Rikon

Klubovi, fanzini, konvencije, sajtovi, Bogdaj veći kup ...

Moderator: Dagi

User avatar
Aranel
Pa'u 10. razine
Posts: 466
Joined: 05 Oct 2003, 15:20
Location: Istočna Anarhija
Contact:

Unread post by Aranel »

Dragi moji...
sta da vam kazem? :sleg:
slušah cijele godine pri?e o prošlom odli?nom rikonu, o zabavi i fenomenalnom d'n'd turniru .
sto se desilo? ne znam!
no uglavnom,
potegnemo, ekipa iz osijeka, poslije posla do rijeke. stignemo nešto oko pono?i.
u jednoj prostoriji se puštaju crti?i, anime, svaka ?ast na izboru i koli?ini,
u drugoje je ve? zapo?eo MTG extended turnir, u tre?oj ništa posebno, i u ?etvrtoj se odvija d'n'd turnir.
na šanku nas je iznenadio sistem pla?anja. za cugu se bacala kockica kao npr 1d4 za kavu, 1d6 za sok. bravo de?ki svaka ?ast na ideji! :ska:
slijedece sto se dogadjalo je bilo 'pricanje horor prica', to sam propustila, odvijalo se vani, a meni je bilo hladno da sjedim vani.
taman negdje u isto vrijeme smo zapoceli igricu 'once upon a time'. igra je bila odlicna i price sto smo ispricali su bile odlicne i smjesne i dobro smo se zabavljali do nekih 4 sata.

subota:
oko 1 je poceo vampire turnir. (ne znam kako je prosao)
negdje oko 4 je bio okrugli stol o star treku, zanimljivo, potegnuto dosta pitanja oko nerazjašnjenih stvari, i dosta odgovorenih.
negdje u isto vrijeme se odvijao i 'booster draft' MTG. upad 90 kuna, sudionika 4. šmrc, previše novaca za moj nov?anik.
u 5 je trebao biti LARP turnir, ja se nabrijala da is****im nekog, kad ono, niš. dobro da nisam stuff ili ma? još vukla iz osijeka.
u 6 prijave za ve?erašnji d'n'd turnir. JUPI
u 8 - od 25 mjesta, prijavljenih 4 - osje?ani
u 10 isto... pojavili se oni od sino?, nisu dovršili avanturu...super...... :angry:

poceo team seald MTG, upad 420 kuna po timu, 140 po osobi, više sudionika, opet bez mene. :angry:

i tako mi odlu?imo odigrati cyberpunk, 5 rijeckih dm-ova sto su trebali voditi d'n'd turniri nas 4 osjecana. hm, nemamo gdje. odemo u sobu s dendeovcima, no medjutim, dreka je, nista se ne cuje.
i tako da skratim pricu, nakon nekog vremena i oko 5 puta hodanja tamo-vamo, rijecani nam nisu uspijeli osigurati stol u jednoj praznoj prostoriji i onda sam ja tu negdje pukla, digla dreku na predsjednika aurore (sori filipe) i stol se stvorio u prostoriji, praznoj, s 9 stolica. hm
i tako smo mi odigrali nas session do kraja, pozdravili se i zapalili za osijek.

ukratko:
odoh zbog magica i d'n'd-a, ne vidjeh ni jedno.
potrosih oko 300 kuna na put, i sad bi jos oni da im placam po 100 kuna po turniru da igram magic tamo, moš mislit! <_<

no ipak, bilo mi je drago vidjeti ih sve, malo se zabaviti,
sve u svemu, bilo je dobro, samo ne bas po mom ukusu...

eto...
kak je vama bilo?
Zoran
The Q
Posts: 1913
Joined: 08 Aug 2003, 21:11

Unread post by Zoran »

Da, i sistem s kockicama na šanku je ve? uobi?ajen, vi?en i u Istri i u Zagrebu, daleko je od originalne ideje.
ban

Unread post by ban »

gostzoran wrote:kona. Tzv. "sf" klub Aurora bi trebao promijeniti naziv u gaming klub, i odustati od blamiranja poku[?]ajima da se bavi sf-om.
Ne bi vjerovao, ali nesto se slicno dogadjalo i sa GAIA-om.
Ovogodi[?]nja je bila najgora do sad.
No skoro sam siguran da se to nece dogoditi sa ovogodisnjim Essekonom. Iako neki kazu da je ovogodisnji Essekon ponajvise utemeljen na igrama, ima vjerojatno najvise SF sadrzaja unazad tri godine.

Takodjer, pitanje. Sto bi danas trebala sadrzavati jedna SF konvencija? Mozemo li se suociti s cinjenicom da mladju populaciju danas cesto i ne zanimaju knjige, a da su sve filmove koje im mozemo pustiti vec odgledali na videu ili, jos cesce, na divxu? Jedino kad bi se skompali s nekim od izdavaca (kao Sferakon), pa pozvali neko masno ime. Neki danje Gaiman privukao velik broj "obozavatelja" od kojih je, na pitanje Anticevicevo, pet do sest ljudi odgovorilo da se vec susrelo s njegovim knjigama. Recimo da ih je pet do sest zatajilo, pa ostaje pedeset koji su dosli vidjeti to cudo od angloamerickog pisca isto kao sto bi dosli vidjeti i bilo sto drugo sto ih zanima.
Zelim reci da je problem danasnjih konvencija s jedne strane u tome sto organizatori nisu nacisto sto bi ponudili gledateljima, a s druge, sto su ljudi koji su cinili gro populacije koja je dolazila na konvencije vec lagano umorni od svega toga.
User avatar
esseker
Ewok
Posts: 4
Joined: 22 Apr 2004, 14:09
Location: Osijek

Unread post by esseker »

[/quote]Takodjer, pitanje. Sto bi danas trebala sadrzavati jedna SF konvencija? Mozemo li se suociti s cinjenicom da mladju populaciju danas cesto i ne zanimaju knjige, a da su sve filmove koje im mozemo pustiti vec odgledali na videu ili, jos cesce, na divxu?
Zelim reci da je problem danasnjih konvencija s jedne strane u tome sto organizatori nisu nacisto sto bi ponudili gledateljima, a s druge, sto su ljudi koji su cinili gro populacije koja je dolazila na konvencije vec lagano umorni od svega toga. [/quote]

Ah, vjecno pitanje...kako dovesti pucanstvo na sf kon, zadovoljiti sve nazocne sadrzajem i popratnim sadrzajima, zaraditi novce i navesti nekoga da dode ponovo? zvuci neizvodivo, no ne nuzno.
Odgovor glasi:druzenje.Zvuci mozda cudno, ali svi ti gejmeri,rolplejasi,sf fanovi i svi ti ljudi ne dolaze samo zbog sf-a.Dolaze izmedu ostalog i da vide ljude koje ne vide po godinu dana i vise.

Ne treba izmisljati toplu vodu...odvajati gejmere od "pravih" fanova, stalno se separirati pod motom "svoje furamo, tudje necemo" jer ce nam se tek onda dogoditi slijedece:neki gejmer ce vidjeti najavu za Essekon i reci "Ah,prosle godine na Essekonu nisam bio pozteljan,i nije bilo nista za mene, zasto bi dosao i ove godine?"
I tako nitko nece doci a za rezultat imamo rasipanje i ovako malog broja posjetitelja iz kojih bi trebalo napraviti bazu buduceg narastaja sf fanova..

Treba samo organizirati DRUZENJE svih imalo zainteresiranih za sf&f na jednom mjestu, pod jednim krovom, netko od gejmera ce mozda vidjeti neku zanimljivu knjigu, a znam da puno pravih fanova voli odigrati rpg...i tako ce se upoznati i druziti dvije tako slicne a opet razlicite grupe...i svi oni ce pozeliti doci ponovo....valjda!

ili sam u krivu???
: PROTOKOL DROID :
User avatar
Den
Pa'u 10. razine
Posts: 457
Joined: 04 Aug 2003, 22:19
Location: Osijek

Unread post by Den »

Ne treba izmisljati toplu vodu...odvajati gejmere od "pravih" fanova, stalno se separirati pod motom "svoje furamo, tudje necemo" jer ce nam se tek onda dogoditi slijedece:neki gejmer ce vidjeti najavu za Essekon i reci "Ah,prosle godine na Essekonu nisam bio pozteljan,i nije bilo nista za mene, zasto bi dosao i ove godine?"
I tako nitko nece doci a za rezultat imamo rasipanje i ovako malog broja posjetitelja iz kojih bi trebalo napraviti bazu buduceg narastaja sf fanova..
sad si spomenuo jednu stranu medalje, dođem ja na Esekon a ono 95% događanja su kartaro[?]i koje nije briga ni za [?]to drugo doli kartanje magica i varijacija na temu toga
bar da poĹžele druge posjetitelje uputiti u igru i potaći ih da se pridruĹže - druĹže s njima, no ni[?]ta od toga - kao da si do[?]ao u neku gostionu gdje dru[?]tvo karta samo za sebe
a kad krenu druga događanja vezana za knjige ili [?]togod drugo to ih ne zanima tako da bi mi ostali mogli kazati ... [?]to ću tamo, tamo se skupljaju kartaro[?]i koje ne zanima drugo dru[?]tvo
User avatar
Wasabi
Ewok
Posts: 40
Joined: 31 May 2004, 15:09
Location: Carstvo sunca

Unread post by Wasabi »

Bilo je nekad zabavnije u Rijeci, izgleda da su ulijenjeni.
TisuĂŚe cvjetova nije ni[?]ta u usporedbi s jednim stablom

http://wasabi.blog.hr
Post Reply