FFK 2010.

Klubovi, fanzini, konvencije, sajtovi, Bogdaj veći kup ...

Moderator: Dagi

User avatar
davors
Ancient
Posts: 795
Joined: 19 Aug 2003, 01:51
Location: Pazin
Contact:

FFK 2010.

Unread post by davors »

9. Festival fantastične književnosti održat će se 20. i 21. kolovoza 2010. (petak i subota) u Pazinu i Višnjanu. Nažalost, poklapa se sa ovogodišnjim Liburniconom, ali kako je kolovoz u našim krajevima verlo kompliciran, drukčije se doista nije moglo. Možda zahvaljujući tome bude i neke interakcije između FFK-a i Liburnicona, ako se uspijemo uskladiti.

U petak, 20. kolovoza smo u Pazinu, navečer u Kaštelu predstavljamo tekuću žanrovsku produkciju iz Hrvatske, Bosne i Hercegovine te Srbije; očekujemo zanimljive goste iz sve tri države. Ako među vama ima autora, urednika, nakladnika koji bi htjeli predstaviti svoja izdanja na prvom danu FFK-a, a nismo se već o tome dogovorili, nek mi se jave.

U subotu prijepodne ćemo vjerojatno posjetiti novootvoreni Muzej Jure Granda u Kringi (otkad smo bili tamo prvi put, FFK-u izgleda suđeno da se svake godine bar malo očeše o Kringu).

U subotu popodne šibamo za Višnjan. Domaćini nas vode da razgledamo mjesto, donirat ćemo knjige za tamošnju školsku knjižnicu (zato molimo sudionike i goste Festivala da donesu sa sobom poneki primjerak vlastitih knjiga te suvišnih knjiga iz vlastitih kolekcija kako bismo sakupili dostojan naramak); i u 18:00 imamo na terasi palače Sinčić u starom dijelu Višnjana predstavljanje festivalske zbirke "Priče o zvijezdama". Nakon najviše sat i pol gibamo za Tićan, mjesto gdje se nalazi nova višnjanska zvjezdarnica, tamo će nam Korado Korlević predstaviti to malo svjetsko čudo, na istom mjestu ćemo kao hommage Višnjanu predstaviti roman "Ja i Kalisto" Dejana Šoraka, na istom mjestu slijedi i after party.

Žiriranje priča za zbirku (odaziv je bio recesijski skroman) je u tijeku, rezultati stižu za 7-10 dana. Pratite novosti, očistite si te datume od drugih obveza, očekujemo vas!
*Istria is a state of mind*
User avatar
SAMSUILUNOV OTAC
Autor u Smokvinom listu
Posts: 2110
Joined: 30 Dec 2005, 00:50
Location: 26. dimenzija, treća kuća desno, iza bukve

Re: FFK 2010.

Unread post by SAMSUILUNOV OTAC »

davors wrote:Žiriranje priča za zbirku (odaziv je bio recesijski skroman) je u tijeku, rezultati stižu za 7-10 dana.
Ajme, ove godine Istra nikako na zelenu granu s pričama. Al imam dojam da bi zato sljedeće godine mogao nastati boom. ili godinu iza toga. ili 2013. :drunken:
Kap limuna, zrno soli,
I svaka rana malo više boli.
Aleksandar Ziljak
Ancient
Posts: 959
Joined: 09 Apr 2004, 18:42

Re: FFK 2010.

Unread post by Aleksandar Ziljak »

2013. ništa, s obzirom da je 2012. smak svijeta. :zubo:
A. Ziljak
User avatar
davors
Ancient
Posts: 795
Joined: 19 Aug 2003, 01:51
Location: Pazin
Contact:

Re: FFK 2010.

Unread post by davors »

Aleksandar Ziljak wrote:2013. ništa, s obzirom da je 2012. smak svijeta. :zubo:
Onda za FFK 2013., u onoj dimenziji koja ostane postojati, imamo natječaj s temom o smaku svijeta. Ali za non-fiction!
*Istria is a state of mind*
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Re: FFK 2010.

Unread post by Ire »

Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
SAMSUILUNOV OTAC
Autor u Smokvinom listu
Posts: 2110
Joined: 30 Dec 2005, 00:50
Location: 26. dimenzija, treća kuća desno, iza bukve

Re: FFK 2010.

Unread post by SAMSUILUNOV OTAC »

davors wrote:
Aleksandar Ziljak wrote:2013. ništa, s obzirom da je 2012. smak svijeta. :zubo:
Onda za FFK 2013., u onoj dimenziji koja ostane postojati, imamo natječaj s temom o smaku svijeta. Ali za non-fiction!
To će tada biti povijesna tema. :D
Kap limuna, zrno soli,
I svaka rana malo više boli.
User avatar
Nazir
Ancient
Posts: 917
Joined: 09 Aug 2006, 16:41

Re: FFK 2010.

Unread post by Nazir »

Ali smak svijeta je i za Sferakonsku 2012 :scratch:
User avatar
SAMSUILUNOV OTAC
Autor u Smokvinom listu
Posts: 2110
Joined: 30 Dec 2005, 00:50
Location: 26. dimenzija, treća kuća desno, iza bukve

Re: FFK 2010.

Unread post by SAMSUILUNOV OTAC »

Nazir wrote:Ali smak svijeta je i za Sferakonsku 2012 :scratch:
Točno. Ovako će biti pokriveno s obje strane: priču za sferakonsku zbirku moramo pisati prije smaka svijeta, dakle, tu ćemo pogađati što bi se moglo dogoditi kad bude smak, a priču za FFK-zbirku ćemo pisati nakon smaka. Pa ćemo vidjeti gdje smo pogriješili. :D
Kap limuna, zrno soli,
I svaka rana malo više boli.
User avatar
davors
Ancient
Posts: 795
Joined: 19 Aug 2003, 01:51
Location: Pazin
Contact:

Re: FFK 2010.

Unread post by davors »

Ajmo na kapaljku davat' detalje o programu (naravno da još nije složen cijeli, pozivam još jednom one koji žele predstaviti knjigu, časopis ili nešto drugo, da mi se jave):

- skoro ziher dolazi Dejan Šorak, i predstavit ćemo njegov roman "Ja i Kalisto", koji jest da je izašao prije ohoho i nešto godina, ali je zato prejudicirao i temu i mjesto održavanja ovogodišnjeg FFK-a. Tko se ne sjeća romana, nek se podsjeti ovdje: http://www.ice.hr/davors/KZP_Sorak.htm

- skoro ziher dolazi Oto Oltvanji, i predstavit ćemo njegov fenomenalan roman "Kičma noći", adrenalinom nabijenih 500+ stranica koji se tuče za mjesto SF romana godine u Srbiji (možda dođu i oni s kojima se tuče, ali o tom potom)

- ziher dolazi Ivana D. Horvatinčić pa će biti vrijeme da Pegazare napokon predstavimo kao knjigu a ne kao objekt blog-turneje :-)))

Zatvaram kapaljku, nastavljamo za koji dan (sad treba urediti zbirku i dati je u štampu)...
*Istria is a state of mind*
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Re: FFK 2010.

Unread post by Ire »

khm samo Ivana?
šta mene se ne voli?

:(
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
Milena
The Q
Posts: 1316
Joined: 05 May 2007, 13:48
Location: tu i tamo
Contact:

Re: FFK 2010.

Unread post by Milena »

Ire wrote:khm samo Ivana?
šta mene se ne voli?

:(
Tko te ne voli? Imat će posla s tvojim fanklubom! :baba:

:love: :love: Ire :love: :love:
I blame Hemingway. Of course, I blame Hemingway for a lot of things. Still working out how to pin global warming on him. (Snarkhunter)
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Re: FFK 2010.

Unread post by Ire »

:oops: :cmok:

to neko uzajamno fanklupstvo? :zubo:
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
davors
Ancient
Posts: 795
Joined: 19 Aug 2003, 01:51
Location: Pazin
Contact:

Re: FFK 2010.

Unread post by davors »

Vidi vidi, pa našlo bi se dosta internih fanklubova kod nas... eto materijala za posebnu konvenciju :-)

Nego, malo sam u vremenskoj stisci, pa aj' da učinimo jedan dimenzijski preskok: rezultati FFK natječaja su, je li, objavljeni, i sad bih ja trebao paralelno uređivat i pripremat knjigu i javljat se svakom autoru ponaosob i tako 16 puta, pa ajde pliz da to malo skratimo, i to tako da molim:

- autore koji su ušli u zbirku a prate NOSF da mi ili ovdje ili na mail jave da su primili tu vijest na znanje i da kažu hoće li ispuniti što se od njih očekuje tj. hoće li doći na FFK
- autore koji su ušli u zbirku a nisu mi uz priču poslali bilješku o piscu a prate NOSF molim ovim putem da mi što prije pošalju na mail ažurnu bilješku o piscu, tako da one koji mi se ne jave mogu ganjat direktno pretpostavljajući da ne prate NOSF
- autore/nakladnike/urednike koji su u zadnjih godinu dana nešto objavili u žanru a željeli bi to predstaviti na FFK-u molim da mi se jave na mail radi uvrštenja u program
- tkogod ima hitnih pitanja koja se ne mogu riješiti mailom može mi se javiti i na mobitel 098 814 435
- zbirka će opet biti mrak, vidjet ćete :-)
- FFK će opet biti mrak, vidjet ćete
*Istria is a state of mind*
User avatar
SAMSUILUNOV OTAC
Autor u Smokvinom listu
Posts: 2110
Joined: 30 Dec 2005, 00:50
Location: 26. dimenzija, treća kuća desno, iza bukve

Re: FFK 2010.

Unread post by SAMSUILUNOV OTAC »

Evo, ja se javljam, prvi i nadobudan (barem ovim putem). :D Primio na znanje upad u zbirku i svakako dolazim! :palica:
Kap limuna, zrno soli,
I svaka rana malo više boli.
Post Reply