
Post Reply