Predavanje - Mitoloski vodic kroz Istru

Klubovi, fanzini, konvencije, sajtovi, Bogdaj veći kup ...

Moderator: Dagi

User avatar
davors
Ancient
Posts: 795
Joined: 19 Aug 2003, 01:51
Location: Pazin
Contact:

Predavanje - Mitoloski vodic kroz Istru

Unread post by davors »

(sorry ako sam fulao rubriku, kako je riječ o događaju, valjda ovo ide ovdje)

(još jednom sorry zbog samoreklame)

U cetvrtak, 23. lipnja u 20:00 sati u Klubu "MAMA" (http://mama.mi2.hr/) u Zagrebu odrzat cu predavanje pod naslovom "Mitoloski vodic kroz Istru". O slicnim stvarima pricao sam u nekoliko navrata od 1999. na Istrakonu, Rikonu, Sferakonu i drugdje, no predavanje evoluira, svaka sljedeca repriza donosi i novih stvari, a vjerojatno vas ima koji to jos nikad niste culi.

Pa, ako ste u blizini, navratite!

Evo kako je slozena najava na Maminom webu:

---
Tri tisuće godina pisane povijesti, četiri tisuće godina postojanja organiziranog ljudskog društva, milijun godina dokazane nazočnosti ljudskih bića; deseci jezika, kultura i režima, stotine ratova, pobuna i hereza; kreativno doticanje tri velika evropska civilizacijska kruga; nadnaravne sile i leonardovski talenti; sve je to, i još mnogo toga drugog, oblikovalo Istru kakvu danas u potpunosti ne poznaju čak ni njeni žitelji, a kamoli namjernici i turisti. Koje vam tajne Istra još nije otkrila? Što sve ne znate o Istri, a niste imali koga pitati?
Davor Šišović jedan je od najagilnijih kulturnih aktivista u Istri, pokretač Istrakona, književne manifestacije Dani Julesa Verna, neumorni istraživač istarske povijesti i književnosti, osobito one fantastične.
---

Davor
*Istria is a state of mind*
Zoran
The Q
Posts: 1913
Joined: 08 Aug 2003, 21:11

Unread post by Zoran »

imaš možda nekakvu skriptu s tog predavanja pa da mi malo mejlaš? I onaj materijal o vampiru iz Kringe koji si mi obećao?
User avatar
TheFlyOnTheWall
Hani
Posts: 52
Joined: 14 Mar 2005, 17:42
Location: Geminianum
Contact:

Unread post by TheFlyOnTheWall »

Zoran wrote:materijal o vampiru iz Kringe
Jel moze i meni ovo na mail?
Hvala!
"Volim oblake... oblake, [?]to prolaze... ondje... divne oblake!"
User avatar
Dagon
The Q
Posts: 1044
Joined: 14 Jul 2004, 18:15
Location: Istria/R'lyeh

Unread post by Dagon »

I meni, please!¨

Nat
At last, the stars are finally right...
User avatar
davors
Ancient
Posts: 795
Joined: 19 Aug 2003, 01:51
Location: Pazin
Contact:

Unread post by davors »

Zoran wrote:imaš možda nekakvu skriptu s tog predavanja pa da mi malo mejlaš? I onaj materijal o vampiru iz Kringe koji si mi obe?ao?
Uf, to predavanje je nesto sto pokusavam napisati vec godinama... Jedan dio tih tema je objavljen u onom debelom broju GNUS-a, no cjelina je nedovrsena...

Sto se tice vampira iz Kringe, imam vise-manje spremne tekstove iz novina koje samo treba prebaciti na web, bit ce i to jednog od skorih dana, makar i na blogu (http://bookaleta.blog.hr)

Davor
*Istria is a state of mind*
User avatar
Miles
Ancient
Posts: 776
Joined: 25 Feb 2005, 16:01
Location: sarajevo

Unread post by Miles »

Hajd javi ako to postaviš na blog ili negdje drugo. I ja bi volio vidjeti o ?emu se tu radi :)
Post Reply