Istrakon 2010.

Klubovi, fanzini, konvencije, sajtovi, Bogdaj veći kup ...

Moderator: Dagi

User avatar
davors
Ancient
Posts: 795
Joined: 19 Aug 2003, 01:51
Location: Pazin
Contact:

Istrakon 2010.

Unread post by davors »

Kažu da će se Istrakon 2010. održati 26.3. - 28. 3.
Ovaj put je Mirko glavni.
Istrakonov web (http://www.istrakon.hr/) po običaju ne obiluje svježim informacijama.
Tema je navodno nadnaravna fantastika.
Izgleda da je jedna od najžešćih zima u zadnjih dosta godina malo hibernirala entuzijazam...
Valjda se vidimo.
*Istria is a state of mind*
User avatar
Xaotix
The Source
Posts: 2852
Joined: 19 Apr 2005, 12:55
Location: Schrodingerova kutija

Re: Istrakon 2010.

Unread post by Xaotix »

Ima li kakvih novosti?
Na webu je jedino naslov vezan za ovu godinu, nikakvih drugih informacija. Zna li netko da li su uspjeli riješiti nekekavo spavanje ili dižemo šatore po Pazinskoj jami?
Randomness is strong with this one!
User avatar
Magi
Hani
Posts: 54
Joined: 18 Apr 2007, 15:50

Re: Istrakon 2010.

Unread post by Magi »

Postavio sam isto pitanje na njihovom forumu i čekam odgovor.
User avatar
ratchet
Ancient
Posts: 879
Joined: 19 Aug 2007, 21:04

Re: Istrakon 2010.

Unread post by ratchet »

Što je to nadnaravna fantastika?
I kakva je to fantastika koja nije nadnaravna?
Čovjek je u potpunosti za religiju sve dok ne posjeti neku istinski religioznu zemlju. Nakon toga se svim srcem odjednom zalaže za kanalizaciju, mehanizaciju i zajamčenu minimalnu plaću.
Aldous Huxley
Zoran
The Q
Posts: 1913
Joined: 08 Aug 2003, 21:11

Re: Istrakon 2010.

Unread post by Zoran »

ratchet wrote: I kakva je to fantastika koja nije nadnaravna?
Znanstvena. :kava:
User avatar
ratchet
Ancient
Posts: 879
Joined: 19 Aug 2007, 21:04

Re: Istrakon 2010.

Unread post by ratchet »

Mislio sam da je doslovan prijevod fantasya fantastika. I da je to pojam sam za sebe koji označava određeni žanr. Ili podžarn, kako god. Za kojeg se podrazumijeva da je nadnaravan.
Da preformuliram pitanje da ti ne bode uši:
Koja je razlika između običnog i nadnaravnog fantasya? Zar zmajevi, vilenjaci, vampiri, čarobnjaci i ostala dična čeljad fantasya nisu dovoljno nadnaravni?
Čovjek je u potpunosti za religiju sve dok ne posjeti neku istinski religioznu zemlju. Nakon toga se svim srcem odjednom zalaže za kanalizaciju, mehanizaciju i zajamčenu minimalnu plaću.
Aldous Huxley
Zoran
The Q
Posts: 1913
Joined: 08 Aug 2003, 21:11

Re: Istrakon 2010.

Unread post by Zoran »

Naravno :P
User avatar
ratchet
Ancient
Posts: 879
Joined: 19 Aug 2007, 21:04

Re: Istrakon 2010.

Unread post by ratchet »

Zoran wrote:Naravno :P
E sad me već zajebaješ. :hehe:
Čovjek je u potpunosti za religiju sve dok ne posjeti neku istinski religioznu zemlju. Nakon toga se svim srcem odjednom zalaže za kanalizaciju, mehanizaciju i zajamčenu minimalnu plaću.
Aldous Huxley
User avatar
Milena
The Q
Posts: 1316
Joined: 05 May 2007, 13:48
Location: tu i tamo
Contact:

Re: Istrakon 2010.

Unread post by Milena »

ratchet wrote:Mislio sam da je doslovan prijevod fantasya fantastika.
E, ali nije. Jer fantastika se kod nas ustalila kao širi pojam, koji može uključivati magijski realizam (koji je, priznajem, u principu nadnaravan), ono što ja nazivam "srednjestrujaškom fantastikom", ali isto tako i fantasy (za koji još uvijek nemamo jednoznačni prijevod, jer "fantazija" kod nas često ima pejorativni prizvuk, a može i ne odnositi se na žanr), dok se sama riječ pojavljuje i u sintagmi "znanstvena fantastika", što je pak uzrokovano nedostatkom adekvatne riječi kojom bismo preveli "fiction", budući da je "beletristika" nekako ostala u zapećku. Kad bismo bili jezično dosljedni (što jezici u svome "prirodnom" stanju nikad nisu), imali bismo fantasy prevedenu kao fantastika, i science-fiction kao znanstvena beletristika. :zubo:
I blame Hemingway. Of course, I blame Hemingway for a lot of things. Still working out how to pin global warming on him. (Snarkhunter)
User avatar
ratchet
Ancient
Posts: 879
Joined: 19 Aug 2007, 21:04

Re: Istrakon 2010.

Unread post by ratchet »

Što je sve O.K.,ali opet ne odgovara na moje pitanje. Ono o nadnaravnoj fantastici.
Je li to onda ono što obično podrazumijevamo pod fantasyem, ili je nešto još specifičnije?
Jer u osnovi si sa pojmom S.F. u pravu. Ne prevodimo ga kako treba ali ipak mislim da ga većina nas, barem ja, čuje na engleskom. I da je S.F.a ne Z.F. ono što prepoznajemo. Dok je fantasy poseban pojam. A bio magijski ili kakav god meni se čini da je on sam po sebi nadnaravan.
I ako se ovdje na kraju radi samo o fantasyu onda su to, molim lijepo, mogli i napisati.
Čovjek je u potpunosti za religiju sve dok ne posjeti neku istinski religioznu zemlju. Nakon toga se svim srcem odjednom zalaže za kanalizaciju, mehanizaciju i zajamčenu minimalnu plaću.
Aldous Huxley
User avatar
davors
Ancient
Posts: 795
Joined: 19 Aug 2003, 01:51
Location: Pazin
Contact:

Re: Istrakon 2010.

Unread post by davors »

Mirko se bezuspješno pokušao ovdje ulogirati da bi valjda obznanio neke novosti u vezi Istrakona... Ne znam koje su trebale biti te novosti, no očito je da ih ima jer je Istrakonov sajt živnuo... zasad pretežno prema gejmerima kao ciljnoj grupi, no kapne i ponešto izvan toga...

Što se tiče teme Istrakona... ne sekirajte se tu mač oko toga... Kladim se da se nitko ne sjeća kad su tema Istrakona bili "elektromagnetski valovi", a pogotovo kako je ta tema bila "obrađena" :P
*Istria is a state of mind*
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Re: Istrakon 2010.

Unread post by Ire »

ja ću opet izostati s Istrakona iz financijskih razloga (ono malo love koje imam moram utrošiti na stvari koje ekšuli trebam, kao npr. hosting za NOSF za koji mi račun uvijek nekako dođe u vrijeme kad sam kratkiš s lovom, madafaka), te svima ovim putem želim dobru zabavu ...

ali me zanima, šiška, mogu li kako i kome utrapiti svoju knjigu da se tamo prodaje? :zubo:

p.s. ako mirko ima problema s registracijom, nek mi pošalje željene parametre, pa to sredim
Instant Geek. Just Add Coffee.
MadDog
Ancient
Posts: 646
Joined: 21 Nov 2003, 10:14
Location: S onu stranu komandnog prompta
Contact:

Re: Istrakon 2010.

Unread post by MadDog »

:off:
mislim da smo, poprilično davno, u vrijeme jednog drugog admina, već razgovarali o lovi za hosting
koliko je uopće?
mjesečno ili godišnje?
gukni, pa priložimo...
"Zapravo najbolji dokaz da postoji inteligentni život u svemiru je da ga mi još nismo pronašli" by Nessa
Hic blog hic salta
User avatar
Magi
Hani
Posts: 54
Joined: 18 Apr 2007, 15:50

Re: Istrakon 2010.

Unread post by Magi »

Slažem se sa govornikom. Gukni! :hehe:
Post Reply