FFK 2010.

Klubovi, fanzini, konvencije, sajtovi, Bogdaj veći kup ...

Moderator: Dagi

Aleksandar Ziljak
Ancient
Posts: 959
Joined: 09 Apr 2004, 18:42

Re: FFK 2010.

Unread post by Aleksandar Ziljak »

davors wrote: - autore koji su ušli u zbirku a prate NOSF da mi ili ovdje ili na mail jave da su primili tu vijest na znanje i da kažu hoće li ispuniti što se od njih očekuje tj. hoće li doći na FFK
Primio na znanje, trebalo bi da dođem ako sve bude normalno. Javi ako ti treba biografija.
davors wrote:- FFK će opet biti mrak, vidjet ćete
Pa nećemo valjda gledat zvijezde po danu! :zubo:
A. Ziljak
User avatar
davors
Ancient
Posts: 795
Joined: 19 Aug 2003, 01:51
Location: Pazin
Contact:

Re: FFK 2010.

Unread post by davors »

Aleksandar Ziljak wrote: Primio na znanje, trebalo bi da dođem ako sve bude normalno. Javi ako ti treba biografija.

Tvoja je stigla uz priču, dakle povrh toga ne treba.
*Istria is a state of mind*
User avatar
Milena
The Q
Posts: 1316
Joined: 05 May 2007, 13:48
Location: tu i tamo
Contact:

Re: FFK 2010.

Unread post by Milena »

davors wrote: - autore koji su ušli u zbirku a prate NOSF da mi ili ovdje ili na mail jave da su primili tu vijest na znanje i da kažu hoće li ispuniti što se od njih očekuje tj. hoće li doći na FFK
Evo, ja se prijavljujem u ime dvoje autora, stižemo u punom sastavu ako nam se nešto nepredviđeno ne dogodi! :cheers: :cheers:
- autore koji su ušli u zbirku a nisu mi uz priču poslali bilješku o piscu a prate NOSF molim ovim putem da mi što prije pošalju na mail ažurnu bilješku o piscu, tako da one koji mi se ne jave mogu ganjat direktno pretpostavljajući da ne prate NOSF
The mail is in the mail. To jest, bit će popodne. Zbilja.
I blame Hemingway. Of course, I blame Hemingway for a lot of things. Still working out how to pin global warming on him. (Snarkhunter)
User avatar
niniane
Vampiruša
Posts: 2364
Joined: 14 Aug 2006, 11:05
Location: somewhere over the rainbow...

Re: FFK 2010.

Unread post by niniane »

davors wrote:- ziher dolazi Ivana D. Horvatinčić pa će biti vrijeme da Pegazare napokon predstavimo kao knjigu a ne kao objekt blog-turneje :-)))
Tako mi i treba kad me nema dugo na forumu... :x A ja čekam mailom obavijest hoće li Pegazari bit u programu ili ne... *blush* Enivej, sad kad vidim crno na bijelo da ziher dolazim, zbilja ziher dolazim ;)
... characters, personalities, stories and larps...
User avatar
LordShaper
The Q
Posts: 1063
Joined: 02 Jan 2008, 14:15

Re: FFK 2010.

Unread post by LordShaper »

davors wrote:- autore koji su ušli u zbirku a prate NOSF da mi ili ovdje ili na mail jave da su primili tu vijest na znanje i da kažu hoće li ispuniti što se od njih očekuje tj. hoće li doći na FFK
Primio na znanje, potvrđujem dolazak :cheers:
Proud member of "Ireini najdraži ne-purgeri"

...and then Buffy staked Edward. The End
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Re: FFK 2010.

Unread post by Ire »

Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
davors
Ancient
Posts: 795
Joined: 19 Aug 2003, 01:51
Location: Pazin
Contact:

Re: FFK 2010.

Unread post by davors »

Evo, da bude i ovdje "potpuna i službena informacija":

Program i poziv na 9. Festival fantastične književnosti
Deveti Festival fantastične književnosti, s bogatim, atraktivnim i raznolikim međunarodnim književnim programom, održava se u petak i subotu, 20. i 21. kolovoza u Pazinu i Višnjanu, uz sudjelovanje tridesetak pisaca znanstvene fantastike iz Hrvatske, Srbije te Bosne i Hercegovine.
Pazinski Festival fantastične književnosti je književna manifestacija posvećena žanrovima spekulativne fikcije: znanstvenoj fantastici, fantasyju i nadnaravnom hororu; s dva osnovna cilja: predstaviti aktualnu godišnju produkciju knjiga ovoga žanra u Hrvatskoj i susjednim zemljama, te poticati žanrovsku književnu obradu tema iz istarske povijesne, kulturne, mitološke i legendarne, etnografske, prirodne i znanstvene baštine. Festival se održava od 2002. godine, a od 2006. godine Festival ima temu na koju se raspisuje književni natječaj s kojega se najbolje priče objavljuju u festivalskoj zbirci kratkih priča. Nakon ranijih godina obrađenih tema o vampirima, staroslavenskim bogovima, divovima i dinosaurima, ove su godine tema Festivala zvijezde, a ovogodišnja festivalska zbirka u kojoj je objavljeno 16 priča nosi naslov "Priče o zvijezdama".
Prva književna večer Festivala fantastične književnosti, kada će se predstaviti aktualna žanrovska produkcija iz Hrvatske i susjednih zemalja, održava se u petak, 20. kolovoza s početkom u 20.30 sati ispred drevnog pazinskog Kaštela. Na ovoj večeri predstavljamo nagrađeni fantasy roman za djecu "Pegazari" Ivane D. Horvatinčić; zbirku priča "Cabron" Irene Rašeta; zbirku priča "Mit o Heleni" i hrvatsko-bosanskohercegovačko-srbijansku zbirku priča "Fan(tom)" autora odnosno urednika Adnadina Jašarevića; bujajuću riječku žanrovsku scenu, fanzin "Eridan", zbirku priča "Laboratorij fantastike 009" i novu nacionalnu nagradu za SF književnost predstavljaju Irena Hartmann i Zoran Krušvar; dok će Aleksandar Žiljak predstaviti novu ediciju u hrvatskom žanrovskom izdavaštvu, Biblioteku UBIQ. Predstavljamo i zanimljiv fantasy roman "Torquata" autorice Iris de Corbavia, ovogodišnje konvencijske zbirke Istrakona i Sferakona, te nekoliko žanrovskih hitova iz Srbije: zbirku priča "Poslednja velika avantura" Pavla Zelića, roman "Kičma noći" Ota Oltvanjija i upravo objavljeni roman "Čovek koji je ubio Teslu" Gorana Skrobonje.
Drugog dana Festivala, u subotu 21. kolovoza, program seli u Višnjan, mjesto koje je zbog svoje čuvene Zvjezdarnice zasluženo privuklo pozornost ne samo znanstvenih, nego i književnih krugova, a i u festivalskoj zbirci "Priče o zvijezdama" odana je počast ovdašnjim astronomima i njihovim doista svjetskim dosezima. U subotu dakle u Višnjanu, kod Palače Sincich u 18.30 sati predstavljamo festivalsku zbirku "Priče o zvijezdama", a u programu sudjeluju svi autori u zbirci objavljenih priča: Zoran Vlahović, Adnadin Jašarević, Sanja Tenjer, Jasmina Blažić, Boris Švel, Robi Selan, Igor Rendić, Danijel Bogdanović, Aleksandar Žiljak, Ernie Gigante Dešković, Milena Benini, Marko Fančović, Marina Jadrejčić, Mirko Grdinić, Dragana Stojiljković i Pavle Zelić. Šećer na kraju odnosno tematski književni epilog Festivala dogodit će se u 20 sati kod nove višnjanske zvjezdarnice na Tićanu, kada ćemo se zajedno s autorom Dejanom Šorakom prisjetiti njegovog romana "Ja i Kalisto" iz 2002. godine. Ovaj nagradom Sfera ovjenčani SF roman događa se u jednom izmišljenom istarskom gradu jako nalik Višnjanu, no osim te veze razlog da ga se danas ponovno podsjetimo je i njegovo skoro izlaženje u njemačkom prijevodu! Na Tićanu će pisci i uzvanici Festivala iz prve ruke, od Korada Korlevića, čuti i kraće predavanje o radu i uspjesima višnjanske Zvjezdarnice.
Ovogodišnji Festival fantastične književnosti organizira udruga Albus iz Pazina, u suradnji s Turističkom zajednicom središnje Istre, Pučkim otvorenim učilištem u Pazinu, udrugom Veliki mali čovjek iz Pazina, festivalom Sedam dana stvaranja, općinom Višnjan i Zvjezdarnicom u Višnjanu.
Hvala vam što ćete nas podržati, doći na naše programe, najaviti ih i pisati o njima!

Koordinator i voditelj programa 9. Festivala fantastične književnosti
Davor ŠIŠOVIĆ
*Istria is a state of mind*
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4030
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Re: FFK 2010.

Unread post by Izitpajn »

Evo, meni se u zadnji čas otvorio prozor pa me zanima: tko kad ide, ima li tko mjesta u autu ili treba li tko mjesta u autu? Isto tako, kako stoje stvari sa spavanjem? Pretpostavljam da su svi koji razmišljaju unaprijed (za razliku od mene, jel'...) riješili to pitanje na privatan način, ili...?
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Re: FFK 2010.

Unread post by Ire »

ja idem s busom danas popodne, Ivana ide s Paga, Žiljak ide do Rijeke s busom gdje će ga pokupiti Švel s autom (tj. u autu). to je to što znam glede putnih planova. smještaj su nam organizirali organizatori ter se javi Šiški glede toga.
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4030
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Re: FFK 2010.

Unread post by Izitpajn »

Onda pretpostavljam da nitko ne ide sutra?

U svakom slučaju, đast for d rekord, imat ću tri mjesta u autu za povratak, za slučaj da niste već svi pokupovali povratne karte...
User avatar
suaco
Puppeteer
Posts: 166
Joined: 09 Jun 2009, 09:42
Location: Zemlja čokolade i piva

Re: FFK 2010.

Unread post by suaco »

ha! mogu biti prva :P

i opet, :notworthy: :notworthy: :notworthy: organizatorima, bilo je prelijepo :)
i program i sarm Istre i fiiiina hrana... u ponekad premalim razmacima izmedju obroka, doduse :lol: i ludi znakovi po cestama (restoran "Konoba", obrada kamena "Hrast" i, kako je bilo, Tripari? izmedju ostalog :lol: ) i petrolejka i dobro drustvo pod zvijezdama u Tičanu...

meni je bilo carobno :) u svakom slucaju, nadam se da ce i slijedece godine biti ovako lijepo :cheers:
Štajaznam tko je kriv, ja čitam knjige o zmajevima, a ne vijesti. (Zoran)
Dagi
Skriboman
Posts: 2320
Joined: 13 Mar 2004, 00:57
Location: Zagreb
Contact:

Re: FFK 2010.

Unread post by Dagi »

Hvala organizaciji, bilo je predivno! :cheers:

A zvjezdarnica je posebna tema! :notworthy:
User avatar
LordShaper
The Q
Posts: 1063
Joined: 02 Jan 2008, 14:15

Re: FFK 2010.

Unread post by LordShaper »

suaco wrote:ha! mogu biti prva :P

i opet, :notworthy: :notworthy: :notworthy: organizatorima, bilo je prelijepo :)
i program i sarm Istre i fiiiina hrana... u ponekad premalim razmacima izmedju obroka, doduse :lol: i ludi znakovi po cestama (restoran "Konoba", obrada kamena "Hrast" i, kako je bilo, Tripari? izmedju ostalog :lol: ) i petrolejka i dobro drustvo pod zvijezdama u Tičanu...

meni je bilo carobno :) u svakom slucaju, nadam se da ce i slijedece godine biti ovako lijepo :cheers:

potpisujem bolju polovicu :kava:
Proud member of "Ireini najdraži ne-purgeri"

...and then Buffy staked Edward. The End
User avatar
SAMSUILUNOV OTAC
Autor u Smokvinom listu
Posts: 2110
Joined: 30 Dec 2005, 00:50
Location: 26. dimenzija, treća kuća desno, iza bukve

Re: FFK 2010.

Unread post by SAMSUILUNOV OTAC »

Vidio Jupiter.
Najeo se.
Vidio Mjesec.
Najeo se.
Napio.
Družio.

Di ćeš bolje?

Hvala organizatorima i svima koji su došli. :uzdravlje:
Kap limuna, zrno soli,
I svaka rana malo više boli.
Post Reply