PETICIJA: GOSPODAR PRSTENOVA U NASTAVNOM PROGRAMU

Klubovi, fanzini, konvencije, sajtovi, Bogdaj veći kup ...

Moderator: Dagi

User avatar
Bojan
Puppeteer
Posts: 136
Joined: 16 Dec 2003, 03:47
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by Bojan »

Zoran wrote:Ma Izitpajnova poanta je (ako sam ja dobro shvatio) bila da neki ljudi koje on zna, a koji vole "Gospodara prstenova", ne podnose ZF pa to onda nije dobar simbol za problematiziranje statusa Fantasyja I znanstvene fantastike zajedno.

Moja poanta je bila da na osnovu svojih poznanika ne moĹže donositi generalne zaklju?ke.
A moja poanta je da se ne radi o malom broju ljudi. Jer kad bi 5% ljudi koji vole Gospodara prstenova voljelo SF, onda bi u Hrvatskoj SF cvjetao. Dakle, mada je istina da se na temelju nekoliko poznanika ne moĹže donositi generalne zaklju?ke, moĹže se na temelju usporedbe broja ljudi koji su tupo blejali u LOTR, i broja ljudi koji ?itaju t.j. kupuju/posu?uju SF.
Zoran
The Q
Posts: 1913
Joined: 08 Aug 2003, 21:11

Unread post by Zoran »

Moja poanta je da si ti promašio poantu :iconbiggrin: jer ja ne govorim o ljudima koji su gledali film, nego o onima koji su ?itali knjigu. :;

Uostalom, misliš li da postoji neko književno djelo koje bi privuklo više pažnje?
User avatar
Aranel
Pa'u 10. razine
Posts: 466
Joined: 05 Oct 2003, 15:20
Location: Istočna Anarhija
Contact:

Unread post by Aranel »

pažnje svakako ne,
ali ljudi prema žanru vjerojatno bi...
zašto npr ne terry pratchet ili robert asprin, ipak je druk?ije kad ti neko uvali knjigu od 80 strana ili onu od 800...
ovo je bar smiješno, a vjerujem da bi pisane lektire bile otprilike jendake.
:shock: ("koji vrag da napišem o ovome...")
Zoran
The Q
Posts: 1913
Joined: 08 Aug 2003, 21:11

Unread post by Zoran »

Ja ti osobno obe?ajem da ?u pokrenuti peticiju za uvo?enje Asprina u nastavni program, ?im ga u nekoj anketi ra?enoj na nacionalnoj razini BILO KOJE me?unarodno priznate države proglase piscem NAJZNA?AJNIJE KNJIGE STOLJE?A i to u ne žanrovskoj konkurenciji.
User avatar
Klara
Ancient
Posts: 748
Joined: 21 Aug 2003, 20:15
Location: Rijeka
Contact:

Unread post by Klara »

Pri?ala sam s jednim 19-godi[?]njim studentom koji tvrdi da mu se neda ?itat knjige. Rekao je da je pro?itao samo jednu u Ĺživotu: Gospodara prstenova
Zoran
The Q
Posts: 1913
Joined: 08 Aug 2003, 21:11

Unread post by Zoran »

:iconbiggrin: Je li zbog toga odustao od ?itanja? :dontknow: :iconbiggrin: :iconbiggrin:
User avatar
Klara
Ancient
Posts: 748
Joined: 21 Aug 2003, 20:15
Location: Rijeka
Contact:

Unread post by Klara »

vidi[?] to ga nisam pitala :scratch: :)
User avatar
Aranel
Pa'u 10. razine
Posts: 466
Joined: 05 Oct 2003, 15:20
Location: Istočna Anarhija
Contact:

Unread post by Aranel »

Zoran wrote:Ja ti osobno obe?ajem da ?u pokrenuti peticiju za uvo?enje Asprina u nastavni program, ?im ga u nekoj anketi ra?enoj na nacionalnoj razini BILO KOJE me?unarodno priznate države proglase piscem NAJZNA?AJNIJE KNJIGE STOLJE?A i to u ne žanrovskoj konkurenciji.
yupi!!! :mrgreen:
srce si
corwin
Ancient
Posts: 706
Joined: 18 May 2005, 22:24

Unread post by corwin »

a [?]to je sa hobbitom
kra?i je a moĹže posluĹžit kao uvod u LOTR
sorry zbog gramatike
Dagi
Skriboman
Posts: 2320
Joined: 13 Mar 2004, 00:57
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by Dagi »

Mmmmda... To sam i ja pitao prije vi[?]e postova, i to uop?e ne akademski. Samo [?]to sam predloĹžio Hobita za 7. ili 8. osnovne. I to bez ironije (fali mi neki smrtno ozbiljni smje[?]ko).
User avatar
Dagon
The Q
Posts: 1044
Joined: 14 Jul 2004, 18:15
Location: Istria/R'lyeh

Unread post by Dagon »

Ma dajte ljudi, niste to valjda ozbiljno. :shock: Hobbita sam ?itala svojoj k?erke prije spavanja kad je ona imala 5 godina.

Nat
At last, the stars are finally right...
User avatar
Miles
Ancient
Posts: 776
Joined: 25 Feb 2005, 16:01
Location: sarajevo

Unread post by Miles »

Pa hobit po meni i jest za djecu. Mnogo više nego Hary Poter. ?ak i stilom podsje?a više na bajku nego na roman.
corwin
Ancient
Posts: 706
Joined: 18 May 2005, 22:24

Unread post by corwin »

ako mogu uvaljivat djeci "mi[?]evi i ma?ke naglava?ke" [?]to nebi i hoobita
btw hoobita sam pro?itao negdje u 8 razredu i n[?]ta mi nije falilo :dontknow:
sorry zbog gramatike
Zoran
The Q
Posts: 1913
Joined: 08 Aug 2003, 21:11

Unread post by Zoran »

Pa u tome i jest stvar. Hobbit je nedvojbeno za djecu. Ne vjerujem da bi uop?e bio problem uvesti ga u osnovne škole, recimo 5. razred (ovako od oka). Ali CIJELA FANTASY I SF KNJIŽEVNOST je u o?ima institucija tipa škole i sl. nešto ŠTO JE ZA DJECU A NE ODRASLE I ŠTO SPADA POD UZRAST DO 5. OSNOVNE. Upravo zato sam istaknuo važnost uvo?enja predstavnika žanrova U SREDNJU ŠKOLU, gdje se prou?ava tzv. "OZBILJNA" literatura.
Post Reply