Program na konvencijama

Klubovi, fanzini, konvencije, sajtovi, Bogdaj veći kup ...

Moderator: Dagi

Kakav TIP programa na SF konvencijama više volite:

Karaoke, takmièenje u jedenju pudinga, lov na blago, ples, igre
2
18%
Predavanja, prezentacije knjiga, okrugli stolovi, poèasni gosti
9
82%
 
Total votes: 11

ban

Unread post by ban »

Dagi wrote:Samobor je, ?ini mi se, svojedobno predlagao Thomas H. Knight. Ne znam koliko ozbiljno, a moĹžda je to trebala biti zasebna konvencija...
Svojedobno je u Samoboru i bila konvencija SFeti Nikola, ili sam ja to nesto krivo zapamtio. Velicina Zagreba i Sferakona idu ruku pod ruku isto kao sto ruku pod ruku idu 14 milijuna kuna koje RH daje za kulturu grada Zagreba i 300 tisuca koje daje za kulturu grada Osijeka. Nema potrebe da se konvenicja seli iako se sjecam i ideja o zasebnoj, svehrvatskoj SF konvenciji, koja bi se selila, a bilo je i godina kada je izlazio i svehrvatski SF fanzin. Sjecam se barem dva broja: kutinskog i osjeckog.
Last edited by ban on 18 Mar 2005, 12:32, edited 1 time in total.
Dagi
Skriboman
Posts: 2320
Joined: 13 Mar 2004, 00:57
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by Dagi »

ban wrote: Svojedobno je u Samoboru i bila konvencija SFeti Nikola, ili sam ja to nesto krivo zapamtio.
Ovo mi je prvi glas o tome.
ban wrote: Velicina Zagreba i Sferakona idu ruku pod ruku isto kao sto ruku pod ruku idu 14 milijuna kuna koje RH daje za kulturu grada zagreba i 300 tisuca koje daje za kulturu grada Osijeka.
Hm, Republika ili Grad Zagreb? To u praksi ho?e biti bitna razlika.

Drugo, osim veli?ine kopanje, treba joj i biti blizu. Uostalom, Essekon jo[?] nitko nije prozvao!?
Last edited by Dagi on 18 Mar 2005, 12:34, edited 1 time in total.
ban

Unread post by ban »

Dagi wrote:
ban wrote:Hm, Republika ili Grad Zagreb. To u praksi ho?e biti bitna razlika?
Republika.
Drugo, osim veli?ine kopanje, treba joj i biti blizu. Uostalom, Essekon jo[?] nitko nije prozvao!?
Ne kuzim :dontknow:
User avatar
davez
Ewok
Posts: 36
Joined: 18 Apr 2004, 16:48

Unread post by davez »

ban wrote:Ne bih zelio biti prost ovdje, ali mislim da pokusaji da se prevari skripta koja regulira psovke vise govore o onome koji se time zabavlja nego o cenzuri. Osim toga otkada je sprecavanje psovanja u javnome prostoru cenzura?
Ja smatram da je cenzura. Psovke su ekspresivno sredstvo kao i sve druge rije?i. Ne koristim ih ?esto, ali ponekad mi trebaju zato [?]to druge rije?i ne odgovaraju svrsi. A to [?]to ih se ponekad zloupotrebljava ... sve se moĹže zloupotrijebiti.
ban wrote:Ako nekom nije neugodno krsiti taj zaista jednostavni netiquette, neka psuje do mile volje. Idem sad iskljuciti sve filtere. EOD.
Nemoj. Pri?ekaj da te pro?e Ĺželja da nekome napi[?]e[?] EOD, pa onda napravi [?]to misli[?] da je ispravno.
ban

Unread post by ban »

davez wrote:Ja smatram da je cenzura. Psovke su ekspresivno sredstvo kao i sve druge rije?i.
Isaac Asimov bi rekao da su psovke ekspresivno sredstvo koje koriste oni koji nemaju veceg opsega ekspresivnih sredstava. Osim toga, ja govorim o psovkama na forumu koji je ovdje javni prostor. Sjecam se ne jednog primjera kada su ljudi znali dobiti abuse ban s pojedine newsgrupe zbog psovanja.
davez wrote: Nemoj. Pri?ekaj da te pro?e Ĺželja da nekome napi[?]e[?] EOD, pa onda napravi [?]to misli[?] da je ispravno.
EOD ili ne, filteri su iskljuceni. Opcenito ne zelim biti onaj koji ce sprecavati liberalpsovace nego cu, pace, radije do smrti braniti njihovo pravo da psuju. Na kraju krajeva, svi su postovi potpisani.
Dagi
Skriboman
Posts: 2320
Joined: 13 Mar 2004, 00:57
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by Dagi »

ban wrote:
Dagi wrote: Hm, Republika ili Grad Zagreb. To u praksi ho?e biti bitna razlika?

Republika.
Dagi wrote: Drugo, osim veli?ine kopanje, treba joj i biti blizu. Uostalom, Essekon jo[?] nitko nije prozvao!?
Ne kuzim
Okej, drĹžava dijeli kako drĹži potrebnim. Primje?ujem nerazmjer.

Kopanja. Povelika posuda za hranu. Eh sad, tko joj je blizu, bolje ?e se najesti.
User avatar
davez
Ewok
Posts: 36
Joined: 18 Apr 2004, 16:48

Unread post by davez »

ban wrote:
davez wrote:Ja smatram da je cenzura. Psovke su ekspresivno sredstvo kao i sve druge rije?i.
Isaac Asimov bi rekao da su psovke ekspresivno sredstvo koje koriste oni koji nemaju veceg opsega ekspresivnih sredstava.
Na [?]to si se ti zapravo uvrijedio? Ako je na "za koji psovati[?] ...", tu psovke nije bilo. I ja sam znao da je ne?e biti. Psovku koja tu ide sam napisao jer me zanimalo u [?]to ?e se transformirati, a transformirala se u "poku[?]ava ne psovati". A kako to nije odgovaralo svrsi (trebala mi je jedna rije? koja nije psovka), ja sam stvarno napisao "psovati[?]".

E sad, kad god ne napi[?]e[?] direktno to?an opis, ljudi ?uju ono [?]to Ĺžele ?uti. To je osnovna manipulacija na kojoj po?iva emotivni efekt u pri?ama. U horroru su ?udovi[?]ta najstra[?]nija dok stoje u ormaru i ti zna[?] da su u ormaru, ali ih ne vidi[?]. Ostali emotivni efekti funkcioniraju na sli?an na?in: autor uglavnom ne napi[?]e direktan opis, a ?itatelj je onda prisiljen tu supstituirati vlastito iskustvo i vlastite emocije.

Tako da taj moj "psovati[?]" spada u ekspresivna sredstva koje nisu psovke, a imaju isti efekt. Da filteri nisu bili uklju?eni psovku ne bih ni poku[?]avao napisati, jer bi to bila uvreda kojoj tu nije mjesto.

Žao mi je ako te to povrijedilo. Ne radim takve stvari ba[?] ?esto, ali sam mislio da je na NOSF-u OK zato [?]to svi ljudi kojima bi to moglo biti relevantno imaju neke veze s pisanjem pri?a, pa im sitna manipulacija ne bi trebala biti problem.

Htio sam obja[?]njenje i dobio sam ga. Ne svi?a mi se, ali s tim mogu Ĺživjeti.
ban wrote:Osim toga, ja govorim o psovkama na forumu koji je ovdje javni prostor. Sjecam se ne jednog primjera kada su ljudi znali dobiti abuse ban s pojedine newsgrupe zbog psovanja.
Ne na newsgrupama. Newsgrupe postoje na Usenetu, [?]to je kultura iz koje ja dolazim i tamo nitko ne poku[?]ava sprije?iti psovanje, a ni gore stvari. Tvoja Ĺželja za o?uvanjem pristojnosti je pohvalna, ali ne vjerujem da se sprje?avanjem psovanja moĹže ne[?]to bitno napraviti. Pristojnost se mora nau?iti. Na Usenetu ljudi psuju kad to Ĺžele i ostali ih nakon toga tretiraju onako kako misle da zasluĹžuju. Pa onda neki poprave pona[?]anje, a neki ne.

MoĹžemo se mi ispsovati i bez upotrebe rije?i koje su op?eprihva?ene kao psovke. Moj "psovati[?]" i tvoj "EOD" se mogu shvatiti kao uvrede i mi se moĹžemo posva?ati ako to obojica Ĺželimo. Jedino [?]to bi tu stvarne psovke promijenile je da bi se mogli posva?ati malo brĹže. I ?emu ih onda sprje?avati?
ban wrote:EOD ili ne, filteri su iskljuceni. Opcenito ne zelim biti onaj koji ce sprecavati liberalpsovace nego cu, pace, radije do smrti braniti njihovo pravo da psuju.
Nije potrebno, ali hvala.
Aleksandar Ziljak
Ancient
Posts: 959
Joined: 09 Apr 2004, 18:42

Unread post by Aleksandar Ziljak »

Da se vratimo na izvornu temu!

Mislim da bi trebalo dignuti Inoshira Hondu iz (pretpostavljam) mrtvih, pa da onda snimi jedan od onih japanskih men-in-rubber-monster-suits filmova. Zvao bi se recimo Istracon vs. Sferacon. Kad to napi[?]e[?] na japanski plakat, sasvim dobro zvu?i. :) Ono, prvo veliko gumeno ?udovi[?]te Sferacon hara?i bellom nostrom, ljudi bjeĹže na sve strane vri[?]te?i, ru[?]e se zgrade, that kind of shit. E, onda usko?i (TAA-DAAAH!!!) Istracon i krene [?]ora. I onda se tek poru[?]i sve. Mislim da je to Kru[?]var negdje i napisao, s istim krajnjim posljedicama.

Ho?u re?i, da ne ispadne da se u tim prepucavanjima na kraju svi ispovrije?aju i isposva?aju, pa je tek onda fandom dobio dreku pljusku. Po mom skromnom mi[?]ljenju, pazinska i zagreba?ka konvencija se po nekim stvarima razlikuju. To ne zna?i da je jedna bolja od druge, ve? da su razli?ite. I mislim da to i nije tako lo[?]e. Radije posje?ujem dvije razli?ite konvencije, nego da putujem preko pola drĹžave na konvenciju koja je klon one koja se odrĹžava meni dvadeset minuta hoda od ku?e. I obratno...

A [?]to se ti?e zabave na konvencijama, svatko se na njima zabavlja kako zna, nalazi ono [?]to ga zanima i ljude koji ga zanimaju, etc. RazmaĹžene burĹžuje koje netko treba zabavljati ba[?] i ne [?]mekam previ[?]e, eto. Pogotovo one koji ne izlaze s nikakvim svojim idejama, a kamo li da podmetnu le?a juna?ka.

Ĺ to se mene ti?e, i na jednoj i na drugoj konvenciji se malo zabavljam, malo mi je dosadno, malo je super, a malo ima praznog hoda. To je, mislim, tako na svakoj konvenciji. A kad se onda sve zbroji i podijeli i izvu?e neka srednja vrijednost, onda je sve super i za pet!
A. Ziljak
ban

Unread post by ban »

davez wrote:Žao mi je ako te to povrijedilo. Ne radim takve stvari ba[?] ?esto, ali sam mislio da je na NOSF-u OK zato [?]to svi ljudi kojima bi to moglo biti relevantno imaju neke veze s pisanjem pri?a, pa im sitna manipulacija ne bi trebala biti problem.
Ja se zapravo uopce nisam uvrijedio. Jednostavno sam prestao pokusavati raditi nemoguce, a to je moderirati forume prijecenjem psovki jer ce to uvijek nekom smetati. Iako zapravo ne mogu shvatiti zasto nekome smeta sto netko psovanje u javnom prostoru smatra povredom neke temeljne pristojnosti. No dobro, buduci da radim u skoli cujem da mlade generacije zaista imaju posirok dijapazon psovki, pa zasto sprecavati mlade generacije da se kreativno izrazavaju.
Zaprecavanje psovki se zarpavo niti ne odnosi na forume s pricama, no skriptu se ne moze podesiti da radi samo u odredjenim forumima.
Manipulacija mi ni u jednom trenutku nije pala na pamet. Stvarno mi je zao sto se to tako interpretira. Kazem, sad nema filtera, a svi su postovi potpisani pa nek se rasprave nastave bez dosadasnje nazovi cenzure.
Post Reply