SF forumi u Hrvata

Klubovi, fanzini, konvencije, sajtovi, Bogdaj veći kup ...

Moderator: Dagi

User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4027
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

SF forumi u Hrvata

Unread post by Izitpajn »

Na http://www.sfera.hr sam stavio popis svih SF web foruma koje sam uspio na?i. Ako netko zna za još koji, javite.
Zoran
The Q
Posts: 1913
Joined: 08 Aug 2003, 21:11

Unread post by Zoran »

hm, vidim da 3. Zmaj "spašava" Game Master forum od "anti-privatni?ke" politike :iconbiggrin:

a ?injenica je da je to trenutno najbrže rastu?i sf forum u Hrvata. :headbang:

Sad, ne znam kako se u "anti-privatni?ku" politiku uklapa, ali http://www.landofmagic.net ima forum koji je ve?i i aktivniji od svih navedenih. Ako ho?eš gledati samo rasprave o knjigama i filmovima, onda (po mojoj slobodnoj procjeni) samo nosf ima ve?u aktivnost.

Iako, zar "Futura" nije privatni ?asopis?


Još jedan forum na kojem se mogu na?i rasprave o SF-u i Fantasy-u je http://www.cmar.net (croatian metal and rock), ima podforum fantasy / sf zadnjih nekoliko mjeseci je puno siromašniji nego pred godinu dana, ali i dalje je aktivniji od future i više se bavi knjigama i sf filmovima od Iskona koji je 70% trekijevski, 25% ?eterski i 5% aktualnosti, a ukupno 3 posta dnevno.

onda, http://www.ums-agram.hr ima forum.
http://www.soulsaver.hr je forum ljubitelja LOTR-a. Nisam baš prisutan tamo pa ne mogu re?i koliki je promet.

onda, "Red Srebrnog Zmaja" je IMAO forum, aktivan forum (aktivniji od ve?ine onih na listi) ali u zadnjih mjesec dana ne radi. Trebalo bi ih kontaktirati i vidjeti što je s tim...
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4027
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Unread post by Izitpajn »

Zoran wrote:hm, vidim da 3. Zmaj "spašava" Game Master forum od "anti-privatni?ke" politike :iconbiggrin:
I bez sumnje ?eš se potruditi da tako i ostane :flower: Hm, baš šteta što se Zakon o spre?avanju sukoba interesa ne proteže i na nevladine organizacije :evil2:
a ?injenica je da je to trenutno najbrže rastu?i sf forum u Hrvata. :headbang:
BROJKE, kolega, BROJKE!!! :!:
Sad, ne znam kako se u "anti-privatni?ku" politiku uklapa, ali http://www.landofmagic.net ima forum koji je ve?i i aktivniji od svih navedenih. Ako ho?eš gledati samo rasprave o knjigama i filmovima, onda (po mojoj slobodnoj procjeni) samo nosf ima ve?u aktivnost.
Hm, a možda da privatni?ke stavim posebno, onako, na kraju, u magare?u klupu...
Iako, zar "Futura" nije privatni ?asopis?
Je, ali ima povlašten položaj.

I diskutabilno glagolsko vrijeme.

U svakom slu?aju, hvala na nadopuni. Stavit ?u je.
Dagi
Skriboman
Posts: 2320
Joined: 13 Mar 2004, 00:57
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by Dagi »

Izitpajn wrote:
Zoran wrote:hm, vidim da 3. Zmaj "spa[?]ava" Game Master forum od "anti-privatni?ke" politike
I bez sumnje ?e[?] se potruditi da tako i ostane Hm, ba[?] [?]teta [?]to se Zakon o spre?avanju sukoba interesa ne proteĹže i na nevladine organizacije
He, he... Tko je bez grijeha, neka baci prvi kamen!
Izitpajn wrote:
a ?injenica je da je to trenutno najbrĹže rastu?i sf forum u Hrvata. :headbang:
BROJKE, kolega, BROJKE!!! :!:
Je, [?]to bi htio. Izra?un (korisnici x postovi)/(vrijeme2-vrijeme1)?

Uzgred, lani sam u jednom "The Economistu" pro?itao kako Ruanda ima najbrĹže rastu?u ekonomiju u Africi. I to pod skroz ozbiljno. Pitanje je polazne to?ke.
:flower:
Izitpajn wrote:
Iako, zar "Futura" nije privatni ?asopis?
Je, ali ima povla[?]ten poloĹžaj.

I diskutabilno glagolsko vrijeme.
A za[?]to bi imala povla[?]ten poloĹžaj? Ostajem pri svojoj staroj tezi: "Futura" je privatni ge[?]eft - ovaj, hm, pothvat - svojih vlasnika.
Zoran
The Q
Posts: 1913
Joined: 08 Aug 2003, 21:11

Unread post by Zoran »

Izitpajn wrote: Hm, baš šteta što se Zakon o spre?avanju sukoba interesa ne proteže i na nevladine organizacije :evil2:
Interesi? Kakvi interesi? :angel:
Izitpajn wrote:
BROJKE, kolega, BROJKE!!! :!:
Preko 1000 postova u prvih mjesec dana. Mislim da, npr. Futurin forum još uvijek nema toliko.

Izitpajn wrote:Hm, a možda da privatni?ke stavim posebno, onako, na kraju, u magare?u klupu...
Zašto mi se ?ini da nisi pretjerano objektivan glede odnosa fantasy shopova i hrvatskog fandoma?
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4027
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Unread post by Izitpajn »

Zoran wrote:Preko 1000 postova u prvih mjesec dana. Mislim da, npr. Futurin forum još uvijek nema toliko.
A našao s s ?im ?eš se uspore?ivati :) Futurin forum nije nikad ni zaživio kako treba jer su svi ozbiljni ve? bili ovdje i nije im se dalo duplati stvari.
Zašto mi se ?ini da nisi pretjerano objektivan glede odnosa fantasy shopova i hrvatskog fandoma?
Jesam objektivan, ali ne smatram ih ravnopravnima SF udrugama i Futuri. Da ti du?ani prodaju fantasy, bilo bi okej. Ali oni prodaju proizvode vezane uz fantasy.

A što se Future ti?e, je privatni poduhvat, ali taj poduhvat prodaje SF, direktno. To ti je kao da napraviš politi?ki forum i u njemu ne staviš poseban odjeljak za "Sjenice Sabora RH" zato jer je to "državno tijelo", a taj je forum ne-vladin ili nešto takvo.
User avatar
Dagon
The Q
Posts: 1044
Joined: 14 Jul 2004, 18:15
Location: Istria/R'lyeh

Unread post by Dagon »

BTW, Zoran, htjela sam se registrirati na va[?]em forumu, ali ne mogu smisliti nik. :( Prijedlozi su dobrodo[?]li.

Nat
At last, the stars are finally right...
Zoran
The Q
Posts: 1913
Joined: 08 Aug 2003, 21:11

Unread post by Zoran »

Izitpajn wrote:A našao s s ?im ?eš se uspore?ivati :) Futurin forum nije nikad ni zaživio kako treba jer su svi ozbiljni ve? bili ovdje i nije im se dalo duplati stvari.
Dobro, koliko je onda postova bilo u zadnjih mjesec dana na nosf-u koji je uhodani forum s hrpom juzera?
Izitpajn wrote: Jesam objektivan, ali ne smatram ih ravnopravnima SF udrugama i Futuri. Da ti du?ani prodaju fantasy, bilo bi okej. Ali oni prodaju proizvode vezane uz fantasy.
Imaj na umu da npr. tvoju knjigu u Rijeku nije donijela udruga nego du?an. Isti du?an ju je distribuirao i gradskoj knjižnici Rijeka, baš kao i tri kola "Biblioteke Sfera". Tako?er, prezentacije Istrakonskih zbirki su organizirane i na bar jednom Rikonu, ali nisu dospjele u "Novi List" preko tre?ine stranice dok to nismo malo profesionalnije organizirali u du?anu. Da ne govorimo da se ni do njih nije moglo do?i nikako dok se nije otvorio du?an. Sli?no, prezentaciju ovogodišnje Sferakonske zbirke na Primorskom radiju nije organizirala nikakva udruga nego du?an. Ja TVRDIM da je "Game Master" u 6 mjeseci rada napravio za fandom u Rijeci koliko i "Aurora" u zadnjih 6 godina postojanja! Ako ne i više.
Zoran
The Q
Posts: 1913
Joined: 08 Aug 2003, 21:11

Unread post by Zoran »

Dagon wrote:BTW, Zoran, htjela sam se registrirati na vašem forumu, ali ne mogu smisliti nik. :( Prijedlozi su dobrodošli.

Nat
zovi se "tužni smajli?" :mrgreen:
User avatar
Miles
Ancient
Posts: 776
Joined: 25 Feb 2005, 16:01
Location: sarajevo

Unread post by Miles »

Dagon wrote:BTW, Zoran, htjela sam se registrirati na vašem forumu, ali ne mogu smisliti nik. :( Prijedlozi su dobrodošli.

Nat
Sta fali Dagonu?
User avatar
Dagon
The Q
Posts: 1044
Joined: 14 Jul 2004, 18:15
Location: Istria/R'lyeh

Unread post by Dagon »

Hvala svima, ali najbrĹži je bio moj kompa iz HPLovecraft group, samo on je predloĹžio "Sexi tentacled girl", a ja sam to skratila u tentacled girl.

Nat
At last, the stars are finally right...
User avatar
Dagon
The Q
Posts: 1044
Joined: 14 Jul 2004, 18:15
Location: Istria/R'lyeh

Unread post by Dagon »

Miles wrote:
Dagon wrote:BTW, Zoran, htjela sam se registrirati na va[?]em forumu, ali ne mogu smisliti nik. :( Prijedlozi su dobrodo[?]li.

Nat
Sta fali Dagonu?
To [?]to svi polagodine mislili da sam mu[?]ko. A nisam.

Nat
At last, the stars are finally right...
User avatar
Aranel
Pa'u 10. razine
Posts: 466
Joined: 05 Oct 2003, 15:20
Location: Istočna Anarhija
Contact:

Unread post by Aranel »

Dagon wrote:BTW, Zoran, htjela sam se registrirati na vašem forumu, ali ne mogu smisliti nik. :( Prijedlozi su dobrodošli.

Nat
Dagon?
bar ?e svi znati koja si... :iconbiggrin:
User avatar
Dagon
The Q
Posts: 1044
Joined: 14 Jul 2004, 18:15
Location: Istria/R'lyeh

Unread post by Dagon »

Ne brini, Zoran me odmah prokuĹžio (tako re?i, od prvog posta) :iconbiggrin:

Nat
At last, the stars are finally right...
Post Reply