Si.Con, Celje, 2. do 4. novembra

Klubovi, fanzini, konvencije, sajtovi, Bogdaj veći kup ...

Moderator: Dagi

User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4027
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Si.Con, Celje, 2. do 4. novembra

Unread post by Izitpajn »

Zašto ovdje nema obavijesti o ovome?

Damn, upravo sam skontao da su Svi Sveti oko tog vikenda... Ništa od mene... Osjećam se sveto ove godine...
User avatar
Xaotix
The Source
Posts: 2845
Joined: 19 Apr 2005, 12:55
Location: Schrodingerova kutija

Re: Si.Con, Celje, 2. do 4. novembra

Unread post by Xaotix »

Evo, imamo i program:
Si.con_Program.png
Si.con_Program.png (68.33 KiB) Viewed 5495 times
Naziv in programska osnova
Naziv:
- 1st. SI.CON 2012, slovenska konvencija spekulativnih umetnosti.
Kraj:
- Mladinski center Celje, Mariborska cesta 2, Celje

Čas:
- Sobota, 3. novembra 2012, od 14:00 do 24:00
Otvoritev ob 14:00
- Nedelja, 4. novembra 2012, od 12:00 do 22:00
Zaključek ob 17:00

Programska zasnova:
- Tabletop RPG
- Predavanja
- Okrogle mize
- Razstava fantazijskih slik
- Stojnice društev, udeležencev, prodajalcev
- Zabavni program

Prijave & info:
- kud.zlati.goblin@gmail.com
- info@zvezdni-prah.si
- GSM 041 732 342 (od 9:00 do 17:00)
- Društvo Zvezdni prah, Stritarjeva 24, 2000 Maribor
- KUD Zlati Goblin, Stritarjeva 24, 2000 Maribor

Prireditelji:
- ZVEZDNI PRAH, društvo ustvarjalcev spekulativnih umetnosti, Maribor
- KUD ZLATI GOBLIN, Maribor
- MLADINSKI KULTURNI CENTER, Celje

OPOZORILO! Urnik na naslednji strani je samo informativen. Spremembe
so možne tudi tik pred dogodkom. Ob INFOPULTU je/bo postavljena
informacijska tabla z zadnjim, veljavnim stanjem urnika.
Randomness is strong with this one!
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4027
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Re: Si.Con, Celje, 2. do 4. novembra

Unread post by Izitpajn »

Hmm... Ček' malo... Ako počinje u subotu u 14h, onda možda i nisam toliko svet... Ide netko? I zna li se išta o spavanju?
User avatar
Nazir
Ancient
Posts: 917
Joined: 09 Aug 2006, 16:41

Re: Si.Con, Celje, 2. do 4. novembra

Unread post by Nazir »

Marija i ja smo zainteresirani, ali nam se ne vozi pa ak bi nas netko pokupio :zubo: Iako, u ovoj opciji čini mi se ok i doći samo na subotu?
User avatar
Xaotix
The Source
Posts: 2845
Joined: 19 Apr 2005, 12:55
Location: Schrodingerova kutija

Re: Si.Con, Celje, 2. do 4. novembra

Unread post by Xaotix »

Dogovarali smo nešto sa Špelom na Rikonu, ali izgleda da se im se ili nije javilo onoliko predavača iz Hrvatske koliko je reklo da bude ili ih na kraju nisu tražili (nisu stigli?). Kolko ja znam, plan je bio subotnja jednodnevna posjeta. Nimrod je tam sigurno, a idem i ja (iako još ne znam da li iem u civilki il sam obećan za nešto :scratch:)
Ak niš drugo idem zbog ksenobiologije i možebitnog smucanja po Celju.
Randomness is strong with this one!
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4027
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Re: Si.Con, Celje, 2. do 4. novembra

Unread post by Izitpajn »

Evo, vltrakratki izvještaj, po stavkama, trenutno mi se ne da više, a ima i drugih razloga...

Dakle, ukupno ljudi na konvenciji: ~20. Uključujući pet SFeraša i dvije Pathfajnderice.

Otprilike pola točki programa se nije održalo; predstavljanje hrvatskog fandoma zato jer nije bilo zainteresiranih, predavanje o Apokalipsi 2012. zato jer predavač(ica? zaboravih) nije došlo, Davidov kviz "Guess the song" se nominalno održao jer smo se Mihaela i ja prijavili, nakon čega se Mihaela prekrižila (ne prekrstila, prekrižila) jer smo oboje naknadno shvatili da ispod "Guess the song" piše otprilike "RPH (PC i konzole)". Ja mislim da nisam igrao nijedan elektronski RPG, a Mihaela i kompjuterske igre... I još tri točke... Na kraju smo, pošto nismo imali pametnijeg posla, navukli Davida da ipak popušta tu muz'ku pa da vidimo. Ja sam očekivao da ću pogoditi jednu, a Mihaela nijednu melodiju što se pokazalo preoptimističnom procjenom. Na kraju su briljirali Slovenci koji su, u prolazu, onako usput, dobacili dva odgovora (od kojih bih jedan možda znao i ja da sam spomenutu igru igrao na kompu koji je imao ikakve zvučnike), ali su zbog procedure ostali nepriznati (nisu se prijavili, dakle nisu nazočili kvizu).

Mirko je navodno bio na predstavljanju romana slovenskog avtorja, a detalje (naslov i ime... Jel Bojan Ekselenski ili netko drugi?) će znati on, kao i još jedna osoba koja je uz avtorja bila nazočna.

Najkonvencijskiji i najsvijetliji dio konvencije bilo je predavanje o - fanfare, molim - KRIPTOZOOLOGIJI, koje - JOŠ FANFARA, MOLIM - NIJE ODRŽAO ALEKSANDAR ŽILJAK!!!!!! Međutim, usprkos tome, djevojka je bila elokventna, zanimljiva i informativna i, vjerovali ili ne, doznali smo stvari koje nismo doznali na Žiljakovim predavanjima (iako bi možda pomoglo da smo bili na više njih). I, da, nije da nešto posebno znam slovenski, ali mislim da sam sve razumio, dakle još jedan plus.

Vrijedi napomenuti da je predavanju prisustvovala publika od šest Hrvata. Točka.

Tokom cijelog dana desetak ostalih posjetitelja bili su zauzeti Pathfinderom koji su koordinirale dvije hrvatske Pathfinderice, a vodila Špela i... još netko...

NESLUŽBENI DIO: SFera je nastavila tradiciju s RiKona gdje smo shvatili da održavamo inteni SFerin sastanak. Sat-dva, a možda i tri, proveli smo u glavnoj predavaoni (koja zapravo i nije bila predavaona, nego mala dvorana 10x10m s pozornicom) uz brbljanje o svemu i svačemu.

Zapravo, ovo interno SFerino druženje je zauzelo možda čak i pola vremena provedenog u Celju.

A ono što svakako treba napomenuti je da je dobro što nas nije išlo više jer bismo se morali razdvojiti na dva auta, a ovako smo u ukupno 3-4 sata putovanja uspjeli pretresti sve, ali apsolutno fuckin' SVE tračeve o SFerašima i satelitima tako da se po prvi put u životu osjećam detaljno informiran o svemu o čemu je zanimljivo biti informiran.
User avatar
Xaotix
The Source
Posts: 2845
Joined: 19 Apr 2005, 12:55
Location: Schrodingerova kutija

Re: Si.Con, Celje, 2. do 4. novembra

Unread post by Xaotix »

Izitpajn wrote:Dakle, ukupno ljudi na konvenciji: ~20. Uključujući pet SFeraša i dvije Pathfajnderice.
Ajde ipak ih je bio malo više, barem na otvaranju kona i u početku dok je trajala rasprava o nagradama Drejček (tamo je bilo prisutno desetak ljudi, uglavnom pisci i ljudi iz "industrije"), no kako je stvar tekla dalje, pokupili su se... Da pobrojimo ustaljeno društvo: 15 + 2 Pathfajnderice u gameroomu, 5 SFeraša, 2 glavna organizatora, 2 na desku/dežurna, ali bilo je ljudi koji su poremeno dolazili, prolazili i odlazili, a u jednom trenu ih se skupilo desetak na klopanju pizza (možda se ekipa iz gamerooma spustila na gablec).

Najavljeni program se dosta mijenjao, al na kraju su se održale nominacije i podjela Drejčeka (prva SF nagrada u Slovniji, prvi put).
Na predstavljanju hrvaškog fandoma (SF s druge strani Sutle :lol: ) se nije imao tko pojaviti pa smo otrčali u drugu dvoranu na kriptozoologiju. Kako se ni na joj nije imao tko pojaviti predavačica (prva od deska) se u međuvremenu pokupila, no kad je drugi od deska u prolazu vidio kolko se ljudi pojavilo i pita za nju(5), otrčao je po nju i dovukao je nazad. Najposjećenije (jedino?) predavanje te subote slušalo je nas 6. U svakom slučaju cura se zove Ines Čepin, da preporukene ostanu upućene neznanoj junakinji.
Predavanje o apokalipsi se nije održalo jer se na njoj , i opet, nije imo tko pojaviti, uključujući predavačicu. Valjda joj nisu obavijestili da gomila Hrvata obilazi sve što možena Si.conu.
Izitpajn wrote:Mirko je navodno bio na predstavljanju romana slovenskog avtorja, a detalje (naslov i ime... Jel Bojan Ekselenski ili netko drugi?) će znati on, kao i još jedna osoba koja je uz avtorja bila nazočna.
Eeeee :lol: To je bilo predstavljanje slovenske produkcije na koje je deklarativno krenuo i Izitpajn, ali je putem sirenski zov neke čokolade u gameroomu bio jači :lol: . Kako sam ja bio jedan, a njih dvojica predstavljača sami ( Ekselenski i Ivanuša), sve je bilo neformalno. Zanimljiv podatak iz svega toga - izdana je prva slovenska zbirka grupe autora (uključujući i staru gardu, Pečjak, Remac i Dorošek, te jednog Belgijanca?)

Radni naslov kona je bio Celjska Vampirska Večerja, al nit je bilo vampira, niti večere (do s večerom je zasebna priča o legendarnim sakrivenim pizzerijama Oroslavlja i 5 gladnih Hrvata u potrazi za ponoćnim zalogajem). Iako, na desku su prodavali fine kekse i kolačiće (takozvana cuker žaba)!

NESLUŽBENI DIO: E za ovo nije bila kriva naša introvertnost nego sila prilika. S kim bi se ti družio kad u tim trenucima nije bilo nikog osim nas? :lol:
Randomness is strong with this one!
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4027
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Re: Si.Con, Celje, 2. do 4. novembra

Unread post by Izitpajn »

Pa nisam ni rekao da je bila kriva naša nedruželjubivost.

Što se tiče brojki, gore su bila zauzeta DVA stola, dakle bilo ih je 10-ak, a ne 15-ak. Također, da, Pathfinderaši su bili to koji su jeli pizzu, dakle, samo su se ljudi spustili. Što se tiče broja na otvorenju, mislio sam da smo utvrdili da u tom trenutku nije bilo igranja gore pa je opet riječ o istim ljudima, dakle njih 15-ak.
User avatar
Xaotix
The Source
Posts: 2845
Joined: 19 Apr 2005, 12:55
Location: Schrodingerova kutija

Re: Si.Con, Celje, 2. do 4. novembra

Unread post by Xaotix »

Provjerrio na fotkama... Ispravljam se!10 + 2 u gameroomu
Randomness is strong with this one!
Post Reply