Istrakon 2012.

Klubovi, fanzini, konvencije, sajtovi, Bogdaj veći kup ...

Moderator: Dagi

User avatar
Xaotix
The Source
Posts: 2852
Joined: 19 Apr 2005, 12:55
Location: Schrodingerova kutija

Istrakon 2012.

Unread post by Xaotix »

Ok, najave nije bilo, ali dajte malo utisaka, anegdota i tračeva za nas koji nisu mogli doći do Pazina!

Što se zbilo, ko je kome, tko je koga i tako dalje?
Randomness is strong with this one!
User avatar
niniane
Vampiruša
Posts: 2364
Joined: 14 Aug 2006, 11:05
Location: somewhere over the rainbow...

Re: Istrakon 2012.

Unread post by niniane »

Ja sam se otrovala hranom u petak i zato propustila subotu do cca pol 6 popodne, te se pokupila nakon svečanog programa :(

Dobra je vijest što se nisam onesvijestila za vrijeme držanja vlastitog predavanja i što publika apparently nije primijetila da mi nije dobro.

Loša je vijest što nisam bila u stanju doći na panel s Carrie Vaughn. I što sam propustila istrakonsku subotnju večer.

Iznimno je dobra vijest što sam ipak uspjela prošetati svoj steampunk outfit i što mi je bljedilo bilo in character :/

Eto. Zapravo nemam pojma što se zbivalo na istrakonu, ali svečani program je bio super :angel:
... characters, personalities, stories and larps...
User avatar
Djulo
Ewok
Posts: 22
Joined: 30 Oct 2009, 15:53
Location: Zagreb

Re: Istrakon 2012.

Unread post by Djulo »

Meni je bilo prilično dobro, čak mi je bio jedan od boljih Istrakona. Bio sva tri dana (iako nisam planirao), poslušao par predavanja, popričao malo s ljudima... Društvo koje je (opet) propustilo Istrakon me nagovara na malo dulji izvještaj, pa kad ulovim volje/vremena bit će nešto.

Edit:
Napisah kratak osvrt, slikano je mobitelom pa fotke baš i nisu nešto. Sva izražena mišljenja su isključivo moja, i nemaju veze s organizatorima i ostalima. Nadam se da će vam biti Ok. I nema tračeva. :)
http://sites.google.com/site/dulijano/istrakon-2012
Last edited by Djulo on 28 Mar 2012, 01:23, edited 2 times in total.
Pozdrav,
Djulo
User avatar
SAMSUILUNOV OTAC
Autor u Smokvinom listu
Posts: 2110
Joined: 30 Dec 2005, 00:50
Location: 26. dimenzija, treća kuća desno, iza bukve

Re: Istrakon 2012.

Unread post by SAMSUILUNOV OTAC »

Osim što smo iz bookleta saznali da je "ove, 2009. godine" Švel osvojio prvu nagradu za priču "Razvod", upoznali smo i Carrie koja kaže kako ima premalo vremena u životu za napisati sve što bi htjela i kako i kad ima vremena, mora ga utrošiti na pisanje onoga za što ju plaćaju. Po toj logici, mi u Hrvatskoj smo sretnici, jer uvijek možemo pisati ono što želimo. :D

Bilo je odlično ove godine, vrijeme nas je poslužilo, a predavanja je bilo toliko da su mnogi u pojedinim trenucima poželjeli posjedovati sposobnost bilokacije. Kad već govorim o predavanjima, imam pitanje za upućene: u jednome trenutku, Barol, Marija i ja smo otišli na predavanje za koje se ispostavilo da nije ono na koje smo namjeravali ići. Predavač je bio Ivan Šimatović, pa postavljam pitanje: razumije li itko što taj čovjek govori? I ovdje ne mislim na to da možda upotrebljava stručnu terminologiju ili slično. Nego, doslovno, razumije li ga itko? Nas troje smo ušli u predavaonicu, sjeli, a on je nešto govorio. Pomislio sam, možda ga ne čujem dobro, iako je pričao sasvim normalnim tonom, jer sam čuo samo mrmljanje iz njegovih usta, a i činilo mi se da odgovara nekome na pitanje. Pitao sam svoje susjeditelje i kad sam ugledao mutave izraze na njihovim licima, shvatio sam da je i njima njegov govor razumljiv koliko i razlog snimanja serije "Zauvijek susjedi". Otišli smo van nakon pet minuta, pitajući se, ako je vjerovati statistici, onda mi ne bismo trebali biti jedini od prisutnih na predavanju koji ga ne razumiju. Što su onda svi oni ljudi radili ondje, izgledajući kao da shvaćaju što govori? Ili je to neka sekta imala sastanak?

U nedjelju smo odslušali Žiljkovo završno predavanje, u subotu se najeli besplatnog graha (koji je bio dobar!), pilo se, ali ne pretjerano, vidjeli smo Olega i sve u svemu, bila su to predobra tri dana! :cheers:
Kap limuna, zrno soli,
I svaka rana malo više boli.
User avatar
Djulo
Ewok
Posts: 22
Joined: 30 Oct 2009, 15:53
Location: Zagreb

Re: Istrakon 2012.

Unread post by Djulo »

SAMSUILUNOV OTAC wrote:Osim što smo iz bookleta saznali da je "ove, 2009. godine" Švel osvojio prvu nagradu za priču "Razvod", upoznali smo i Kad već govorim o predavanjima, imam pitanje za upućene: u jednome trenutku, Barol, Marija i ja smo otišli na predavanje za koje se ispostavilo da nije ono na koje smo namjeravali ići. Predavač je bio Ivan Šimatović, pa postavljam pitanje: razumije li itko što taj čovjek govori? I ovdje ne mislim na to da možda upotrebljava stručnu terminologiju ili slično. Nego, doslovno, razumije li ga itko?
Ako se zaista radi o Šimatoviću, mislim da ga Horvatić razumije jer se stalno čudi kako čovjek može pričati to što priča.
Nego, ako si onaj tko mislim da jesi, nadam se da nisi predugo čekao vlak.
Pozdrav,
Djulo
User avatar
SAMSUILUNOV OTAC
Autor u Smokvinom listu
Posts: 2110
Joined: 30 Dec 2005, 00:50
Location: 26. dimenzija, treća kuća desno, iza bukve

Re: Istrakon 2012.

Unread post by SAMSUILUNOV OTAC »

I am not the droid you are looking for... :D

Šala, jesam, taj sam. A ti si onaj drugi, ako sam dobro zaključio po tvome nicku. nisam dugo čekao, vlak je stigao za pola sata.
Kap limuna, zrno soli,
I svaka rana malo više boli.
User avatar
LordShaper
The Q
Posts: 1063
Joined: 02 Jan 2008, 14:15

Re: Istrakon 2012.

Unread post by LordShaper »

SAMSUILUNOV OTAC wrote:Carrie koja kaže kako ima premalo vremena u životu za napisati sve što bi htjela i kako i kad ima vremena, mora ga utrošiti na pisanje onoga za što ju plaćaju. Po toj logici, mi u Hrvatskoj smo sretnici, jer uvijek možemo pisati ono što želimo. :D
:lol:

I još imamo i mjesta na kojima to možemo objaviti :D

btw Carrie Vaughn je kul :kava:
Proud member of "Ireini najdraži ne-purgeri"

...and then Buffy staked Edward. The End
Post Reply