Post-post-sferakonska (anti)depresija

Klubovi, fanzini, konvencije, sajtovi, Bogdaj veći kup ...

Moderator: Dagi

User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4027
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Re: Post-post-sferakonska (anti)depresija

Unread post by Izitpajn »

Ovo je bila proširena organizacija. Ti si od Gospodara Sjevera. Tvoj šef je od Liburnikona. Ne znam što su točno Riječani radili, ali valjda jesu nešto, čini mi se da je Fox bio aktivan, ne znam je li Joško. Pazinjani su također rekli da će sudjelovati, ne znam jesu li na kraju, ali teško da će napraviti išta više od toga što jesu (ili nisu) za ovaj Eurocon. To je to. Ovo je bio hrvatski maksimum, ako se nešto ne promijeni koncepcijski.

Jedini način na koji vidim da WC može biti organiziran je da se toga prihvati netko (ne mislim da osobu, nego na grupu, firmu ili instituciju) tko će to raditi full time i tko će za to biti bar djelomično plaćen. I uz to fanovska baza koja će odraditi bar triput veći posao koji je odradila za Kontakt. Nije nemoguće, ali to je koncepcijski debeli korak dalje od svega što smo do sada radili u Hrvatskoj.
Stonehead
Hani
Posts: 89
Joined: 04 Jun 2004, 20:10

Re: Post-post-sferakonska (anti)depresija

Unread post by Stonehead »

Izitpajn wrote:Ovo je bila proširena organizacija. Ti si od Gospodara Sjevera. Tvoj šef je od Liburnikona. Ne znam što su točno Riječani radili, ali valjda jesu nešto, čini mi se da je Fox bio aktivan, ne znam je li Joško. Pazinjani su također rekli da će sudjelovati, ne znam jesu li na kraju, ali teško da će napraviti išta više od toga što jesu (ili nisu) za ovaj Eurocon. To je to. Ovo je bio hrvatski maksimum, ako se nešto ne promijeni koncepcijski.

Jedini način na koji vidim da WC može biti organiziran je da se toga prihvati netko (ne mislim da osobu, nego na grupu, firmu ili instituciju) tko će to raditi full time i tko će za to biti bar djelomično plaćen. I uz to fanovska baza koja će odraditi bar triput veći posao koji je odradila za Kontakt. Nije nemoguće, ali to je koncepcijski debeli korak dalje od svega što smo do sada radili u Hrvatskoj.
Moram ozbiljno na ovo odgovoriti:
1. VOP ne priznaje postavljenog šefa jer smo ga ionak većinom ignorirali :) tak da ja nisam imal šefa!
2. ja nisam sudjeloval u organizaciji nego u volontiranju kaj je ipak *trunčicu* drugačije... fizikalci su uvijek laki za najti..
3. ok, nisam znal da je ovo već bila kolaboracija udruga, a kolko sam čul ni niko drugi od volontera to nije znal :P
4. ja ne znam ozbiljno odgovarati na stvari :/
5. ako je ono kaj veliš istina, a nemam razloga vjerovati da nije, onda nam je WC i više van domašaja nego smo mi mislili da nam je
VELIKI.... VELIKI od Sjevera!
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4027
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Re: Post-post-sferakonska (anti)depresija

Unread post by Izitpajn »

I volonteri su bitan dio organizacije tako da se bojim da si itekako sudjelovao u organizaciji. Žao mi je, nema izvlačenja, sad si žigosan, gotovo, nema, pa-pa :P
Stonehead
Hani
Posts: 89
Joined: 04 Jun 2004, 20:10

Re: Post-post-sferakonska (anti)depresija

Unread post by Stonehead »

a da se možda orijentiramo na istok umjesto na zapad? pa pogledamo kaj ima od fandoma u bliskom i dalekom istoku? :)

možda povučemo neke fanove iz kine ^^

@izitpajn: ma da, moral se bum prestati pojavljivati utorkom :P možda zaboravite na mene ^^
VELIKI.... VELIKI od Sjevera!
User avatar
niniane
Vampiruša
Posts: 2364
Joined: 14 Aug 2006, 11:05
Location: somewhere over the rainbow...

Re: Post-post-sferakonska (anti)depresija

Unread post by niniane »

Izitpajn wrote:Ovo je bila proširena organizacija. Ti si od Gospodara Sjevera. Tvoj šef je od Liburnikona. Ne znam što su točno Riječani radili, ali valjda jesu nešto, čini mi se da je Fox bio aktivan, ne znam je li Joško. Pazinjani su također rekli da će sudjelovati, ne znam jesu li na kraju, ali teško da će napraviti išta više od toga što jesu (ili nisu) za ovaj Eurocon. To je to. Ovo je bio hrvatski maksimum, ako se nešto ne promijeni koncepcijski.

Jedini način na koji vidim da WC može biti organiziran je da se toga prihvati netko (ne mislim da osobu, nego na grupu, firmu ili instituciju) tko će to raditi full time i tko će za to biti bar djelomično plaćen. I uz to fanovska baza koja će odraditi bar triput veći posao koji je odradila za Kontakt. Nije nemoguće, ali to je koncepcijski debeli korak dalje od svega što smo do sada radili u Hrvatskoj.
Ja se s ovim slažem, doslovno, od riječi do riječi.

I definitivno sam sklonija Velik-konu, Balkan-konu ili kakogavećzvali nego Worldconu. Čak bih se uhvatila i regionalnih dječjih nagrada u te svrhe ;)

Xaotix wrote:S druge strane Cheryl i ekipa su oduševljeni kolko ih je ljudi izintervjuiralo i kaliko se TV kamera motalo uokolo... Pa sad ti zaključi kakva je medijska popraćenost u bijelom svijetu...
Žalosno :( :( :( :x

Quicksilver wrote:gle, na odlasku su me obojica Švaba srdačno zagrlila, rekli da im je bilo ljepo na hrvatskom Euroconu i da se nadaju da ćemo se vidjeti svi skupa u Kievu ili makar Dublinu + dobila sam puse. Jab' rekla da su se oni opako opustili i da im je bilo sjajno. Švabe inače ovo ne rade nakon kaj nekog vide 3x u dvije godine. The hell, ne naprave ni kad vide nekog 3x u istom tjednu!
A možda su te samo htjeli ljubit :P :P :P :zubo:
... characters, personalities, stories and larps...
User avatar
nelchee
Pa'u 10. razine
Posts: 375
Joined: 06 Apr 2007, 09:46
Location: Avalon
Contact:

Re: Post-post-sferakonska (anti)depresija

Unread post by nelchee »

Izitpajn wrote:Ne znam što su točno Riječani radili, ali valjda jesu nešto, čini mi se da je Fox bio aktivan, ne znam je li Joško.
Fox je koliko znam bio šofer, ne znam je li još štogod radio, ali mi se kao udruga nismo uključili u organizaciju (pod time ne računam točke programa gdje dođeš, odtrkeljaš svoje i odeš).

Enivej pred par godina je naša frendica Jasna izmislila vic - kako se zove najveća konvencija na Balkanu? Balkon :lol:

BTW tko još nije čuo, Slovenci nakon duge pauze u studenom organiziraju kon u Celju (mlada Špela je glavna i odgovorna).
niniane wrote:
Quicksilver wrote:gle, na odlasku su me obojica Švaba srdačno zagrlila, rekli da im je bilo ljepo na hrvatskom Euroconu i da se nadaju da ćemo se vidjeti svi skupa u Kievu ili makar Dublinu + dobila sam puse. Jab' rekla da su se oni opako opustili i da im je bilo sjajno. Švabe inače ovo ne rade nakon kaj nekog vide 3x u dvije godine. The hell, ne naprave ni kad vide nekog 3x u istom tjednu!
A možda su te samo htjeli ljubit :P :P :P :zubo:
Nešto mi govori da Mirko ne bi dobio isti tretman :zubo:
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4027
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Re: Post-post-sferakonska (anti)depresija

Unread post by Izitpajn »

nelchee wrote:Enivej pred par godina je naša frendica Jasna izmislila vic - kako se zove najveća konvencija na Balkanu? Balkon :lol:
Ti... znaš za Ballcon, jelda? :zbunj:
BTW tko još nije čuo, Slovenci nakon duge pauze u studenom organiziraju kon u Celju (mlada Špela je glavna i odgovorna).
Jebote, što je sinhronicitet! Upravo se dopisujem s nekim o slovenskom fandomu... Daj još koju informaciju!
User avatar
nelchee
Pa'u 10. razine
Posts: 375
Joined: 06 Apr 2007, 09:46
Location: Avalon
Contact:

Re: Post-post-sferakonska (anti)depresija

Unread post by nelchee »

Izitpajn wrote:
nelchee wrote:Enivej pred par godina je naša frendica Jasna izmislila vic - kako se zove najveća konvencija na Balkanu? Balkon :lol:
Ti... znaš za Ballcon, jelda? :zbunj:
Ne :fuch: ako sam i čula, izašlo je kroz drugo uho van..
Izitpajn wrote:
BTW tko još nije čuo, Slovenci nakon duge pauze u studenom organiziraju kon u Celju (mlada Špela je glavna i odgovorna).
Jebote, što je sinhronicitet! Upravo se dopisujem s nekim o slovenskom fandomu... Daj još koju informaciju!
:cheers:

Špela slika je ona gamerica iz Prizme, dolazi na sve ovdašnje konove već godinama, uglavnom znate ju. Budući da Prizma hibernira ona se toga uhvatila sa nekolicinom ekipe, a Boki (koji izdaje fanzine, piše itd.) je valjda zadužen za književnost, s njim sam nakratko pričala.
Malo kukaju da nema toliko interesa, da je malo ljubitelja SFa tamo i da ih ne zanimaju nikakva događanja, da nije kao kod nas itd itd i da se nadaju posjetiteljima iz Hrvatske.
Ne znam ni ja detalje, ali vjerujem da ćemo dobiti neku obavijest čim se nešto sigurno bude znalo :)
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4027
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Re: Post-post-sferakonska (anti)depresija

Unread post by Izitpajn »

nelchee wrote:
Izitpajn wrote:
nelchee wrote:Enivej pred par godina je naša frendica Jasna izmislila vic - kako se zove najveća konvencija na Balkanu? Balkon :lol:
Ti... znaš za Ballcon, jelda? :zbunj:
Ne :fuch: ako sam i čula, izašlo je kroz drugo uho van..
:x :x :x Mlade generacije :x :x :x Ne pizditi :x :x :x Nisu oni krivi što im je Fejsbuk popio mozak :x :x :x :x :x :x :x

Ballcon je bio naziv Eurocona održanog 1986. u Zagrebu. Dakle, Ballcon 1986. je ono što je Kontakt 2012.

A Špelu znam. Tj. pozdravili smo se nekoliko puta, nije da smo nešto razgovarali... A nadam se da neće staviti preveliki naglasak na "domaćoj književnosti"... Izdrživi omjer toga i fandoma je 1:10 ili manje. Ako je više, konvencija ide kvragu.
User avatar
nelchee
Pa'u 10. razine
Posts: 375
Joined: 06 Apr 2007, 09:46
Location: Avalon
Contact:

Re: Post-post-sferakonska (anti)depresija

Unread post by nelchee »

Izitpajn wrote: :x :x :x Mlade generacije :x :x :x Ne pizditi :x :x :x Nisu oni krivi što im je Fejsbuk popio mozak :x :x :x :x :x :x :x

Ballcon je bio naziv Eurocona održanog 1986. u Zagrebu. Dakle, Ballcon 1986. je ono što je Kontakt 2012.
Ljubice, ne krivi Fejzbuk za činjenicu da su neki od nas u to vrijeme bili zalijepljeni za maminu cicu.. :P
Mogla sam i guglati, ali draže mi je od tebe čuti :hehe:
User avatar
niniane
Vampiruša
Posts: 2364
Joined: 14 Aug 2006, 11:05
Location: somewhere over the rainbow...

Re: Post-post-sferakonska (anti)depresija

Unread post by niniane »

Ajde, Izitpajne, naj se živcirat... :tapsh: :P :angel:
Nelchee wrote:ne krivi Fejzbuk za činjenicu da su neki od nas u to vrijeme bili zalijepljeni za maminu cicu
:notworthy: :notworthy: :notworthy:


Puno je varijacija na te balkone... http://www.balconn.com/site/ :lol: :zubo:

Špela je rekla da će se kon zvati AlkoKon, obećavala je nekakvo hrvanje u blatu i wet t-shirt contest... ali doduše, to je sve bilo u subotu u Boogaloou pa nisam sigurna koliko je možemo držati za riječ ;) :uzdravlje:
... characters, personalities, stories and larps...
Quicksilver
Jedi Master
Posts: 208
Joined: 25 Aug 2006, 14:57

Re: Post-post-sferakonska (anti)depresija

Unread post by Quicksilver »

nelchee wrote: Fox je koliko znam bio šofer, ne znam je li još štogod radio, ali mi se kao udruga nismo uključili u organizaciju (pod time ne računam točke programa gdje dođeš, odtrkeljaš svoje i odeš)
Foxu smo takodjer uvalili višesatno slušanje te aktivno sudjelovanje na najdosadnijem dijela Kona; ESFS General Meeting + ESFS Voting (za ESFS nagrade + organizaciju budućih konvencija), koji smo prošle godine u Švedskoj odradile Vanja & ja. Ovaj sam put pripomogla malo Foxu (da se ufura), a sve ostalo je on fino odradio. Bravo Fox, bio si odličan! U Kijevu sad mozes sam to odraditi :lol2:

Treba spomenuti i Vandu iz Slavonije koja je uskakala kad god je mogla - hvala! Nadalje bih pohvalila Liburnikonce, koji su nam doista puno pomogli. Jedan njihov clan je napravio Kontakt bannere, a drugi (Igor) je sjajno odradio volontere (i razmisljamo da ga uposlimo i za slijedecu godinu jer je profi!). Žao nam je što se Albus nije aktivirao, jer nam je iskreno rečeno pomoć stvarno bilo potrebna, neki od nas su tjednima prije konvencije bili budni do 02:00 ujutro i šljakali ko kreteni, a sutradan ujutro išli na posao i tako svaki dan od 08:00 - 02:00. :krepan:

Nazalost, kako je rekao Izitpajn: Ovo je bio hrvatski maksimum, ako se nešto ne promijeni koncepcijski.
Uglavnom, ako bi se za možebitni Worldcon u HR aktivirali opet samo oni koji su sad radili, to je stvarno premalo ljudi, a samo Eurocon 2012 je bio doista užasno velik i naporan posao.. To možda volonteri (mislim na male & velike od Sjevera) ne kuže, al oni koji su danima kuckali, kontaktirali, zivkali inozemstvo & tuzemstvo, slali mailove (i još paralelno od 8-4 ili 9-5 radili posao od kojeg uostalom žive!) - znaju kaj je to zapravo.
User avatar
nelchee
Pa'u 10. razine
Posts: 375
Joined: 06 Apr 2007, 09:46
Location: Avalon
Contact:

Re: Post-post-sferakonska (anti)depresija

Unread post by nelchee »

Bravo Fox :D

Kad sam pred 6 mjeseci pričala s Ire i pitala postoji li kakav zadatak koji nam može delegirati, spomenula je samo prevođenje sajta na hrvatski što je ako se ne varam Igor i napravio :) Naravno da smo voljni pomoći s pripremama za globalnu konvenciju, ali kod nas stvari funkcioniraju tako da moraš ljudima dati vrlo specifična uputstva, jer se nitko neće sam ponuditi da nešto obavi pogotovo ako niti ne zna što se sve mora obaviti (to naravno vrijedi i za mene), a Rikon obično organizira troje ljudi :lol:
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4027
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Re: Post-post-sferakonska (anti)depresija

Unread post by Izitpajn »

nelchee wrote:Kad sam pred 6 mjeseci pričala s Ire i pitala postoji li kakav zadatak koji nam može delegirati
"Ire" i "delegiranje" ne u istu rečenicu. Kuršlus. Drugi put nekog drugog pitati za delegiranje.

Što se tiče Ballcona i mamine cice, za istog sam doznao puno godina kasnije kad sam počeo šetati po konovima. Nije vam izgovor :P Pogotovo što se na sva zvona pričalo "opet u Zagrebu nakon četvrt stoljeća". Learn some history, folks :kava:

A ovaj Alkokon me neodoljivo podsjeća na Essekon i njihov slogan "zabava, zabava, zabava"... No dobro, bumo vidli...
Post Reply