GNUS opet

Klubovi, fanzini, konvencije, sajtovi, Bogdaj veći kup ...

Moderator: Dagi

User avatar
Thomas
Puppeteer
Posts: 105
Joined: 17 Aug 2003, 10:12

Unread post by Thomas »

P?a dobro ljudi pa kaj stvarno nemate nekaj kaj bi se moglo objaviti od prica, ilustracija, eseja, intervjua...
Svi zainteresirani imaju mogucnost paltiti pivu urednistvu za objavljivenje...
Yeah, right!
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

a kad ce nama (autorima) konacno netko nes platit? mos objavljivat jedino budzasto :okac:
Instant Geek. Just Add Coffee.
ban

Unread post by ban »

ire wrote: a kad ce nama (autorima) konacno netko nes platit? mos objavljivat jedino budzasto :okac:
Ma, kad su fanzini u pitanju, dobro je da uopce postoje ako se uzme u obzir koliko zapravo kostaju svoje tvorce.
Kljucno je pitanje koliko zapravo slabo placaju ozbiljni casopisi, npr. Futura koja nista ne placa i ne jave ti uopce da ti je izasla pripovjetka. Ovo nije osobni napad na nikoga, ali je istina. Slicno je i sa nekim drugim casopisima u Hr.
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

mejd in krovejša, eto ti šta je to :rolleyes:
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
Thomas
Puppeteer
Posts: 105
Joined: 17 Aug 2003, 10:12

Unread post by Thomas »

Pa mi bi drage volje platili autorima... no dok ne postanemo profitabilni nista te se drzimo one stare rvacke narodne: Em bi da ti objavim i jos bi da ti platim? :(
S druge strane, fanzini se rade na dobrovoljnoj bazi kako i kod nas tako i u svijetu, te besplatnoj, te se prodaju po cijeni koja jedva pokriva troskove proizvodnje. Ukoliko sam u krivu molim ispravak.
Yeah, right!
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

okej, loš na?in da se zapo?ne konverzacija :unsure:
ma nisam mislila na gnus direktno niti na fanzine, što ti kažeš je to?no, sam sam se referirala onak globalno glede pisaca u hrvata.. :nalet:
a s druge strane, u zadnje vrijeme sam u stisci s lovom, pa ju iz sveg pokušavam izkam?it
znaš ono: ne znaš dok ne pitaš :sleg:
Instant Geek. Just Add Coffee.
Mislav
Puppeteer
Posts: 108
Joined: 06 Aug 2003, 12:40

Unread post by Mislav »

Glupo bi bilo od fanzina i o?ekivati da te se plati! Ja na to gledam ovako, bitno je da te se objavljuje, i da ti se za ime zna.
Jednom, ako nešto i vrijediš, do?i ?e i nekakva lovica, pa je onda od gušta potrošiš na cugu, ili ve? na nešto... Od gušta, jer si je zaradio na pisanju.
Ako si donekle kvalitetan-(a), ne obra?am se nikome posebno, onda autor i fanzin jedan drugome služe za reklamu, pa na kraju možda ve? nešto i bude.
Osobno, smatram da i meni treba još dosta "jahanja po preriji" da bi uvježbao neke stvari, ali u?im se ;)
Nitko baš nije izvuko' lovu za prvo objavljivanje na papiru.
Opet, slažem se s Davorom, najbitnije je od svega da znaš da ?e te odre?eni fanzin ili magazin objaviti!
Što se ti?e spomenutog magazina gore, valjda sam ja imao sre?u, pa sam oba puta bio obaviješten o tiskanju.
O "Gnusu" sam ve? rekao svoje mišljenje... Svi?a mi se !
User avatar
Thomas
Puppeteer
Posts: 105
Joined: 17 Aug 2003, 10:12

Unread post by Thomas »

Slozio bih se jednim dijelom s Mislavom. Pogotovo dio sa lovom, doci ce, kad tad.
S druge strane uski ti je krug onih koji citaju fanzine tako da imas jako mali broj ljudi koji ti znaju za ime tako da je tu stvar u nekom samodokazivanju ili hranjenju ega. Tako da tesko da ce te neki izdavac zamjetiti a i ako te zamijeti postoji samo jedno pravilo: BITI DOSADAN. Drugim rijecima svi smo mi sretni kad vidimo nesto objavljenjo pa makar i ne dobili lovu za to. Dapace volio bih da je situacija u zemlji drugacija te da se pisce konacno pocne placati pa cak i za objavljivanje u fanzinima.
Yeah, right!
Mislav
Puppeteer
Posts: 108
Joined: 06 Aug 2003, 12:40

Unread post by Mislav »

O tome se otprilike i radi... Malo ljudi ?ita fanzine, a da samo objavljivanje i služi za hranjenje ega, sigurno da služi. Ne može nitko ni o?ekivat' da mu puno ljudi zna za ime, pogotovo ako objavljuje po fanzimima, ali jednoga dana... Rekao si i sam, mora se bit uporan, ili kako se ve? ono kaže, ako ne kucaš ni na jedna vrata, nitko ti ne?e ni otvoriti ;)
?isto vezano za ?itanje SF-a. Ovo ljeto brijao sam s nekim frikovima koji opet briju na ajmo re? sf !
Ali stvar je u tome da frikovi nemaju pojma da uop?e postoji nešto kao što je "Futura" :sleg:
Eto još jednoga razloga za dodatno razo?aranje, ali nema plakanja... Nazad za stol, olovku ili ve? što u ruke, i nastaviti s hranjenjem ega :D
?isto reda radi, Sturgeon i Lovecraft su po?eli u fanzimima, koje su kriti?ari nazivali "amaterskim" ?asopisima.
Ako su oni s time po?eli, onda može i svaki drugi smrtnik :)
Ne kažem da sada idem njihovim stopama. Što bi se reklo, ne uzimaj im imena u usta uzalud !! Kraljevi su ipak kraljevi, a ovo je samo mala usporedba, tek reda radi ;)
Mislav
Puppeteer
Posts: 108
Joined: 06 Aug 2003, 12:40

Unread post by Mislav »

Evo male ispravke samom sebi... Tipkovnica mi se polako "briše", pa mi tako slovo 'm' izgleda skoro kao i slovo 'n'...
Odatle 'fanzim', a ne fanzin :lol:
ban

Unread post by ban »

Mislav wrote: Evo male ispravke samom sebi... Tipkovnica mi se polako "bri[?]e", pa mi tako slovo 'm' izgleda skoro kao i slovo 'n'...
Odatle 'fanzim', a ne fanzin  :lol:
A ti gledas u slova dok pises :)
Inace, mozes editirati svoje postove pritiskom na tipku edit u gornjem desnom kutu iznad pojedinog posta.
User avatar
Thomas
Puppeteer
Posts: 105
Joined: 17 Aug 2003, 10:12

Unread post by Thomas »

Eto na kaj su nam pisci spali. Gledaju u tipkovnicu dok pisu. Sto samo govori o cestoj uporabi doticne. :)
Yeah, right!
User avatar
ixenio
Hani
Posts: 55
Joined: 06 Aug 2003, 12:43

Unread post by ixenio »

ire wrote: mejd in krovejša, eto ti šta je to :rolleyes:
Nije, nego " Made in shade"
:ph34r:
User avatar
Thomas
Puppeteer
Posts: 105
Joined: 17 Aug 2003, 10:12

Unread post by Thomas »

B)
Yeah, right!
Post Reply