Marsonikon 2012

Klubovi, fanzini, konvencije, sajtovi, Bogdaj veći kup ...

Moderator: Dagi

User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4030
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Re: Marsonikon 2012

Unread post by Izitpajn »

Dobro, okej, možda ipak treba i poneko atraktivno predavanje da se privuku nevine duše koje se onda zahakla i žrtvuje, ali to je ionako samo formalnost :lol:
Dagi
Skriboman
Posts: 2320
Joined: 13 Mar 2004, 00:57
Location: Zagreb
Contact:

Re: Marsonikon 2012

Unread post by Dagi »

Super da je počelo!
User avatar
niniane
Vampiruša
Posts: 2364
Joined: 14 Aug 2006, 11:05
Location: somewhere over the rainbow...

Re: Marsonikon 2012

Unread post by niniane »

Pitanjce za organizatore - kako to da niste pozvali za gosta ili barem predavača npr. Danijela Bogdanovića, koji je iz Pleternice, a višestruko je nagrađivani hrvatski SF/F/H pisac?... :angel:
... characters, personalities, stories and larps...
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4030
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Re: Marsonikon 2012

Unread post by Izitpajn »

Čovjek je odgovorio da nije on odlučivao. A ostali nisu na forumu tako da eventualno može proslijediti pitanje, ali mislim da je jednostavnije da ih sama pitaš kad dođeš tamo, svodi se na isto.
Quicksilver
Jedi Master
Posts: 208
Joined: 25 Aug 2006, 14:57

Re: Marsonikon 2012

Unread post by Quicksilver »

niniane wrote:Pitanjce za organizatore - kako to da niste pozvali za gosta ili barem predavača npr. Danijela Bogdanovića, koji je iz Pleternice, a višestruko je nagrađivani hrvatski SF/F/H pisac?... :angel:
Komentar za organizatore Marsonikona - molim vas nemojte ove godine pozivati D. B. kao dodatnog počasnog gosta/glavnog predavača.
Nažalost vikend kad se održava ovogodišnji Marosnikon neću biti u Hrvata i stoga neću moći prisustvovati ovom hvalevrijednom slavonskom SF hepeningu, a kako mi je D.B. jedan od omiljenih domaćih pisaca, bilo bi mi neizmjerno krivo da on bude gost, a ja nemrem doći.Ninianina ideja je inače odlična i bilo bi stvarno dobro da ga nekad u budućnosti pozovete... recimo, iduće godine? :hehe:
User avatar
niniane
Vampiruša
Posts: 2364
Joined: 14 Aug 2006, 11:05
Location: somewhere over the rainbow...

Re: Marsonikon 2012

Unread post by niniane »

Quicksilver wrote:
niniane wrote:Pitanjce za organizatore - kako to da niste pozvali za gosta ili barem predavača npr. Danijela Bogdanovića, koji je iz Pleternice, a višestruko je nagrađivani hrvatski SF/F/H pisac?... :angel:
Komentar za organizatore Marsonikona - molim vas nemojte ove godine pozivati D. B. kao dodatnog počasnog gosta/glavnog predavača.
Nažalost vikend kad se održava ovogodišnji Marosnikon neću biti u Hrvata i stoga neću moći prisustvovati ovom hvalevrijednom slavonskom SF hepeningu, a kako mi je D.B. jedan od omiljenih domaćih pisaca, bilo bi mi neizmjerno krivo da on bude gost, a ja nemrem doći.Ninianina ideja je inače odlična i bilo bi stvarno dobro da ga nekad u budućnosti pozovete... recimo, iduće godine? :hehe:
Podržavam u potpunosti :D
... characters, personalities, stories and larps...
proteus77
Pa'u 10. razine
Posts: 333
Joined: 27 Aug 2005, 11:27
Location: Slavonski Brod

Re: Marsonikon 2012

Unread post by proteus77 »

Večer svima!

Ovako, što se tiče soba i spavanja- mi s nikim zasad nismo se dogovarali od prenoćišta i slično, a nažalost ne možemo ponuditi ni neki prostor gdje bi se spavalo s vrećama za spavanje. To smo elegantno željeli izbjeći s jednodnevnim programom. :oops:

Guglao sam malo, prenoćišta ima, cijene su 150-200 kn za noćenje, hoteli su bezobrazno skupi pa neću ih ni navoditi. Cijene su 150-200 kn po osobi, povoljnije je ako se uzme apartman pa to za 4 osobe dođe 500 kn.

Dolasci i odlasci vlakova i buseva su na našoj stranici, kao i kako doći od želj. i busnog kolodvora (koji su u SB jedan kraj drugoga) do Gimnazije. Ja obećavam da ćemo još pokušat negdje s nekim sklopit možda neki dogovor za još niže cijene, u četvrtak imamo veliki dogovor oko ovih stvari na našem redovnom sastanku...

Radionice- pitala Milena. Ja ne znam o čemu će biti, samo sam siguran da neće bit književne radionice, toliko znam. OK; tu stoji da smo mogli pitat nekog iz Sfere il neke druge udruge da se uključi u program, ali eto. Prvi nam je kon pa shvatite, posla je puno.

Što se tiče pozivanja Danijela Bogdanovića, iskreno nisam ni znao da je iz Pleternice. On je tu na forumu pod nickom Samsuilunov otac, zar ne? Eto, poseban pozdrav njemu, možda dogodine. Kad smo već kod lokalpatriotizma, zar nije Niniane bar dijelom iz naše županije, tj. njenog zapadnog dijela- Nove Gradiške, ak sam dobro skužio? I kad sam pred par godina bio u Sferi rečeno mi je da je i predsjednica Petra preko nekoga vezana za Brod?!

Što još? Aha, koliko vas misli dovući se do Broda, ako neke prepreke postoje koje se mogu ukloniti, dajte dođite, a mi ćemo učinit sve da bude zabavno, dobro i za pamćenje. :cheers: Osim ako se ne nalijete, za rupe u istome organizatori nisu odgovorni. :lol:

Pitajte dalje što vas zanima, odgovore ću se potrudit pribavit čim ranije. Aha, bit će tamo u Gimnaziji nešt kupiti za jest, bit će i pića, ko je ikad u Slavoniji ostao gladan i žedan? :D

Evo dva linka za sobe, btw. ovo je sami centar grada, 5 minuta pješke od Gimnazije:

http://www.sobe-levicki.com/sobe-slavonski-brod

http://www.apartmani-na-savi.com.hr/index.html


Toliko od mene zasad, čitamo se. Moram rudarit po hrpama filmova o Marsu za predavanje :P :kava:
User avatar
niniane
Vampiruša
Posts: 2364
Joined: 14 Aug 2006, 11:05
Location: somewhere over the rainbow...

Re: Marsonikon 2012

Unread post by niniane »

proteus77 wrote:Radionice- pitala Milena. Ja ne znam o čemu će biti, samo sam siguran da neće bit književne radionice, toliko znam. OK; tu stoji da smo mogli pitat nekog iz Sfere il neke druge udruge da se uključi u program, ali eto. Prvi nam je kon pa shvatite, posla je puno.
Kako organizatori ne znaju o čemu će biti radionice? *confused* Što se pak uključivanja u program, stojimo vam na raspolaganju za sljedeće godine ;)
Što se tiče pozivanja Danijela Bogdanovića, iskreno nisam ni znao da je iz Pleternice. On je tu na forumu pod nickom Samsuilunov otac, zar ne? Eto, poseban pozdrav njemu, možda dogodine. Kad smo već kod lokalpatriotizma, zar nije Niniane bar dijelom iz naše županije, tj. njenog zapadnog dijela- Nove Gradiške, ak sam dobro skužio?


Yup, Danijel je Samsuilunov otac :) I yup, ja sam jednom nogom iz Nove Gradiške :)
ko je ikad u Slavoniji ostao gladan i žedan? :D
True, true... :D

Svakako podržavamo inicijativu za pokretanje nekog esefičnog događanja u Slavoniji, svrha ovih svih primjedbi nije da vas napadnemo, nego da vam damo sugestije za ubuduće :) Vama bi bilo, naposljetku, lakše da smo vam mogli ranije pomoći oko organizacije :)
... characters, personalities, stories and larps...
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4030
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Re: Marsonikon 2012

Unread post by Izitpajn »

Gh... Da, planovi se pretumbali, stvari otišle u višu orbitu (između ostalog, žena mi otela auto) i na kraju ništa od mene. Lijepo se provedite is odalamite Mišaka za mene.
User avatar
niniane
Vampiruša
Posts: 2364
Joined: 14 Aug 2006, 11:05
Location: somewhere over the rainbow...

Re: Marsonikon 2012

Unread post by niniane »

Nit ja ne idem, umiješali se drugi planovi... :/
... characters, personalities, stories and larps...
proteus77
Pa'u 10. razine
Posts: 333
Joined: 27 Aug 2005, 11:27
Location: Slavonski Brod

Re: Marsonikon 2012

Unread post by proteus77 »

Pozdrav, ljudi!

Ovako, kratki report:

Održan prvi Marsonikon! Ama baš nitko nijednu lošu stvar nije rekao o bilo kojem aspektu kona!! :cheers: :occasion9: :notworthy:

Sve je bilo super, predavanja bez kašnjenja, zanimljiva, popraćena pljeskom! Projekcije filmova super, jedino malo slabije popraćene, apsolutno sve je štimalo, čak smo u zadnji čas izdali i zbirčicu kratkih priča Marsonic 1. Primjerke u ZG šaljemo uskoro za žiriranje za Sfere! :kava: :zubo: :lol:

S Mišakom, koji je nota bene u predavaonicu kapaciteta 70 ljudi ugurao 110-120 sretnika (in your face, Izitpajne :P :angel: )
sam se slikao i baš je cool kit! :lol: Opče ne kužim zakaj ga vi u Sferi više ne šmekate... Iako, još vodi dodjele nagrade Sfera, ako se ne varam.

Uglavnom, ako mogu nać zamjerku- nikog od vas iz ZG, pa kako to, majka mu stara! Vjerujte mi, da ste došli, izgrlio bih vas i izljubio; i samo zbog tog što ste propustili prvi, ktome još i sjajan kon- bilo mi je malo žao što ne bje i Sferaša na njemu.

Trebali ste bar nekog poslat. Algoritam zaradio hrpu para na svom štandu, Horak malo manje za Sirius B (da, i on je bio, isto čovjek svaka mu čast), ja koji sam cjepidlaka, pesimist i općenito "teška" osoba svečano izjavljujem:

Prvi Marsonikon bio je apsolutno sjajan!

Over and out

proteus77 (Hrvoje, idejni začetnik i suorganizator Marsonikona)
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4030
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Re: Marsonikon 2012

Unread post by Izitpajn »

proteus77 wrote:S Mišakom, koji je nota bene u predavaonicu kapaciteta 70 ljudi ugurao 110-120 sretnika (in your face, Izitpajne :P :angel: )
E, to više govori o tim "sretnicima" nego o MIšaku. Mislim, Hrvati, ne?
sam se slikao i baš je cool kit! :lol: Opče ne kužim zakaj ga vi u Sferi više ne šmekate...
Pa posao mu je da bude cool. Poanta je u onome što govori, a ne kakav je kao osoba.

A samo da ponovim da mi je žao što nisam došao, ali dogodile se stvari baš ovaj vikend i eto.
User avatar
SAMSUILUNOV OTAC
Autor u Smokvinom listu
Posts: 2110
Joined: 30 Dec 2005, 00:50
Location: 26. dimenzija, treća kuća desno, iza bukve

Re: Marsonikon 2012

Unread post by SAMSUILUNOV OTAC »

Meni je također žao što nisam došao, uplele su se više sile i čudan splet okolnosti, pa nisam mogao doći, a živim puno bliže epicentru od većine forumaša. :x
Kap limuna, zrno soli,
I svaka rana malo više boli.
User avatar
Nazir
Ancient
Posts: 917
Joined: 09 Aug 2006, 16:41

Re: Marsonikon 2012

Unread post by Nazir »

proteus77 wrote: Uglavnom, ako mogu nać zamjerku- nikog od vas iz ZG, pa kako to, majka mu stara! Vjerujte mi, da ste došli, izgrlio bih vas i izljubio; i samo zbog tog što ste propustili prvi, ktome još i sjajan kon- bilo mi je malo žao što ne bje i Sferaša na njemu.
E tu te moram ispraviti, bijah tamo, dio ekipe s Horakom - tako da je bilo sferaša, čak dvoje- troje, ovisno kako gledas pasivno/aktivne clanove :zubo:
Post Reply