Worldcon 2005

Klubovi, fanzini, konvencije, sajtovi, Bogdaj veći kup ...

Moderator: Dagi

User avatar
Miles
Ancient
Posts: 776
Joined: 25 Feb 2005, 16:01
Location: sarajevo

Unread post by Miles »

Nešto ?isto sumnjam. Da je iko bio dosad bi se ve? pohvalio.
Znam da ja bih :iconbiggrin:
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

vlatko je bio i rekli su mi da je reko da je bilo ok
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
Xaotix
The Source
Posts: 2852
Joined: 19 Apr 2005, 12:55
Location: Schrodingerova kutija

Unread post by Xaotix »

:x
Trebao sam iici.. Cak sam nagovorio ekipu da mi se pridruzi. Na kraju sam zaglavio na sluzbenom putu (mjesec dana) a oni su otisli bez mene. :(

Uglavnom, dva su bila konvencijski djevci, dok je treci vec prosao vise njih (samo u Hrvatskoj). Bili su malo razocarani jer je konvencija imala naglasak na knjizevnosti, ali ovaj treci je nasao dosta toga za svoju dusu.

Zakljucak. Nista spektakularno, ali vrijedilo je otici.
Randomness is strong with this one!
User avatar
fnord
Ewok
Posts: 8
Joined: 08 Sep 2004, 12:43
Location: Na brdu

Unread post by fnord »

Ja bio
I bilo mi je dobro. :headbang:
Bilo je knjizevnosti, bila je premijera skotskog "fantasy" filma, bilo je znanosti (jedini gradjanin Vatikana koji je bio na konvenciji je u stvari bio astrofizicar, a bilo je i o tehnologiji hard diskova, da nabrojim samo nekoliko), bila je NEVJEROJATNA predstava "Lucas Back In Anger" gdje su u oko sat vremena prepricali svih 6 dijelova Star Warsa.
Bilo je pisaca, fanova, tuluma. Postao sam clan SFSA (Science Fiction South Africa) kluba.
Bila je "Masquerade" sa reality showom u pauzi za glasanje sudaca.
Bio je i (pomalo razocaravajuci) dealer's room. Na zalost, bio sam ogranicen tezinom prtljage, pa nisu sve knjige (koje su kostale do 2 funte) uspjele naci put do Zagreba. :x
Volontirao sam, pa sam i tu dosta ljudi upoznao.
Ono cega nije bilo su igre. Bile su ogranicene na dvije sobice u koje stane po cca 10 ljudi kad se naguraju.
Za igre vani postoje GenCon i jos krdo ostalih konvencija koje se bave iskljucivo tim.
Svatko ko je bio je uspio vidjeti samo dio dogadjanja, zato sto je WorldCon jednostavno puuuno veci od SFeraKona.
To vam je ko da usporedjujete lokalni ducancic sa King Crossom.
Nda, toliko od mene.
Sto se tice odlaska na WorldCon, svako ko nije bio, neka mu bude krivo. Sljedeci u Evropi ce se desiti ko zna kad, a put do SAD-a ili Japana ili Australije je drasticno skuplji. (da jos malo utrljavam sol na ranu :evil1: )
Be kind to other people...
...they outnumber you 6 billion-to-1.
Principia Discordia
User avatar
Sandman
Ancient
Posts: 746
Joined: 28 Oct 2004, 09:26
Location: Republika P

Unread post by Sandman »

Tek sam sad vidio ovaj topic, al bio sam i ja.

Jedino što bih se mogao nadovezat na fnorda je da je konvencija organizirana vrlo ozbiljno, ipak je Worldcon, što u prijevodu zna?i da stvari generalno po?inju na vrijeme. Bilo je malih problema sa mjenjanjem mjesta održavanja pojedinih to?ki programa, i loše procjene o veli?ini prostora za neke.

Xaotix, jesu ta tvoja tri frenda možda Ronac, Dino i Joško? Ako jesu onda sam ih upoznao gore.
"Life... is like a grapefruit. It's orange and squishy, and has a few pips in it, and some folks have half a one for breakfast."
Douglas Adams
Dagi
Skriboman
Posts: 2320
Joined: 13 Mar 2004, 00:57
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by Dagi »

A izvje[?]?e za "Parsek"?

:blob:
User avatar
Xaotix
The Source
Posts: 2852
Joined: 19 Apr 2005, 12:55
Location: Schrodingerova kutija

Unread post by Xaotix »

Sandman wrote:Xaotix, jesu ta tvoja tri frenda moĹžda Ronac, Dino i Jo[?]ko? Ako jesu onda sam ih upoznao gore.
Yup, to su oni. (Sad se osjecam ko ponosni tata... Ipak sam ih ja navuko da odu) :D
Randomness is strong with this one!
Post Reply