Grifon

Klubovi, fanzini, konvencije, sajtovi, Bogdaj veći kup ...

Moderator: Dagi

User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Grifon

Unread post by Ire »

na po?etnoj stranici nosf-a postala sam vijest o tome kako ?e ovoga ?etvrtka biti održana promocija hrvatskog ?asopisa 'Grifon' posve?enog svijetu/svijetovima fantazije..
negdje u dnu uma zazvonio mi je alarm na to ime, al nikak da se sjetim zašto mi je bilo poznato.. onda sam prokopala po ladici stola i našla letak sa ovogidšnjeg sferakona kojeg su mi isporu?ili de?ki iz Reda srebrnog zmaja (oni sa chainmailom i engleskim dugim lukom) i tamo na kraju stoji emajl adresa na 'grifona'..
pitam ja sad vas, jel zna tko ho?e li ti isti (RSZ) dakle izdavati doti?ni ?asopis ili se radi o nekome drugome, i ako da, o kome onda?
pozivam sve koji imaju ikakvih saznanja (ili ako nai?e netko tko je direktno vezan uz projekt izdavanja 'Grifona') da nas malo prosvijetle o tom pothvatu..
pitam sve to ovdje jer nisam sigurna ho?u li mo?i prisustvovati promociji u ?et, a ima na forumu i ljudi iz drugih gradova koje bi informacije o ovom zanimljivom projektu zasigurno mogle interesirati..

stoga, grifoni, naluktnite se malo amo i recite rije?-dvje o sebi.. :wave:

:whdat:
Instant Geek. Just Add Coffee.
ban

Unread post by ban »

Na hr.rec.sf je obavijest o Grifonu postao covjek kome je ovo e-mail: ditipi @ yahoo.co.uk, pa pretpostavljam da on zna vise o tome.
Last edited by ban on 09 May 2004, 22:23, edited 1 time in total.
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

tenks :mrgreen:
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
Petra
Puppeteer
Posts: 109
Joined: 08 Sep 2003, 17:44

Unread post by Petra »

Prvi broj se mogao kupiti na sferakonu. ja nabavila al, sram me priznat :oops: , jos mi stoji negdje zajedno sa sferakonskim programom. idem ga sad iskopat
User avatar
Indigo Montoya
Ancient
Posts: 605
Joined: 25 Mar 2004, 13:12
Location: Out of my mind
Contact:

Unread post by Indigo Montoya »

Ja'b to kupijo... kako ga naru?iti, kol'ko košta i što za nofce nudi?
:blob:
Image
User avatar
Petra
Puppeteer
Posts: 109
Joined: 08 Sep 2003, 17:44

Unread post by Petra »

Za pocetak, Gifon potpisuju glavni urednik Ivan Gutschy, inace predsjednik izdavaca - udruge Red srebrng zmaja, i nekih desetak co-urednika i suradnika.

Moj dojam prvog broja je pilot projekt za pilot projekt. Najavljuju - uz informacije o igrama, fantasy knjigama, filmovima, itd – ?prikaze mitologija, mitova i legendi, ...nekih povijesnih činjenica i dogadjaja?. Zvuci zanimljivo. :mrgreen:

:ogre:

Medjutim, prvi broj na 24 strane donosi dva (?) uvoda u RPG i jedan o LARP-u u Hrvata (kojima ne bi manjkala jos koja konkretna informacija), prikaz igara LOTR i Warhammer, osvrt na Istrakon (uglavnom prepjev programa), izvjestaj izvjesnog ?kneza? (mozda s nekog RPG sessiona) i lirski izljevi izvjesne zvijeri s kandzama. Da, i intervju s gorepomenutim urednikom Gutschyjem o osnivanju udruge i planovima. :dontknow:

Posto im je deklarirani cilj informacija, morali bi malo poraditi i na informativnosti i reportaznim elementima. Za sljedeci broj najavljuju vise stranica i siri materijal, pa cemo vidjeti. Entuzijazma u udruzi cini se ima. :love:

Medjutim, decki (i cure) su cak uspjeli dobiti Bakalovu reklamu, pa su si priustili i kvalitetniji papir. Kapa dolje. :mrgreen:

Grifon se za 7,50 kuna moze nabaviti na nekoliko mjesta u ZG, a za dodatne informacije naveden je mail grifon (a) net dot hr

Udruga na webu: srebrnizmaj.hr al' mi maloprije nije radila


Da, i ilustracije du OK, ima par Conanovih bratica
Dagi
Skriboman
Posts: 2320
Joined: 13 Mar 2004, 00:57
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by Dagi »

Uzgred, ?ini mi se da sam vidio Tvoj primjerak na Sferakonu - nije li bio neuvezan? ?ak se i "Parsek" uvezuje klamericom, [?]to sam osobno i (priznajem) nestru?no u?inio na zadnja dva broja. Klamerica je izdatak od par desetka kuna, a streljivo za klamericu stoji 2-3 kune (veli?ina: [?]estica, mislim).
User avatar
Petra
Puppeteer
Posts: 109
Joined: 08 Sep 2003, 17:44

Unread post by Petra »

da, grifon nije bio zaklaman, ali se broj na sferakonu pojavio u neko doba u subotu direktno iz tiskare - u petak jos nisu ni znali hoce li im stici na vrijeme, pa im je mozda nedostajala infrastruktura za klamanje

Al je papir puno bolji nego parsekov :;
Dagi
Skriboman
Posts: 2320
Joined: 13 Mar 2004, 00:57
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by Dagi »

Okej, bio me uhvatio me napadaj zlobe, a suprotno na?elu Bogdaj ve?eg kupa. SluĹžbena isprika svima koji se osje?aju pogodjenima.

Uzgred, bojim se da je trajnost komercijalnih papira ionako cca. 110 godina... Koje desetlje?e gore ili dolje.
User avatar
dmi
Puppeteer
Posts: 121
Joined: 06 Nov 2003, 12:33
Contact:

Unread post by dmi »

...zavisi za [?]to ga koristi[?]...Image
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

dakle, ipak se radi o redu srebrnog zmaja..
petra i ja smo bile u prosli cetvrtak na promociji (dobro, nismo bas bile na promociji, bile smo poslije promocije, ali smo dobile fini kolac i uspjele malkice porazgovarati s ljudima vezanima uz projekt..)
dakle, casopis 'grifon', za sada izgleda ko jedan natprosjecni fanzin, ali, rekose, vec od slijedeceg broja bi moglo biti drasticnijih pomaka - glede debljine samog materijala, kao i debljine ukoricenja istog..
sto se samog tekstovnog materijala tice, pa, prosudite sami.. casopis se moze nabaviti u ducanima MoreComicsa, lokalima Fantasy club, Tolkiens House, Rudnik i preko maila: grifon@net.hr

:druid:
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
dmi
Puppeteer
Posts: 121
Joined: 06 Nov 2003, 12:33
Contact:

Unread post by dmi »

...ho?e[?] re?i da ga na zahtjev [?]alju ili se moĹže nabaviti u elektronskom obliku...
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

pa ne vjerujem da ide u elektronskom obliku, barem nisam cula nista o tome.. :dontknow:
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
dmi
Puppeteer
Posts: 121
Joined: 06 Nov 2003, 12:33
Contact:

Unread post by dmi »

...naĹžalos - ja se ponadah...
A ni[?]ta budem ih kontaktirao na mail pa ?u vidjeti...
Zahvaljujem na pro[?]irivanju vidika! ;)
Post Reply