Marsonikon 2014 (31.05.2014.)

Klubovi, fanzini, konvencije, sajtovi, Bogdaj veći kup ...

Moderator: Dagi

User avatar
Xaotix
The Source
Posts: 2843
Joined: 19 Apr 2005, 12:55
Location: Schrodingerova kutija

Marsonikon 2014 (31.05.2014.)

Unread post by Xaotix »

3. Marsonikon se sukladno temi alternativne povijesti i sam prebacio u alternativni mjesec, pa je umjesto početka lipnja prebačen na kraj svibnja :D

31. 5. u Brodskoj tvrđavi, a počasni gosti su Milena Benini, Goran Skrobonja i Semir Osmanagić.

Više detalja:
http://www.marsonikon.com/marsonikon/41 ... rsonikon-3
Randomness is strong with this one!
User avatar
Sandman
Ancient
Posts: 746
Joined: 28 Oct 2004, 09:26
Location: Republika P

Re: Marsonikon 2014 (31.05.2014.)

Unread post by Sandman »

Ja najvjerojatnije dolazim, bilo mi super prošli put.

Hoće se još netko ukazat?
"Life... is like a grapefruit. It's orange and squishy, and has a few pips in it, and some folks have half a one for breakfast."
Douglas Adams
User avatar
Afro
Puppeteer
Posts: 102
Joined: 09 Nov 2010, 14:51

Re: Marsonikon 2014 (31.05.2014.)

Unread post by Afro »

Iđem ja. :D Usput sam pronašao još nekoliko zainteresiranih putnika: ženu (vlastitu, komada jedan), brata i još jednog tipa. :D
User avatar
Sandman
Ancient
Posts: 746
Joined: 28 Oct 2004, 09:26
Location: Republika P

Re: Marsonikon 2014 (31.05.2014.)

Unread post by Sandman »

E ovo je bilo dobro.

Iako je bilo primjetno manje posjetitelja nego prošle godine, atmosfera je bila na vrhuncu. Organizator nas je nahranio i napojio na zavidnoj razini. To već prelazi u tradiciju i ukoliko tako nešto izostane iz bilo kojeg razloga (opravdanog ili ne) biti ću jako razočaran. :zubo:

Paneli, na kojima sam bio, su bili dosta zanimljivi. Fančović i Benini standardno zanimljivi i informativni. Horakova promocija se umalo pretvorila u okrugli stol o stanju u hrvatskom sf-u. Dok je "okrugli stol" (Skobrnja, Benini, Lutz, Fančović, Tuševljaković) krenuo pričati o situaciji u regiji, da bi se pretvorio u raspravu o tome što je potrebno, ponajviše financijski, da se objavi roman vani.

Zagrebački kontigent je ove godine bio nešto manji ali na visini zadatka.

Još jednom veliki pozdrav svima koje sam vidio i upoznao. Naravno dolazim i iduće godine.
"Life... is like a grapefruit. It's orange and squishy, and has a few pips in it, and some folks have half a one for breakfast."
Douglas Adams
User avatar
Milena
The Q
Posts: 1316
Joined: 05 May 2007, 13:48
Location: tu i tamo
Contact:

Re: Marsonikon 2014 (31.05.2014.)

Unread post by Milena »

Bilo je super, meni i zato što sam stigla odslušati masu toga (kao što na SFeraKonu nisam), ali i podružiti se, vidjeti ježa, i ono, općenito konirati. Sjajnu organizaciju i organizatore da ni ne spominjem, kao ni gastronomske elemente. :D U svakom slučaju, ono, kapa dolje, konvencija k'o bombončić.
I blame Hemingway. Of course, I blame Hemingway for a lot of things. Still working out how to pin global warming on him. (Snarkhunter)
User avatar
Afro
Puppeteer
Posts: 102
Joined: 09 Nov 2010, 14:51

Re: Marsonikon 2014 (31.05.2014.)

Unread post by Afro »

Jako dobar kon! Vidi se da se ljudi zbilja trude, nema fušeraja i zbrda-zdola. Napisao sam na SFC-u osvrt na kon, pa neću ponavljati. Žao mi tek što nisam ostao duže, otišao sam prije Osmanagića - obiteljske obveze.

@Sandman >> jesi li ti možda onaj s kojim sam licitirao za Ubiq? :scratch:

@Milena >> moja malenkost je povukla pitanje financiranja prijevoda na engleski. Zapravo, namjera mi je bila raspitati se općenito o teškoćama/prečicama/mogućnostima objavljivanja na stranom jeziku, nisam se vodio cjenovnom komponentom. Na kraju je tako ispalo (u priču se uplelo još par ljudi, a ja se nisam izjasnio do kraja), pa se ispričavam ukoliko je pitanje bilo hm, direktno, jelte.
User avatar
Sandman
Ancient
Posts: 746
Joined: 28 Oct 2004, 09:26
Location: Republika P

Re: Marsonikon 2014 (31.05.2014.)

Unread post by Sandman »

@Afro

Ne, ja sam onaj koji je kupio Roninbebop strip.
"Life... is like a grapefruit. It's orange and squishy, and has a few pips in it, and some folks have half a one for breakfast."
Douglas Adams
Post Reply