Fanzin "Svemirski Brod"

Klubovi, fanzini, konvencije, sajtovi, Bogdaj veći kup ...

Moderator: Dagi

proteus77
Pa'u 10. razine
Posts: 333
Joined: 27 Aug 2005, 11:27
Location: Slavonski Brod

Fanzin "Svemirski Brod"

Unread post by proteus77 »

Pošto smo zagrizli za kon, a to je ogromna stvar za učmalu sredinu kakav je Slavonski Brod (khm, već su 2 osobe napisale Brod malim slovom tu pa samo podsjećam da, ako nije lapsus calami, da se oboje piše velikim :oops: ), pa smo si dali dovoljno lufta za organizaciju, a dok čekamo konvenciju...

Mudra glava je rekla da su prvo dovoljni sastanci jednom tjedno ljubitelja SF-a, to odrađujemo :lol: , pa je na redu kon, a između... naravno, fanzin.

Nekako je najlakše s imenom, pa će se zvati ovako kako piše u naslovu. Plan je da izlazi 3 puta godišnje, a minimum 2 puta. Jesenski broj, broj za kraj stare/početak nove i proljetni broj. Ako i ne, nema veze, pošto će dosta toga ovisiti o slobodnom vremenu i sl.

E sad, otprilike se zna što u fanzin ide: kratke forme priča, ilustracija na naslovnici, recenzije knjiga i filmova (tu sam apsolutni fan KVČR-a, nedosegnuti uzor (pa naravno da je nedosegnut kad nisam ni počeo pisat o filmu, e jesam tukac!); a i onaj tekst o Odiseji u Parseku 100 je fenomenalan), možda ponešto o temama s ruba znanosti i astronomiji (kad već imamo jednog takvog i jednu takvu u Orionu...), vijesti iz fandoma, izvješća sa konova...

Kad upogonimo nekakav mejl, javit ću da šaljete priče i minijature, pošto nemam/o nikakvog uredničkog iskustva nit ništa, šaljite i ono što ne prođe na istrakonskim i drugim natječajima, he-he!

Dakle, prijedlozi i sugestije opet su dobrodošli i bit ćemo na njima zahvalni... Plan je prvi broj negdje pripremiti za veljaču/ožujak, ovdje ću samo naglasiti da je ovo sve još u povojima, u biti samo imamo ime, prijedlog da format bude A5 i nekakvih 16 stranica za početak. Znači, jedna, maksimum dvije priče plus nabrojano gore. Urednik sam ja pa sam spreman na Dagijeve savjete :bilo: (sinko, ne znaš u što se upuštaš i slične izljeve iskrenosti ;) )

Isprike ako je po naslovu teme neko pomislio da je prvi broj već izašao... :lol:

Hvala na pozornosti, nadam se da se uskoro čitamo!
proteus77
Pa'u 10. razine
Posts: 333
Joined: 27 Aug 2005, 11:27
Location: Slavonski Brod

Re: Fanzin "Svemirski Brod"

Unread post by proteus77 »

Nekako ispod radara prošlo je da smo na konu izašli s novim fanzinom- Svemirski Brod. (Nismo ga predstavili, damn.)

Jel ga tko pokupio, nije isključivo SF fanzin, nema ni priča (u uvodniku sam objasnio zašto), ali ipak je fanzin i izraz je rada i truda naših članova.

Od idućih brojeva očekujemo i vanjske suradnike, sutra ću napisati i točan mejl na koji se mogu slati uratci.
User avatar
Xaotix
The Source
Posts: 2845
Joined: 19 Apr 2005, 12:55
Location: Schrodingerova kutija

Re: Fanzin "Svemirski Brod"

Unread post by Xaotix »

Ma nije prošlo. Prolistao sam ga, ali ga vratio nazad da ga ne vucaram okolo cijeli dan nego pokupim na odlasku.

Naravno, zaboravio sam :x

Primjetih u preletu bar jedan zanimljivi članak. Kažu da će ga biti i online, u pdf-u ili već nečem?
Randomness is strong with this one!
proteus77
Pa'u 10. razine
Posts: 333
Joined: 27 Aug 2005, 11:27
Location: Slavonski Brod

Re: Fanzin "Svemirski Brod"

Unread post by proteus77 »

Xaotix wrote:Ma nije prošlo. Prolistao sam ga, ali ga vratio nazad da ga ne vucaram okolo cijeli dan nego pokupim na odlasku.

Naravno, zaboravio sam :x

Primjetih u preletu bar jedan zanimljivi članak. Kažu da će ga biti i online, u pdf-u ili već nečem?

Je, stavit ćemo ga online, ali ne znam točno kad. Joj, i to je bila strka, ali smo ga stigli izdat i isprintat, naravno da su žene zaslužne, Marina G. i Marija K.

Zanimljiv članak, hm? Se smije znat koji? :D

Dobro si me sjetio, moram pitat za mejl Svemirskog Broda pa da znam tu napisat ako se netko hoće pridružit za idući broj, vjerojatno tamo negdje u 10. ili 11. mjesecu, najviše nam fale priče, tj. minijature...
User avatar
Xaotix
The Source
Posts: 2845
Joined: 19 Apr 2005, 12:55
Location: Schrodingerova kutija

Re: Fanzin "Svemirski Brod"

Unread post by Xaotix »

Disclaimer:
Proteus se ovog utorka zaletio do Zagreba, pa je usput nama zaboravnima donio Svemirske brodove. :wave:
Fanzin. Ne prave.

Ovaj broj nema priča, pa djeluje pomalo školski, sa člancima i temema koje pokriva, al zanimljivo je. Najbolji su mi bili osobni osvrti s kraja: Proteusov "Kako sma (p)ostao SF fan" koji bi bio još bolji da je malo manje povijesno - dokumentaristički, Mamin kutak Marije Koudele, i rant Ratka martinovića o Trendu novog stoljeća: SF i romansa.
E taj me najviše podbo. Na dio sam klimao glavom, na dio sam se hvatao za istu (šta ćeš, ne mogu se svi sa svim složiti) i sad mi je žao što ovo nisam pročitao prije Marsonicona, pa da odvučem čovjeka do šanka da se malo raspričamo o temi (dijelom i isplačemo, a djelom i pokefemo oko nekih stavova :zubo: )
Ako se tradicija održi, bit će prilike u Opatiji.
Randomness is strong with this one!
proteus77
Pa'u 10. razine
Posts: 333
Joined: 27 Aug 2005, 11:27
Location: Slavonski Brod

Re: Fanzin "Svemirski Brod"

Unread post by proteus77 »

Xaotix wrote:Disclaimer:
Proteus se ovog utorka zaletio do Zagreba, pa je usput nama zaboravnima donio Svemirske brodove. :wave:
Fanzin. Ne prave.

Ovaj broj nema priča, pa djeluje pomalo školski, sa člancima i temema koje pokriva, al zanimljivo je. Najbolji su mi bili osobni osvrti s kraja: Proteusov "Kako sma (p)ostao SF fan" koji bi bio još bolji da je malo manje povijesno - dokumentaristički, Mamin kutak Marije Koudele, i rant Ratka martinovića o Trendu novog stoljeća: SF i romansa.
E taj me najviše podbo. Na dio sam klimao glavom, na dio sam se hvatao za istu (šta ćeš, ne mogu se svi sa svim složiti) i sad mi je žao što ovo nisam pročitao prije Marsonicona, pa da odvučem čovjeka do šanka da se malo raspričamo o temi (dijelom i isplačemo, a djelom i pokefemo oko nekih stavova :zubo: )
Ako se tradicija održi, bit će prilike u Opatiji.

I, jel bilo prilike u Opatiji? :) :kava: :zubo:
User avatar
Xaotix
The Source
Posts: 2845
Joined: 19 Apr 2005, 12:55
Location: Schrodingerova kutija

Re: Fanzin "Svemirski Brod"

Unread post by Xaotix »

Bilo je, al zaboravih na to. Pričali smo o sasvim drugim stvarima, u prolazu, manje više o tome kako je putovao prije Opatije.

Šta sad? Izbacite drugi broj s kontroverznim člankom prije slijedećeg kona :lol:
Randomness is strong with this one!
Post Reply