Istrakon 2011.

Klubovi, fanzini, konvencije, sajtovi, Bogdaj veći kup ...

Moderator: Dagi

User avatar
davors
Ancient
Posts: 795
Joined: 19 Aug 2003, 01:51
Location: Pazin
Contact:

Istrakon 2011.

Unread post by davors »

Kad nitko drugi neće, opet moram ja.

Istrakon 2011. održat će se od 25. do 27. ožujka, po standardnoj shemi petak popodne - cijela subota - nešto malo u nedjelju prijepodne.

Tradicionalno, organizacija Istrakona se ponaša autistički, pa ni svi mi ovdje u Pazinu nismo u toku čega sve ima a čega nema.

Istrakonski web: http://www.istrakon.hr/ - osim datuma nudi samo jednu informaciju o programu, valjda će uskoro biti više.

Ovogodišnji koordinator Istrakona zove se Mauro Gržetić, kontaktirati ga možete na murva.og@gmail.com te na mobitel 098 9122 105, a dosta konaca u rukama i dalje drži Mirko, prezime mu znate, mail i telefon na upit :-)

Što se mog udjela tiče, na drugom mjestu sam napisao pak ću ovdje ponoviti - deseta istrakonska zbirka dobila je naslov, zove se "Deseti krug", i upravo je danas otišla u tisak, sretno joj bilo. Svečano predstavljanje zbirke i autora te podjela nagrada tradicionalno će se održati srednjeg dana Istrakona, u subotu u 20:00, a sponzor ovogodišnje istarske nagrade je pršutana Grubišić iz Gračišća.

Tema ovogodišnjeg Istrakona je čovjek u svemiru, u čast Gagarinovoj obljetnici, i time se iscrpljuje fond meni poznatih informacija. Nadam se da se vidimo, i da će vijesti narednih dana biti više.
*Istria is a state of mind*
User avatar
Xaotix
The Source
Posts: 2845
Joined: 19 Apr 2005, 12:55
Location: Schrodingerova kutija

Re: Istrakon 2011.

Unread post by Xaotix »

Satnica: "Samo što nije!"
Trenutno stanje možete provjeriti ovdje.
Na okruglom stolu o hrvatskom SFu, u subotu glasat će se o hrvatskim nominacijama za nagrade Europskog društva za SF (ESFS), koje će na lipanjskom Eurokonu u Stockholmu kandidirati mala ekipa koja će u Švedskoj predstavljati Eurokon 2012 u Zagrebu.

Primjenit će se jednostavni oblik demokracije kakav koristi ESFS - glasaju oni koji se pojave - pri čemu će pravo glasa u ovom slučaju imati po dva predstavnika za bilo koju od SF udruga, koji se pojave na Okruglom stolu o hrvatskom SF-u.

Nominacije za nominacije može, međutim, iznijeti bilo tko za bilo koga.
Kategorije za Eurokonske nagrade su sljedeće:

Hall of Fame
(glasaju po dva nacionalna delegata na Eurokonu)
1. Best Author (najbolji književnik)
2. Best Publisher (najbolji izdavač)
3. Best Artist (najbolji likovni umjetnik)
4. Best Promoter of Science Fiction (najbolji promotor SF-a)
5. Best Magazine (najbolji časopis)
6. Best Translator (najbolji prevoditelj)

Spirit of Dedication
(za ovu kategoriju glasaju, kako se navodi u statutu ESFS-a, „svi Europljani koji sudjeluju na Eurokonu“ na temelju „ocjene izloženih ili na drugi način predstavljenih radova“, koja su pak morala nastati između dva Eurokona)
1. Likovni umjetnik
2. Autor u izvedbenim umjetnostima
3. Fanzin

Nagrade su regulirane statutom ESFS-a, a popis dosadašnjih dobitnika nagrade je ovdje.
PRAVILA GLASANJA
1) Lokacija - Okrugli stol o hrvatskom SF-u, Istrakon
2) Nominacije za nominacije imaju pravo iznijeti svi za sve
3) Nominacije za nominacije se mogu donijeti osobno isprintane na Okrugli stol, predlagatelj ih može usmeno iznijeti na Okruglom stolu ili poslati organizatoru na mail najkasnije do četvrtka 24. travnja do 12 sati
4) Obrazloženje može i ne mora pratiti nominaciju, ali obrazloženje ne smije biti dulje od 400 slovnih znakova (razmaci uključeni), odnosno trajati dulje od minute za usmeno izlaganje
5) pravo glasa imaju po dva predstavnika svake od udruga čiji se predstavnici pojave na Okruglom stolu. Način izbora predstavnika udruga nije važan (u slučaju da se na Okruglom stolu pojavi više predstavnika koji se ne mogu dogovoriti izvlače slamke)
Randomness is strong with this one!
User avatar
Magi
Hani
Posts: 54
Joined: 18 Apr 2007, 15:50

Re: Istrakon 2011.

Unread post by Magi »

Frend traži prijevoz iz Zagreba do Pazina.

Ako netko ima mjesta u autu, može ga nazvati na broj 091/5966 135. Tražite Musolinija.
User avatar
davors
Ancient
Posts: 795
Joined: 19 Aug 2003, 01:51
Location: Pazin
Contact:

Re: Istrakon 2011.

Unread post by davors »

Istrakon je počeo, zasad ide sjajno! Mislim da nikad dosad nismo u petak imali toliko ljudi. Dođite!
*Istria is a state of mind*
Dagi
Skriboman
Posts: 2320
Joined: 13 Mar 2004, 00:57
Location: Zagreb
Contact:

Re: Istrakon 2011.

Unread post by Dagi »

Bilo sjajno! Pohvale organizatorima! :cheers:
User avatar
Milena
The Q
Posts: 1316
Joined: 05 May 2007, 13:48
Location: tu i tamo
Contact:

Re: Istrakon 2011.

Unread post by Milena »

Bilo izvrsno, kao i uvijek! :cheers:
I blame Hemingway. Of course, I blame Hemingway for a lot of things. Still working out how to pin global warming on him. (Snarkhunter)
User avatar
Xaotix
The Source
Posts: 2845
Joined: 19 Apr 2005, 12:55
Location: Schrodingerova kutija

Re: Istrakon 2011.

Unread post by Xaotix »

Da ne prepisujem... Istrakon report.
Randomness is strong with this one!
Zoran
The Q
Posts: 1913
Joined: 08 Aug 2003, 21:11

Re: Istrakon 2011.

Unread post by Zoran »

davors wrote:Istrakon je počeo, zasad ide sjajno! Mislim da nikad dosad nismo u petak imali toliko ljudi. Dođite!
:scratch: ma da? Ove moje cure koje su bile u petak kažu da nikad u zadnjih par godina nije bilo tako malo ljudi.

Meni se u subotu isto činilo nekako manje ljudi nego inače. Jel to samo privid?
User avatar
uglib
Ancient
Posts: 501
Joined: 11 Sep 2006, 12:18

Re: Istrakon 2011.

Unread post by uglib »

Zoran wrote: :scratch: ma da? Ove moje cure koje su bile u petak kažu da nikad u zadnjih par godina nije bilo tako malo ljudi.

Meni se u subotu isto činilo nekako manje ljudi nego inače. Jel to samo privid?
Nije bilo mene, zszo ti se činilo prazno. :lol:
plavuše i vjernice definitivno bolje prolaze u životu, njih drugi čupaju iz govana
(J. Blažić)
Zoran
The Q
Posts: 1913
Joined: 08 Aug 2003, 21:11

Re: Istrakon 2011.

Unread post by Zoran »

uglib wrote:
Zoran wrote: :scratch: ma da? Ove moje cure koje su bile u petak kažu da nikad u zadnjih par godina nije bilo tako malo ljudi.

Meni se u subotu isto činilo nekako manje ljudi nego inače. Jel to samo privid?
Nije bilo mene, zszo ti se činilo prazno. :lol:
Ah. Logično. :(
User avatar
Xaotix
The Source
Posts: 2845
Joined: 19 Apr 2005, 12:55
Location: Schrodingerova kutija

Re: Istrakon 2011.

Unread post by Xaotix »

AKo uspoređuješ s prošlom godinom, bilo je krcato... :vrag:
I meni se činilo da u holu nije bila gužva ko inače, ali ove godine je bilo sunčano, pa je dosta ljudi visilo po terasi i okolnim bircevima.
Randomness is strong with this one!
Post Reply