VIJEST: U Pazinu otvorena SF&F kuca!

Klubovi, fanzini, konvencije, sajtovi, Bogdaj veći kup ...

Moderator: Dagi

User avatar
davors
Ancient
Posts: 795
Joined: 19 Aug 2003, 01:51
Location: Pazin
Contact:

VIJEST: U Pazinu otvorena SF&F kuca!

Unread post by davors »

U PAZINU OTVORENA "KU?A ZNANSTVENE FANTASTIKE"

Fantasti?na baština u službi kulturnog turizma

PAZIN
Sve?anim otvorenjem "SF&F ku?e" na pazinskom Buraju, u ponedjeljak su zapo?eli programi ovogodišnjih Dana Julesa Vernea. Pazinska "Ku?a znanstvene fantastike" zajedni?ko je sjedište dviju pazinskih udruga, "Jules Verne Kluba" i Udruge za promicanje znanstvene fantastike "Albus", koje su minulih godina vrlo plodno i uspješno radile na stvaranju imidža grada Pazina kao hrvatskog i me?unarodnog središta zbivanja vezanih uz znanstveno-fantasti?nu književnost i efektnog uklapanja mitološke i književne baštine u ponudu kulturnog turizma, prije svega manifestacijama kao što su Istrakon u ožujku i Dani Julesa Vernea u lipnju.
Pazinska "SF&F ku?a" bit ?e, kako su najavili predsjednica "Albusa" Iva Fornažar, predsjednik "Jules Verne Kluba" Radenko Slokovi?, a i pazinski gradona?elnik Neven Rimani?, ne samo nakon dugog niza godina napokon ste?eno mjesto za temeljne aktivnosti obiju udruga, nego i budu?e središte kulturnih doga?anja, izložbi, književnih susreta, predavanja, tematskih radionica i druženja. Tako?er, "SF&F ku?a" imat ?e poseban zna?aj i u budu?oj kulturno-turisti?koj ponudi grada, bivaju?i kreativnim i referalnim centrom za zadovoljenje znatiželje svih namjernika koje u Pazin privla?e i pri?a o Julesu Verneu, i drugi sadržaji vezani uz znanstvenu fantastiku, Pazinsku jamu, druge srodne osebujnosti koje Pazin nudi.
Smještena u prizemni prostor zgrade na Hrvatskom trgu na Buraju, "SF&F ku?a" zasad je samo rudimentarno ure?ena, odnosno ?lanovi obiju udruga su se do otvorenja potrudili taj godinama nekorišteni prostor temeljito o?istiti, sanirati zidove i drvenariju, ofarbati, i privesti osnovnoj upotrebljivosti, dok se ne nabave odgovaraju?i namještaj i oprema. Prvi javni doga?aj u pazinskoj "SF&F ku?i" bit ?e okrugli stol o hrvatskoj znanstvenoj fantastici i me?unarodnoj suradnji, koji ?e se u sklopu 4. Festivala fantasti?ne književnosti ovdje održati u subotu, 2. srpnja.
D. Š.

ovako napisana vijest ide u novine, a zasad nemam sto vise dodati, osim isprike ako kvacice poremete citljivost. Vidimo se u Pazinu,

Davor
*Istria is a state of mind*
corwin
Ancient
Posts: 706
Joined: 18 May 2005, 22:24

Unread post by corwin »

svaka ?ast :mrgreen:
sorry zbog gramatike
User avatar
Miles
Ancient
Posts: 776
Joined: 25 Feb 2005, 16:01
Location: sarajevo

Unread post by Miles »

Pridružujem se ?estitkama! :iconbiggrin:
Dagi
Skriboman
Posts: 2320
Joined: 13 Mar 2004, 00:57
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by Dagi »

?estitke!
:mrgreen:
User avatar
Petra
Puppeteer
Posts: 109
Joined: 08 Sep 2003, 17:44

Unread post by Petra »

blago vami :iconbiggrin: :uzdravlje:

al dobro, mi smo u nasoj "kuci" nekidan uspjeli postavit stol za ping pong i posudit mrezu od drugih korisnika prostora. Sigurno ste ljubomorni, ha :iconbiggrin:
User avatar
davors
Ancient
Posts: 795
Joined: 19 Aug 2003, 01:51
Location: Pazin
Contact:

Unread post by davors »

Petra wrote:blago vami
al dobro, mi smo u nasoj "kuci" nekidan uspjeli postavit stol za ping pong i posudit mrezu od drugih korisnika prostora. Sigurno ste ljubomorni, ha
Dolazite li na Festival pogledati (uz ostalo) i nasu "kucu"?

Davor
*Istria is a state of mind*
User avatar
Dagon
The Q
Posts: 1044
Joined: 14 Jul 2004, 18:15
Location: Istria/R'lyeh

Unread post by Dagon »

Ja dolazim na va[?] festival druĹžiti sa ljudima. Ako se ne zbri[?]u glavom bez obzira kad me budu vidjeli.

Nat
At last, the stars are finally right...
Zoran
The Q
Posts: 1913
Joined: 08 Aug 2003, 21:11

Unread post by Zoran »

ti donesi alkohola pa ?emo te svi vidjeti duplo, a svi znamo da minus i minus daju plus :;
User avatar
L.Z.
Ancient
Posts: 691
Joined: 07 Sep 2003, 20:29
Location: Labin
Contact:

Unread post by L.Z. »

ti si izgleda nešto ozbiljno zabrijao na opijanje na festivalu :; :uzdravlje:
Život je samo san na putu do smrti
corwin
Ancient
Posts: 706
Joined: 18 May 2005, 22:24

Unread post by corwin »

moĹžda bi trebalo napraviti natjecanje u ispijanju sf-i?nih koli?ina cuge :headbang:
to bi valjda zadovoljilo apetite :flower: :uzdravlje:
sorry zbog gramatike
User avatar
L.Z.
Ancient
Posts: 691
Joined: 07 Sep 2003, 20:29
Location: Labin
Contact:

Unread post by L.Z. »

da po?mem trenirat :iconbiggrin: :headbang:
Život je samo san na putu do smrti
User avatar
Dagon
The Q
Posts: 1044
Joined: 14 Jul 2004, 18:15
Location: Istria/R'lyeh

Unread post by Dagon »

Ja u ponedjeljak imam nekog posla u Pazinskom sudu, a to, ako se ne varam, preko puta va[?]e ku?e. Da se svratim? :)

Nat
At last, the stars are finally right...
User avatar
Dagon
The Q
Posts: 1044
Joined: 14 Jul 2004, 18:15
Location: Istria/R'lyeh

Unread post by Dagon »

Zoran wrote:ti donesi alkohola pa ?emo te svi vidjeti duplo, a svi znamo da minus i minus daju plus :;
Tebe bi vi[?]e trebalo brinuti [?]to ?e[?] vidjeti kad se poslje probudi[?], pogotovo nakon onih "izgubljenih" postova na Game Masteru. :!:

Ja
At last, the stars are finally right...
Zoran
The Q
Posts: 1913
Joined: 08 Aug 2003, 21:11

Unread post by Zoran »

:flower: u svjetlu najnovijih doga?aja na Game Masteru (pojava vremenske anomalije), više ne znam na to?no KOJE "izgubljene" postove misliš. Zapravo, više ne znam ni koji su izgubljeni... :scratch:
Post Reply